Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Hyundai Accent 1.3 GL

- - - - -
  • Please log in to reply
565 replies to this topic

#73
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Lucifers, din pacate eu am vazut flexibilitate ZERO la dealer, nu stiu sigur daca sint ei foarte comozi sau asa le impune fabrica.

Pentru State Accentul are ca optionale si pe ma-sa si pe ta-su, inclusiv tot ce vrei tu, numai ca aici la noi oferta este foarte saraca si batuta in cuie.
Din cite am vorbit acum vreo 2 luni cu cel de la care am lua eu masina, mai aduc numai 3 variante pe benzina (toate 1.3): fara aer conditionat si fara pachetul optionale, cu aer fara pachet, si cu amindoua. Care pachet optionale inseamna din cite stiu doar 2 airbaguri, ABS+ESP, proiectoare si probabil totul electric.

Din oferta au disparut (IAR!) motor 1.6 si mi se pare ca si versiunea in 5 usi!

Asa ca degeaba vrei tu marea cu sarea, ca nu cred ca poti obtine. Eu te sfatuiesc sa vorbesti totusi cu unu mai capabil/mai sus de pe la ei, sa vezi daca nu poti aduce totusi una cu motor 1.6 cu ceva optionale....

Edited by Zetics, 05 September 2005 - 10:47.


#74
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Am vrut să mai postez ceva și acum câteva zile și scrisesem mult, dar când să postez mi-a făcut o figură cu pagină blank, și când i-am dat refresh îmi dispăruse ceea ce scrisesem :cursing:  :death:  și m-am ofticat.
Acum nu mai pot să reproduc ce am scris, însă pot reface ceva......
Mi s-a aprobat dosarul :peacefingers:  și azi am depus și avansul.
Nu îmi pot aduce o mașină cu motor de 1,6 din păcate :angry:  însă e bună și așa cum am "setat-o".
Acum aștept să mă sune să-mi spună când îmi vine mașina....cât mai repede...sper :worthy: .
Am citit mai multe topicuri, Zetics și am văzut cât te-ai certat cu "nord-americanul" ăla.......
Ce ploi au ăia pe acolo nene dacă la prima ploaie cade mașina românească sau aia pe care o consideră el proastă? Dacă e așa de "demolatoare" înseamnă că ăia nu mai au nevoie de firme de demolări, că au ploaie eficace :lol: .
Ok, vă mai țin la curent........

#75
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004
fratilor eu nustiu cum de la preturile care le spuneti voi ba nu aveti proiectoare ba nu are nustiu ce.
jur ca la pretul de 6890 inafara de ac si airbag le am pe toate.
daca va intereseaza oferta aceasta eventual va dau nr. de la dealer si poate cine stie.... nu e musai sa cumparati masina din orasul vostru

#76
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Ahh, Lando, si eu care credeam ca ai apucat sa iei masina inainte de "marea revolutie" a preturilor si dotarilor....Nu vreau sa iti mai fac singe rau, dar in iarna, la 6990, deci numai 100E mai sus, avea si A/C... :console:

#77
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Bine ai revenit Lando :coolspeak:
Nu se mai găsesc mașini la prețurile alea. Acum pentru 7290 primești doar AC, servo direcție și frână, geamuri electrice pe față și cam atât. Pentru restul plătești în plus.
Oricum, eu am dat avansul, am semnat contractul și aștept mașina :worthy:
Inimă prea rea nu mai am cum să-mi fac pentru că acum am luat-o cu de toate și nu mai contează câteva sute de euro în plus.
Acum are AC, servofrână și servodirecție, geamuri electrice față-spate, geamuri și oglinzi exterioare încălzite, proiectoare, ABS, airbag-uri, casetofon(pe care-l voi scoate să-mi pun linia mea audio), într-un cuvânt are de toate, în afară de motor de 1,6...Zetics, norocosule :naughty: .
Am o întrebare: cât costă prima revizie, aia de la 1000km?

#78
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Prima revizie are manopera gratuita, deci am platit doar uleiul si filtru de ulei, cca 1.6 milioane. adica 160 roni  ^_^

Felicitari ca ai luat-o full! Eu nu am mai avut bani si de abs+ aibaguri ( mai trebuiau 800E...) da sa sper ca nu o sa am nevoie de airbaguri, iar de abs pot sa ma lipsesc, incerc sa conduc suficient de prudent, daca am putut 11 ani fara abs...oi putea si de acum

#79
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004
adevarul e ca nu prea ma intereseaza AC.dar asta e.

#80
LaNdO

LaNdO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 20.04.2004
prima revizie la 1000 nu este obligatorie dar eu spun sa o faci.costa 110 ron adica platesti doar uleiul si filtrul ,manopera e gratis cel putin asa e la serviceul la care apartine dealerul.

#81
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Cum se poate să nu te intereseze AC-ul Lando? Principala cauză pentru care mi-am schimbat mașina a fost lipsa AC și a servodirecției.
Oricum mersi pentru informații.
Cum îți merge mașinuța Lando?

#82
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Băi fraților, chiar nu mai intră nimeni pe aici?
Ce se întâmplă?
Eu sunt furios la culme, azi s-a făcut o lună de când am achitat avansul și prima rată și mie tot nu mi-a venit mașina :cursing: .
În curând îmi va veni să plătesc și a doua rată și eu mașină tot nu am :cursing:
Ce pot face?
Sfaturi, repede vă rog că simt că mor de draci :death:

#83
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

lucifers, on Sep 29 2005, 11:03, said:

Băi fraților, chiar nu mai intră nimeni pe aici?
Ce se întâmplă?
Eu sunt furios la culme, azi s-a făcut o lună de când am achitat avansul și prima rată și mie tot nu mi-a venit mașina :cursing: .
În curând îmi va veni să plătesc și a doua rată și eu mașină tot nu am :cursing:
Ce pot face?
Sfaturi, repede vă rog că simt că mor de draci :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Adica tu platesti deja masina la leasing, si nu ai masina?
Pe mine m-au pusa sa platesc de cand a ajuns masina in vama. Pana atunci nici nu le dadeam bani, astfel nu puteau sa ia DVI-ul si asa mai departe!
la ce firma de leasing ai contractul?
Du-te si fale scandal atat la dealer cat si la leasing!

#84
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
La mine este specificat in contract, prima rata e scadenta la 1 ale luni urmatoare lunii in care am semnat de primire masina.

Foarte ciudata situatia ta. La ce firma de leasing?? <_<

Iar cu asteptatul....nimic nou! Si la mine sarisera termenul cu o luna, moment in care din furia mea a reiesit ca au modelul cu motor 1.6 pe stoc si am schimbat comanda...dar nu toata lumea e asa norocoasa :(

#85
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Tocmai m-au anunțat că până pe 15 luna asta îmi vine mașina :w00t:  :coolspeak:
A durat cât am preconizat la început, adică o lună jumătate, dar în sfârșit e aproape aici.  :coolspeak:
De abia aștept să mă duc s-o iau.

#86
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Sorry, dar ca sa iti mai domolesc avintul...pregateste-te pentru mai incolo putin. 15 e simbata, deci pe luni-marti o sa te sune sa-ti spuna ca probabil pe marti-miercuri vine masina, deci pe miercuri-joi o poti lua. Adica pe 20. :peacefingers:

#87
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Salutare!sunt interesat de achizitionarea unui Hyundai accent 1.3 sedan la mare concurenta cu un chevrolet kalos 1.4 94c.p sedan.am citit foarte multe despre ele,am facut si drive test,am verificat si ofertele de la dealeri.in galati la hyundai sunt la vanzare doua variante de accent pe benzina,una la 7.490 cip cu aer conditionat,servodirectie,4 geamuri electrice,oglinzi electrice si incalzite,proiectoare de ceata,roti de 13 si o varianta la 8.390 cip care ofera in plus abs si dublu airbag frontal+roti de 14.am subliniat aceste caracteristici deoarece din ce am citit difera mult dotarile si preturile de la un dealer la altul.daca ma puteti ajuta cu pareri vis a vis de alegerea potrivita,comportament rutier,confort,fiabilitate,consum.va multumesc :coolspeak:

#88
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Din pacate, tocmai pentru ca am realizat ca difera enorm dotarile chiar si la acelasi dealer la intervale de numai 2-3 luni, eu unul nu ma mai simt in stare sa dau sfaturi.


Daca la 7500 CIP zici ca ai si oglinzi incalzite...suna OK, dar la aia la 8500 ar trebui sa ti se dea si ABS+EBD de exemplu, nu numai 2 airbaguri si roti de 14. Dar cum spuneam, s-au schimbat mult lucrurile fata de februarie cind am luat-o eu.

Nu stiu daca mai au pe stoc, si daca mai au promotie, dar Kalos-ul avea oferta mai buna. La vreo 7500CIP se putea lua 1.4/16v, cu 2 airbaguri+ABS+faruri ceata+oglinzi incalzite+CD+comenzi pe volan, ceea ce la Accent n-ai sa vezi.

Cauta cu atentie la dealeri

#89
cata73

cata73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 19.10.2004
salutare
eu tocmai am semnat un contract pentru un accent 1,5 CRDI(Full)
cu o valoare de 9900 CIP

mai intai trebuie sa-mi vand masina sa dau avansul.
ce ma deranjaza la ea:
- nu are termometru (desi in pliant are)
- nu are echipare audio (numai fire)
- are antena...manuala (de toata jena - ca la dacie)
- nu pot sa aduca neagra (decat vreo 3-4 culori)

in rest are tot in afara de clima si computer ( ABS, EBD, airbag-uri, jante aliaj pe 14, inchidere, gamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite)

etc

#90
lucifers

lucifers

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 17.04.2005
Băi fraților, scuze, am instalat Windaz-ul și nu mai știam unde e acest topic.........
Zetics, mi-am oprit de tot avântul, că nici până acum nu am luat mașina și joi se împlinesc 2 luni de când am dat avansul. Sunt dezamăgit profund și exasperat.
Până la urmă tot o iau eu, dar așa știu niște jeguri de la reprezentanță să-și agațe clienții. Hyundai-ul nu are nici o vină. Ci ăștia care-și iau bani pe ceea ce numesc ei muncă.
Lui catalinmarinescu îî spun că și eu inițial am vrut să achiziționez un Kalos, dar când am auzit ce poate m-am răzgândit. Începând de la instabilitatea în curbe, înstabilitatea la vânt mai tăricel, până la probleme cu fiabilitatea mașinii. Să nu uităm, că, deși pe mașină este sigla Chevrolet, Kalos-ul tot Daewoo este.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate