Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Orange news

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#37
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
hmm, interesant dar nu cine stie ce. tarifele in roaming sunt inca f. mari (chiar si reglementate).

#38
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
..... și cele inițiate din România către țara favorită sunt gratuite

poti fi mai explicit ? adica sunt in Romania si sun la orice numar din tara favorita gratuit si nelimitat ??

#39
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
nu cred ca este asa. cred ca cel care primeste in roaming apeluri din romania nu mai plateste taxa de apel primit. tu platesti apel normal.

#40
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
... Pentru țara favorită, în limita minutelor incluse, apelurile inițiate în roaming sunt tarifate cu 0,10 euro (fără TVA), iar apelurile primite în roaming și cele inițiate din România către țara favorită sunt gratuite...

imi aleg tara favorita grecia. merg in grecia... din grecia sun local sau in toata europa cu 0.10 eur/min (dupa terminarea celor 60 min incluse) in limita a 60 minute? tot ce primesc in roaming e gratuit, iar cand ma intorc in romania si sun in grecia, sun nelimitat gratuit sau sunt limitat la 60 min? ca nu prea inteleg. si inca ceva... minutele astea gratuite sunt valabile pe fix sau si pe mobil?

#41
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Mda cam lasa loc de interpretari exprimarea asta. Poate dupa 15 iunie (cand intra in vigoare) o sa existe informatii clare.


LE Mie imi place ca dispar barierele intre prepay si ab cu pragurile astea impuse de UE la tarifele de roaming.

Edited by wii, 11 June 2009 - 09:41.


#42
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008

View Postkaytar, on 11th June 2009, 10:28, said:

... Pentru țara favorită, în limita minutelor incluse, apelurile inițiate în roaming sunt tarifate cu 0,10 euro (fără TVA), iar apelurile primite în roaming și cele inițiate din România către țara favorită sunt gratuite...

imi aleg tara favorita grecia. merg in grecia... din grecia sun local sau in toata europa cu 0.10 eur/min (dupa terminarea celor 60 min incluse) in limita a 60 minute? tot ce primesc in roaming e gratuit, iar cand ma intorc in romania si sun in grecia, sun nelimitat gratuit sau sunt limitat la 60 min? ca nu prea inteleg. si inca ceva... minutele astea gratuite sunt valabile pe fix sau si pe mobil?
am sunat la 456 si nu mi-au putut da detalii clare, dar din cate a inteles si consultanta, apelurile sunt gratuite in limita celor 60 de minute. mai multe detalii vom afla in data de 15.

#43
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009

View Postkaytar, on 11th June 2009, 10:28, said:

... Pentru țara favorită, în limita minutelor incluse, apelurile inițiate în roaming sunt tarifate cu 0,10 euro (fără TVA), iar apelurile primite în roaming și cele inițiate din România către țara favorită sunt gratuite...

imi aleg tara favorita grecia. merg in grecia... din grecia sun local sau in toata europa cu 0.10 eur/min (dupa terminarea celor 60 min incluse) in limita a 60 minute? tot ce primesc in roaming e gratuit, iar cand ma intorc in romania si sun in grecia, sun nelimitat gratuit sau sunt limitat la 60 min? ca nu prea inteleg. si inca ceva... minutele astea gratuite sunt valabile pe fix sau si pe mobil?

partea cu rosu e falsa. restul suna coerent.

#44
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Au pus pe site flashurile vechi inapoi. Nu l-au pus insa nici pe cel cu oferta la prepay nici pe cel cu oferta la ab. In mod normal as fi spus ca bate vantul schimbarii dar daca s-a zis deja ca se prelungeste oferta actuala atunci asa e.

#45
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View Postwii, on 10th June 2009, 18:29, said:

Reduceri importante la tarifele de roaming cu noile oferte Orange Travel

    * tarife la nivelul reglementării europene, disponibile special pentru clienții Orange cu două saptămâni mai devreme de data la care aceasta intrǎ oficial în vigoare    
    * tarife reduse cu până la 30% cu opțiunile Permis de vacanță și Favourite Countries

București, 9 iunie 2009. Clienții Orange România vor fi printre primii europeni care vor putea beneficia de noile tarife la nivelul reglementării europene, atât pentru convorbiri cât și pentru mesaje scrise, atunci când călătoresc pe teritoriul Uniunii Europene. Ei vor fi tarifați cu 0,43 euro/minut pentru apelurile inițiate, 0,19 euro/minut pentru apelurile primite și 0,11 euro  pentru mesajele scrise trimise.
Orange oferă noile tarife din 15 iunie, cu două săptămâni mai devreme față de data la care acestea intră în vigoare prin reglementarea europeană, clienților care își vor activa opțiunile Permis de Vacanță sau Favourite Countries.


LE Asta mi s-a parut interesant. Deci primesti apeluri nelimitat in roaming in tara favorita pt 12 euro


Tot din 15 iunie, clienții Orange cu abonament care aleg opțiunea Favourite Countries vor avea 60 de minute pentru apeluri de roaming sau apeluri internaționale. Clienții pot alege țara favorită dintre țările Uniunii Europene, Elveția sau Moldova, pentru o taxă de activare de 12 euro (fără TVA). Pentru țara favorită, în limita minutelor incluse, apelurile inițiate în roaming sunt tarifate cu 0,10 euro (fără TVA), iar apelurile primite în roaming și cele inițiate din România către țara favorită sunt gratuite. De asemenea, pentru a beneficia de mai multe minute, abonații au posibilitatea să își activeze Favourite Countries de mai multe ori și pentru mai multe țări.

parca - parca mi se parea mie cunoscuta oferta asta :)) daca nu ma insel, e oferta de anul trecut:D https://www.orange.r...country-ro.html

#46
M69

M69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.10.2008

View Postkaytar, on 13th June 2009, 11:16, said:

parca - parca mi se parea mie cunoscuta oferta asta :)) daca nu ma insel, e oferta de anul trecut:D https://www.orange.r...country-ro.html

Da, ai dreptate! Dar eu zic ca e cea mai buna oferta de pe piata in materie de roaming  B)

#47
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View PostM69, on 13th June 2009, 11:58, said:

Da, ai dreptate! Dar eu zic ca e cea mai buna oferta de pe piata in materie de roaming  B)


Daca se confirma cu nelimitatul si la primit apeluri in tara favorita si la efectuat apeluri catre tara favorita atunci chiar ca e megatare. :)

#48
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
"Ai 7,5 euro bonus daca reincarci cu 5 euro de doua ori in mai putin de 30 de zile pana la 31 iulie." - mesaj primit pe tel.




Daca nici din bonusul asta nu se poate plati o eo atunci e apa de ploaie.

#49
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si bonusul asta e valabil tot 7 zile?

#50
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
ofertă specială la reîncărcare

Dacǎ ești deja pe Orange PrePay, reîncarcǎ între 15 iunie -31 iulie și primești:

    * bonus 2,5 euro la prima reîncǎrcare de minimum 5 euro +
    * 5 euro bonus la a doua reîncarcare din urmǎtoarele 30 de zile

ce trebuie sǎ știi despre aceastǎ ofertǎ

    * pentru a beneficia de ofertǎ trimite întâi SMS cu textul BONUS la 321 (0,05 EUR/SMS, TVA inclus) și apoi reîncarcǎ-ți contul în urmǎtoarele 30 de zile
    * primești bonusul de 2,5 euro bonus la prima reîncǎrcare de minimum 5 euro efectuatǎ între 15 iunie-31 iulie
    * primești bonusul de 5 euro la a doua reîncǎrcare de minimum 5 euro efectuatǎ în urmǎtoarele 30 de zile de la prima reîncǎrcare,  pânǎ la 31 iulie
    * pentru fiecare bonus se iau în calcul doar reîncǎrcǎrile de minimum 5 euro
    * toate metodele de reîncǎrcare vor fi luate în considerare, cu excepția transferului de credit și a reîncǎrcǎrii de rezervǎ
    * reîncǎrcǎrile cumulate nu vor fi luate în considerare. De exemplu, daca ai reîncǎrcat azi 1 euro și într-o altǎ zi  4 euro, deci cumulat 5 euro, aceste reîncǎrcǎri nu vor fi luate în considerare pentru alocarea bonusului
    * bonusul este valabil 7 zile și poate fi folosit doar în perioada activǎ a contului doar pentru apeluri și mesaje scrise în rețea;
    * creditul primit ca bonus se consumǎ dupǎ terminarea minutelor și mesajelor scrise din opțiunile pe care le ai activate
    * bonusul este același pentru orice valoare de reîncǎrcare de cel puțin 5 EUR


orange travel: favourite countries / roaming: http://orange.ro/roa...country-ro.html

#51
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Postkaytar, on 15th June 2009, 13:44, said:

* bonusul este valabil 7 zile și poate fi folosit doar în perioada activǎ a contului doar pentru apeluri și mesaje scrise în rețea;



Deci fix pix. Bonusurile astea sunt praf in ochi. E doar publicitate pe baza unor produse cu multe stelute.

#52
M69

M69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.10.2008

View Postwii, on 15th June 2009, 18:20, said:

Deci fix pix. Bonusurile astea sunt praf in ochi. E doar publicitate pe baza unor produse cu multe stelute.

Sincer, mi se pare ca cine mai face in perioada asta oferte cu stelute, isi taie singur craca de sub picioare  :confuzzled:

#53
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Numai ca nu toti afla sau inteleg ce inseamna aceste stelute asa ca Orange merge inainte, cine e naiv si pica in plasa sa-i fie de bine, iar cine nu e sa se lepede de serviciile Orange.

Edited by ciuly, 15 June 2009 - 20:26.


#54
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View Postwii, on 15th June 2009, 18:20, said:

Deci fix pix. Bonusurile astea sunt praf in ochi. E doar publicitate pe baza unor produse cu multe stelute.

si sa nu uitam! ca sa beneficiezi de acest bonus, trebuie terminate minutele. daca am sute de minute = ?!?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate