Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Orange news

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
405 replies to this topic

#1
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Ca sa incep eu:


"Orange lansează un nou serviciu:
transferul de conținut pentru telefoanele mobile
București, 1 iunie 2009. Orange lansează primul serviciu din portofoliul Orange Care: transferul de conținut – agendă, mesaje, fotografii, muzică și alte informații multimedia – de pe un telefon mobil pe altul sau pe un stick de memorie USB. Serviciul transfer de conținut este disponibil pentru toți utilizatorii de telefoane mobile din România.

Orange recunoaște importanța informațiilor stocate pe telefonul personal.
De aceea, încă din anul 2005, asigură, prin serviciul SIM Agenda Back-Up, soluția de salvare a numerelor de telefon de pe cartela SIM pe serverul Orange în condiții de securitate și confidențialitate.

Transferul de conținut din memoria unui telefon mobil în memoria altuia este tarifat cu 5 EUR (TVA inclus), iar transferul acelorași informații pe un stick de memorie USB costă 3 EUR (TVA inclus). Serviciul este compatibil cu orice model de telefon, disponibil în portofoliul Orange, iar operațiunea de transfer de conținut se realizează rapid în magazinele Orange. Serviciul este inițial disponibil în 50 de Orange shop-uri din țară și urmează a fi extins și în celelalte magazine.

"De-acum utilizatorii de telefoane mobile se pot bucura de toate avantajele achiziționării unui telefon nou având totodată acces facil la informațiile importante păstrate în vechiul telefon”, declară Vanina Ungureanu, Product Division Manager la Orange România."

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
asta este un serviciu bun pentru cei paraleli cu tehnologia care trebuie sa plateasca pentru nestinta lor.
pentru restul nu cred ca este ceva prea fantastic.
sigur nu as vrea ca vreun sms "interesant" sau ceva poze deocheate sa scape din telefon ca am uitat de ele cand m-am dus la shop sa imi fac backup

PS tu esti clona sau bot orange ? LOL

Edited by onlyone, 01 June 2009 - 23:49.


#3
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Oricum nu stiu de ex cat costa Gagenda la Germanos (mai exista?) dar 3 euro ca sa pui tot continutul din tel pe un stick e ok pentru o situatie de urgenta (unii au pdf-uri in tel si tot felul de documente care nu stii cand trebuiesc).

Edited by wii, 01 June 2009 - 23:53.


#4
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
doamne ce serviciu  :ciocan:

#5
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Exact de asta aveam nevoie acum :death: Sa vedem ce va urma . In curand se vor vinde telefoane cu manele (stiu pe cineva la un shop care mi-a zis ca aproape saptamanal vin oameni care intreaba daca au de vanzare telefoane cu manele ). Nu e de ras ! :death: Traim in Romania ...

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAdiFCD, on 2nd June 2009, 09:15, said:

In curand se vor vinde telefoane cu manele (stiu pe cineva la un shop care mi-a zis ca aproape saptamanal vin oameni care intreaba daca au de vanzare telefoane cu manele ).
Pai e o nișă neexploatată. Mă întreb dacă o să fie și personalizate: meniuri aurii, wallpaper cu Guță (fără mustață, evident, trebuie ținut pasul cu moda), ringtone pentru nevastă cu "Cicalaca" iar pentru copii cu "Am fată fotomodel".
Și, cel mai important, un grup de contacte predefinit "Dușmani". Cerință obligatorie.

#7
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Eu am auzit ca  serviciul clienti va fi taxabil

#8
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postbecali, on 2nd June 2009, 22:00, said:

Eu am auzit ca  serviciul clienti va fi taxabil

La abonament nu poate fi de tot taxabil pentru ca exista in contract specificatia " Serviciul clienti: serviciu fara valoare adaugata".

#9
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View PostAdiFCD, on 2nd June 2009, 09:15, said:

Exact de asta aveam nevoie acum :death: Sa vedem ce va urma . In curand se vor vinde telefoane cu manele (stiu pe cineva la un shop care mi-a zis ca aproape saptamanal vin oameni care intreaba daca au de vanzare telefoane cu manele ). Nu e de ras ! :death: Traim in Romania ...
E mult mai simplu: un telefon cu mp3 player, eventual si card de memorie si bagi pe el cata muzica vrei, nu trebuie neaparat sa-l vanda ei asa.

#10
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 13.12.2006

View Postonlyone, on 2nd June 2009, 00:48, said:

asta este un serviciu bun pentru cei paraleli cu tehnologia care trebuie sa plateasca pentru nestinta lor.
pentru restul nu cred ca este ceva prea fantastic.
nu sunt paralel cu tehnologia si rareori platesc pentru nestiinta mea, si atunci cat mai putin. dar nici nu fac parte din categoria "restul"

lumineaza-ma si pe mine cu o chestie: am avut un Sek800i si tot ce vroiam sa salvez in Nokia 6500 slide era agenda, calendarul si sms-urile. altceva nu ma intereseaza ca stiu si eu sa imi salvez tonurile de apel si pozele si sa le transfer in alt telefon indiferent de marca.
deci lumineaza-ma cum puteam sa transfer de pe SE pe nokia, agenda, calendarul si sms-urile?

#11
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostVipeR85, on 2nd June 2009, 23:28, said:

nu sunt paralel cu tehnologia si rareori platesc pentru nestiinta mea, si atunci cat mai putin. dar nici nu fac parte din categoria "restul"

lumineaza-ma si pe mine cu o chestie: am avut un Sek800i si tot ce vroiam sa salvez in Nokia 6500 slide era agenda, calendarul si sms-urile. altceva nu ma intereseaza ca stiu si eu sa imi salvez tonurile de apel si pozele si sa le transfer in alt telefon indiferent de marca.
deci lumineaza-ma cum puteam sa transfer de pe SE pe nokia, agenda, calendarul si sms-urile?
Nu te pot ajuta decât cu ceea ce m-a interesat pe mine. K800i trebuie să aibă o op?iune de a transfera contactele din agendă prin BT altui telefon (nu contează marca). Pt telefoanele mai de?tepte asta merge bifând practic toate contactele apoi prin meniu găse?ti op?iunea de a trimite prim BT.

Nokia n-ar trebui să aibe probleme cu citirea ?i salvarea contactelor, poate eventual mai amestecă detalii nesemnificative cum ar fi categoriile din cae fac parte contactele.

Cu SMS-urile e aceea?i poveste. De ex eu făceam asta cu un telefon considerat deja vechi: Moto L6.

Edited by tzotzolyno, 02 June 2009 - 22:54.


#12
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Abonamentele de date nu mai pot fi folosite pentru tranzactii de loializare. Daca inainte in contul din webshop puteam bifa si numarul abonamentului de date pt achizitia de tel la fidelizare acum imi apare mesajul de mai sus.

#13
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005

View Postonlyone, on 2nd June 2009, 00:48, said:

asta este un serviciu bun pentru cei paraleli cu tehnologia care trebuie sa plateasca pentru nestinta lor.
pentru restul nu cred ca este ceva prea fantastic.
Subscriu.

#14
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Dupa 8 se lanseaza ceva spectaculos la prepay? Vreo oferta de vara ceva? (nu cea existenta ci o eo promotionala or something)

#15
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu au anuntat ceva in acest sens, deocamdata afara de ofertele saptamanale la reincarcare nimic nou.

#16
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008
Orange Mobile E-mail - Upgrade

am primit acest mail de la Orange

Quote

De acum serviciul Mobile E-mail este gratuit si iti ofera si mai multe beneficii:

2 GB de spatiu de stocare pentru mesajele tale
o interfata grafica imbunatatita
esti anuntat gratuit prin SMS de fiecare data cand primesti un e-mail

Ai in continuare acces la e-mail direct de pe telefonul tau mobil din Orange World sau de pe computer prin intermediul clientului de e-mail.

Descopera toate beneficiile serviciului Mobile E-mail»

Iti multumim,
Echipa Orange

pana acum nu il foloseam ca aveam un spatiu foarte mic, cred ca acum ii mai ofer o sansa ;)

Despre serviciul oferit pentru back-up si mutat fisiere de pe un telefon pe altul  :coolspeak: . Desi sunt foarte pasionat de toate jucariile elecronice care apar facana pana acum zeci de astfel de transferuri de pe un device pe altul nu pot sa spun decat ca acest serviciu este super tare.

daca dureaza 10 - 15 minute sa imi transfere toate informatiile de pe un telefon pe altul (agenda, calendar, poze, sms) atunci face toti banii!!

din experienta va spun ca ... instalat de aplicatie de sincronizare pentru un telefon ... back-up si apoi instalare aplicatie pentru noule telefon + restore poate dura si o ora ... iar daca nu esti atent poti pierde cam totul.

so ... il recomand celor care nu vor sa aibe batai de cap

#17
Agapis_

Agapis_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.06.2008
Nu se mai intrerupe convorbirea automat la 60 de minute.

#18
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

View Postbecali, on 2nd June 2009, 23:00, said:

Eu am auzit ca  serviciul clienti va fi taxabil
Deja e taxabil, dupa ora 19 daca nu gresesc. :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate