Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Cand ai condus ultima data doar de placere

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
De obicei conduc de placere. Dar de cate ori am ocazia sa ma plimb pur si simplu, fara sa am ceva de facut nu o ratez. Nu am o perioada preferata a zilei, sau un anotimp anume. Doar sa fie un drum in fata (desi nu e neaparat nevoie  :P ).
Ultima data a fost duminica seara, de pe la 18.30 pina pe la 21.00, am batut orasul, dintr-o parte in alta, fara un motiv anume, doar pentru a conduce. Si cred ca joia asta mai fac o plimbare din asta, dar in afara, pana pe la Resita.

#38
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007
Astazi pe la 7, dupa ce am terminat cu hartiile si cu nervii, m-am urcat in domnul Cielo proaspat spalat si parfumat si in loc sa ajung acasa in 5 minute, am ajuns ..in 2 ore :) .
Parca mergea prea bine la ora aia, si cum eram destul de obosit, o plimbare a fost binevenita.M-am plimbat pe toate stradutele, m-am oprit sa-mi cumpar suc, si am plecat la la drum.Am iesit din oras la un moment dat si mergeam tot inainte, cu viteza legala, fara muzica, singur in masina.Am ajuns acasa relaxat si pe drum am avut destul timp sa-mi fac ordine in idei.Creeaza dependeta, cel putin la mine.
Cand luasem permisul prima data, ieseam cu masina prin toate locurile unde mi se parea prea departe sa ajung cu bicicleta :lol: . Cu placere conduc oricand, dar cand trebuie sa ajungi repede undeva sau ai ceva griji, parca isi pierde farmecul plimbarea asta.

#39
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
eu acuma ies la o plimbare de genu asta. revin cu detalii. :P

#40
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
in ultimul timp tot linistit mergeam cu masina... ieri ma grabeam si am descoperit ca am o spartura la evacuare, chiar dupa catalizator, sub motor... sub 3000rpm nu se aude, dar de la 3500in sus e  :punk: trebe sa reemdiez problema cat mai repede ca, cred ca am crescut consumul cu peste 1l :lol:

#41
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Ultima data a fost aseara , o tura pana la Brasov si inapoi . In general conduc din placere .

#42
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007
si eu mai fac plimbari din astea...
ultima a fost duminica am fost pe A1 Buc-Pitesti si retur si parca nu ma saturasem

#43
adriell

adriell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 24.06.2009
De fiecare data conduc de fiecare data cu placere. Bine..asta pana intru in Bucuresti si se termina basmul. Ultima data cand am condus doar de placere a fost anul acesta intr-o noapte de aprilie in Viena, dupa ce mi-am lasat o prietena acasa m-am plimbat fara nici un scop definit peste 3 ore. Orasul acela e fantastic, ceva de vis, mai ales pentru condus doar de placere dupa miezul noptii asa. Nu imi mai venea sa ies din masina. N-as fi crezut niciodata ca o experienta de genul asta te poate relaxa si calma atat de mult.

#44
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
si eu conduc de mute ori de placere si mai ales noaptea. aseara am condus vreo 3.5 ore intre pitesti-curtea de arges-rm valcea-pitesti. imi place foarte mult. din pacat sunt totusi putini care fac asta. abia in asemenea momente iti dai seama ca viata e cu adevarat frumoasa!

#45
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Eu fac asta macar saptamanal, imi place sa fiu singur, Sambata trecuta am ajuns pana in port la Midia din Constanta.
Daca vedeti o Laguna din care bubuie Guns, eu sunt ala. Toamna si mai ales iarna Constanta e perfecta ptr. asa ceva. Practic e placerea care ma costa cel mai putin.

Ca si visator inca mai astept sa aprobe astia proiectul soselei de coasta ca sa dau un tur al Constantei. Faptul ca Basescu a intors proiectul in Parlament cand erau fonduri nerambursabile a facut sa nu-l mai sufar deloc.

#46
picolomini

picolomini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 16.09.2009
De curand: Este placut sa fi relaxat, respectat si sa platesti cu aceeasi moneda. Am salutat toate echipajele stationate pe dreapta. Unii nu au raspuns s-au uitat urat, dar eu eram fericit: Savuram condusul.

#47
ReDIYack

ReDIYack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.09.2008
Totdeauna conduc cu placere, fie ca e dimineata sau noapte, frig sau cald, liber sau aglomerat, fie ca ma duc cu treaba sau pur si simplu pierd vremea(si benzina  ^_^  ). Pacat totusi de unele strazi ale Craiovei. :|
Cum zic aia de la Mc Donald's : "I'm lovin' it ! " :D

#48
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003

View PostMaterium, on 11th September 2009, 19:09, said:

... am ajuns pana in port la Midia din Constanta.
Basescu a intors proiectul in Parlament cand erau fonduri nerambursabile...

Pai daca Mazare nu-i de-al lui  :D    Las ca e Nemirschi sus acum si rezolva el .   De plimbat puteai sa continui pana la Histria unde chiar nu e tipenie de om ,am fost eu ieri cu escala pe plaja de la Vadu  .Weekendu' viitor = Capidava!

Edited by cristian_sen, 21 September 2009 - 13:01.


#49
picolomini

picolomini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 16.09.2009
Acum... apas hotarat acceleratia sa ma deplasez la birt...

#50
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009

View Postpicolomini, on 22nd September 2009, 20:22, said:

Acum... apas hotarat acceleratia sa ma deplasez la birt...

   :coolspeak:

  De cand am invatat cum sa plec cu masina de pe loc la scoala de soferi conduc cu cea mai mare placere. E o experienta cu adevarat relaxanta pentru mine, ma mai destreseaza. De placere........ ca sa dau o raita la intamplare prin targ, pe afara, pe unde ma taie capul......... zau ca nu imi mai aduc aminte: e greu cand nu ai masina proprie  :upset:  :sadwalk:  :frust:

#51
picolomini

picolomini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 16.09.2009

View Postmost_wanted_racer_alive, on 22nd September 2009, 20:33, said:

:coolspeak:

  De cand am invatat cum sa plec cu masina de pe loc la scoala de soferi conduc cu cea mai mare placere. E o experienta cu adevarat relaxanta pentru mine, ma mai destreseaza. De placere........ ca sa dau o raita la intamplare prin targ, pe afara, pe unde ma taie capul......... zau ca nu imi mai aduc aminte: e greu cand nu ai masina proprie  :upset:  :sadwalk:  :frust:
Te inteleg... Si mie imi place sa conduc cu placere, m e r e u de aceea, (On:),  am prilej de bucurie de fiecare data.

Edited by picolomini, 22 September 2009 - 20:04.


#52
Manimal

Manimal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 05.04.2005
prefer sa ii lase pe altii sa conduca de placere in timp ce eu citesc ziarul sau vorbesc linistit la telefon pana la servici

#53
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
de cand m-am mutat in bucuresti, de prea putine ori am condus doar de placere. ultima data a fost acum o luna, cand efectiv am iesit la 3 dimineata si ne-am plimbat. pana pe la 5. acum vreo 4-5 zile am iesit tot asa, noaptea, dar pe langa plimbare a fost si un popas in IDM, deci banuiesc ca nu se pune. :D

#54
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
Aseara! De la piata sudului, unde lucrez, la piata progresu, am luat-o asa: Unirii-piata alba iulia-unirii-universitate-romana-linia lui 226 pana in 13 septembrie-viilor-ferentari-luica-piata progresu. Imi era dor de o plimbarica singurica si cu muzica data tare  :wub:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate