Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Orange news

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#19
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

 Agapis_, on 4th June 2009, 10:16, said:

Nu se mai intrerupe convorbirea automat la 60 de minute.

Asta e un lucru bun. Era deranjant :)

#20
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

 crustaceu, on 4th June 2009, 09:13, said:

Orange Mobile E-mail - Upgrade

am primit acest mail de la Orange



pana acum nu il foloseam ca aveam un spatiu foarte mic, cred ca acum ii mai ofer o sansa ;)


Da, chiar merge foarte frumos.

#21
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
De mesajele de notificare (sms) taxabile cu 0.20 euro din contul de e-mail mobil, nu spune nimic?

Edited by mailman, 04 June 2009 - 19:43.


#22
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

 mailman, on 4th June 2009, 20:42, said:

De mesajele de notificare (sms) taxabile cu 0.20 euro din contul de e-mail mobil, nu spune nimic?

m-am jucat cu el ... merge super ... nicio taxare.

unde ai vazut asta cu 0.20 euro?!

#23
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Eu stiu ca sunt gratuite notificarile. Oricum, 0.20 euro e enorm.. atata e un MMS. Poate 0.02...

Tot ce-mi lipseste acum de la Orange e un serviciu de trimitere a sms-urilor de pe net cu tarifarea conform abonamentului si optiunilor pe care le am.

#24
Agapis_

Agapis_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.06.2008

 wii, on 4th June 2009, 11:35, said:

Asta e un lucru bun. Era deranjant :)

Dar se intrerupe dupa doua ore si ceva.

#25
ramm_cristi

ramm_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.02.2007
ai sms grup direct de pe site de la ei, sms trimise se iau din abonament sau daca nu ai faci cost suplimentar

#26
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
La *100# ramura 3 Servicii la ab a aparut Apeluri conferinta.

#27
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Stie cineva ce-i cu omuletii aia muncitori de pe site-ul orange? :)

#28
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Pentru cǎ ești client Orange PrePay, sǎptǎmâna aceasta ai o ofertǎ specialǎ la reîncǎrcare:

    * 30 de minute pentru apeluri naționale și internaționale bonus la prima reîncǎrcare de minimum 5 euro

ce trebuie sǎ știi despre acest bonus

    * pentru a beneficia de bonus, trimite mai întâi un SMS cu textul BONUS la 321(tarif: 5 eurocenți credit /SMS), apoi reîncarcǎ-ți contul
    * bonusul se alocǎ doar pentru prima reîncǎrcare de minimum 5 euro efectuatǎ în sǎptǎmâna 9 – 14 iunie  2009
    * vor fi luate în considerare toate metodele de reîncǎrcare, cu excepția transferului de credit și a reîncǎrcǎrii de rezervǎ
    * reîncǎrcǎrile cumulate nu vor fi luate în considerare - de exemplu, dacǎ reîncarci contul cu 2 euro și apoi mai efectuezi o reîncǎrcare de 3 euro, cumulând 5 euro din ambele reîncǎrcǎri, acest credit nu va fi luat în calcul pentru bonusul de 30 de minute pentru apeluri naționale și internaționale
    * cele 30 de minute pentru apeluri naționale și internaționale sunt valabile 7 de zile și pot fi folosite doar în perioada activǎ a contului
    * minutele bonus pot fi folosite atât pentru apeluri naționale cît și pentru apeluri internaționale către rețelele fixe din Uniunea Europeanǎ și către rețelele fixe și mobile din SUA și Canada
    * aceste minute bonus se vor consuma dupǎ terminarea minutelor din opțiuni și a altor minute bonus cadou

#29
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

 horia.popescu, on 9th June 2009, 11:50, said:

Stie cineva ce-i cu omuletii aia muncitori de pe site-ul orange? :)

Mai devreme erau. Acum au disparut.

#30
ekunsi

ekunsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.01.2009
Activeaza o cartela SIM Orange PrePay între 6 aprilie – 15 iunie 2009 și poți avea:
400 de minute și 400 SMS, în rețea + 50 de minute pentru apeluri naționale și internationale cu 4 euro/luna

-- Prelungire oferta de pe 8 iunie pe 15 iunie.

#31
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
m-am logat pe contul webcare, iar dupa ce m-am deconectat, s-a schimbat aspectul siteului :D  arata chiar bine ;)
se lucreaza cumva la 'imagine'?


@horia.popescu omuletii aia cred ca reprezinta serviceul orange. vezi foto #2

Attached Files


Edited by kaytar, 09 June 2009 - 14:55.


#32
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Intr-adevar, s-a schimbat interfata de la orange webcare. Schimbarile majore se vad la magazinul online.

#33
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Mi se pare mie sau s-a mai redus pretul iPhone? Odata cu aparitia noului iPhone 3Gs sper sa vad un Best Deal pentru vechiul iPhone 3G

#34
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Nu stiu cat e de noutate pt unii dar acum am sesizat ca bonusul pt reincarcare la 30 de zile nu mai e de forma 20%/25%/30% ci pt toate reincarcarile sub 30 de zile se acorba un bonus de 25% din valoarea reincarcata. Au mai taiat si de aici putin deci.
Mie mi-e ciuda ca au scos numarul favorit de la planul Ore favorite (My time).

#35
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
CONCURS - sa construim impreuna magazinul online orange: http://www.orange.ro...back/regulament

#36
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Reduceri importante la tarifele de roaming cu noile oferte Orange Travel

    * tarife la nivelul reglementării europene, disponibile special pentru clienții Orange cu două saptămâni mai devreme de data la care aceasta intrǎ oficial în vigoare    
    * tarife reduse cu până la 30% cu opțiunile Permis de vacanță și Favourite Countries

București, 9 iunie 2009. Clienții Orange România vor fi printre primii europeni care vor putea beneficia de noile tarife la nivelul reglementării europene, atât pentru convorbiri cât și pentru mesaje scrise, atunci când călătoresc pe teritoriul Uniunii Europene. Ei vor fi tarifați cu 0,43 euro/minut pentru apelurile inițiate, 0,19 euro/minut pentru apelurile primite și 0,11 euro  pentru mesajele scrise trimise.
Orange oferă noile tarife din 15 iunie, cu două săptămâni mai devreme față de data la care acestea intră în vigoare prin reglementarea europeană, clienților care își vor activa opțiunile Permis de Vacanță sau Favourite Countries.


LE Asta mi s-a parut interesant. Deci primesti apeluri nelimitat in roaming in tara favorita pt 12 euro


Tot din 15 iunie, clienții Orange cu abonament care aleg opțiunea Favourite Countries vor avea 60 de minute pentru apeluri de roaming sau apeluri internaționale. Clienții pot alege țara favorită dintre țările Uniunii Europene, Elveția sau Moldova, pentru o taxă de activare de 12 euro (fără TVA). Pentru țara favorită, în limita minutelor incluse, apelurile inițiate în roaming sunt tarifate cu 0,10 euro (fără TVA), iar apelurile primite în roaming și cele inițiate din România către țara favorită sunt gratuite. De asemenea, pentru a beneficia de mai multe minute, abonații au posibilitatea să își activeze Favourite Countries de mai multe ori și pentru mai multe țări.

Edited by wii, 10 June 2009 - 17:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate