Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

SuperFM Brașov.

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#397
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2022
Din ce am mai citit pe un grup Facebook dedicat SUPER FM, se pare ca multora nu le-a plăcut noul format, asa ca de la 1 februarie a reluat vechea emisie... și se pare ca pe grup toți sunt asa de veseli, cum au fost triști în ianuarie cand nu mai se difiza muzica ,,cea buna'' . Pot sa zic din nou delete SUPER FM din memorie, poate fără PS se v-a stinge și emițătorul pentru totdeauna.

#398
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,039
  • Înscris: 30.12.2012
Iti dai seama ca si manelele aveau fanii lor...

PS-ul doar arata numele postului pe RDS.

Daca cumva le suspenda CNA-ul licentele cred ca vom fi sigurul oras fara posturi de radio locale. Erau ultimele doua ramase (ma refer la cele private).

#399
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021

View Postnumerci, on 02 februarie 2023 - 14:56, said:

Daca cumva le suspenda CNA-ul licentele cred ca vom fi sigurul oras fara posturi de radio locale. Erau ultimele doua ramase (ma refer la cele private).
Scuze de off, dar e mai mare rusinea ca Roman (jud Neamt) sa aiba post local cu situatie financiara buna si extraordinara dpdv redactional & muzical, in timp ce Brasov, Targoviste, Alexandria, Slatina si Giurgiu sa n-aiba nimic sau sa se tarasca...

Poate Cancescu va vinde trustul Mix definitiv catre Ionut Busuioc sau Ionut sa vina cu proiect 100% al sau, chiar rusinos ca un oras de top 10 ca populatie sa ramana fara post local privat.

Edited by extremo07, 02 February 2023 - 16:38.


#400
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,271
  • Înscris: 27.08.2007
Azi am observat ca nu mai au RDS. se difuzează doar muzica cu scurte gingle-uri cu numele postului,  fără reclame și fără dj...pe radio brasov avem rds....e clar..se duce pe copca

#401
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,039
  • Înscris: 30.12.2012

View Postjeolis, on 02 februarie 2023 - 23:33, said:

Azi am observat ca nu mai au RDS. se difuzează doar muzica cu scurte gingle-uri cu numele postului,  fără reclame și fără dj...pe radio brasov avem rds....e clar..se duce pe copca
Au RDS-ul activ doar ca cineva a sters partea de PS si nu mai apare numele postului.

#402
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Răzbunarea maneliștilor . Ăștia se cearta pe acolo , ba punem coco jambo, ba nu punem salam și Guta că-i valoare :-).  Ăștia fac mișto de ei în sine, penibile mișcări.

#403
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020
Poate va fi un " scenariu" pe hârtie cu suspendarea lui Super FM 93.8
Sunt speculații , dar, nu se știe ce " rezervă ziua de mâine ..."
Gusturile nu se discută , fiecare ascultă genul lui de muzică preferat.
E un gen subcultural de muzică , pe displacul multora , în culise , la un pahar în plus , poate dansează și pe mese.

PS : când ascult muzică, pe YouTube Music ,am o gamă variată de muzică disco , de unde am să aleg.



#404
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2022
Revine în forță la vechiul format. Am văzut pe Facebook ca din 14 februarie revine și "mult dorita" Claudia Popa. E clara treaba, sunt prea munți cărora le place postul la nebunie și de asta nu rezista nicio schimbare. Doar dacă rămâne fără licenta, atunci nu mai apar manelele.

@PetricaMarian Din partea mea suspendarea poate sa fie și definitiva dacă vor difuza mult doritele manele. Chiar aveau muzica faina, pe care nu am gasit-o pe alte posturi, dar bucuria a ținut pana au revenit manelele epoca de aur. I-am dat delete din memoria tunerului.

#405
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Nu ar fi bine dacă ar pune muzica pe care a avut-o până pe 1 februarie Super fm pe Radio Brașov. E o sugestie.

#406
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2022
Ar fi ceva sa dea pe RADIO BV muzica veche, dar ma îndoiesc ca vor lua în calcul sugestii de pe forum. Probabil nici nu știu despre discuție.

#407
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Păi să trimită cineva sugestia pe fb radio Brașov.

#408
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,039
  • Înscris: 30.12.2012
Radio BV a avut aceiasi linie muzicala de 30 de ani. Probabilitatea sa o schimbe este 0 mai ales ca nu se vede ca un post de nisa. Super FM era un post de nisa si s-a incercat schimbarea nisei cu efectele care se vad astazi. Oameni concediati si sediu cu lacat.

#409
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Se aude o schimbare probabil pe Brașov sau alta frecventa cu dance exclusiv în trustul lor, că zvon din surse.

#410
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,039
  • Înscris: 30.12.2012
NU mai au decat doua licente... Radio Brasov 87.8 si SuperFM 93.8... restul s-au dat altora (MagicFM si RockFM) iar altele au fost retrase de CNA. Legat de dance depinde pe ce muzica... pt unii manelele sunt "dance".

PS: au avut post de dance pe 91.2 si se numea Dinamic FM. Pe vremurile cand exista si Radio Special.

Edited by numerci, 03 February 2023 - 16:25.


#411
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postcatchthecatch, on 03 februarie 2023 - 14:43, said:

Revine în forță la vechiul format. Am văzut pe Facebook ca din 14 februarie revine și "mult dorita" Claudia Popa. E clara treaba, sunt prea munți cărora le place postul la nebunie și de asta nu rezista nicio schimbare. Doar dacă rămâne fără licenta, atunci nu mai apar manelele.

@PetricaMarian Din partea mea suspendarea poate sa fie și definitiva dacă vor difuza mult doritele manele. Chiar aveau muzica faina, pe care nu am gasit-o pe alte posturi, dar bucuria a ținut pana au revenit manelele epoca de aur. I-am dat delete din memoria tunerului.

Întrebarea e următoarea , există numai un singur post de radio ?
Dacă este displacere , o alternativă este înclinația spre alte posturi de radio, modul de ascultare.
De exemplu, Jurnal FM


#412
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Am ascultat jurnal fm dar nu are muzica pe care o difuza super până pe 1 februarie.

#413
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View PostPetricaMarian, on 03 februarie 2023 - 17:54, said:



Întrebarea e următoarea , există numai un singur post de radio ?
Dacă este displacere , o alternativă este înclinația spre alte posturi de radio, modul de ascultare.
De exemplu, Jurnal FM

Jurnal FM 98.2 recepție nu din Brașov

https://youtube.com/...E?feature=share

#414
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postdjreluk, on 03 februarie 2023 - 18:09, said:

Am ascultat jurnal fm dar nu are muzica pe care o difuza super până pe 1 februarie.

Online este o posibilitate de găsire unui post de radio indentic , format muzical
Succes în găsire.

Edited by PetricaMarian, 03 February 2023 - 18:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate