Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

pareri despre anumite poze

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#1
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
salut .. am inceput si eu sa fac poze.. la diverse chestii sunt incepator si..hm... aas vrea sa`mi spuneti ce parere aveti. Astept pareri

Edited by mr.fred, 15 April 2005 - 14:39.


#2
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
incearca sa pui imagini de max 300k. din doua motive. regulamentul si cei cu dial up care iti vor fi recunoscatori. ale tale au 1.5 mega fiecare.

#3
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
gata .. uite.. am micsorat pozele. dar nu mai au evident aceeasi calitate

Attached Files



#4
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
mie imi plac pozele tale ;) cred ca poza cu pisica arata mai bine cu un crop, pana la urma pe ea vrei sa o arati nu altceva. Imi place ca i-au iesit ochii normal.
mai pune mai multe cu pisica.  :coolspeak:
I love cats

Attached Files

  • Attached File  cat.JPG   49.89K   43 downloads


#5
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004
bigsmasher, pozele cu "apropiatii" tai, din punct de vedere tehnic, arata bine (in afara de pisica aia...parca o strangi de gat).Copilul tau, sunt 100% ca e cel mai frumos si simpatic din lume...dar , tu esti singurul care poti sa ai sentimentul asta.E artistica fotografia, doar din punctul tau de vedere, si asta pentru ca e copilul tau,...  eu nu am nici o afinitate cu asta (si multi altii) ptr ca nu e al nostru copilul.Fiecare dintre noi avem copilasi (si eu).Si nu exprima nimic acea fotografie, in punctul meu de vedere...(deh..  sunt cam rece).Cum ar fi sa postam fiecare  poze cu copii nostri ?, fiecare si-ar sustine ideea ca fotografia familiei lui e cea mai tare.Corect :).Fotografiez de 4 ani, si 95% sunt poze cu familia. Postez pe forumuri doar 1%.. restul pana la 100 (adica 4%), sunt "ratari"..sper ca ai prins ideea .

#6
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
aha am prins ideea.. ala nu e copilu` meu.. nu`mi doresc asa ceva la varsta asta.. daca te interesai putzin puteai sa vezi cu destula usurinta k am 19 ani.. iar copilu` ala are in jur de 2-3 ani.. deci asta ar fi inseamnat k l`as fi facut la 16-17 ani.. ceea ce e putin probabil.

il al doilea rand nu am avut intentia de a arata poze cu familia mea sau cu alte persoane apropiate.. pur si simplu mi`a placut cum a iesit.. razand, fericit. asta a fost tot .

dar apreciez, si iau in considerare ceea ce ai zis.. pt k fotografia este poate o meserie a ta sau poate un hobby dar ceea ce este clar insa.. este faptul k ai cu vreo 3 ani si 11 luni mai multa experienta decat mine. in sfarhit .a.. o sa incerc sa postez poze mai artistice

uitasem... vroiam sa iti zic sa pui si tu niste poze facute de tine .. nu conteaza ce fel de poze.. vreau si eu sa vad niste poze facute cu o scula performanta si  de un fotograf priceput. pune daca ai niste poze cu pisici ca sa ii faci pe plac si alui Yorks6. merci

Edited by bigsmasher, 15 April 2005 - 21:53.


#7
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004
Ok,  nu ti-am mai zis de data de pe fotografie, un aspect "nesemnificativ" :).
Chiar daca nu e copilul tau, e al altcuiva..  si sincer..  nu exprima nimic..decat o gura cascata :).

#8
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004

bigsmasher, on Apr 15 2005, 21:49, said:

uitasem... vroiam sa iti zic sa pui si tu niste poze facute de tine .. nu conteaza ce fel de poze.. vreau si eu sa vad niste poze

<{POST_SNAPBACK}>


Search.

#9
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
lol stai linistit bigsmasher  
deh, cu asta se ocupa el, e critic de fotografie  :ciocan:
Personal consider poza ta cu pisica de 100 de ori mai buna decat poza lui cu caini. Dar asta e doar o parere.

#10
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
CrissX .. spune`mi si mie daca am shanse sa scot fotografii bune cu un Sony Cyber - Shot  DSC-P43 cu 4.1 mega pixeli

#11
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
nu vai , e o porcarie de camera.
sa-ti iei un Canon daca vrei sa faci poze serioase.
lol glumesc acum, dar cam asta banuiesc ca ar fi raspunsul :D

#12
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
O parere nefondata, logic. Poate ai tu ceva cu x si y, dar nu trebuie sa ai si cu pozele lor, ok?

Aici a venit omu sa ceara pareri despre fotografiile lui, da? Asa ca e normal sa ii fie criticata poza, pozele.

#13
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
deci pana la urma e buna de ceva sau nu ?

#14
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004
Da,e buna. Reciteste primul meu raspuns din acest thread :). Ti-am spus, tehnic sunt ok.Sharp, frumos colorat. Alte detalii:1: pisica imi pare stransa de gat. 2: copii nostri, sunt subiecte comune...fiecare are asa ceva, in diferite grade de rudenie fiu, frate,nepot etc. Unora  le place, altora nu.


(Ignore Yorks7)

Edited by CrissX, 15 April 2005 - 22:16.


#15
bigsmasher

bigsmasher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 07.12.2004
uite .. am mai postat ceva spune`mi ce are in + sau ce as fi trebuit sa fac pentru a iesi mai marfa.. nu lua in considerare data de pe fotogragie... si blocurile din spate.. nu as putea sa le mut

Attached Files

  • Attached File  mic.JPG   20.96K   75 downloads


#16
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004

bigsmasher, on Apr 15 2005, 21:49, said:

pune daca ai niste poze cu pisici ca sa ii faci pe plac si alui Yorks6. merci

<{POST_SNAPBACK}>


Am ceva cu pisici... de acum 3 ani, niste biete matze din curtea lu' bunica-mia facute cu un sony de 2 MPix..  si asta numai sa-i fac pe plac lui York:

Attached Files



#17
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
thanks for the cats CrissY  :coolspeak:
I love them

Edited by Yorks6, 15 April 2005 - 22:37.


#18
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004

bigsmasher, on Apr 15 2005, 22:28, said:

uite .. am mai postat ceva spune`mi ce are in + sau ce as fi trebuit sa fac pentru a iesi mai marfa.. nu lua in considerare data de pe fotogragie... si blocurile din spate.. nu as putea sa le mut

<{POST_SNAPBACK}>


Pai sunt cateva aspecte:  linia orizontului, ma ia ameteala daca privesc acel turn.Tine camera dreapta atunci cand filmezi, asta daca nu vrei sa "dai" vreun efect...ceva :)

Attached Files


Edited by CrissX, 15 April 2005 - 22:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate