Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

astra classic/renault symbol

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
tzancu

tzancu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 04.01.2007
Ce as putea alege dintre un Renaul symbol (dotari best) 1,2 75 CP la 7840 euro cu:
aer conditionat reglare manuala + abs + airbag-uri sofer pasager + laterale + inchidere centralizata cu telecomanda + servodirectie + scaun șofer reglabil pe înălțime  + geamuri electrice fata spate + inchidere centralizata + radio cd mp3 + servodirectie  + proiectoare ceata + volan reglabil inaltime + oglinzi reglabile electric cu senzor temperatura + imobilizator electronic

si un Opel astra classic la 7990 euro la 1,4 90 CP cu:
aer condiționat + ABS + airbag-uri frontale șofer și pasager + închidere centralizată cu telecomandă + servodirecție + coloană direcție reglibilă pe înălțime și în profunzime + scaun șofer reglabil pe înălțime + geamuri față electrice + oglinzi electrice și încălzite+ imobilizator electronic.
Consumul de benzina asemanator!
la Renault am afost la dealer pentru oferta, iar la opel e oferta pe site care zice ca e pana la sfarsitul lui mai!

Edited by tzancu, 26 May 2009 - 12:47.


#2
tomyl33

tomyl33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.11.2008
Nu ai astra la pretul asta.A fost oferta pana pe 31 aprilie

#3
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
astra classic este intr-o clasa superioara fata de symbol si este si una dintre cele mai fiabile masini din zona asta de pret

#4
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Strict din cele doua as alege Astra

#5
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
vezi ca pretul astrei este de 7990 este numai prin programul rabla

#6
relu_24

relu_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 23.09.2005
Eu as mai pune 500€ si as lua Clio cu motor de 1.4 ai mult mai multe dotarii decat la Astra.
Astra nu as lua in niciun caz. Nu poti sa iti iei o masina de conceptie 98 in 2009, gandestete ce valoare de ravanzare are peste 3 ani.

#7
tzancu

tzancu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 04.01.2007
amandoua sunt prin rabla.
ma intereseaza doar ce ati alege, nu pana cand e oferta sau alte chestii de genul. scurt: Opel astra cu dotarile respective sau Renault symbolul cu dotarile respective.
Preturile sunt verificate si da sunt pana la sfarsitul lui mai(deocamdata).
PS ideea cu opelul astra de conceptie veche mi-a trecut si mie prin cap. mersi.

#8
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
aleg astra
clio nu imi place  de nici o culoare...nici interior nici exterior

#9
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
am astra in familie si e super fiabila
pacat de lipsa climei si esp-ului
despre Clio nu comentez
sfat mergi pe astra
oricum nu vrei sa te uiti si la albea,accent,punto,fabia... ?

#10
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,725
  • Înscris: 22.11.2007
Nu sunt deloc fan astra, insa in comparatia asta as lua astra fara sa stau pe ganduri,in special datorita motorului si a exteriorului hidos la symbol.

#11
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ASTRA.
daca nu e prea lata sau nu ai stiu eu ce pretentii in stiu eu ce directie, la preturi de pana in  10.000 de euro, astra ar fi prima. asa veche cum e ea.
iar cu twinport nu e chiar asa de veche, motorul fiind de conceptie mai noua.

#12
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,208
  • Înscris: 13.07.2005
Si eu, in aceasta comparatie as merge fara dubii pe Astra.
O fi ea un model mai vechi, dar joaca in alta liga fata de Symbol.
In plus, este un model cu o fiabilitate dovedita ce a scapat demult de bolile copilariei.

In Symbolul nou nu am urcat, dar in cel vechi am fost si nu mi-as fi dorit sa fac mai mult de 2 km in ea. Aveam senzatia ca o sa-i creez o trapa in zona capului...

#13
romio79

romio79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,655
  • Înscris: 30.03.2005
eu as lua Astra

#14
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 30.12.2007
Parerea mea, care este:
- ia Astra.

Si-a dovedit fiabilitatea in timp, i se cunosc toate problemele, are intretinere ieftina, este din alta clasa, are motorul cu distributie pe lant, iar la revanzare, sigur va avea un pret mai mare decat Clio.

#15
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
As lua Astra.

#16
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Cu toate ai primit o groaza de raspunsuri, ma bag si eu. Categoric Astra. Stati linistiti ca si Clio are cam aceeasi varsta ca si conceptie ca si Astra(designul s-a schimbat, dar partea mecanica e aceeasi), mai ales ca Astra face parte dintr-o clasa superioara si este fabricat in Ungaria nu in Turcia cum e Clio.

Personal, nu am avut de aface cu Clioul nou, dar de cel vechi m-am lecuit. Sunt convins ca modelul nou nu este defapt decat aceeasi Marie, dar cu alta palarie, eventual cateva modificari neglijabile.

Astra e peste Clio Simbol din toate punctele de vedere, chiar daca e oleaca mai scump, iti recomand sa mai pui niste bani si sa iei fara grija.

#17
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,016
  • Înscris: 06.04.2007
Chiar daca Astra e depasit, as alege Astra Clasic 1.4 90 cp.
Motor ok, putere pe masura, fiabilitate din ce am citit OK (fiecare masina are ceva hibe)
Symbolu e urat din spate, motorul bun pt cat e de mic, dar...Astra ofera ceva mai mult.
Daca vrei masina noua, din comparatia asta as alege Astra, e mai ''masina''.

P: sa vezi ce bine se intind la drum, da fum la Syymbol  :D

Edited by Octavian___28, 26 May 2009 - 19:21.


#18
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
strict dintre cele doua astra,subscriu cele spuse de colegii de mai sus

insa daca e vb de programul rabla de ce nu new Clio III facelift 1.2 16v 75cp,iese la 8100e ddp,ampatamentul este identic cu cel al astrei adica 2575 vs 2614,iar daca ai nevoie de portbagaj exista si vers. combi la 8650e ddp (cu 100l mai mare fata de astra)

clio III nu a fost nu a stat rau cu fiabilitatea si avea printre cele mai bune materiale din clasa,cu siguranta faceliftul a mai inbunatatit lucrurile,iar garantia standard este de 3 ani sau 100.000km

iar dintre clio III facelift si astra classic sau astra G as alege clio-ul

LE as arunca o privire si la accent doar pt motorizare si garantie,1.5 crdi 110cp prin remat este 8500e ddp (ceva mai dotat decat clio-ul)

Edited by ionutMembruAnonimut, 26 May 2009 - 19:49.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate