Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Asigurare RCA pt o masina straina

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
om3ga

om3ga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.06.2004
Salutare!
Am si eu o mare rugaminte la voi. Stie cineva cam cat mar costa sa fac o asigurare la o masina inscrisa in Portugalia pe 2 luni de zile in tara ?
Dar hai sa va explic cum sta treaba poate multi dintre voi stiu deja
Sunt stabilit in Portugalia de 4 ani am un Mercedes 190D, si intentionez sa vin in tara in concediu, problema e ca asigurarea pe care o am eu nu are carte verde pt Romania, are doar UE deci pana la Unguri inclusiv
Am vrut sa schimb compania de asigurari dar toate cele care au carte verde pt Romania, imi cer permis de conducere Portughez, acum ca am obtinut acte aici la ei nu e o mare problema doar ca dureaza si asta tot din partea Romana
Am sunat la Consulat sa merg sa imi traduc permisul si m-au programat peste 2 luni
Plus inca vre-o luna cat mai dureaza aici sa imi vina permisul asta ar insemna sa vin la toamna in tara
Asa ca marea mea rugaminte e daca stie cineva cat m-ar costa pt 2 luni de zile?
                                            
                                                                Mii demultumiri!

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
daca ne spui si ce masina / suma asigurata ....

#3
om3ga

om3ga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.06.2004

Tyby, on Apr 22 2005, 17:36, said:

daca ne spui si ce masina / suma asigurata ....

<{POST_SNAPBACK}>

Pai am scris Mercedes 190D
motor 1996c.c.
suma nush la ce te teferi ?vreau sa fac acea asigurare obligatorie RCA pe 2 luni

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
a, sorry man ... am fost neatent ... si la masina, si la tipul asigurarii ...

#5
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
Tariful pt RCA la  un autoturism (nu conteaza cilindreea) inmatricult in strainatate este de: 3.690.000lei  /luna !

#6
om3ga

om3ga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.06.2004
Ok
Multumesc frumos "datace"
Cred ca o sa fac tot posibilul sa ma rezolv aici ca e prea scump in tara, aici platesc 350 de euro pe an si daca o sa stau in tara 2 luni trebuie sa platesc 200 de euro aproape e prea exagerat
                                                        Multumesc frumos inca o data

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate