Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

384 kbps & 1000 minute de la Astral

- - - - -
  • Please log in to reply
371 replies to this topic

#37
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

mrproper, on Apr 29 2005, 00:38, said:

Mi se pare mie sau .... 384k = 256k net + 128k voIP cand folosesti telefonu.....

<{POST_SNAPBACK}>


greseala :) 384k pentru internet !

#38
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
Dar cu abonamentele actuale se se va intampla? Se vor upgrada automat la cele noi? Vor ramane pe piata ambele tipuri de abonament?

#39
Alexadi

Alexadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 16.11.2002

retele, on Apr 23 2005, 17:40, said:

Ce mi s-a părut mie hilar e că în timp ce rds a avut mult timp hulitele modemuri Webstar, și recent au trecut pe Motorola, astral a avut mult timp Motorola, dar acum s-a băgat pe webstar... :confuzzled:

<{POST_SNAPBACK}>

Mie mi-au pus internetul ieri, este un modem Thomson, cu doua linii de telefon (line 1 si line 2, nu doar 2 mufe).
Am abonament pe stil vechi cu 12$ la 1,5 GB si nu mi-au zis nimic despre triplay. :huh:

#40
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
12$ cu TVA inclus?

#41
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
12$ abonamentul + 3.5$ chiria la modem + 19% TVA = 18.45$

#42
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

retele, on Apr 23 2005, 17:40, said:

Ce mi s-a părut mie hilar e că în timp ce rds a avut mult timp hulitele modemuri Webstar, și recent au trecut pe Motorola, astral a avut mult timp Motorola, dar acum s-a băgat pe webstar... :confuzzled:

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am de 1 an si ceva net de la ei si am un modem Thomson, si din cate vad de mai sus, tot pe astea le implementeaza. Tare sunt si eu curios daca se va face upgrade automat catre viteza superioara. Oricum sunt jalnici, RDS-ul la 9 USD iti da si post telefonic, eu am ab de 29 de USD si ciuciu  :death:

#43
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

Alexadi, on Apr 29 2005, 11:17, said:

Mie mi-au pus internetul ieri, este un modem Thomson, cu doua linii de telefon (line 1 si line 2, nu doar 2 mufe).
Nu cunosc în amănunt istoria echipamentelor folosite în astral, din câte știu eu Thomson-urile erau folosite la început, dar de ceva timp (să zicem 6-12 luni) distribuie Motorola (eu am unul acasă), în timp ce zilele astea am fost la cineva care a optat să cumpere un modem, și i-au dat un Webstar. Eu asta aș spune că asta e tendința generală, iar excepțiile nu fac decât să confirme regula :)

#44
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004
Cine stie pe ce protocol merge telefonia la Astral ?
Pana acum, pe Cisco UBR mergeau pe H.323... or fi bagat SIP sau a ramas la fel ?
Modemurile Webstar am inteles ca merg cu MGCP 1.0/NCS...

#45
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ce ma deranjeaza pe mine la modemul webstar e ca daca faci download la viteza maxima, nu iti mai merge telefonul...  :death:  (sunt pe rds)

#46
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004

zuppy, on May 4 2005, 14:02, said:

ce ma deranjeaza pe mine la modemul webstar e ca daca faci download la viteza maxima, nu iti mai merge telefonul...  :death:  (sunt pe rds)

<{POST_SNAPBACK}>


Pai ar trebui sa aiba QoS si sa-ti garanteze o largime de banda special pentru voce. La RDS nu stiu, dar pe SIP merge daca ai aprox. 64kbps garantati pentru voce.

#47
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
intre a trebui si a fi e o mare diferenta, cel putin in cazul rds, astral nu am avut.

#48
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
Nu am mai auzit de o astfel de problema la nici un prieten in care daca downl la viteza max sa nu mearga tel.Cred ca ar trebui sa faci o reclamatie,nu este normal asa ceva.

#49
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

holmes, on May 4 2005, 16:20, said:

Nu am mai auzit de o astfel de problema la nici un prieten in care daca downl la viteza max sa nu mearga tel.Cred ca ar trebui sa faci o reclamatie,nu este normal asa ceva.

<{POST_SNAPBACK}>

eventual o sa-ti micsoreze viteza maxima   :w00t:

#50
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Abia astept sa beneficiez de Abonamentul nou ... macar de ar merge ca asta vechi si sa aiba telefon ... desi nu m-ar deranja sa downloadez cu 48KB/sec :D. Astept sfarsitul lunii mai cu interes. Eu sunt multumit de astral si vad ca sunt totusi cu un pas inaintea RDS ... lucru care ma bucura.

#51
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Nu prea stiu cum vezi tu ca sunt cu un pas inaintea rds-ului...
In primul rand rds-ul are super oferta cu trafic nelimitat de pe la inceputul anului, astralul s-a trezit (probabil) la sfarsitul lui mai
In al 2-lea rand abonamentele rds sunt mai ieftine si au mai multe min incluse (mai ales in reateaua proprie).
In al 3-lea rand chiria modemului la astral e de 3.5$/luna  :death:  la rds este 0 (ZERO).
Unde e avantajul astral?

#52
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Mie viteza mi se pare avantajul ... daca imi fac un abonament internet il fac pentru internet nu pentru telefonie ... telefonia vine ca un bonus. Nu spun ca nu ai dreptate ... dar din punctul meu de vedere as alege Astralul. Intradevar am constatat ca astralul vine cu oferte comparabile cu cele ale rds dupa ce acesta din urma le lanseaza ... ai dreptate ... pe unii ii avantajaza mai mult rds ... dar eu tin sa spun ca aveam nevoie de cei 128Kbps. Nici telefonul nu ma deranjaza oricum. Apropo ... o prietena are rds si in contract spune ca are 256Kbps maxim ... ei pe bandwidth meter-ele de pe net ii vede in jur de 160Kbps indiferent care ar fie ele ... fiind vorba de metro. Pe astral mie nu mi-a scazut niciodata sub 250Kbps.

#53
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Am uitat sa precizez in postul meu anterior ca mie pe astral imi vede 250Kbps si pe extern ... mie imi downloadeaza cu 30 si de pe site-uri care nu sunt in metro, unele nefiind nici in .ro ... asa ca interpreteaza tu chestia asta. Eu zic ca astral mizeaza mai mult pe calitate ... fate de rds care tinde sa ofere cantitate.

#54
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
La calitatea net-ului te contrazic.RDS are cable link in care 'up to' inseamna cam ce primesti.Inainte sa limiteze la 128,daca depasesti traficul,merge constant si bine aproape de limita.Merge f bine,indiferent de extern sau metro.
M-am tot interesat prin Oradea despre ce au de gand cei de la rds in continuare,si se pare ca va urma sa faca un pas spre ip-tv cu oferta de net beton.Dar la cum se misca nu sper ca va fi in curand,desi ei asa zic...oricum fibra e trasa prin tot orasu',dar ma gandesc ca le trebuie multi oameni sa-i recableze pe majoritatea.
Ca sa ies din off-topic,sa stii ca intre RDS si Astral nu exista diferente de calitate in favoarea Astral-ului.Cat am stat in Cj aveam cable de la Astral si cunosc...Singurele diferente sunt la pret,si aici si la oferta de net,si la oferta de telefonie,si la oferta de tv avantajul e dupa parerea mea de partea RDS.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate