Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Hyundai Accent 1.3 GL

- - - - -
  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#37
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Salut.
Tocmai m-am gândit să intru și eu în "clubul Hyundai" cu un Accent 1.3GL.
Întrebarea mea este: la câți km se  face primul schimb de ulei și apoi cu ce frecvență.

Edited by lucifers, 25 August 2005 - 08:22.


#38
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004
acent fafa

Attached Files



#39
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004
imi pare rau ca am raspuns asa de greu dar am fost plecat.
ps. poza cu golfu din pacate am pierdut-o odata cu telefonul.
poza de mai sus e facuta ulterior in fata blocului.

#40
Grime

Grime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 22.07.2005
Acusi imi vine si mie accent-ul-1.3GL+.Cred ca vineri sau sambata.Abia astept!!!!! :w00t:

#41
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Deci, primul schimb de ulei se recomanda sa se faca la 1000km. Se recomanda. Eu l-am facut la 7000 ca pana atunci nu am catadiscsit sa citesc manualul. Well. Asta e.
Dupa aceea schimbul de ulei se face la fiecare revizie. Adica la 15.000km sau odata /an.
Sau cand vrea mushchiu' tau dar nu mai tarziu de aia 15.000km.

#42
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Facem o intalnire a posesorilor de Hyundai? Asa ca trabantistii pe vremuri :D

#43
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

lucifers, on Aug 25 2005, 08:21, said:

Salut.
Tocmai m-am gândit să intru și eu în "clubul Hyundai" cu un Accent 1.3GL.
Întrebarea mea este: la câți km se  face primul schimb de ulei și apoi cu ce frecvență.

<{POST_SNAPBACK}>


Se face un prim schimb intre 1000-2000 km, cind manopera e gratuita (costa cca 1.6 milioane) apoi la fiecare 15000. In carte scrie totusi sa se injumatateasca intervalul daca se merge in conditii severe (adica sub 8 km iarna si sub 5 km vara in oras, conditii de praf excesiv etc...nu le mai stiu pe toate). Daca nu se fac km astia intr-un an, se face schimbul la un an, indiferent cit de putini km se fac.

Welcome to club Grime!

Lando: chiar ma uimeste poza, inclin totusi sa cred ca si golful avea destul de mult, astfel incit diferenta intre voi nu a fost foarte mare? desi daca zici  ca  l-ai aruncat in sant...nu stiu! M-as bucura tare sa aflu ca rezista bine masina. E adevarat ca am mai gasit un post al unui american care a avut un accident naspa, si a zis ca masina s-a comportat foarte bine, ca e mai tare decit pare.

PS: Sorry, am inceput sa scriu reply-ul mai devreme, dar nu am dat submit si nu mi-am dat seama ca intre timp a raspuns Cristi

Edited by Zetics, 25 August 2005 - 14:52.


#44
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

Cristist50, on Aug 25 2005, 14:29, said:

Facem o intalnire a posesorilor de Hyundai? Asa ca trabantistii pe vremuri :D

<{POST_SNAPBACK}>


Eu sar la cap, numai sa nu ma pui sa vin in Algeria...ca de obicei o iau pe la Eroilor si nu vreau sa ocolesc  :D

#45
Zedjames

Zedjames

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2005

Cristist50, on Aug 25 2005, 14:29, said:

Facem o intalnire a posesorilor de Hyundai? Asa ca trabantistii pe vremuri :D

<{POST_SNAPBACK}>


Daca Zeltics sare la cap...atunci eu centrez :)

Merge..da` vorba lui...sa nu fie prin africa intalnirea :D prin bucuresti e ok..si prin tara e ok daca se organizeaza ceva frumos intr-un weekend ;)

Keep in touch

#46
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Mulțumesc pentru răspunsuri.
Eu sunt un fost proprietar de SuperNova, o am și acum în garaj dar vine duminică noul proprietar și o ia.....ducă-se.....
Problema e alta. Când voi intra în posesia Accent-ului  :worthy:  voi fi nevoit să-i fac primul schimb la 1000 de km, la SuperNova primul schimb i l-am făcut la 10000........ciudat că la Accent trebuie să-i fac primul schimb la 1000 și după aia la un număr atât de mic de km dacă o folosesc în regim dur  <_< .
Eu cred că nu-i voi face nici un schimb mai repede de 15000 sau 1 an......
Mai vreau să știu și eu părerea vostră în legătură cu modul în care se comportă mașina la drum, cum se comportă motorul, stabilitatea mașinii........la gropi, probleme apărute.....să știu dacă îmi fac :death:  sau  :coolspeak: .
și în special vreau să știu și eu dacă hayonul zdrăngăne, că la SuperNova m-a disperat problema asta.(am pus încă un sistem de fixare, cel de la Solenza, pe lângă cel pe care-l avea din fabrică și tot zdrăngăne la cea mai mică mișcare a mașinii).

Edited by lucifers, 26 August 2005 - 10:32.


#47
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Aici rog sa posteze cei cu motor de 1.3 pentru comportamentul motorului (eu am 1.6)

Sa inteleg ca  va  fi in 5 usi? Misto!

Mie personal imi place tinuta pentru ca are suspensiile mai putin rigide, si trece usor peste gropi (eu am coloana cam subreda si imi face bine o calatorie mai smooth)

#48
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Tinuta de drum trebuie sa-ti placa pentru ca are toate rotile independente, de exceptie lucrul asta, nemaintalnit la clasa asta decat la 206...BMW Seria 1...

Speedo

#49
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Daca intr-adevar iti iei hatchback (5 usi adica), cred ca vei primi roti de 14", si nu de 13" ca la sedan, deci clar vei avea si o stabilitate superioara.

#50
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Vă rog să-mi scuzați idioțenia :worthy:  .
Mașina ce o voi achiziționa are 4 uși, așa scrie în pliant, deci să înțeleg că nu are hayon? Minunat, înseamnă că nu voi mai avea probleme cu zdăngănitul ăla.... :coolspeak: . Eu am văzut mașina, dar mă învârteam pe lângă ea ca un copil pe lângă bradul de Crăciun și nu am observat dacă are hayon, fiindu-mi distrasă atenția de capacitatea portbagajului. și dacă mai are și chestia cu roțile independente....... :coolspeak:
Mulțumesc până acum. Mai continuați vă rog....... :D
Oricum eu am timp....se pare că de când depun actele mai aștept o lună până să fiu pus în posesie :death:

Edited by lucifers, 26 August 2005 - 23:48.


#51
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Atunci nu o sa ai zgomote, cu siguranta ( doar daca iti lasi tu niste clopotei liberi prin portbagaj  :D )

Deci masina e pe vapor....mda..naspa sa tot astepti


Vînt bun la pupa!  :coolspeak:

#52
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Nu frate, nu e pe vapor......e mai rău, e aici în orașul meu, în Giurgiu, în Zona Liberă :deadtongue:
Mulțumesc de urare, sper să pun mâna pe ea cât mai curând :naughty:
Totuși, e cam liniște pe aici......nu mai frecventează lumea? :huh:
Mai speram și eu să mai aud niște păreri și sfaturi..........
Tocmai am făzut Accent-ul ce o să apară în 2006 :photo:  Beton. :peacefingers:

Lando, ce ai mai făcut cu mașina?

Edited by lucifers, 29 August 2005 - 18:31.


#53
Zedjames

Zedjames

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.06.2005
Lucifers..apropo de zona libera:)
Daca tot esti de acolo..zi-mi si mie ce e mai ieftin de luat de prin zona libera ca si asa tre sa fac un drum sa ies cu masina din tara pe la Giurgiu :)

Ai dreptate ...accentul din 2006 imi place si mie  :)

#54
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Man, nu inteleg de ce tre sa stai o luna de cind depui actele? :o

Exact in aceeasi situatie am fost eu: initial facusem o comanda de 1.3, dar nu aveau pe stoc si dupa o luna tot nu plecase din Korea, dupa care aflu ca au pe stoc varianta 1.6 in zona libera Giurgiu! Am refacut actele (din cauza diferentei de pret) si in exact o saptamana ma suiam la volan! (O zi refacut contract, semnat acte, virat avansul, adica diferenta etc, a doua zi firma de leasing facut plata catre dealer, 3 zile confirmare plata intre banci  :death: , 2 zile adus masina din zona libera, pregatita, pus alarma si livrata  :inlove:

Deci, de ce durereaza asa mult? :nonobad:

PS: Si mai si spui ca doar sari gardul si te sui in ea....as muri! :w00t:

Edited by Zetics, 29 August 2005 - 21:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate