Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

SuperFM Brașov.

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#397
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 01.03.2022
Din ce am mai citit pe un grup Facebook dedicat SUPER FM, se pare ca multora nu le-a plăcut noul format, asa ca de la 1 februarie a reluat vechea emisie... și se pare ca pe grup toți sunt asa de veseli, cum au fost triști în ianuarie cand nu mai se difiza muzica ,,cea buna'' . Pot sa zic din nou delete SUPER FM din memorie, poate fără PS se v-a stinge și emițătorul pentru totdeauna.

#398
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 30.12.2012
Iti dai seama ca si manelele aveau fanii lor...

PS-ul doar arata numele postului pe RDS.

Daca cumva le suspenda CNA-ul licentele cred ca vom fi sigurul oras fara posturi de radio locale. Erau ultimele doua ramase (ma refer la cele private).

#399
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021

View Postnumerci, on 02 februarie 2023 - 14:56, said:

Daca cumva le suspenda CNA-ul licentele cred ca vom fi sigurul oras fara posturi de radio locale. Erau ultimele doua ramase (ma refer la cele private).
Scuze de off, dar e mai mare rusinea ca Roman (jud Neamt) sa aiba post local cu situatie financiara buna si extraordinara dpdv redactional & muzical, in timp ce Brasov, Targoviste, Alexandria, Slatina si Giurgiu sa n-aiba nimic sau sa se tarasca...

Poate Cancescu va vinde trustul Mix definitiv catre Ionut Busuioc sau Ionut sa vina cu proiect 100% al sau, chiar rusinos ca un oras de top 10 ca populatie sa ramana fara post local privat.

Edited by extremo07, 02 February 2023 - 16:38.


#400
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Azi am observat ca nu mai au RDS. se difuzează doar muzica cu scurte gingle-uri cu numele postului,  fără reclame și fără dj...pe radio brasov avem rds....e clar..se duce pe copca

#401
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 30.12.2012

View Postjeolis, on 02 februarie 2023 - 23:33, said:

Azi am observat ca nu mai au RDS. se difuzează doar muzica cu scurte gingle-uri cu numele postului,  fără reclame și fără dj...pe radio brasov avem rds....e clar..se duce pe copca
Au RDS-ul activ doar ca cineva a sters partea de PS si nu mai apare numele postului.

#402
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Răzbunarea maneliștilor . Ăștia se cearta pe acolo , ba punem coco jambo, ba nu punem salam și Guta că-i valoare :-).  Ăștia fac mișto de ei în sine, penibile mișcări.

#403
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020
Poate va fi un " scenariu" pe hârtie cu suspendarea lui Super FM 93.8
Sunt speculații , dar, nu se știe ce " rezervă ziua de mâine ..."
Gusturile nu se discută , fiecare ascultă genul lui de muzică preferat.
E un gen subcultural de muzică , pe displacul multora , în culise , la un pahar în plus , poate dansează și pe mese.

PS : când ascult muzică, pe YouTube Music ,am o gamă variată de muzică disco , de unde am să aleg.



#404
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 01.03.2022
Revine în forță la vechiul format. Am văzut pe Facebook ca din 14 februarie revine și "mult dorita" Claudia Popa. E clara treaba, sunt prea munți cărora le place postul la nebunie și de asta nu rezista nicio schimbare. Doar dacă rămâne fără licenta, atunci nu mai apar manelele.

@PetricaMarian Din partea mea suspendarea poate sa fie și definitiva dacă vor difuza mult doritele manele. Chiar aveau muzica faina, pe care nu am gasit-o pe alte posturi, dar bucuria a ținut pana au revenit manelele epoca de aur. I-am dat delete din memoria tunerului.

#405
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Nu ar fi bine dacă ar pune muzica pe care a avut-o până pe 1 februarie Super fm pe Radio Brașov. E o sugestie.

#406
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 01.03.2022
Ar fi ceva sa dea pe RADIO BV muzica veche, dar ma îndoiesc ca vor lua în calcul sugestii de pe forum. Probabil nici nu știu despre discuție.

#407
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Păi să trimită cineva sugestia pe fb radio Brașov.

#408
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 30.12.2012
Radio BV a avut aceiasi linie muzicala de 30 de ani. Probabilitatea sa o schimbe este 0 mai ales ca nu se vede ca un post de nisa. Super FM era un post de nisa si s-a incercat schimbarea nisei cu efectele care se vad astazi. Oameni concediati si sediu cu lacat.

#409
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Se aude o schimbare probabil pe Brașov sau alta frecventa cu dance exclusiv în trustul lor, că zvon din surse.

#410
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 30.12.2012
NU mai au decat doua licente... Radio Brasov 87.8 si SuperFM 93.8... restul s-au dat altora (MagicFM si RockFM) iar altele au fost retrase de CNA. Legat de dance depinde pe ce muzica... pt unii manelele sunt "dance".

PS: au avut post de dance pe 91.2 si se numea Dinamic FM. Pe vremurile cand exista si Radio Special.

Edited by numerci, 03 February 2023 - 16:25.


#411
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postcatchthecatch, on 03 februarie 2023 - 14:43, said:

Revine în forță la vechiul format. Am văzut pe Facebook ca din 14 februarie revine și "mult dorita" Claudia Popa. E clara treaba, sunt prea munți cărora le place postul la nebunie și de asta nu rezista nicio schimbare. Doar dacă rămâne fără licenta, atunci nu mai apar manelele.

@PetricaMarian Din partea mea suspendarea poate sa fie și definitiva dacă vor difuza mult doritele manele. Chiar aveau muzica faina, pe care nu am gasit-o pe alte posturi, dar bucuria a ținut pana au revenit manelele epoca de aur. I-am dat delete din memoria tunerului.

Întrebarea e următoarea , există numai un singur post de radio ?
Dacă este displacere , o alternativă este înclinația spre alte posturi de radio, modul de ascultare.
De exemplu, Jurnal FM


#412
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 31.01.2011
Am ascultat jurnal fm dar nu are muzica pe care o difuza super până pe 1 februarie.

#413
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View PostPetricaMarian, on 03 februarie 2023 - 17:54, said:



Întrebarea e următoarea , există numai un singur post de radio ?
Dacă este displacere , o alternativă este înclinația spre alte posturi de radio, modul de ascultare.
De exemplu, Jurnal FM

Jurnal FM 98.2 recepție nu din Brașov

https://youtube.com/...E?feature=share

#414
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postdjreluk, on 03 februarie 2023 - 18:09, said:

Am ascultat jurnal fm dar nu are muzica pe care o difuza super până pe 1 februarie.

Online este o posibilitate de găsire unui post de radio indentic , format muzical
Succes în găsire.

Edited by PetricaMarian, 03 February 2023 - 18:50.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate