Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Cand lanseaza RDS.Tel un serviciu de COST CONTROL?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
claudiuc

claudiuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.03.2005
Eu am sunat la ei si ma duc cu vorba,ba ca testeaza softul,ba ca in curand,nici ei nu stiu!
Daca are cineva vreo idee sau pe cineva care lucreaza "printre ei" sa ne spuna si noua ca eu am telefon de 5 luni si m-am  saturat sa nu stiu cate minute mai am din cele incluse!
ASTEPT COMENTARII!

Attached Files



#2
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

claudiuc, on Apr 23 2005, 09:16, said:

Eu am sunat la ei si ma duc cu vorba,ba ca testeaza softul,ba ca in curand,nici ei nu stiu!
Daca are cineva vreo idee sau pe cineva care lucreaza "printre ei" sa ne spuna si noua ca eu am telefon de 5 luni si m-am  saturat sa nu stiu cate minute mai am din cele incluse!
ASTEPT COMENTARII!

<{POST_SNAPBACK}>



Daca ai sunat la ei ai apelat la cei mai prost informati oameni din tara asta in ceea ce priveste compania.Sunt lucruri care se cunosc la nivel de clienti pe care oamenii aia nu-i cunosc.Poate exagerez,dar asta mi-a fost senzatia de cate ori 'i-am sunat'.
Despre soft,mai asteapta.Il vor lansa cica in vara.Dar si aici am de comentat,caci rds este o firma la care 'in vara' poate sa insemne orice vara de acum incolo.Ei fac afirmatii de genul 'pana la sfarsitul anului' si la sf anului mai pun '2006' la sfarsit.

#3
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
BUNA INTREBARE! :D

#4
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

holmes, on Apr 23 2005, 12:09, said:

Daca ai sunat la ei ai apelat la cei mai prost informati oameni din tara asta in ceea ce priveste compania.Sunt lucruri care se cunosc la nivel de clienti pe care oamenii aia nu-i cunosc.Poate exagerez,dar asta mi-a fost senzatia de cate ori 'i-am sunat'.
Despre soft,mai asteapta.Il vor lansa cica in vara.Dar si aici am de comentat,caci rds este o firma la care 'in vara' poate sa insemne orice vara de acum incolo.Ei fac afirmatii de genul 'pana la sfarsitul anului' si la sf anului mai pun '2006' la sfarsit.

<{POST_SNAPBACK}>


Subscriu: "Sunt lucruri care se cunosc la nivel de clienti pe care oamenii aia nu-i cunosc"

Nesimitire maxima la RCS/RDS Bucuresti si probabil in ansamblu.
Eu cred ca problema e "sus" la nivel de manageri si directori care dorm linistiti la adapostul monopolului.

Cat despre Cost Control probabil ca serviciul va fi disponibil la maxim 2 luni dupa ce Astral va lansa versiunea proprie de Cost Control.

#5
hwizard

hwizard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.12.2006
cost control din cate se aude nu va ii disponibil never-ever pt telefoni fixa! (asa se zvonete)

#6
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005

View Postxndoe, on Apr 23 2005, 13:35, said:

Subscriu: "Sunt lucruri care se cunosc la nivel de clienti pe care oamenii aia nu-i cunosc"

+1

Acum cateva luni i-am sunat sa ii intreb daca in Galati este valabila oferta cu 4 Mbps la 15 $.

Cei de la RDS Call Center mi-au spus ca NU,nici vorba de asa ceva,abonamentele raman neschimbate ( 19$ = 2 Mbps ).

Dupa am sunat la firma care imi da net ( a fost cumparata de RDS ) la fel mi s-a spus  :lol: , 2 Mbps la 19 $ :D

Noroc ca aveam cateva cunostinte din Galati care aveau abonamentul de 19$ de mai mult timp si mi-au zis ca acum le merge cu 512 kB/s .

M-am dus sa imi maresc abonamentul,si cand sa semnez il intreb pe flacaul de acolo '' Viteza e de 4 Mbps la asta da ? '' la care mi s-a spus ca NU  ,nici nu stiam ce sa fac  :cursing:


La cateva zile imi mergea cu 4 Mbps  :huh:  trist  :mellow:

#7
hwizard

hwizard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.12.2006
din pacate cei de la comercial nu prea comunica cu tehnicul!
pe fiberlink  (pppoe) vitezele se seteaza de la bucuresti (acolo e serverul final de autentificare pppoe si de acolo se seteaza dl/ul rate-urile), deci, teoretic cand apare oferta cu viteze pe fiber cel putin tehnic ar trebuii sa fie asa (cand zic tehnic ma refer la dl/ul rate), comercial e alta macare de peste!
cheers!

#8
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006

View Posthwizard, on Jul 8 2007, 17:47, said:

din pacate cei de la comercial nu prea comunica cu tehnicul!
pe fiberlink  (pppoe) vitezele se seteaza de la bucuresti (acolo e serverul final de autentificare pppoe si de acolo se seteaza dl/ul rate-urile), deci, teoretic cand apare oferta cu viteze pe fiber cel putin tehnic ar trebuii sa fie asa (cand zic tehnic ma refer la dl/ul rate), comercial e alta macare de peste!
cheers!
man, nu ai dreptate !
serverele de autentificare se afla in Bucuresti doar pt clientii din acelasi oras.
pt Constanta. de exemplu tot ce inseamna autentificare, alocare ip la conectare, se face local de la ei, singura legatura cu Bucurestiul fiind ca acele servere pppoe sunt configurate de catre departamentul tehnic de la Bucuresti.
Aceeasi situatie si la celelalte orase care au Fiberlink.
:photo:

late edit:
sa nu uit.
referitor la cost control, eu din cate stiu nu o sa fie disponibil prea curand.

Edited by The.1, 10 July 2007 - 02:57.


#9
OBA

OBA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.06.2004
si eu as fi curios cand apare un astfel de serviciu

#10
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postclaudiuc, on Apr 23 2005, 10:16, said:

Eu am sunat la ei si ma duc cu vorba,ba ca testeaza softul,ba ca in curand,nici ei nu stiu!
Daca are cineva vreo idee sau pe cineva care lucreaza "printre ei" sa ne spuna si noua ca eu am telefon de 5 luni si m-am  saturat sa nu stiu cate minute mai am din cele incluse!
ASTEPT COMENTARII!
ca tare bun ar fi un astfel de serviciu

#11
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Intrebare: alt operator de telefonie FIXA are acest serviciu disponibil? Ca daca nu are concurenta ce rost are, nu??? Bun venit in romanica... :rolleyes:

#12
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Nu e chiar asa! Un mic exemplu. Ce alta firma din romanica mai are taxare la 10 secunde din primele minute? Si mai sunt si alte exemple..... RDS-ul are ce nu are altu`...

Edited by a21alex, 17 July 2007 - 10:11.


#13
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mda, spre deosebire de romtelecom are si caller id by default (in sensul de moca si fara sa depui cerere :nonobad: )dar asta cu cost control nu o vad prea curand. Cred ca le-ar da peste cap echipamentele obsedatii tip "cost control". Ar fi utila nu zic nu dar cel putin la mine raman minute mereu... :rolleyes:

Edited by dreaQ, 17 July 2007 - 15:44.


#14
Seducatorul

Seducatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 15.05.2004
nu cred ca vor avea prea curand cost control.

UPC e singurul care are asa ceva.

Oricum vorbesti ieftin si conexiunea e bunicica....

problema e ca nu dau factura detaliata desi am cerut-o de vreo 3 ori...

#15
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View PostdreaQ, on Jul 17 2007, 16:44, said:

Mda, spre deosebire de romtelecom are si caller id by default (in sensul de moca si fara sa depui cerere :nonobad: )dar asta cu cost control nu o vad prea curand. Cred ca le-ar da peste cap echipamentele obsedatii tip "cost control". Ar fi utila nu zic nu dar cel putin la mine raman minute mereu... :rolleyes:

La RTc (cel mai mare operator din tara de telefonie fixa, cel mai vechi operator, cel mai serios, cel mai profi, cel mai mare/tare in preturi, cel mai..., cel mai ...  :lol:)  COLLER ID costa :
    *   activare: 2,5 EURO.
    * abonament lunar: 1,05 EURO.
http://www.romteleco...ife.html#detail

Ca sa nu mai vorbim de COST CONTROL... !

Edited by ageofdark, 07 August 2007 - 17:26.


#16
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

View Postageofdark, on Aug 7 2007, 18:23, said:

La RTc (cel mai mare operator din tara de telefonie fixa, cel mai vechi operator, cel mai serios, cel mai profi, cel mai mare/tare in preturi, cel mai..., cel mai ...  :lol:)  COLLER ID costa :
    *   activare: 2,5 EURO.
    * abonament lunar: 1,05 EURO.
http://www.romteleco...ife.html#detail

Ca sa nu mai vorbim de COST CONTROL... !
ce chitrosi aia de la rtc !!!

#17
Seducatorul

Seducatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 15.05.2004
corect e un serviciu cam scump....la rtc

desi la rds cica e gratis mie nu imi apare nr celui care ma suna pe telefon cu coller id.

eu am si rtc si rds si trebuie sa recunosc faptul ca rdsu  mai pica, mai auzi zgomot de linie....dar la romtelecom nu.

#18
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.06.2007

View Postageofdark, on Aug 7 2007, 18:23, said:

COLLER ID costa :

    * abonament lunar: 1,05 EURO.
Probabil CALLER ID-ul de la Romtelecom merge cu biscuiti si in fiecare luna trebuie refacut stocul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate