Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

800 minute in COSMOTE + 800 SMS–uri in COSMOTE + 60 minute nationale si internationale!

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

 lightpawn, on 21st June 2009, 22:33, said:

Stii sigur ca asa e? Eu am inteles cum ziceau colegii mai sus
da stiu eu sigur 100%

oferta este suficient de explicita si nu da loc de interpretari. in sensul asta nimic de reprosat.
la atatea minute contra 4 euro, oricum nu mai conteaza zic eu.

#20
pepsic

pepsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 15.06.2009
daca vorbiti in medie sub 3 minute nr este de 266 de minute
deci era mai buna cea cu 450 sau cate era

Edited by pepsic, 21 June 2009 - 23:18.


#21
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 pepsic, on 22nd June 2009, 00:17, said:

daca vorbiti in medie sub 3 minute nr este de 266 de minute
deci era mai buna cea cu 450 sau cate era


si nici nu trebuie sa stai sa calculezi cat si unde ai vb si cat mai ai.

#22
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Nu sunt 266 de minute ci sunt 800. Sunt cel mult 266 de apeluri in retea... care 100% promovate ca si 800 min vor atrage mai mult popor decat cele 450.
Nu sunt prosti de tot aia de la marketing!

#23
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007

 Taddy, on 22nd June 2009, 17:22, said:

Nu sunt 266 de minute ci sunt 800. Sunt cel mult 266 de apeluri in retea... care 100% promovate ca si 800 min vor atrage mai mult popor decat cele 450.
Nu sunt prosti de tot aia de la marketing!

Ok frate, daca nu iti ajung 800 de minute, treci pe altceva care iti ofera mai putin si am incheiat socoteala. Nici putine nu-s bune, dar nici multe nu sunt bune minutele astea. In timpul asta tu tot 800 de minute folosesti. Sau daca vrei sa faci economie vorbesti cate un minut si apoi inchizi telefonul, mai suni o data. A, fii atent, poti sa iti iei si banii inapoi daca arunci telefonul in apa. Primesti si un cent inapoi cu ocazia asta...

#24
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Daca intr-adevar e vorba de taxare 3 minute pentru apelurile de pana in 3 minute... ce sa zic, marketing bun, repet, fraier e cine musca nada.

Oricum, optiunea de 450 e valabila in continuare.

@rohry2k1 - nu te mai ambala frate, aici ar trebui sa discutam nu sa ne certam si nici sa ne luam la misto.

Edited by lightpawn, 22 June 2009 - 20:19.


#25
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Nu comentez oferta pentru ca e o momeala ieftina dar tin sa remarc a mia oara aceasta strategie de markenting a cosmote bazata pe prosteala si inducerea in eroare a clientului prin diverse tertipuri si formulari ambigue, asemanatoare cu a big broatherului rtc cu ale sale tarife de lista si reduceri "substantiale" fata de acestea.


Mie unul nu imi place sa fiu tinut de prost si astfel de "oferte" tocmai pe asta se bazeaza, pe naivitatea oamenilor care cred ca tot ce zboara se manaca .... lame!  :thumbdown:

Edited by razyell_3x, 22 June 2009 - 21:00.


#26
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
cel mai de kko este ca mai aveau si reclamele alea cu "NOI NU AVEM STELUTE LA OFERTA SI FACEAU MISTO DE OFERTELE MARILOR OPERATORI"
Mai mult decat atat, in reclama au uitat sa specifice faza asta cu 3 minute, ADICA AU UITAT SA PUNA STELUTA cu toate ca ERAU OBLIGATI SA AFISEZE PE ECRAN, CHIAR SI CU TEXT MIC, DAR SA FIE.

Eu am tot zis ca grecul si "calul troian" merg mana in mana inca de pe vremea Troiei.
dupa ce ti-a intrat in casa, te fura de n-ai aer.

azi maine vedem .. 1 miliard de minute la cosmoteeee... taxarea se face la secunda  dupa primul miliard indivizibiiiil..

Edited by onlyone, 22 June 2009 - 21:08.


#27
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
adevar graiesti  -_-

#28
M69

M69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.10.2008

 rohry2k1, on 22nd June 2009, 17:54, said:

Ok frate, daca nu iti ajung 800 de minute, treci pe altceva care iti ofera mai putin si am incheiat socoteala. Nici putine nu-s bune, dar nici multe nu sunt bune minutele astea. In timpul asta tu tot 800 de minute folosesti. Sau daca vrei sa faci economie vorbesti cate un minut si apoi inchizi telefonul, mai suni o data. A, fii atent, poti sa iti iei si banii inapoi daca arunci telefonul in apa. Primesti si un cent inapoi cu ocazia asta...

Prietene, dupa cum spunea si lightpawn - nu te mai agita atat si nu ne mai arata cu varf si indesat ca iti iei banii de la verzisori  :thumbup:

Aici nu vorbim despre "daca imi ajung minutele sau nu" - ci vorbim de principiu, de idee in sine, de faptul ca dupa aproape 10 ani ne intoarcem la marketingul de coltul blocului, cel cu multe stelute, cel in care noi, consumatorii suntem luati de fraieri... ne intoarcem la vremea in care bip-ul "este scump, frate" :D. Acelasi operator care anul trecut urla cu "nelimitat" ne taxeaza acum la secunda dupa primele 3 minute?! Tu iti dai seama cata disperare este pe cei de la Cosmote acum?  :deadtongue: Si toate astea in contextul in care in UE se discuta de ceva timp de taxarea la secunda?

#29
pepsic

pepsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 15.06.2009
cat o sa latri ma la telefon
telefonu e facut sa iti spui strictul necesar nu sa latri ca ,cainele din giurgiu
am 250 orange 185 nationale si 430 in vodafone imi este arhisuficient

#30
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Indiferent cat "latri" faptul ca esti ademenit si prostit pe fata prin astfel de oferte (care la astia se tin lant) nu e scuzabil. Toate "ofertele" cosmote sunt dupa principiul afara`i vopsti gardu` si inauntru leopardu`, daca va convine sa fiti tratati ca niste legume fara creier care sar unde vad termeni de genul: 800 de minute, un milion de sms-uri, cea mai tare retea si alte bulshituri, fara sa discernamant atunci inghititi galusca fericiti pentru ca voua vi se adreseaza aceste campanii publicitare pentru oameni creduli si care dupa ce o musca se  consoleaza cu gandul ca oricum nu le trebuie lor atat  :deadtongue: . Imi e jena ca impart aceasi tara cu astfel de oameni

Edited by razyell_3x, 22 June 2009 - 23:00.


#31
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
cred ca este momentul acum ca cei de la vodafone si orange sa faca niste reclame cam asa :

pe ecran apare scris:
400 de minute
600 de minute
800 minute (vorbesti o secunda te taxam 3 minute)...
conditii, conditii pana vezi stele verzi
apoi toate astea TAIATE CU UN X VERDE

si apoi sa apara oferta lor cu mentiunea FARA STELUTE

LOL

PS si undeva in fundal, un cal troian cu capul spart  :D

Edited by onlyone, 22 June 2009 - 23:04.


#32
M69

M69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.10.2008

 pepsic, on 22nd June 2009, 23:51, said:

cat o sa latri ma la telefon
telefonu e facut sa iti spui strictul necesar nu sa latri ca ,cainele din giurgiu
am 250 orange 185 nationale si 430 in vodafone imi este arhisuficient

Prietene, cateva detalii:

1) Latratul e pentru caini. Noi, oameni, vorbim  :thumbup:
2) Telefonul e facut ca sa comunici - atat cat vrei - ca de aceea poti plati 11 Euro pentru 800 de minute si nu 5 Euro pentru 400 - fiecare cu propria nevoie de comunicare - conceptul "vorbesti strictul necesar" are caracter comunist  :coolspeak:
3) Virgula nu se foloseste pentru evitarea cacofoniei. Ce te-ai chinuit tu sa scrii in post-ul tau putea fi formulat foarte elegant, astfel: "ca si cainele..."

Sa nu te ataci acum, da?  :w00t:

 onlyone, on 23rd June 2009, 00:04, said:

cred ca este momentul acum ca cei de la vodafone si orange sa faca niste reclame cam asa :

pe ecran apare scris:
400 de minute
600 de minute
800 minute (vorbesti o secunda te taxam 3 minute)...
conditii, conditii pana vezi stele verzi
apoi toate astea TAIATE CU UN X VERDE

si apoi sa apara oferta lor cu mentiunea FARA STELUTE

LOL

PS si undeva in fundal, un cal troian cu capul spart

Nu esti deloc lipsit de inspiratie si imaginatie  :lol:

Eu ma gandeam ca cei de la Cosmote ar putea sa schimbe textul cu "dupa primele 3 minute indivizibile" in "dupa primele pi (3.14) minute indivizibile" :D. Si texul reclamei sa fie: spuneti de 2 ori dupa ce valoare indivizibila va taxam la secunda si o sa aflati activitatea de baza a marketingului nostru  :P

Edited by M69, 23 June 2009 - 06:29.


#33
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005
mai baieti , observ ca se inmultesc mojiciile "grecilor" ... dau copy-paste la ce le-am scris la una din rubricile de pe site-ul lor , adica ce am patit cu ei :
"Buna ziua.
Detin o cartela Cosmote din 02.2006 cu nr 0765.316.... Pe 22.06 inainte de a se reactiva automat optiunea pe care o aveam ( 600+600+30 ) am ales sa trec la o alta optiune care-mi era de folos ( 2000+2000+60 Fulltime ), incercarea, constat, mi-a fost REFUZATA fara sa fiu anuntat! Nu este prima data cind se intimpla sa actionati ( sau nu...) fara sa anuntati. Prin urmare sint OBLIGAT sa folosesc o optiune pe care nu o mai voiam! si sa pierd posibilitatea de a trece la o alta optiune , aceasta nemaifiind valabila la data la care expira cea pe care sint pur si simplu fortat sa o folosesc. Prin urmare atit eu cit si membrii familiei mai mult ca sigur vom "migra" catre alta companie care poate functiona si fara asemenea magarii. Mentionez ca am apelat un consultant care nici mai mult nici mai putin a transferat vina ... pe mine !!! ca nu am sunat in momentul in care am observat ca nu am primit nu stiu ce mesaj... suna deja a nesimtire."  :madanimated:
Am observat (cu indignare) ca nu au o rubrica unde s-ar putea posta sesizari ale clientilor , inca o dovada ca nu dau doi bani pe ei (pe clienti). Pe de alta parte mi-a fost refuzata si o adresa de mail perfect valida .ro , cred ca in curind voi ramine cu un singur telefon in buzunar... si nu va fi Cosmo !  :thumbdown:

Edited by dbx, 23 June 2009 - 07:54.


#34
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

 dbx, on 23rd June 2009, 08:53, said:

mai baieti , observ ca se inmultesc mojiciile "grecilor" ... dau copy-paste la ce le-am scris la una din rubricile de pe site-ul lor , adica ce am patit cu ei :
"Buna ziua.
Detin o cartela Cosmote din 02.2006 cu nr 0765.316.... Pe 22.06 inainte de a se reactiva automat optiunea pe care o aveam ( 600+600+30 ) am ales sa trec la o alta optiune care-mi era de folos ( 2000+2000+60 Fulltime ), incercarea, constat, mi-a fost REFUZATA fara sa fiu anuntat! Nu este prima data cind se intimpla sa actionati ( sau nu...) fara sa anuntati. Prin urmare sint OBLIGAT sa folosesc o optiune pe care nu o mai voiam! si sa pierd posibilitatea de a trece la o alta optiune , aceasta nemaifiind valabila la data la care expira cea pe care sint pur si simplu fortat sa o folosesc. Prin urmare atit eu cit si membrii familiei mai mult ca sigur vom "migra" catre alta companie care poate functiona si fara asemenea magarii. Mentionez ca am apelat un consultant care nici mai mult nici mai putin a transferat vina ... pe mine !!! ca nu am sunat in momentul in care am observat ca nu am primit nu stiu ce mesaj... suna deja a nesimtire."  :madanimated:
Am observat (cu indignare) ca nu au o rubrica unde s-ar putea posta sesizari ale clientilor , inca o dovada ca nu dau doi bani pe ei (pe clienti). Pe de alta parte mi-a fost refuzata si o adresa de mail perfect valida .ro , cred ca in curind voi ramine cu un singur telefon in buzunar... si nu va fi Cosmo !  :thumbdown:

Nu esti eligibil pt 2000 + 2000 + 60. Pt asta nu trebuie sa te anunte. O observi si singur cand nu o poti activa.

E greu de digerat faptul ca extraoptiunile curente nu sunt disponibile decat noilor clienti nu si vechilor.

#35
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 rohry2k1, on 22nd June 2009, 17:54, said:

...Sau daca vrei sa faci economie vorbesti cate un minut si apoi inchizi telefonul, mai suni o data.

in felul asta o sa reclami la relatii, ca au trecut prea repede cele 800 de minute

#36
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005

 cmidp, on 23rd June 2009, 10:27, said:

Nu esti eligibil pt 2000 + 2000 + 60. Pt asta nu trebuie sa te anunte. O observi si singur cand nu o poti activa.

E greu de digerat faptul ca extraoptiunile curente nu sunt disponibile decat noilor clienti nu si vechilor.
Scuze, dar nu prea inteleg: 1. exista in meniul de la 133 posibilitatea de a configura aceasta optiune
                                        2. in convorbirea cu operatoarea call-center daca era vb despre asa ceva cred ca "ma minca de viu"
Politica asta fata de clientii vechi a avut-o si Connex-u, pina s-au trezit ca nu prea mai au de cine sa-si bata joc, acu' observ ca le-a trecut si incep astia. Pe de alta parte citind prin posturile mai vechi remarc ceva care acu' ceva vreme le aducea clienti si anume : "stelutele" din oferte , au aparut din greu la ... nici nu-mi mai vine sa le zic firma , astia verzi ... grecii, chiar ma gindeam cum oare romtelecom-ul e atit de hulit iar "fratiorul" atit de fair??? tre' sa recunosc a durat ceva ... 3 ani

Edited by dbx, 23 June 2009 - 10:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate