Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cand lanseaza RDS.Tel un serviciu de COST CONTROL?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Nu apare atunci cand suna, sau daca apare, apare o fractiune de secunda, dar apare in istora apelurilor receptionate...
Mai buha.... e ca multe apeluri, in special alea internationale le vad (ca numar) cu 666. Piei drace... :D

#20
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Mie imi apare numarul celui care ma suna, deci caller id-ul imi functioneaza corect.

#21
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006
telefonia rds...varza rau ce sa mai vorbim de cost control...daca eu sun de pe mobil acas la mine suna, acasa e liniste :)) ba suna ocupat, ba vb si se intrerupe, e belea

#22
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

View PostV0rteX, on Aug 8 2007, 20:44, said:

telefonia rds...varza rau ce sa mai vorbim de cost control...daca eu sun de pe mobil acas la mine suna, acasa e liniste :)) ba suna ocupat, ba vb si se intrerupe, e belea
eu din fericire nu am problemele tale insa la preturile care le practica RDS nu as avea ce sa le reprosez

Edited by Un-Baiat, 08 August 2007 - 22:12.


#23
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Eh... se mai gaseste cate un lingau de la concurenta sa arunce cu noroi... ca dehh... asa`i la noi!

#24
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006

View Posta21alex, on Aug 9 2007, 07:34, said:

Eh... se mai gaseste cate un lingau de la concurenta sa arunce cu noroi... ca dehh... asa`i la noi!
1.nu sunt lingau
2.telefonia e chiar praf (cel putin la mine in localitate, nu generalizez)
4.staff-ul tehnic e tot timpul pe "teren" daca ai o problema.
5.sunt la concurenta ptr ca ei nu au reusit sa ofere servici pe masura asteptarilor mele. (da, e ieftin si atat!)
6.lucrezi la rds ? :lol:

#25
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

View PostV0rteX, on Aug 9 2007, 10:15, said:

1.nu sunt lingau
2.telefonia e chiar praf (cel putin la mine in localitate, nu generalizez)
4.staff-ul tehnic e tot timpul pe "teren" daca ai o problema.
5.sunt la concurenta ptr ca ei nu au reusit sa ofere servici pe masura asteptarilor mele. (da, e ieftin si atat!)
6.lucrezi la rds ? :lol:
frate daca ti se mai intrerupe cateodata ce vrei... asta e!
nu vrei sa te dea si cu alifie la banii aia ?!

#26
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View PostV0rteX, on Aug 9 2007, 10:15, said:

2.telefonia e chiar praf (cel putin la mine in localitate, nu generalizez)

In ce sat/comuna/oras locuiesti? La mine merge foarte bine. In 4 ani de abonament am avut f putine nemultumiri.

#27
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006
<_<

View PostdreaQ, on Aug 9 2007, 11:11, said:

In ce sat/comuna/oras locuiesti? La mine merge foarte bine. In 4 ani de abonament am avut f putine nemultumiri.
Resita, Caras-Severin. Am prieteni in Oradea care se plang de aceleasi probleme, so...
Am mai zis nu generalizez, dar pe mine m-au convins...nu mai are rost sa enumar punctele de mai sus.
Nu zic ca peste tot e la fel, dar nici nu ma intereseaza ca merge bine in Bucuresti daca nu merge bine la mine acasa.
Si gata ca facem offtopic :lol:

#28
Seducatorul

Seducatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 15.05.2004
se poate ca omului sa nu ii merga bine telefonu...pot fi zone in care rds-ul nu a avut infrastructura si a cumparat...asa cum a cumparat firma czone si ofera telefon prin infrastructura firmei respective...oricum la mine merge destul de bine...sper sa vina si cu tv sa scap o data de upc.

#29
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006

View PostV0rteX, on Aug 9 2007, 12:44, said:

Am prieteni in Oradea care se plang de aceleasi probleme, so...
Asta cred ca e o minciuna nesimtita. Nu zic de alte localitati, dar chiar in Oradea a mers aproape intotdeauna excelent. Poate se plangeau ca nu le merge acum cativa ani cand s-a lansat telefonia de la ei, dar in rest pun pariu ca sunt minciuni sau exagerari crase.

#30
erad

erad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 14.06.2007
Eu stiam ca netul de rds merge excelent (raport pret/calitate, client fiberlink) dar de telefonie am ramas chiar f placut surprins. Au venit cu telefon capabil CID gratuit, serviciu CID gratuit (si cand vii de la rtc stii cam care e diferenta) si... calitate. Ar fi util un serv de cost control dar la cate minute incluse am din cauza internetului si la cate raman nefolosite nu ma preocupa prea tare. Pt altii insa o fi important si chiar n-ar strica. Totusi nu-l vad prea curand.

#31
blister

blister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.07.2007
Nu stiu ce sa mai zic si de rds...am un preten la ei si-i mai zic sa ma sune si el, ca tot se lauda ca are multe minute incluse  B) ,  dar omu' imi tot zice ca tine telefonul ala pe post de bibelou, ca de cand i l-au instalat a avut probleme si ca s-a saturat sa-i tot cheme pe aia sa i-l faca... Cu netu' sta binisor, merge cat de cat...

#32
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Eh... tocmai asta e minciuna...
Ca daca merge netu` merge si telefonu`.... :D

#33
blister

blister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.07.2007

View Posta21alex, on Aug 9 2007, 15:51, said:

Eh... tocmai asta e minciuna...
Ca daca merge netu` merge si telefonu`.... :D

Wow!!! Deci pica toate o data?!?!?!? ... :o  Cam nashpa frateee!!!! .... :death:

#34
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

View Postblister, on Aug 9 2007, 17:06, said:

Wow!!! Deci pica toate o data?!?!?!? ... :o  Cam nashpa frateee!!!! .... :death:

Nu dragutule,doar ca e aceeasi tehnologie ca si la romtelecom si alti distribuitori.Adica toate iti vin prin aceeasi 'teava',iar daca cumva se blocheaza switchul sau ramane vreun echipament fara curent electric atunci da,ai ramane fara net si fara telefon.Adica exact acelasi principiu care e la toti providerii.
Se paote sa-ti pice doar unul din ele,dar e foarte rar.Vedeti topicul rtc unde se dezbate o chestie asemanatoare.

#35
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postholmes, on Aug 9 2007, 19:06, said:

Nu dragutule,doar ca e aceeasi tehnologie ca si la romtelecom si alti distribuitori.Adica toate iti vin prin aceeasi 'teava',iar daca cumva se blocheaza switchul sau ramane vreun echipament fara curent electric atunci da,ai ramane fara net si fara telefon.Adica exact acelasi principiu care e la toti providerii.
Se paote sa-ti pice doar unul din ele,dar e foarte rar.Vedeti topicul rtc unde se dezbate o chestie asemanatoare.
nu e aceeasi ... iar mie daca imi pica netul, nu-mi pica fixul ;)

#36
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 24.03.2006

View PostAlexxfl, on Aug 9 2007, 19:08, said:

nu e aceeasi ... iar mie daca imi pica netul, nu-mi pica fixul ;)

exact, si mie mi s-a intamplat sa pice CATV-ul iar netul&telefonul sa mearga.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate