Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

SuperFM Brașov.

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#433
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Sunet cu brum pe blank ul lor.

Edited by Cristy0007, 08 June 2023 - 15:41.


#434
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
Asa este de ani de zile. Nu cred ca ii asculta nimeni la un aparat ok sau la casti deci nu ii deranjeaza prea tare.

#435
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
Cat scanam acum cateva minute am dat peste Super FM si suprinza... are iarasi muzica din anii 90 (eurodance). Nu stiu daca este ceva temporar sau au schimbat iarasi linia... raman pe receptie sa vad.

Mda... m-as fi mirat eu sa fi schimbat iarasi linia... dupa 3 melodi ok au revenit manelele...asa ca mi-am vazut de treaba si am revenit la ce ascult de obicei.

#436
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Scapare print Playlist.  Careva face pe acolo inserturi cut intentie

Edited by Cristy0007, 22 July 2023 - 02:07.


#437
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Up: Sunet procesat de ceva timp ca si în prezent. Cineva sa ocupat ca si de r BV.

#438
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 01.03.2022
Vad ca de ceva timp a dispărut brum-ul de fundal pe SUPER FM 93.8MHz, dar acuma vad ca se aude distorsionat. Chiar am auzit o melodie arabesca și am crezut ca s-au dus boxele. Măcar nu mai bâzâie, acuma gajaie 🤣

#439
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
Zilele trecute, cat scanam, am ajuns pe SuperFM si era Shakira... cat pe ce sa cred ca au schimbat muzica dar a fost doar o scurta pauza fara manele. Se pare ca mai au si momente de ratacire cand se satura de manele. :)))

#440
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 01.03.2022
Noutate la SUPER FM Brașov 93.8 MHz.
Mai nou apare în PS ce melodie canta. Afișează o data la începutul melodiei, pe urma se modifica la PS normal.
Am văzut la o simpla căutare, ma si miram ce post are asa ceva. Cred ca mai ușor era cu RT...

Edited by catchthecatch, 27 March 2024 - 14:12.


#441
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
M-ai facut curios si am dat si eu acum pe SuperFM dar apare ce era de obicei (SUPER FM/93.8 Mhz). Dar nu mi-se pare o ideie buna sa puna numele melodiei pe PS... pe RT este cel mai ok cum zici.

Update: ai dreptate apare numele melodiei dar numai cand incepe melodia dupa care intra PS-ul obisnuit.

Edited by numerci, 27 March 2024 - 14:18.


#442
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 01.03.2022
La RADIO BV nu au asa ceva. Au PS normal. Mi se pare și mie absurd sa pună asa titlul melodiei. Cel mai simplu este cu RT. Parca asemănător aveau la RADIO SON în Sighișoara, dar afișa permanent în PS numele stației urmat de melodie nu numai la începutul melodiei. Acolo pana aflai cine canta te plictiseai ca lumea țin minte perfect ca am prins o data melodia The love I have for de la Dina Vass. Pai abia am înțeles Dina Vass🤣

 numerci, on 27 martie 2024 - 14:19, said:

Update: ai dreptate apare numele melodiei dar numai cand incepe melodia dupa care intra PS-ul obisnuit.
Măcar au încercat și ei ceva sa semnaleze manelele mai bine 🤣

Edited by catchthecatch, 27 March 2024 - 15:12.


#443
florin_sloboziaDX

florin_sloboziaDX

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.03.2024

Vizualizare mesajcatchthecatch, pe 27 martie 2024 - 15:09, a scris:

La RADIO BV nu au asa ceva. Au PS normal. Mi se pare și mie absurd sa pună asa titlul melodiei. Cel mai simplu este cu RT. Parca asemănător aveau la RADIO SON în Sighișoara, dar afișa permanent în PS numele stației urmat de melodie nu numai la începutul melodiei. Acolo pana aflai cine canta te plictiseai ca lumea țin minte perfect ca am prins o data melodia The love I have for de la Dina Vass. Pai abia am înțeles Dina Vass🤣


Măcar au încercat și ei ceva sa semnaleze manelele mai bine 🤣

PS din asta ca SuperFM are WestCity Timisoara. Stiu sigur ca tot baga melodia si artistul pe PS dupa WestCity si frecventa.

#444
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Mix TV, televiziunea din trustul Mix, controlat de fostul președinte al Consiliului Județean Brașov, Aristotel Căncescu, și-a încetat emisia începând de la 1 aprilie. Potrivit lui Dan Ghiță, reprezentantul CNA pentru județul Brașov, cererea de retragere a emisiei a fost depusă pe 28 martie.

Mix TV a fost înființată în 1997, când senatorul, pe atunci, Aristotel Căncescu, proprietar al Radio Brașov, preluase de la un alt politruc, Ioan Seche, televiziunea locală Canal P+.
https://www.bizbraso...trerupt-emisia/

#445
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
Da, nu mai este pe cablu. Ecran negru.

#446
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 01.03.2022
Poate de duce la pachet cu SUPER FM🤣

#447
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012
Oare cand exira si trebuie reinnoita licenta Super FM? Este pe aceiasi societate ca si MIX TV unde cica nu se mai putea reinnoi licenta datorita insolventei.

"După ce la începutul lunii aprilie televiziunea şi-a oprit emisia, după cum a relatat presa locală, astăzi, CNA a şi retras licenţa postului de televiziune. Societatea care opera televiziunea, Canaris SRL, a fost cea care a cerut forului audiovizual retragerea licenţei.
Inspectorul din zonă din partea CNA le-a explicat membrilor că societatea care opera Mix TV este în insolvenţă, iar la data de 18 iunie urma ca licenţa televiziunii să expire şi nu puteau depune dosarul complet de prelungire."

https://www.paginade...ncescu-21560737

#448
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
În 2027 expira licența Super FM Brașov.

#449
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Mai sunt mai puțin de 3 ani de manele pe Brașov. Urmează alt post după de Țigănească -lautareasca etc

#450
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
De obicei, la societățile în insolvență li s-au anulat licențele. În Constanța, cel mai bun exemplu este Soti Cable care a rămas fără licențe pentru TV Neptun, urmate relativ aproape de Radio Neptun și Radio Mamaia (frecvență pe care emitem noi acum).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate