Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

iPhone 3GS

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#1
SUPERSTAR2007

SUPERSTAR2007

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 709
  • Înscris: 31.12.2006
Noul model de telefon mobil al Apple, iPhone 3GS, disponibil in Romania oficial prin Orange, poate fi precomandat incepand de maine de pe site-ul operatorului printr-un formular special (www.orange.ro/iphone).
Utilizatorii interesati sa cumpere noul terminal trebuie sa com­ple­te­ze toate informatiile de pe site, iar apoi vor fi anuntati cand va ajunge telefonul in Romania. Cu cateva zile inainte de lansarea oficiala, care ramane in continuare un se­cret bine pazit, persoanele inre­gis­trate pe site vor fi contactate pen­tru a li se oferi informatii pri­vind oferta comerciala. Telefonul poate fi comandat cu abo­na­men­tul iPhone dedicat, prin programul de loialitate Orange Thank You sau la pret intreg, fara conectare. Livrarea se va face gratuit printr-un curier rapid, chiar in ziua sosirii termi­nalului pe piata. Termina­lul iPhone 3GS are o memorie interna de 16 GB sau 32 GB, iar modelul de 32 GB va fi disponibil in variantele alb si negru.
Sursa: FINANCIARUL

#2
dezertorul_nike_2

dezertorul_nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 11.06.2007
Nu cred ca vor fi foarte multi doritori.
Criza financiara isi spune cuvantu.

#3
qliT

qliT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 03.05.2006

View Postdezertorul_nike_2, on 3rd July 2009, 01:09, said:

Nu cred ca vor fi foarte multi doritori.
Criza financiara isi spune cuvantu.
La cat snobism este in Romania, nu as fi sigur.

#4
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
si a aparut si precomanda:
http://www.orange.ro.../Comanda/Create

#5
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
cuptor cu microunde :D
http://economie.hotn...tiile-meteo.htm

#6
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postkaytar, on 4th July 2009, 17:19, said:


Nashpa!
Da ce tare ca din telefon alb te trezesti cu unul in nuante de roz!!!

http://www.mobilewha...-white-devices/

Edited by lucienuk, 04 July 2009 - 17:19.


#7
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
ce transformare <ghei> :D

Edited by kaytar, 04 July 2009 - 19:48.


#8
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Am vazut pe net (pe dailymobile.se) un filmulet cu o comparatie intre iphone 3G, 3GS si Omnia 910 cu privire la viteza navigatiei pe net. Din filmulet era clar vizibil ca 3GS avea un ecran galbui naspa rau. Cel care facea testul remarcase si el si spunea ca spera ca Apple sa faca ceva si sa scoata un update.
Tare, inscrieti-va pe site la hotii de la orange ca sa luati un radiator pt la iarna. Cit de timpiti sunt astia de la orange Romania, in toata Europa iphone a aparut la scurt timp dupa anuntul oficial, numai la noi e cu preinscrieri!!! Jesus! Cite de prosti sunt unii romani!
Dar faza cu versiunea alba care se face roz e cea mai tare! E un model pottrivit pt o gagica. Are un telefon cind alb cind roz.
Iar totul la un pret de pret. Nu e prost cel care cere ci cel care da.

#9
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postblackcat, on 4th July 2009, 21:41, said:

Am vazut pe net (pe dailymobile.se) un filmulet cu o comparatie intre iphone 3G, 3GS si Omnia 910 cu privire la viteza navigatiei pe net. Din filmulet era clar vizibil ca 3GS avea un ecran galbui naspa rau. Cel care facea testul remarcase si el si spunea ca spera ca Apple sa faca ceva si sa scoata un update.
Tare, inscrieti-va pe site la hotii de la orange ca sa luati un radiator pt la iarna. Cit de timpiti sunt astia de la orange Romania, in toata Europa iphone a aparut la scurt timp dupa anuntul oficial, numai la noi e cu preinscrieri!!! Jesus! Cite de prosti sunt unii romani!
Dar faza cu versiunea alba care se face roz e cea mai tare! E un model pottrivit pt o gagica. Are un telefon cind alb cind roz.
Iar totul la un pret de pret. Nu e prost cel care cere ci cel care da.

Nu depinde de orange ziua de lansare. In iunie a aparut in tarile importante ca America, Canada, Germania, Anglia, Franta, etc. In 9 iulie o sa apara in restul europei si cred ca ceva tari din america de sud, asia si africa, iar apoi in august in celelalte tari. Nu depinde de orange ci de apple.
Din cate tin minte in iunie a aparut la o saptamana de la keynote si in toate tarile in care urma sa apara sau facut precomenzi/inscrieri.

Edited by lucienuk, 04 July 2009 - 21:53.


#10
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
sunt cruios..problema nu este si la cele negre? doar ca la ele nu se observa...?!

#11
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Deci la noi va aparea in 9 iulie? Sa vedem.

#12
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postblackcat, on 5th July 2009, 07:58, said:

Deci la noi va aparea in 9 iulie? Sa vedem.

Poze de la keynote cu datele de lansare. (sursa gsmarena)

http://www.gsmarena....smarena_002.jpg
http://www.gsmarena....smarena_003.jpg
http://www.gsmarena....smarena_004.jpg

#13
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
in conditiile date nu vad de ce s-ar face precomanda.
ca doar nu exista riscul sa se termine stocul sau sa stai la cozi interminabile la shop.
daca pe 10 te duci la shop si zici ca vrei 3GS cred ca se si inchina la tine...

singura idee ce vine din sistemul asta de pre comanda este, zic eu, sa masoare marketingul lor cat  de mare este interesul si cati potentiali clienti au.
in felul asta isi vor alinia rapid si oferta comerciala.

la 3G am facut si eu pre comanda (ca si multi altii) dar cand am vazut ce jegmaneala pe fata este la oferta si preturi am zis sa fie ei sanatosi!

asa ca...hai sa facem pre comanda ca sa umfle preturile si sa ofere cat mai putin ca servicii!

Edited by sly_d, 05 July 2009 - 09:58.


#14
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
produsul se cumpara si implicit odata cu el si un serviciu(pe care unii si-l vor permite, altii nu). nu se face vreo donatie companiei, nu se lasa vreun bacsis vanzatorului si in general nici multumesc nu se spune macar, asa ca nu se inchina nimeni, stai linistit. nici macar la figurat.

Edited by medley, 05 July 2009 - 16:48.


#15
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Asa am facut si eu la 3G, am facut precomanda, pacalit de preturile din restul lumii. Nici nu ii credeam pe cei care aici pe forum dadeau deja preturile aproape exacte. Si am fost socat cind am vazut nesimtirea la aparitia oficiala la orange. Pur si simplu nu imi venea sa cred. Acum m-am obisnuit cu preturile apple si pot sa spun ca e o firma exclusivista, un fel de bar de fite de pe dorobanti. Pune preturi mari pt a-si creea o clientela formata din fani. Nu ca nu as avea bani sa-l cumpar, dar mi se rupe sufletul sa dau atitia bani pe o bucata de plastic.

#16
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
daca o sa aiba preturi mult prea mari...sper sa mai prind oferta la 3g...praca 209 euro cel de 16gb la cel de 20euro

#17
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006

View Postmedley, on 5th July 2009, 17:48, said:

produsul se cumpara si implicit odata cu el si un serviciu(pe care unii si-l vor permite, altii nu). nu se face vreo donatie companiei, nu se lasa vreun bacsis vanzatorului si in general nici multumesc nu se spune macar, asa ca nu se inchina nimeni, stai linistit. nici macar la figurat.

:deadtongue: pai nu mai e nevoie sa faci donatie ca la cat si cum taxeaza pt serviciu...si-a facut singura.
iar despre inchinat nu-mi spune ca sales rep-ul, shop managerul sau product managerul (ori cum s-o numi) nu se bucura ca au mai vandut unul la minunatele tarife.

asadar..care este sensul precomenzii?

#18
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postlucienuk, on 5th July 2009, 09:51, said:


In prezentare zice July 09 ... asta inseamnand Iulie 2009 .... nu 9 iulie ....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate