Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Discuții despre Orange Sport 1-4 (ex-Telekom Sport).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
12605 replies to this topic

#12061
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,874
  • Înscris: 06.11.2018
Schimbări importante la Telekom Sport. Posturile tv de sport care au fost preluate de operatorul Orange România își vor schimba denumirea începând cu data de 28 martie
https://www.fanatik....-sport-19932109

#12062
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,411
  • Înscris: 21.10.2010

View PostCostiRAW, on 21 martie 2022 - 21:40, said:

O chestie buna ar fi sa transmita cineva NBA, NFL si NHL la toti operatorii de la noi.
Suita americana e cam greu de visat la ea pentru ca nu aduce audienta si probabil nu renteaza sa le cumpere.

#12063
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 14.08.2012
Se lucreaza la site.

http://www.orangesport.ro/

#12064
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018
deocamdată funcționează și Telekomsport.ro sunt aceleași știri chiar și ca poziționare pe ambele site-uri dar cu interfețe Evident diferite

#12065
CostiRAW

CostiRAW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 27.07.2019
Stiti vorba aia? Pana nu vad, nu cred. Acum cred cu site-ul. "Ami pare rau la beieti de pe forum". Posibil sa colaboreze cu Look.

#12066
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018

View PostCostiRAW, on 22 martie 2022 - 14:14, said:

Stiti vorba aia? Pana nu vad, nu cred. Acum cred cu site-ul. "Ami pare rau la beieti de pe forum". Posibil sa colaboreze cu Look.
relațiile cu clever Nu cred că se vor rupe curând se puteau rupe de acum dacă de exemplu ar veni un om la nivel de editorial director executiv ceva dar nu cred că nu se aude nimic

probabil prioritate acum pentru Orange este integrarea comuna la nivel de grile pe Serviciu  de televiziune posibil de asta nu au venit încă cu propunerea oficială pentru Orange sport probabil se vrea să se facă cu totul la Cna

#12067
CostiRAW

CostiRAW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 27.07.2019

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 22 martie 2022 - 14:24, said:


relațiile cu clever Nu cred că se vor rupe curând se puteau rupe de acum dacă de exemplu ar veni un om la nivel de editorial director executiv ceva dar nu cred că nu se aude nimic

probabil prioritate acum pentru Orange este integrarea comuna la nivel de grile pe Serviciu  de televiziune posibil de asta nu au venit încă cu propunerea oficială pentru Orange sport probabil se vrea să se facă cu totul la Cna
Exact! Vor ramane asa. Nu stiu cat mai are TelekomSport drepturi pentru competitii? Poate vor lua si PL si altele. Posibil sa-l tina pana atunci ca si canal de sport. Doar ei stiu.

#12068
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018
drepturile TV pentru competiții sunt separate de Acel contract de management operațional între vechiul Telekom deja noul Orange și Clever Media din câte știu se vorbea la moment dat că ar fi de vreo cinci ani acel acord


Mai degrabă pentru subcontractare de drepturi se trece mai întâi pe la Digi după aia se filtrează prin Clever media dacă se filtrează dacă nu se ia direct prin acord cu Digi și firma din afară care au dreptul să vândă

#12069
CostiRAW

CostiRAW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 27.07.2019

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 22 martie 2022 - 14:45, said:

drepturile TV pentru competiții sunt separate de Acel contract de management operațional între vechiul Telekom deja noul Orange și Clever Media din câte știu se vorbea la moment dat că ar fi de vreo cinci ani acel acord


Mai degrabă pentru subcontractare de drepturi se trece mai întâi pe la Digi după aia se filtrează prin Clever media dacă se filtrează dacă nu se ia direct prin acord cu Digi și firma din afară care au dreptul să vândă
Singura chestie pe care sper sa nu o faca Orange, e sa faca extraoptiune de sport cum e cu Telekom in momentul asta.

#12070
claudiupop_bm

claudiupop_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 01.02.2010

View Postleo10, on 22 martie 2022 - 13:33, said:

Se lucreaza la site.

http://www.orangesport.ro/

Azi site-ul orangesport.ro solicita username și parolă.

Attached Files



#12071
Totti10

Totti10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 09.11.2019
Dacă întrați pe situl Telekom Sport la  competiții au apărut și campionatul Angliei și altele fotbal american ect...

#12072
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 14.08.2012

View PostTotti10, on 23 martie 2022 - 16:34, said:

Dacă întrați pe situl Telekom Sport la  competiții au apărut și campionatul Angliei și altele fotbal american ect...
Acolo nu au actualizat, asa e de cativa ani.

View Postclaudiupop_bm, on 23 martie 2022 - 16:11, said:

Azi site-ul orangesport.ro solicita username și parolă.
Lucreaza fara privitori. :)

#12073
Totti10

Totti10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 09.11.2019
A ok Posted Image

#12074
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012
Deci ei o sa schimbe denumirea asa brusc, fara sa puna promo-uri cu noul nume si fara sa puna noua sigla la un anumit interval de timp? ca sa vada schimbarea si cei care nu stau pe internet...

#12075
albertpadurean

albertpadurean

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.03.2022

View Postclaudiupop_bm, on 23 martie 2022 - 16:11, said:

Azi site-ul orangesport.ro solicita username și parolă.
Şi la mine e aşa.

#12076
CostiRAW

CostiRAW

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 27.07.2019

View PostTotti10, on 23 martie 2022 - 16:34, said:

Dacă întrați pe situl Telekom Sport la  competiții au apărut și campionatul Angliei și altele fotbal american ect...
Aia e de pe vremea cand transmiteau Premier League impreuna cu Eurospport. Daca te uiti atent la Liga 1 mai scrie si Betano.

#12077
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,874
  • Înscris: 06.11.2018
Nu o sa schimbe nimic, nu a aparut pe sedinta CNA de maine nimic in legatura cu schimbarea numelui Telekom Sport sau ceva in legatura cu Orange.

#12078
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018
la site cred că se lucrează seamănă prea mult cu Telekomsport.ro cu mici excepți de interfață acel negru cu portocaliu


Cât despre chestia cu 28 la nivel de grilă cred că lucrurile nu sunt gata Technic măcar să mai aștepte abonații o săptămână două trei o lună și după care să fie mulțumiți decât dezastrul ăla de calitate nemțească care a fost de rahat de fapt

Oricum ce au făcut nemții în perioada 2017 2020 va fi greu de reparat și la nivel de imagine și la nivel de orice pentru Orange vor avea de tras

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate