Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Hyundai Accent 1.3 GL

- - - - -
  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#19
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004
am luat modelul 1.3 standard

#20
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

LaNdO, on May 25 2005, 22:09, said:

am luat modelul 1.3 standard

<{POST_SNAPBACK}>


Great! Poate acum aflu si eu clar, ca in iarna aia de la reprezentanta nu au stiu sa imi spuna: masina ta are proiectoare si geamuri electrice?

Thx

#21
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004

Zetics, on May 26 2005, 08:06, said:

Great! Poate acum aflu si eu clar, ca in iarna aia de la reprezentanta nu au stiu sa imi spuna: masina ta are proiectoare si geamuri electrice?

Thx

<{POST_SNAPBACK}>

da are si geamuri electrice si proiectoare

#22
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Felicitari si sa o stapanesti sanatos si fara incidente.
Bun venit in clubul Hyundai :D

#23
cornel_coco

cornel_coco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.06.2005
merita masina si eu cumpar tot un 1.3 GL

#24
cornel_coco

cornel_coco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.06.2005
spre sfarsitul anului si am inteles ca te costa cam 10000 euro inca nu stiu ce dotari are

#25
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Lando, brava! sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!  :coolspeak:

#26
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004

cornel_coco, on Jun 6 2005, 09:46, said:

spre sfarsitul anului si am inteles ca te costa cam 10000 euro inca nu stiu ce dotari are

<{POST_SNAPBACK}>

mai exact 9.547 si ca dotari inafara de airbag si aer conditionat are :
geamuri electrice la toate 4 usi
abs + ebd
oglinzi electrice dar nu incalzite
proiectoare
acum am 820 km si va spun sincer ca isi merita bani masina.

#27
mastersim

mastersim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.06.2005
hyndai accent gls 1.6 16v 105cp
mi-am luat eu si e beton am luat cu ea 195km/h pe A2 soarele rasare
nu guita nu tuseste se infinge de nu te vezi
am rotile de 13 doar ale diesel cica vin pe 14
mi-au dat cadou proiectoare si oglinzile incalzite electric
in 2 luni am 4000km si am fost si la munte si la mare
doar o chestie sa faci sa verifici presiunea in roti sa fie 2atm ca ei ti-o dau cu mai mult
am facut schimbu de ulei si filtru la ei si ma costat 1.600.000 fara manopera (gratis) vreau sa zic ca sa lasat motoru si sa vezi acum ce fuge pot sa spun ca puteam s-o las sub 2000 de ture acum guita vrea mai mult de 2000de ture ca tremura e nervoasa da ii bag numai benzina 98+, 99+ adica o respect
si sa nu va fie mila de masina sa-i da-ti vityeza ca se infunda injectoarele la orice masina mergeti cu ele turate
turatie mica si si benzina ce-a mai ieftina futi injectoarele la ce masina vreti voi
am un prieten de a schimbat 2 injectoare da la dacie super nova a schimbat mergea economiseanu si la costat mai mult
tata da-ti bice ca merge sunt super multumit de ea

#28
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
fraate, mai da pe la scoala sa intelegem si noi ceva..

#29
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004

mastersim, on Jun 8 2005, 16:46, said:

hyndai accent gls 1.6 16v 105cp
mi-am luat eu si e beton am luat cu ea 195km/h pe A2 soarele rasare
nu guita nu tuseste se infinge de nu te vezi
am rotile de 13 doar ale diesel cica vin pe 14
mi-au dat cadou proiectoare si oglinzile incalzite electric
in 2 luni am 4000km si am fost si la munte si la mare
doar o chestie sa faci sa verifici presiunea in roti sa fie 2atm ca ei ti-o dau cu mai mult
am facut schimbu de ulei si filtru la ei si ma costat 1.600.000 fara manopera (gratis) vreau sa zic ca sa lasat motoru si sa vezi acum ce fuge pot sa spun ca puteam s-o las sub 2000 de ture acum guita vrea mai mult de 2000de ture ca tremura e nervoasa da ii bag numai benzina 98+, 99+ adica o respect
si sa nu va fie mila de masina sa-i da-ti vityeza ca se infunda injectoarele la orice masina mergeti cu ele turate
turatie mica si si benzina ce-a mai ieftina futi injectoarele la ce masina vreti voi
am un prieten de a schimbat 2 injectoare da la dacie super nova a schimbat mergea economiseanu si la costat mai mult
tata da-ti bice ca merge sunt super multumit de ea

<{POST_SNAPBACK}>

sa o stapanesti sanatos.dar legat ce ce ai scris tu crede-ma ca nici p... nu intelege defapt ce ai vrut sa zici

#30
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Cum nu? Ca oricum ai da'o, ea guitza  :lol:

In alta ordine de idei, felicitari noului proprietar. Intrebare: ceva greierasi? :)

#31
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
A mea are un fel de cloncanit la gropi in partea din dreapta a bordului. Eu ii suspectez pe astia cind au montat alarma si au dat jos bordul... :angry: . E drept, nu deranjant, ca se aude destul de rar, d-aia nici nu m-am agitat pina acum sa ma aplec poate gasesc sursa de zgomot.

#32
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004
fratilor va multumesc pentru toate urarile de bine dar din pacate azi 21.07.2005 la ora 22 am facut un accident spectaculos.
eu cu Hyundai si cu un golf 3(geamt dar naspa o facut masina)am sa incerc sa va arat masina mea cum arata si sa vedetii cum arata golfu.
am intrat din spate.pur si simplu a sarit in sant de pe sosea.
nu ma laud cu acest accident dar credeti-ma e primul accident pe care il am si imi schim total parerea despre masinile nemtesti.
inclusiv politisti au ramas uimiti.
apropo.aveam 100 la bord la momentul inpactului"bord blocat"
imi pare asa de rau ca nu pot sa pun poza masini mele acum sa o vedeti dar promit ca am sa o pun cumva si poza cu hyundai si poza cu ce-a mai ramas din golf.MASINA ASTA ISI MERITA BANNNNIIIIIII

#33
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

LaNdO, on Jul 22 2005, 00:52, said:

fratilor va multumesc pentru toate urarile de bine dar din pacate azi 21.07.2005 la ora 22 am facut un accident spectaculos.
eu cu Hyundai si cu un golf 3(geamt dar naspa o facut masina)am sa incerc sa va arat masina mea cum arata si sa vedetii cum arata golfu.
am intrat din spate.pur si simplu a sarit in sant de pe sosea.
nu ma laud cu acest accident dar credeti-ma e primul accident pe care il am si imi schim total parerea despre masinile nemtesti.
inclusiv politisti au ramas uimiti.
apropo.aveam 100 la bord la momentul inpactului"bord blocat"
imi pare asa de rau ca nu pot sa pun poza masini mele acum sa o vedeti dar promit ca am sa o pun cumva si poza cu hyundai si poza cu ce-a mai ramas din golf.MASINA ASTA ISI MERITA BANNNNIIIIIII

<{POST_SNAPBACK}>


Lando, imi pare rau de accidentul tau, dar nu cred ca ai prea multa dreptate. Faptul ca masina aluia s-a facut muci inseamna ca - cel putin pana la un punct - a absorbit mai bine energia impactului. Mai putin deformat nu inseamna neaparat mai bun. In nici un caz la viteza aia. Plus ca tu ai intrat cu FATA ta in SPATELE aluia.

#34
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004

LaNdO, on Jul 21 2005, 23:52, said:

MASINA ASTA ISI MERITA BANNNNIIIIIII

<{POST_SNAPBACK}>


casco ??  :naughty:

Hai pune pozele alea o data ca sunt tare curios cum arata masinile !

#35
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003
Indoi-m-as sa mai poti scrie cu impact la 100 la ora...doar daca golfu' mergea cu 80-90 si tu aveai 100...

#36
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

Tyby, on Jul 22 2005, 00:05, said:

Lando, imi pare rau de accidentul tau, dar nu cred ca ai prea multa dreptate. Faptul ca masina aluia s-a facut muci inseamna ca - cel putin pana la un punct - a absorbit mai bine energia impactului. Mai putin deformat nu inseamna neaparat mai bun. In nici un caz la viteza aia. Plus ca tu ai intrat cu FATA ta in SPATELE aluia.

<{POST_SNAPBACK}>


Chestia cu absorbitul energiei ai dreptate. Dar spatele golfului trebuia sa fie mai tare decit fata accentului, tocmai ca sa protejeze habitaclul, gindeste-te ca la un golf se ajunge repede de la bara la pasagerii din spate. Eu stiu ca tocmai, masinile au fata foarte deformabila, pentru a absorbi multe energie, si nu spatele!

Imi pare rau ca ai patit acest accident Lando.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate