Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Tez Tour - aveti grija!

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
lodging4all

lodging4all

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2007

View PostLOCOTUS, on 27th July 2009, 12:14, said:

lodging4all>>> cum draku pleci din casa fara sa stii concret unde?


cum sa pleci ... mergem in turcia... da unde... ce conditii, cu masa fara masa, cu spa fara spa mama masi de treaba

data viitoare casca ochii mai bine

daca imi pui o astfel de intrebare inseamna ca nu prea te-a interesat ce s-a scris pe aici...
sper ca data viitoare sa reusesti un mesaj mai aproape de subiectul discutat aici. o zi buna!

#38
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007
ia sa vedeti cum s-ar putea sa nu mai plecati voi deloc cu Tez

http://turism.evz.ro...-vacanta--VIDEO

in partea de jos a articolului scrie si de ei

#39
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Tu stii sa citesti romaneste??? Tez a fost tepuita de agentia aia.
Citez:
Agenþia Exponent Travel vindea în continuare bilete deºi, de peste o lunã, era chematã în instanþã de creditori care cereau intrarea în insolvenþã. Tez Tour ºi Viaclub sunt doar douã dintre firmele care au reclamat la tribunal plata datoriilor
Roaga pe cineva sa-ti traduca daca nu intelegi.
Nu mai baga lumea in sperieti daca nu stii ce vorbesti :nonobad:

Edited by ANDOX, 31 July 2009 - 11:53.


#40
lodging4all

lodging4all

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2007

View Postyesyesyesyo, on 30th July 2009, 11:59, said:

ia sa vedeti cum s-ar putea sa nu mai plecati voi deloc cu Tez

http://turism.evz.ro...-vacanta--VIDEO

in partea de jos a articolului scrie si de ei

Are dreptate Andox, tez tour a fost tepuita... Se pare ca roata se invarte... Mai fenteaza ei turistii si la randul lor sunt tepuiti de alte agentii detailiste... asta e Romania...  :)

#41
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postlodging4all, on 1st August 2009, 16:03, said:

Are dreptate Andox, tez tour a fost tepuita... Se pare ca roata se invarte... Mai fenteaza ei turistii si la randul lor sunt tepuiti de alte agentii detailiste... asta e Romania...  :)

Daca ai citi pe site-ul hotelului, vei vedea ca e descris ca fiind UAI.  Ce ai vrea, sa scrie ca e de fapt AI, ca sa-i dea in judecata cei care detin lantul Palm Hotels? Daca agentiile  guvernamentale turcesti le permit propria clasificare si prezentare pe site-uri a unui concept de UAI, nu cred ca e vina TEZ TOUR. Si in plus, e recunoscut faptul ca in Turcia clasificarea se face cu o stea in plus fata de ceea ce e obisnuit un turist roman.
Am fost si eu acum 2 ani prin Tez Tour in Anatalya (si asta e al 5-lea an cand merg in zona) si am fost f.multumita. Aproape singura agentie care a organizat excursii (eu am fost fericita, desi era octombrie, au fost multi turisti romani in zona Kemer unde am stat si nu ne-au cuplat cu turisti din fostele republici) si nu a incercat sa-mi bage pe gat vizita de shopping in Antalya.
Nu e vina nimanui ca atat cat ai platit, atat ai avut. Si eu in primul an am ales un hotel de 5* low-cost-actualul Crystal Admiral Resort (fost Ardisia) si nu am vazut fresh-uri sau bauturi straine iar cele locale erau sub orice critica, iar carne era aproape exclusiv numai in mancarea gatita, dar a fost alegerea mea. Si mi-am asumat un risc cand pretul platit era cu 25% mai mic decat orice alt hotel de 5* UAI.

#42
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
ia nu le mai luati atata apararea celor de la tez..cei carora le-au mers bine cu ei or fi avut noroc, altfel basarabenii nu ridica un deget in plus ca sa ne simtim bine, noi romanii. rezerva un numar de camere standard (indiferent daca ai platit sau nu supliment), cine e multumit bine, cine nu, la fel. ghizii lor te cauta la hotel numai ca sa-ti vare pe gat excursiile lor mult mai scumpe, altfel nici nu dau pe acolo,  etc.  nu sunt nici mai buni nici mai rai decat alte agentii. diferenta este ca daca esti intr-un grup de rusi sau basarabeni, nici nu se uita la tine...desi si valuta noastra este la fel de buna...

#43
lodging4all

lodging4all

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2007

View Postartemisa24, on 3rd August 2009, 22:34, said:

ia nu le mai luati atata apararea celor de la tez..cei carora le-au mers bine cu ei or fi avut noroc, altfel basarabenii nu ridica un deget in plus ca sa ne simtim bine, noi romanii. rezerva un numar de camere standard (indiferent daca ai platit sau nu supliment), cine e multumit bine, cine nu, la fel. ghizii lor te cauta la hotel numai ca sa-ti vare pe gat excursiile lor mult mai scumpe, altfel nici nu dau pe acolo,  etc.  nu sunt nici mai buni nici mai rai decat alte agentii. diferenta este ca daca esti intr-un grup de rusi sau basarabeni, nici nu se uita la tine...desi si valuta noastra este la fel de buna...

Ai dreptate. Si hotelul in care am stat era 90% plin cu rusi, ucrainieni si alte natii slave. Reprezentantii tez tour din hotel nu vorbeau nici macar engleza,  numai rusa rusa, iar ghizii basarabeni au venit exact cum zici, sa-si promoveze excursiile.
Iar la plecare, tabelul cu orele de plecare catre aeroport era numai in rusa. Asta da respect pentru turistii romani!


View Postchrismo, on 3rd August 2009, 19:54, said:

Daca ai citi pe site-ul hotelului, vei vedea ca e descris ca fiind UAI.  Ce ai vrea, sa scrie ca e de fapt AI, ca sa-i dea in judecata cei care detin lantul Palm Hotels? Daca agentiile  guvernamentale turcesti le permit propria clasificare si prezentare pe site-uri a unui concept de UAI, nu cred ca e vina TEZ TOUR. Si in plus, e recunoscut faptul ca in Turcia clasificarea se face cu o stea in plus fata de ceea ce e obisnuit un turist roman.
Am fost si eu acum 2 ani prin Tez Tour in Anatalya (si asta e al 5-lea an cand merg in zona) si am fost f.multumita. Aproape singura agentie care a organizat excursii (eu am fost fericita, desi era octombrie, au fost multi turisti romani in zona Kemer unde am stat si nu ne-au cuplat cu turisti din fostele republici) si nu a incercat sa-mi bage pe gat vizita de shopping in Antalya.
Nu e vina nimanui ca atat cat ai platit, atat ai avut. Si eu in primul an am ales un hotel de 5* low-cost-actualul Crystal Admiral Resort (fost Ardisia) si nu am vazut fresh-uri sau bauturi straine iar cele locale erau sub orice critica, iar carne era aproape exclusiv numai in mancarea gatita, dar a fost alegerea mea. Si mi-am asumat un risc cand pretul platit era cu 25% mai mic decat orice alt hotel de 5* UAI.

Nu contest ca are UAI, contest ca ceea ce am primit noi nu e UAI.
Pe lista cu serviciile incluse, solicitata la receptie la sosire, apareau bauturile de import incluse dar nu se serveau decat contracost. A doua zi, dupa ce am vorbit cu agentul tez tour, mi-a spus ca nu e varianta corecta si lista se reface, urmand ziua urmatoare sa iau alta lista de la receptie, care bineinteles nu includea bauturile de import. Frumos, nu?
Deci pe hartie si pe site totul e ok si e UAI. Ce mai conteaza ce primesti?

#44
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
noi cand am plecat, cu o zi inainte, seara, am dat eu telefon la agentia lor de acolo pt. ca nu a venit nimeni sa ne anunte cand plecam a doua zi..bineinteles ca mi-au raspuns in rusa si cu chiu cu vai am reusit sa ma inteleg in engleza..vai de capul lor dar si de-al nostru ca ne bagam cu ei

#45
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postlodging4all, on 4th August 2009, 09:33, said:

Ai dreptate. Si hotelul in care am stat era 90% plin cu rusi, ucrainieni si alte natii slave. Reprezentantii tez tour din hotel nu vorbeau nici macar engleza,  numai rusa rusa, iar ghizii basarabeni au venit exact cum zici, sa-si promoveze excursiile.
Iar la plecare, tabelul cu orele de plecare catre aeroport era numai in rusa. Asta da respect pentru turistii romani!




Nu contest ca are UAI, contest ca ceea ce am primit noi nu e UAI.
Pe lista cu serviciile incluse, solicitata la receptie la sosire, apareau bauturile de import incluse dar nu se serveau decat contracost. A doua zi, dupa ce am vorbit cu agentul tez tour, mi-a spus ca nu e varianta corecta si lista se reface, urmand ziua urmatoare sa iau alta lista de la receptie, care bineinteles nu includea bauturile de import. Frumos, nu?
Deci pe hartie si pe site totul e ok si e UAI. Ce mai conteaza ce primesti?

1. Deci nu e vina agentiei, dupa cum spuneam, ci a lantului hotelier. Deh, sunt turci, ce ati vrea, sa nu dea tzepe? Am ajuns sa cred ca Oficiul lor national de turism (sau cum s-o chema) ii lasa, in anumite limite, sa-si autodefineasca notiunea de UAI. Si cred ca de fapt nu vrei sa intelegi. 5* low-cost chiar UAI, e tot low-cost.
2. Cu privire la afirmatia artemisei ca ghizii nu vin decat ca sa-si vanda excursiile, te rog sa ma crezi ca de cand merg in Antalya NICIO  agentie nu te suna sau nu te cauta decat ca sa-ti vanda excursiile. In rest TU suni: daca ai nemultumiri (iti faci cumva iluzii ca te suna careva ca sa te intrebe daca te simti bine sau mai ai nevoie de ceva?), la ce ora pleci in excursii sau catre aeroport, nu stau cu tine NICIODATA cand te cazezi, asa incat tot singur te certi daca hotelierii nu-ti respecta voucher-ul, etc. Si crede-ma ca nici alte agentii mari, gen TUI sau THOMAS COOK nu sunt mai breze.
3. Nu le iau apararea. Dar anul trecut, cand am fost cu o agentie romaneasca mare, al carui partener in Turcia nici macar nu-mi aduc aminte cum se cheama, atat de jalnici au fost (iar ghidele, pentru ca erau in exclusivitate femei) nu erau de gasit pe telefon nici macar in seara de dinaintea plecarii. Abia am reusit sa le prindem pe la ora 23.00. Nu era totusi prea mare problema, pt. ca teoretic plecam catre 6 seara, dar mi-am pierdut cateva ore tot incercand sa sun si sa stau cu grija asta. In plus, cand au venit sa ne prezinte excursiile, cum intrebam altceva in afara de shopping in Antalya sau boat trip, spuneau :" Excursia asta sigur nu se va putea organiza. Sigur nu sunt doritori". Asta in conditiile in care le intrebasem si mi-au confirmat ca eram primul hotel la care venisera, deci nu aveau de unde sa stie daca se poate sau nu organiza. In plus, numai in hotelul in care stateam noi -IC Green Palace- mai convisesem 3 perechi sa mearga in excursia Myra-Demre-Orasul scufundat-croaziera, pe care eu o mai facusem cu Tez si le povestisem ce am vazut. Intr-un mod extrem de neprofesionist, de parca nu erau interesate sa-si vanda excursiile, ci numai sa incaseze comisioanele de la firmele pe unde-i plimba pe naivi la shopping (printre care m-am numarat si eu in primul an cand am fost), au inceput sa-i convinga pe ceilalti ca o sa piarda o zi intreaga in excursie. Apoi le-am intrebat de Side-Aspendos-Cascade si am primit acelasi raspuns: "Nu se poate".
In cei 4 ani in care am fost in Antalya pana acum, asta fiind al 5-lea (de 6 ori pana acum si la hoteluri bune si la altele mai putin bune) am retinut numai 2 nume de ghizi, adica cei care in mod vadit mi-au lasat macar o umbra de impresie (in orice caz, erau informati si amabili) : Loredana (sincer, nu mai stiu firma partenera din Turcia la care lucra) si Vadim Cotor (basarabean)-de la Tez Tour.
4. Nu ma intelegeti gresit, nu sunt fan TEZ TOUR. De altfel, daca o sa cautati alte posturi ale mele o sa vedeti ca sunt fan agentii straine, in special nemtesti, dar nu sunt mai rai cei de la TEZ ca altii din Romanica. Anul asta, insa, totusi, au preturi cam mari.
5. Ca sa-l citez pe rott, care e o institutie in materie, daca nu vreti rusi, mergeti in Bora Bora. Asta mi-a raspuns mie cand am intrebat despre un hotel in Marmaris cu o concentratie ceva mai mica de rusi ( si daca tu lodging te plangi de Palm Resort, du-te la Amara Dolce Vita-un hotel bun ca servicii-99,(9)% rusi si alte natii din fostul spatiu sovietic). Si totusi, nu stiu de ce ma plang eu de rusi, cand nici noi, romanii, nu suntem cu mult mai departe de ei in ceea ce priveste buna cuviinta . Si poate ceva mai rai ca noi sunt englezii beti (sunt rai, rai, rai!).

Edited by chrismo, 04 August 2009 - 23:47.


#46
vigoro

vigoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.04.2007

View Postchrismo, on 5th August 2009, 00:36, said:

... du-te la Amara Dolce Vita-un hotel bun ca servicii-99,(9)% rusi si alte natii din fostul spatiu sovietic). Si totusi, nu stiu de ce ma plang eu de rusi, cand nici noi, romanii, nu suntem cu mult mai departe de ei in ceea ce priveste buna cuviinta . Si poate ceva mai rai ca noi sunt englezii beti (sunt rai, rai, rai!).
Am fost anul acesta la Amara Dolce Vita (care apartine ca de altfel intreg lantul AMARA grupului Tez Tour) si am fost mult mai multumit de cei 99.9% rusi decat cei 60% romani de anul trecut de la SUSESI. Din fericire si pretul face o oarecare selectie a clientelei. Apropos, am avut canale in romana la TV, una din fetele de la kids club vorbea romaneste, erau ziare romanesti, unul din reprezentantii permanenti ai Tez Tour la hotel era din Rep. Moldova si vorbea romaneste, si nu eram decat maxim 10 persoane din Romania din cele 1800 cazate. Deasemenea, faxul a sosit cu o zi inaintea plecarii in engleza si rusa pentru toate transferurile la aeroport. De-a lungul timpului am invatat ca mai bine maresc putin bugetul vacantei decat sa risc sa ma intorc mai obosit/nervos/etc decat eram cand am plecat.

#47
lodging4all

lodging4all

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2007

View Postchrismo, on 4th August 2009, 23:36, said:

2. Cu privire la afirmatia artemisei ca ghizii nu vin decat ca sa-si vanda excursiile, te rog sa ma crezi ca de cand merg in Antalya NICIO  agentie nu te suna sau nu te cauta decat ca sa-ti vanda excursiile. In rest TU suni: daca ai nemultumiri (iti faci cumva iluzii ca te suna careva ca sa te intrebe daca te simti bine sau mai ai nevoie de ceva?), la ce ora pleci in excursii sau catre aeroport
Da, asa e. Tu suni, dar daca suni la agentii tez tour, suni degeaba. Crezi ca eu n-am apelat la ei in legatura cu nemultumirile mele si  in legatura cu orele de plecare la aeroport?

View Postchrismo, on 4th August 2009, 23:36, said:

4. Nu ma intelegeti gresit, nu sunt fan TEZ TOUR. De altfel, daca o sa cautati alte posturi ale mele o sa vedeti ca sunt fan agentii straine, in special nemtesti, dar nu sunt mai rai cei de la TEZ ca altii din Romanica. Anul asta, insa, totusi, au preturi cam mari.
N-am zis ca sunt mai rai, dar cand nu isi respecta obligatiile ar trebui luati de urechi. Daca nimeni nu ia atitudine crezi ca o sa fie mai bine?

View Postchrismo, on 4th August 2009, 23:36, said:

5. Ca sa-l citez pe rott, care e o institutie in materie, daca nu vreti rusi, mergeti in Bora Bora. Asta mi-a raspuns mie cand am intrebat despre un hotel in Marmaris cu o concentratie ceva mai mica de rusi ( si daca tu lodging te plangi de Palm Resort, du-te la Amara Dolce Vita-un hotel bun ca servicii-99,(9)% rusi si alte natii din fostul spatiu sovietic). Si totusi, nu stiu de ce ma plang eu de rusi, cand nici noi, romanii, nu suntem cu mult mai departe de ei in ceea ce priveste buna cuviinta . Si poate ceva mai rai ca noi sunt englezii beti (sunt rai, rai, rai!).
Probabil, n-ai apucat sa citesti tot topicul daca imi spui ca ma plang de hotel si de rusi.
Singurele nemultumiri au fost UAI-ul si faptul ca nu era un ghid tez tour in tot hotelul care sa vorbeasca engleza. Si erau in permanenta cel putin 2. Cel basarabean mai trecea pe acolo cand aducea alte grupuri de romani, atat.
Hotelul a fost ok si nici de rusi n-am avut de ce sa ma plang, exceptind privirile urate aruncate catre nevasta-mea, cand aceasta si-a pus pe cap un batic ce avea drapelul SUA pe el :)

Edited by lodging4all, 05 August 2009 - 08:18.


#48
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
si daca s-ar fi citit cu atentie si postul meu, s-ar fi vazut afirmatia mea cum ca tez nu este nici mai buna nici mai rea decat alte agentii. cat despre cazare, nu spun ca vreunul dintre ghizii de la oricare agentie ar fi ei, ar sta cu tine la receptie DAR atunci pentru ce mai sunt aceste agentii colaboratoare??????????????iar despre Vadim,  AMABIL???/sa ne ierte Dumnezeu dar probabil ca tu l-ai prins treaz ca altfel nu-mi explic...
oricum, toate agentiile sunt o apa si-un pamant. extrem de amabile pana cand iti iau banii. dupa aceea, nu te mai cunosc....
numai noi, clientii avem obligatii, ele nu....

#49
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postartemisa24, on 5th August 2009, 19:06, said:

si daca s-ar fi citit cu atentie si postul meu, s-ar fi vazut afirmatia mea cum ca tez nu este nici mai buna nici mai rea decat alte agentii. cat despre cazare, nu spun ca vreunul dintre ghizii de la oricare agentie ar fi ei, ar sta cu tine la receptie DAR atunci pentru ce mai sunt aceste agentii colaboratoare??????????????iar despre Vadim,  AMABIL???/sa ne ierte Dumnezeu dar probabil ca tu l-ai prins treaz ca altfel nu-mi explic...
oricum, toate agentiile sunt o apa si-un pamant. extrem de amabile pana cand iti iau banii. dupa aceea, nu te mai cunosc....
numai noi, clientii avem obligatii, ele nu....

Pe Vadim l-am avut ghid in 2007. Probabil l-a cuprins lenea tipic orientala, pentru ca altfel eu nu-mi explic. Cu noi a fost f.amabil. In hotelul in care ne-am cazat (WOW World Palace, care vad ca acum nu mai exista in oferte sau o fi sub alta denumire) eram singurii romani si a stat de vorba cu noi cam o ora si ne-a raspuns la toate intrebarile despre zona, ne-a recomandat hoteluri... Cred ca se cuvine a fi facuta inca o precizare : dupa cate stiu, Tez Tour nu e agentie colaboratoare, ci chiar tour-operator. Agentie colaboratoare e cea care a vandut pachetul de servicii, pentru ca (tot dupa cate stiu) in Romania nu exista decat reprezentanta Tez. Nu o sa continui polemica, pentru ca vad ca avem totusi un punct comun: toti sunt cam la fel de delasatori.
Si nu zic ca nu e si vina noastra ca nu-i reclamam. Dar pe de alta parte fiecare hotel are o denumire aparte pentru propriul concept de AI sau UAI, pentru ca altfel toate ar fi numai AI sau UAI (dupa caz), insa daca o sa cautati o sa vedeti ca fiecare si-l boteaza altfel: Diamond All Inclusive (la Cornelia Diamond), Elegance All Inclusive (Gloria Serenity-hotelul nr.1 pe tripadvisor si va asigur ca e UAI toata ziua si toata noaptea), AEAI, samd. Astfel incat e f.greu dpdv juridic sa demonstrezi ca ai fost inselat de agentia care ti-a vandut pachetul de servicii, atat timp ei iti vand hotelul asa cum s-a inventat de la el putere. Aaa, daca ti-ar fi vandut servicii de UAI si hotelul ar fi avut tiparit sau afisat pe site doar concept de AI, poate ar fi fost mai multe sanse (slabe insa).
Cel mult, aceste agentii pot fi penalizate de alti turisti prin informarea pe astfel de site-uri, incat sa nu se mai apeleze la serviciile lor.
Totusi, lodging, fara suparare, 400-500 de euro in iulie, ce te asteptai sa primesti?  
Nici cand am fost la Ardisia (scuze, Crystal Admiral) in septembrie nu am platit atat de putin.

#50
lodging4all

lodging4all

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.12.2007

View Postchrismo, on 5th August 2009, 22:27, said:

Totusi, lodging, fara suparare, 400-500 de euro in iulie, ce te asteptai sa primesti?  
Nici cand am fost la Ardisia (scuze, Crystal Admiral) in septembrie nu am platit atat de putin.
Nu ma supar, fiecare cu parerea sa. Eu am cumparat un pachet last minute si a fost la sfarsit de iunie, 26 iunie - 2 iulie.
Vezi, aici e problema la romani. Daca si tu, ca turist, vorbesti asa, ce sa mai zic de agentii de turism.  Ideea e, ca agentiile de turism trebuie sa iti ofere serviciile trecute in voucher. Nu eu i-am pus sa scada pretul... Daca nu puteau sa-ti ofere serviciile respective la acest pret, nu trebuiau sa le comercializeze, nu sa fenteze turistul.
Daca unul isi ia un bilet de avion cu 1 Euro iar compania aeriana ii pierde bagajul, ar trebui sa-i spunem... "Si ce te asteptai, sa-ti mai duca si bagajul la destinatie?"
Eu cred ca e o optica gresita, care lasa agentiile de turism sa faca unele abuzuri...

#51
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
avand in vedere ca la tez tour nu te poti inscrie direct ci neaparat printr-o alta agentie, eu consider ca este colaboratoare chiar daca este tour-operator.
eu am fost in Marmaris, in luna august si te asigur ca am platit foarte multi bani, fapt pentru care am avut de ce sa ma burzuluiesc la ei.
da' ma rog, fiecare cu norocul lui...

#52
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
avand in vedere ca la tez tour nu te poti inscrie direct ci neaparat printr-o alta agentie, eu consider ca este colaboratoare chiar daca este tour-operator.
eu am fost in Marmaris, in luna august si te asigur ca am platit foarte multi bani, fapt pentru care am avut de ce sa ma burzuluiesc la ei.
da' ma rog, fiecare cu norocul lui...

View Postartemisa24, on 6th August 2009, 13:50, said:

avand in vedere ca la tez tour nu te poti inscrie direct ci neaparat printr-o alta agentie, eu consider ca este colaboratoare chiar daca este tour-operator.
eu am fost in Marmaris, in luna august si te asigur ca am platit foarte multi bani, fapt pentru care am avut de ce sa ma burzuluiesc la ei.
da' ma rog, fiecare cu norocul lui...
scuze de postul dublu...

#53
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
Si, a mai fost cineva cu tez? Vreau si eu sa cumpar ceva de la ei(de la o agentie care lucreaza cu ei - aqua travel), nu prea ma intereseaza partea cu ghidul dar sa respecte hotelul si conditiile de cazare.

Mutumesc

#54
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

View Postdeaq, on 15th April 2010, 20:36, said:

Si, a mai fost cineva cu tez? Vreau si eu sa cumpar ceva de la ei(de la o agentie care lucreaza cu ei - aqua travel), nu prea ma intereseaza partea cu ghidul dar sa respecte hotelul si conditiile de cazare.

Mutumesc


Am cumparat si eu un sejur in aceasta vara in Antalya prin TEZ TOUR.Am verificat la hotel daca s-a facut rezervarea, si am primit raspuns ca totul e ok.
In concluzie Tez Tour a facut rezervarea.Nu cred ca vor fi probleme, sunt de obicei optimista.
Tot asa s-a intamplat si anul trecut cand am citit destul de multe lucruri urate pe situri despre CHRISTIAN TOUR, am luat un sejur in Creta si nu am avut probleme.

Este adevarat ca pe noi nu intereseaza excursiile optionale,doar sa ne duca la hotel si sa ne preia la intoarcere.Speram sa nu fie necesar sa-i sunam pentru anumite nemultumiri....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate