Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Topul reclamelor tâmpite

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
Cea cu limbile si ochiul de la o anumita bautura (s-au cretinizat si astia de nu se poate, erau mai cu cap inainte)
"Ce-ai facut azi, draga?" "...Ehh, mai nimic, suna mai mereu ocupat, netul cazuse...., posta era in greva, n-am putut sa trimit nici  macar o recomandata!!!.." :naughty:
(nu spunem toti mai subtil ca ne ducem sa "dam un telefon"?? :lol)
Enervanta si cea la produse de la real cu melodia aia stupida, si cand se intoarce gazda spre invitati si ranjeste tehnicolor la camera.
Mai era una la niste asigurari dar nu mai stiu cu ce.

#20
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 19.09.2008
Reclamele vodafone cu Impartitul Cristinei sunt cele mai imbecile din acest moment.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PtmdwTjGEOI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by macette, 08 June 2009 - 17:06.


#21
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
eu am tv in bucatarie si uneori mananc si acolo. fiind tv deschis pe un post romanesc, e imposibil sa nu dea reclama cu aia stricata la burta care se duce toata ziua la wc. deci fac criza de nervi instantaneu pentru ca o si repeta obsesiv.
  enervante mai erau reclamele cu burn sau cola. cand inghiteau continutul din sticla, scoteau din gat un zgomot ingrozitor de enervant. faza e ca reclama cu burn o mai dadea pe la radio si se auzea mai tare decat melodiile sau decat moderatorul sau cel putin asa mi se parea mie

Edited by otelul, 08 June 2009 - 22:40.


#22
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
Chiar nu se sesizeaza nimeni de reclama la coca cola zero, unde ochiul buricul pamantului (e cel mai frumos, pe picioroange de flamingo :D), este silit sa asiste la incercarea de a da limbi unei sticle cu lichid maroniu? Stiu de unde le-a venit ideea: au stat prea mult pe humandescent.com. La asigurari sau la alte chestii baga la greu peisaje mirobolant-fantastice, numai in sectorul drink-food comit niste creatii, doamne-doamne.

#23
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
Reclamele cu chipsurile alea..cum naiba se numesc, că am uitat
more for me, better for me :ack:

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,910
  • Înscris: 14.10.2008
Faza e ca aia nu era stricata la burta, dimpotriva, constipata. "Ce-ai facut azi draga? Ehh, mai nimic! :lol: " Era foarte enervanta intr-o perioada in care nu rula inca spotul ci era numai intrebarea "Tu cat timp pierzi zilnic la toaleta?" Nu-mi dadea nene deloc prin cap la ce anume vor sa se refere.

#25
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View Postotelul, on 8th June 2009, 23:39, said:

reclama cu aia stricata la burta care se duce toata ziua la wc.

:huh:  :o  eu aveam impresia ca e constipata si sta la wc toata ziua, fara sa faca nimic...

da, mi-a luat-o Neaceasca85 inainte :))) :lol:

#26
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
Aia cu constipata e dupa o reclama frantuzeasca, si mai dramatica: plansete, lume trista, sotia care isi ia ramas bun de la toti, isi mai pune ceva la bagaj, "gata fiti linistiti, ca nu stau mult..." isi ia geamantanele si... intra in baie!! Macar faceau ai nostri ceva altfel, dupa ce iese sa zica: "E, am facut tot! Mi-am indeplinit planul pe o luna". tananam, "Saprodigest. Cu promptitudine" :D:D:D. Le lipsesc proteinele copywriterilor si uite ce iese (daca mai marii lor vor o reclama gata in trei ore, ce sa le faci, se descurca si ei cum pot ca sa scape mai repede); in publicitate inspiratia nu vine cand vrea ea, vine la aport.

#27
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View Postmalmoth, on 10th June 2009, 18:39, said:

Aia cu constipata e dupa o reclama frantuzeasca, si mai dramatica: plansete, lume trista, sotia care isi ia ramas bun de la toti, isi mai pune ceva la bagaj, "gata fiti linistiti, ca nu stau mult..." isi ia geamantanele si... intra in baie!! Macar faceau ai nostri ceva altfel, dupa ce iese sa zica: "E, am facut tot! Mi-am indeplinit planul pe o luna". tananam, "Saprodigest. Cu promptitudine" :D:D:D. Le lipsesc proteinele copywriterilor si uite ce iese (daca mai marii lor vor o reclama gata in trei ore, ce sa le faci, se descurca si ei cum pot ca sa scape mai repede); in publicitate inspiratia nu vine cand vrea ea, vine la aport.
Da, a fost la apropo tv o comparație cu alte reclame(evident din alte țări) de acest gen :) Muuuult mai bine realizate :D

Edited by 4nDr3i, 10 June 2009 - 22:44.


#28
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
o reclama idioata e aia la str8, in care suna tipa la usa, el cand sa deschide, vede un carucior scapat de sub control ce se indrepta fix spre masina lui de fite...el, agitat, coboara pe scara de incendiu, si o ia la fuga pe langa carucior, il intrece, se suie in masina, si reuseste sa o mute la fix.... ma gandeam, ca eu de eram in locul lui, nu alergam ca fraierul sa mut masina, ci opream caruciorul, sau ii schimbam directia...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DmUI1uaWYAs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Pe mine ma ingretoseaza reclama la lapte care face referire la alaptare, la Tnuva parca.

#30
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
Ce ma poate enerva tipa aia care merge pe bicicleta si canta pițigăiat "ai gată bii miiiiiiiiiiiiiiiiii"  reclama la cola light.... :uhuhno:

#31
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,910
  • Înscris: 14.10.2008
DUFFY- cantareata buna de altfel, dar in reclama aia chiar ma enerveaza ce si cum canta.

Edited by Neaceasca85, 11 June 2009 - 13:36.


#32
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View PostNeaceasca85, on 11th June 2009, 14:35, said:

DUFFY- cantareata buna de altfel, dar in reclama aia chiar ma enerveaza ce si cum canta.
Reclama aia intr-adevar e enervanta. De altfel nu e singura...

#33
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
E enervant cum unii actori mari ajung sa se "prostitueze" moral in unele reclame - aia cu Florin Piersic la Click, cand mai-mai sa lesine dupa ce-si spune textul (de extaz ca o sa castige milionul de euro sau de faptul ca producatorul ii agita plicul cu onorariul?). Nu stiu unde am citit ca la un casting s-a prezentat un cantaret de opera (cred ca avea ceva faima si premii) si aia i-au zis ca n-are voce decat pentru ciorapi soldatesti!  :D :angry:  Daca va e dor de tanti Bonux, o vedeti in telenovelelele de la A1.
Mai la inceputul anului a fost campania aia outdoor de la McD cu tipele ranjitoare, ceva intre agonie si extaz, enerwante rau. :P
Campania Eu pot :D de la Pepsi - te distreaza, te duce cu gandul la un slogan electoral, nu e nici agresiva sa vezi din primul moment la ce e.

#34
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View Postmalmoth, on 11th June 2009, 19:31, said:

Daca va e dor de tanti Bonux, o vedeti in telenovelelele de la A1.


de ce n-ai tacut  :wallbash: :bandit: :ack: :blink: :thumbdown:     aaaaaa!!!!!

#35
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View PostDari@, on 14th June 2009, 06:43, said:

de ce n-ai tacut  :wallbash: :bandit: :ack: :blink: :thumbdown:     aaaaaa!!!!!
Vad eu ca-ti pare tare rau ca s-a terminat telenovela. O s-ai faca continuarea la toamna  :D

#36
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
La asigurarile Uniqa cu cei care se uda pe pantaloni :D :lol

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate