Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

win7 in loc de xp

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
salut..as vrea sa pun win7 in loc de xp pe in laptop..ce pasi trebuie sa urmez ca sa pot instala de pe un cd,windows 7 pe partitia pe care e deja xp?nu as vrea sa fac dual boot..ce pasi trebuie sa urmez ca sa nu am surprize neplacute?eu m-am gandit sa introduc dvd-ul cu kitul win7 si de pe el sa formatez partitia C(cea cu xp) si dupa aceea sa instalez win7..ar mai trebui facut ceva? mersi!

#2
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
te-ai gandit bine.

#3
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
:huh: ....

Faci DVD'ul cu Win. 7 (Build 7100 , dp site'ul oficial) ... il "arzi" apoi trebuie sa dai restart la PC , butezi ... iar de aici , vezi cum face asta asta , vezi ca el da UPGRADE (in min. 1:35 , tu dai Custom , iar dupa asta dai Drive Options si asa dai format ... la C/D si la ce vrei tu ... de aici te descurci , se va restarta ....! Dar vezi pe Youtube daca chiar nu sti  -_-

Edited by aWp_viTal, 08 June 2009 - 11:34.


#4
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
youtube,d'oh!nu m-am gandit:P multumesc pentru sfaturi!banuiam ca sa trebuie facut,dar no,o sa il instalez pe laptopul unui amic si nu vroiam sa fac experimente..pe al meu imi permit mai multe:P o zi faina!

#5
kelsoi1982

kelsoi1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.12.2007
pe o partitie care ai xp....fara sa pierzi informatiiile de pe celelalte partitii nu ai sa reusesti....daca partitia C este de 10 giga ......asa ca treb sa formatezi tot hdd ......asa ca lasa xp pe acel calculator.....nu fa prostia si pierde informatiiile omului.

#6
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
am introdus dvd-ul cu windows in laptop,am rulat setup,am ajuns la punctul unde trebuia pe ce partitie vreau sa instalez,am ales C,pe care era deja xp,am dat custom instal sau cum ii zice(alternativa upgrade-ului) si s-a instalat fara problema pe C,fara sa pierd datele de pe D.absolut toate datele,program files,ce erau pe C,s-au salvat tot pe C,intr-un folder numic Windows.old.

#7
ammelyia

ammelyia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.06.2009
poate mai astepti o vreme... sau pe un alt sistem ;-)

#8
onlyviu

onlyviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 07.10.2008
ce sa mai astept?am rezolvat ce era de rezolvat..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate