Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

384 kbps & 1000 minute de la Astral

- - - - -
  • Please log in to reply
371 replies to this topic

#19
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Valentine, daca ai citi pliantu ala la care am dat eu URL si pe care l-o atasat Allex ai vedea cate minute sunt, si unde.

Dar evident ca e mai simplu sa intrebi aci decat sa-ti bati capu

#20
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Hehe, my bad  :newblush: :arigato:

M-am uitat de 2 ori, dar niciodata in dreapta tabelului de sus :D

Stie cineva daca exista un telefon "fix" care sa suporte doua retele, gen dual-sim-urile pentru mobile? (adica pentru Romtelebomba si Astral ?!)

#21
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Astral ofera pentru persoane fizice servicii DEZintegrate...

#22
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
Bravo El-vis

Poate ne luminezi si cu motivele in baza carora faci afirmatia

#23
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Raliul National la Internet viteza demareaza astazi in reteaua Astral cu o viteza de 384 kbps

Astral Telecom lanseaza serviciile integrate Astral Triplay
pentru persoane fizice


Bucuresti, 20 aprilie 2005. Astral Telecom, cel mai important furnizor national de servicii integrate de comunicatii electronice din Romania, anunta lansarea serviciului integrat de comunicatii digitale, Astral Triplay, destinat persoanelor fizice. Astral TriPlay este primul dintr-o serie de produse noi pe care compania Astral le pregateste pentru acest an si a fost gandit astfel incat sa raspunda celor mai riguroase cerinte in materie de viteza in Internet, telefonie fixa si servicii audiovizuale.

Cu Astral TriPlay clientii Astral au acces la servicii de telefonie fixa, nationala, locala si internationala la cele mai avantajoase tarife, Internet cu viteza de pana la 384 kbps, peste 1000 de minute gratuite in retelele de telefonie fixa si mobila, televiziune prin cablu si acces la cele mai moderne servicii cu valoare adaugata: parolare, apelare rapida, restrictionare a identitatii apelantului si apelatului (CLIP, CLIR), restrictionare a apelurilor initiate si receptionate, mesagerie vocala, servicii de calendar, posta electronica si acces la o interfata web prietenoasa si adaptata nevoilor concrete de cost control ale clientilor.

„Intr-adevar Astral TriPlay reprezinta una dintre cele mai avantajoase solutii de comunicatii digitale existente in acest moment din punctul de vedere al beneficiilor finale aduse utilizatorilor persoane fizice, clienti ai companiei Astral. Este o oferta pe care noi am gandit-o special pentru anumite categorii de clienti si anume aceia care isi doresc o mai mare libertate de comunicare si o flexibilitate a optiunilor pe care practic nu o ofera in acest moment nici un alt furnizor de pe piata. Solutia lansata astazi de noi raspunde celor mai  riguroase nevoi de comunicare in domeniul comunicatiilor digitale: viteza in Internet si flexibilitatea convorbirilor prin alocarea de minute gratuite atat in retelele de telefonie fixa cat si in cele de telefonie mobila. In ceea ce ne priveste nu ne vom opri aici in sensul in care dorim sa extindem beneficiile atasate acestui produs si de ce nu sa mai adaugam un plus de valoare pentru toti cei care isi doresc mai mult in viitor” declara Calin Geru, Manager Marketing, Internet, Date si Telefonie Astral.

Pachetul de solutii de comunicatii digitale Astral Triplay contine trei tipuri de abonamente la Internet :

1 Astral TriPlay - 29 USD, include 20 GB trafic, viteza in Internet de pana la 384 kbps si peste 1000 de minute gratuite in retele de telefonie fixa si mobila;
2 Astral TriPlay – 21 USD, include 10GB trafic, viteza in Internet de pana la 256 kbps si peste 600 de minute gratuite retele de telefonie fixa si mobila ;
3 Astral TriPlay - 12 USD, include  3 GB trafic, viteza in Internet de pana la 256 si peste 300 de minute gratuite retele de telefonie fixa si mobila ;

Depasirea cantitatii alocate nu implica costuri aditionale dar limiteaza viteza de acces in Internet. La aceste tarife se adauga pretul abonamentului de televiziune prin cablu.
Serviciile Astral TriPlay pentru acasa vor fi disponibile pentru contractare in a doua jumatate a lunii mai 2005.

Sursa: www.astraltelecom.ro

:coolspeak:

#24
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

Florinm, on Apr 20 2005, 17:12, said:

Bravo El-vis

Poate ne luminezi si cu motivele in baza carora faci afirmatia

<{POST_SNAPBACK}>


Nu sunt sigur daca esti pe astral persoana fizica sau nu, dar iti recomand sa nu trebuiasca sa treci prin asemenea experiente.  :nonobad:

Din pacate, am avut si eu nenorocul sa am net de la ei timp de vreo 9 luni prin antena radio beton (super antena, de vreo 1000$), iar internetul este de o calitate MIZERABILA.
La ce te poti astepta de la niste reselleri cu un abonament pe persoana fizica de cateva sute dolari lunar?

#25
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
e valabal doar in bucuresti?
sau la nivel national?

nu radeti daca  e o intrebare stupida

#26
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

G_Unit_Soldier, on Apr 20 2005, 17:36, said:

e valabal doar in bucuresti?
sau la nivel national?

nu radeti daca  e o intrebare stupida

<{POST_SNAPBACK}>


Nu vorbesc de ce nu stiu..

Experienta mea am avut-o in Cluj.

#27
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004

El-Vis, on Apr 20 2005, 18:37, said:

Nu vorbesc de ce nu stiu..

Experienta mea am avut-o in Cluj.

<{POST_SNAPBACK}>


nu ma refeream la experienta ta ci la super oferta celor de la astral.

#28
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
De-aia s-a inventat reply...

#29
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
G-Unit_Soldier, o sa fie valabila national

#30
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
National... nu prea cred... în brașov avem un singur operator de cablu... RDS

#31
Florinm

Florinm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.09.2004
National in sensu ca se va mari banda in toate orasele unde se ofera serviciul.

#32
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Am sunat acum la ei si mi-au spus ca nu au inca informatii suplimentare despre acesta oferta. Mi-au zis sa revin pe la jumatatea lunii mai  :cursing:

#33
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Normal, asa zice si in comunicatul de presa. Macar de ar da full 384kpbs si seara cand merge ca naiba. Pana in 20Gb.

#34
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Acu am venit de la cerf cu informatii noi

Cei care au deja intrenet prin cablu de la ei o sa aiba posibilitatea de upgrade luna viitoare. Din cate am inteles au cumparat iar modemuri cu telefonie deci o sa aiba sa puna la toata lumea, cel putin pentru Bucuresti.

#35
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Ce mi s-a părut mie hilar e că în timp ce rds a avut mult timp hulitele modemuri Webstar, și recent au trecut pe Motorola, astral a avut mult timp Motorola, dar acum s-a băgat pe webstar... :confuzzled:

#36
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Mi se pare mie sau .... 384k = 256k net + 128k voIP cand folosesti telefonu.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate