Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

800 minute in COSMOTE + 800 SMS–uri in COSMOTE + 60 minute nationale si internationale!

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009
Comunică cu noua extraopțiune cu 800 minute în COSMOTE + 800 SMS?uri în COSMOTE + 60 minute naționale și internaționale:

? 800 minute în COSMOTE
? 800 SMS în COSMOTE
? 60 minute naționale și internaționale (rețele fixe în Europa și rețele fixe și mobile în  U.S., Canada, Israel)

Si ai totul inclus, pentru 4.5 euro credit lunar.

Indiferent că ești utilizator nou sau existent de Cartela COSMOTE, activează până la 16 iulie 2009 extraopțiunea cu  800 minute în COSMOTE + 800 SMS?uri în COSMOTE + 60 minute naționale și internaționale și beneficiezi de:

? 800 minute în rețeaua COSMOTE
? 800 SMS în rețeaua COSMOTE
? 60 minute naționale și internaționale (rețele fixe din Europa și rețele fixe și mobile din SUA, Canada și Israel)


http://www.cosmote.r...l...6&cid=19751

Edited by vrabiedd, 19 June 2009 - 22:02.


#2
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
alta oferta... se pare ca astia trag tare la cartele. La abonamente mai putin...

#3
pepsic

pepsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 15.06.2009
se pare ca s-a intors lumea la vodafone si orange si i au lasat pe ei balta si de aia nu mai stiu ce sa mai faca
sa fie oare de vina disperarea?
daca digi va da digi telu ala nelimitat la digi tv va rupe tot

#4
vrabiedd

vrabiedd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 31.05.2009
Pai in  T1 Orange si Vodafone au pierdut impreuna peste 400.000 de clienti. Cosmote a castigat peste 200.000.

#5
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
ATENTIE LA...
Mecanism tarifare minute în rețea și în afara rețelei

Cele 800 de minute (în rețea) incluse se consumă la secundă după primele trei minute indivizibile.
Apelurile inițiate în Cosmote după consumarea minutelor incluse sunt tarifate la secundă după primul minut indivizibil.

Cele 60 minute naționale și internaționale incluse se consumă la secundă după primul minut indivizibil.
Apelurile inițiate în afara rețelei Cosmote după consumarea minutelor incluse sunt tarifate la secundă după primul minut indivizibil.

Apelurile inițiate către numărul favorit, Cosmote sau alt număr national, după consumarea minutelor incluse corespunzătoare se va face la tariful de 0,10 euro/minut.
Apelurile către numerele premium nu consumă din minutele incluse în extraopțiuni.

#6
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 vrabiedd, on 20th June 2009, 20:30, said:

Digi a reusit in 3 ani sa ajunga la 1.25 mil de clienti , 1.20 mil de telefoane au dat gratis (au 1.20 mil de abonati pe fix).

Deci au reusit sa castige 50.000 de clienti pe bune in 3 ani.
D'aia faci tu copy paste si transformi orice reclama cosmote intr-un topic pe softpedia, de frica ce nu-ti este de digi...  :bigeyed:
Vad ca voi astia de la cosmote nu v-ati prins de o faza. Insistenta asta tiganeasca alunga inevitabil clientul. Reclama la metrou, reclama la teleu, reclama la radio, pe stalp, pe panou, in autobuz, in masina, pe forum... Da' gata, hooo, ca il apuca pe client reactiile adverse cand vad unde se duc banii lui...

Edited by kineceler, 20 June 2009 - 20:13.


#7
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
O taxa asa si la SMS-uri? Daca doar scrii 1 SMS (adica 160 de carcatere) taxeaza 3 SMS  :icecream: :death:

#8
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
[quote name='musicall' date='20th June 2009, 00:52' post='6663667']
ATENTIE LA...
Mecanism tarifare minute în rețea și în afara rețelei

Cele 800 de minute (în rețea) incluse se consumă la secundă după primele trei minute indivizibile.



Eu am inteles ca daca vb mai putin de 3 minute se ia cate un minut intreg nu ca se ia 3 minute dar tu vb 56 secunde....tarifarea la senda incepe doar dupa al 3-lea minut pana atunci te taxeaza din minut in minut intreg...

#9
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008
...Eu am inteles ca daca vb mai putin de 3 minute se ia cate un minut intreg nu ca se ia 3 minute dar tu vb 56 secunde....tarifarea la senda incepe doar dupa al 3-lea minut pana atunci te taxeaza din minut in minut intreg...
[/quote]


pai si atunci care e diferenta dintre ' primul minut indivizibil' si ' primele trei minute indivizibile' ?  in primul caz, vb 56 sec, te taxeaza 1 min iar in al doilea caz vb 56 sec, te taxeaza 3 minute

oricum, dc si astia incep cu imbarligaturi gen ' vb 3  minute si platesti unul'...

Edited by sorrell, 21 June 2009 - 09:18.


#10
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
[quote name='sorrell' date='21st June 2009, 10:30' post='6667920']
...Eu am inteles ca daca vb mai putin de 3 minute se ia cate un minut intreg nu ca se ia 3 minute dar tu vb 56 secunde....tarifarea la senda incepe doar dupa al 3-lea minut pana atunci te taxeaza din minut in minut intreg...



pai si atunci care e diferenta dintre ' primul minut indivizibil' si ' primele trei minute indivizibile' ?  in primul caz, vb 56 sec, te taxeaza 1 min iar in al doilea caz vb 56 sec, te taxeaza 3 minute

daca vb de ex 1,20 minute te taxeaza 2 minute.

daca vb 2,20 minute te taxeaza 3 minute

daca vb 3,20 minute te taxeaza 3,20 minute

#11
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 alecsandrius, on 21st June 2009, 10:46, said:

daca vb de ex 1,20 minute te taxeaza 2 minute.

daca vb 2,20 minute te taxeaza 3 minute

daca vb 3,20 minute te taxeaza 3,20 minute


eu prin indivizibil, inteleg ceva ce nu poate fi impartit. adica vorbesc 1,20 si taxeaza 3 min. iar daca vb 3'20", ma taxeaza 'la secunda dupa primele trei min indivizibile', adica asa cum ai spus si tu 3,20

Edited by ciuly, 21 June 2009 - 10:11.
aberatii gramaticale


#12
Derr

Derr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 24.01.2009
hai ca va zic eu cum e....

3 minute indivizibile inseamna primele 3 minute se taxeaza ca intregi adica

Vorbesc 1 minut si 1 secunda  ma taxeaza 2 minute
vorbesc 1 minut si 2 secunde  ma taxeaza 2 minute
vorbesc 1 minut si 3 secunde  ma taxeaza 2 minute
.
.
.
.
.
.
Vorbesc 1 minut si 59 secunde  ma taxeaza 2 minute

Vorbesc 2 minute si 1 secunda ma taxeaza 3 minute ( adica acea secunda in plus mi-o taxeaza indivizibil  adica ca pe un minut o considera)
vorbesc 2 minute si 2 secunde  ma taxeaza 3 minute
vorbesc 2 minute si 3 secunde  ma taxeaza 3 minute  ( aceste minute in plus nu mi le ia se parat ci le considera ca fiind un minut intreg)
.
.
.
.
vorbesc 2 minute si 59 secunde  ma taxeaza 3 minute
Vorbesc 3 minute si 1 secunda  ma taxeaza 3 minute si o secunda (abia dupa 3 minute acele secunde in plus fata de cele 3 minute se contorizeaza separat ca secunda si nu ca un minut)
Vorbesc 3 minute si 2 secunde  ma taxeaza 3 minute si 2 secunde
.
.
.
.
Vorbesc 3 minut si 59 secunde  ma taxeaza 3 minute si 59 secunde


sper ca a inteles toata lumea.. iar la SMSuri cat ai trimis atat iti ia.. ai trimis un sms de 40 de caractere iti ia un sms... daca ai scris un sms de 160 de caractere(atat are un sms normal) plus un caracter in plus fata de cele 160 imi contorizeaza 2 smsuri

Edited by Derr, 21 June 2009 - 16:17.


#13
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

 Derr, on 21st June 2009, 17:15, said:

hai ca va zic eu cum e....

3 minute indivizibile inseamna primele 3 minute se taxeaza ca intregi adica

Vorbesc 1 minut si 1 secunda  ma taxeaza 2 minute
vorbesc 1 minut si 2 secunde  ma taxeaza 2 minute
vorbesc 1 minut si 3 secunde  ma taxeaza 2 minute
.
.
.
.
.
.
Vorbesc 1 minut si 59 secunde  ma taxeaza 2 minute

Vorbesc 2 minute si 1 secunda ma taxeaza 3 minute ( adica acea secunda in plus mi-o taxeaza indivizibil  adica ca pe un minut o considera)
vorbesc 2 minute si 2 secunde  ma taxeaza 3 minute
vorbesc 2 minute si 3 secunde  ma taxeaza 3 minute  ( aceste minute in plus nu mi le ia se parat ci le considera ca fiind un minut intreg)
.
.
.
.
vorbesc 2 minute si 59 secunde  ma taxeaza 3 minute
Vorbesc 3 minute si 1 secunda  ma taxeaza 3 minute si o secunda (abia dupa 3 minute acele secunde in plus fata de cele 3 minute se contorizeaza separat ca secunda si nu ca un minut)
Vorbesc 3 minute si 2 secunde  ma taxeaza 3 minute si 2 secunde
.
.
.
.
Vorbesc 3 minut si 59 secunde  ma taxeaza 3 minute si 59 secunde


sper ca a inteles toata lumea.. iar la SMSuri cat ai trimis atat iti ia.. ai trimis un sms de 40 de caractere iti ia un sms... daca ai scris un sms de 160 de caractere(atat are un sms normal) plus un caracter in plus fata de cele 160 imi contorizeaza 2 smsuri
pai eu ce am explicat ? nu asta ? 

#14
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Sa nu fi cu suparare dar gaselnita asta de marketing este cea mai penibila din cate au existat la operatorii din ro. Si din pacate pentru ei s-au gasit sa o transforme in realitate in aceasta perioada zbuciumata... Este inadmisibil ca in anul 2009 la noi sa se introduca rotunjirea asta la minut pentru nu stiu cate minute. Este scandalos.

Edited by kineceler, 21 June 2009 - 20:40.


#15
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
ati inteles gresit

ai vorbit o secunda s-au tarifat 3 minute
ai vorbit 1 minut jumate, s-au tarifat 3 minute
ai vorbit 3 minute si 10 secunde, s-au tarifat 3 si 10

Cele 800 de minute (în rețea) incluse se consumă la secundă după primele trei minute indivizibile.
Apelurile inițiate în Cosmote după consumarea minutelor incluse sunt tarifate la secundă după primul minut indivizibil.

#16
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007
Stii sigur ca asa e? Eu am inteles cum ziceau colegii mai sus, anume ca minutele sunt indivizibile si nu "3" e indivizibil. Sa sune cineva la relatii cu clientii sa ne lumineze...

Oricum miroase a "foame de bani" dar daca e cum spui tu e chiar nesimtire... ma rog, fraier e cine musca nu cine arunca nada.

Edited by lightpawn, 21 June 2009 - 21:35.


#17
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi atunci de ce nu au precizat că în primele 3 minute taxarea se face la minut, pentru ca după cele 3 minute să se treacă la tarifare la secundă?

După cum sună textul lor, la apelurile de o secundă (la fel ca și cele de 2'59") or să se scadă 3 minute, în timp ce la apelurile de 3'01" (sau mai mult) o să se scadă fix 3'01" sau superior.

#18
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Si acum ce facem ne intoarcem la vremurile in care mai luam telefonul de la ureche sa vedem cat am vorbit? Si unde mai pui ca cronometrele operatorilor sunt defazate. Vodafone are o diferenta de 1-2 secunde in plus la un minut vorbit fata de cosmote de exemplu. Cine nu crede sa verifice.
Daca intr-adevar primele trei minute sunt indivizibile si se consuma la calup, cosmote isi poate adjudeca linistit premiul pentru cea mai proasta oferta de telefonie mobila lansata ever in ro.
Initiatoarea topicului trebuia sa expuna si aceste "detalii" ale ofertei "bomba(cu ceas)".

Edited by kineceler, 21 June 2009 - 22:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate