Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Caut femeie de servici pt curatenie!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
32 răspunsuri în acest subiect

#1
VladForce

VladForce

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 26.10.2004
Caut femeie de servici pentru curatenie saptaminala acasa. Sa stie ce inseamna IGIENA, sa fie curata, sa nu fure si sa aiba putere de munca pentru spalat suprafete mari (faianta, pereti) dar sa fie genul de om meticulos care curata in fiecare colt, nu doar "de ochii soacrei".

Cum fac sa gasesc pe cineva? Voi cum ati procedat?

Daca stiti pe cineva, trimiteti e-mail la [email protected] sau sunati la telefon 0760.314.581! Multumesc!

#2
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.500
  • Înscris: 06.04.2005

 VladForce, on 22nd May 2009, 21:44, said:

Caut femeie de servici pentru curatenie saptaminala acasa. Sa stie ce inseamna IGIENA, sa fie curata, sa nu fure si sa aiba putere de munca pentru spalat suprafete mari (faianta, pereti) dar sa fie genul de om meticulos care curata in fiecare colt, nu doar "de ochii soacrei".

Cum fac sa gasesc pe cineva? Voi cum ati procedat?

Daca stiti pe cineva, trimiteti e-mail la [email protected] sau sunati la telefon 0760.314.581! Multumesc!
Vad ca nu ti-a raspuns nimeni ! Ai gasit pana la urma ? Imi poti recomanda si mie ?
Ne poate recomanda cineva o femeie pt curatenie ?

#3
TuiTi

TuiTi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 12.10.2006
asa ceva = sfantul graal :)

am tot cautat si in cele din urma am gasit ceva, nu este perfecta dar macar se tine de treaba.

Am convenit cu ea sa lucreze 4 ore pe zi. Mi-a propus sa plece in momentul in care termina ce are de facut si am zis ok.
Acum e ceva de genul: daca are prea mult de lucru pleaca dupa 4 ore, daca nu are prea mult, pleaca cand temina.

Ce sa mai zici .,.. macar e curat

#4
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.500
  • Înscris: 06.04.2005
Sa inteleg ca nu exista asa ceva ?

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.524
  • Înscris: 08.12.2006
Există Aici

Editat de antinari, 30 iulie 2009 - 00:22.


#6
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.198
  • Înscris: 05.01.2008

 antinari, on 30th July 2009, 00:22, said:

Există Aici
Mda,da' nu-s femei... :D

#7
mucificatorul

mucificatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 646
  • Înscris: 31.03.2009
Nu vreau sa fiu carcotas, dar nu spune nimeni cat ar fi dispus sa plateasca o persoana care corespunde cerintelor postului?Cat credeti voi c-ar merita acea persoana daca intruneste conditiile cerute de voi?
Efectiv sunt curios...nimic mai mult.

#8
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.500
  • Înscris: 06.04.2005
Hai sa va povestesc eu ca si asa ma plictisesc .
Avand in vedere ca nu ma pot baza pe voi, am inceput sa caut pe Google. Am sunat la diverse firme, care stabileau suma in functie de cati mp are casa. La casa noastra ar fi iesit vreo 6 milioane. In banii astia intrau curatenia, detergentii, aspiratoarele lor, odorizantele, etc.
Numai ca mi s-a parut cam mult, avand in vedere ca nu am vila in Pipera, ca in ziua de azi banii se castiga greu si ca, in defintiv nu crap daca pun eu mana si consider ca am castigat 6 mil.
Dar pana sa renunt eu la lene, am inceput sa dau telefoane la diverse femei recomandate de cunostinte (femei care lucreaza cate 4 ore pe zi prin birouri, cabinete, etc). Toate, inclusiv femeia de la cabinetul meu, mi-au cerut 5 milioane.
Sincer, am ramas muta. La 5 milioane pe zi, ma las de stomatologie si ma apuc sa fac curat in case. 100 de milioane pe luna, fara riscuri, fara taxe, fara stres nu-s de aruncat.
In final am gasit o femeie care venise la medicul de familie din clinica, si care ma auzea cum discutam eu la telefon. S-a oferit sa vina ea. Per total a fost OK, avand in vedere ca geamurile erau nespalate, si erau multe ... dar curatenia a fost facuta prost. Adica facea sa se afle in treaba. Dadea cu carpa pe mobila, sau pe unde dadea, dar ramaneau urme. Nu puteai sa-i reprosezi ca nu a dat, dar nici sa vezi dare si amprente peste tot nu-ti convenea.
Acum ca e doar de intretinut, cred ca o sa pun eu osul decat sa ma umplu de draci. Lu` asta i-am dat 3 milioane pt o zi de munca. Mi s-a parut mult, avand in vedere ca unii castiga 8 milioane intr-o luna, dar avand in vedere ca ma incerca o mare lene si oboseala, i-am dat.

#9
subiect

subiect

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 599
  • Înscris: 27.01.2008
http://www.evz.ro/ar...0-de-lei-pe-zi/

ieftin si bun.

#10
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.824
  • Înscris: 21.01.2007
Am citit mai tarziu aceasta discutie.Cunosc o persoana care se ocupa cu asa ceva la un tarif de 100-150 ron/zi functie de tipul apartamentului si cerinte.
Cei interesati pot da pm.

#11
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.167
  • Înscris: 27.06.2006
Chiar saptamana trecuta am renuntat la tanti care facea curat. Na, nu stiu cui ii place sa gaseasca guma de mestecat in punga de alune, si sa nu-i iasa banii de pe raft la numaratoare.

Am mai intrebat in stanga-dreapta, si mi-a zis cineva de un 50 RON pe 4 ore de munca. Daca vreti detalii, bagati un PM. Banuiesc ca femeia n-ar refuza. :)

#12
dancpop

dancpop

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 16.02.2010

 Ana_Karr, on 4th August 2009, 14:11, said:

Hai sa va povestesc eu ca si asa ma plictisesc .
Avand in vedere ca nu ma pot baza pe voi, am inceput sa caut pe Google. Am sunat la diverse firme, care stabileau suma in functie de cati mp are casa. La casa noastra ar fi iesit vreo 6 milioane. In banii astia intrau curatenia, detergentii, aspiratoarele lor, odorizantele, etc.
Numai ca mi s-a parut cam mult, avand in vedere ca nu am vila in Pipera, ca in ziua de azi banii se castiga greu si ca, in defintiv nu crap daca pun eu mana si consider ca am castigat 6 mil.
Dar pana sa renunt eu la lene, am inceput sa dau telefoane la diverse femei recomandate de cunostinte (femei care lucreaza cate 4 ore pe zi prin birouri, cabinete, etc). Toate, inclusiv femeia de la cabinetul meu, mi-au cerut 5 milioane.
Sincer, am ramas muta. La 5 milioane pe zi, ma las de stomatologie si ma apuc sa fac curat in case. 100 de milioane pe luna, fara riscuri, fara taxe, fara stres nu-s de aruncat.
In final am gasit o femeie care venise la medicul de familie din clinica, si care ma auzea cum discutam eu la telefon. S-a oferit sa vina ea. Per total a fost OK, avand in vedere ca geamurile erau nespalate, si erau multe ... dar curatenia a fost facuta prost. Adica facea sa se afle in treaba. Dadea cu carpa pe mobila, sau pe unde dadea, dar ramaneau urme. Nu puteai sa-i reprosezi ca nu a dat, dar nici sa vezi dare si amprente peste tot nu-ti convenea.
Acum ca e doar de intretinut, cred ca o sa pun eu osul decat sa ma umplu de draci. Lu` asta i-am dat 3 milioane pt o zi de munca. Mi s-a parut mult, avand in vedere ca unii castiga 8 milioane intr-o luna, dar avand in vedere ca ma incerca o mare lene si oboseala, i-am dat.
  
Te inteleg perfect dar ceea ce nu stiu e de ce toata lumea cauta o femeie?
Mie imi face un cuplu tanar curatenie si sunt foarte multumit si chiar nu stiu ce suprafata are casa dumneavoastra dar sigur cu ei v-ati intelege perfect si la bani si la calitate, va dati seama, au firma lor si ei fac... ei comanda.... ei executa.

II puteti gasi la 0723 525 199

 Ana_Karr, on 28th July 2009, 16:39, said:

Vad ca nu ti-a raspuns nimeni ! Ai gasit pana la urma ? Imi poti recomanda si mie ?
Ne poate recomanda cineva o femeie pt curatenie ?


Va recomand eu un barbat nu o femeie, de ce toata lumea cauta femei? Credeti ca sunt mai atente decat barbatii? Poate decat unii dar va spun ca acest baiat e de milioane. Nu pierdeti nimic daca il contactati. 0723 525 199

#13
Mainoumaistralucitor

Mainoumaistralucitor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 06.01.2010

 dancpop, on 16th February 2010, 10:31, said:

Va recomand eu un barbat nu o femeie, de ce toata lumea cauta femei? Credeti ca sunt mai atente decat barbatii? Poate decat unii dar va spun ca acest baiat e de milioane. Nu pierdeti nimic daca il contactati. 0723 525 199
si cat ia pentru un oral?  :huh:

#14
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.161
  • Înscris: 03.08.2007
Am avut si eu o astfel de femeie si m-am enervat pe ea cand am vazut ca imi arunca hainele in dulap in loc sa le impacheteze frumos, muta lucrurile dintr-o parte in alta in loc sa le puna la locul lor (de ex daca erau 2 reviste, 3 pixuri, o vaza goala care trebuia spalata, un castron cu coji de ajune pe masa, le aranja frumos langa perete nu le ducea de acolo),  nu spala paharele cu detergent, etc. ii dadeam acu 3 ani 300 de lei pt 4 vizite.

#15
ozz9

ozz9

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 29.03.2010
oky doky.....eu am in casa o femeie care imi face curat de 2 ani ,vine face curat si cand termina pleaca nu are rost sa o tin degeaba dupa ce a terminat,ii platesc transportul si ii dau 1mil jumate la zi dar nu o chem zilnic.femeia e multumita are multi copii e o femeie care isi vede de treaba ei.daca vreti eu o recomand cu multa caldura

#16
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.429
  • Înscris: 11.03.2009
Pfff ce tarife practica femeile astea.....bine,si voi gresiti ca le dati .
Mie ptr banii aia ar trebui sa imi frece casa luna de la un cap la altul...daca as accepta asa ceva.
Nu va suparati, stiu ca principala problema e timpul si lenea dar  mai bine ca cel direct vizat de curatenia acelei  case nu face nimeni.

#17
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.800
  • Înscris: 15.04.2006
Eu am gasit in usa, (bine toti vecinii aveau) bilet in care o femeie scria cu pixul ca isi ofera serviciile pentru curatenie. Pret 50 Ron. Si numarul de telefon.
  Daca intereseaza pe cineva ,PM si va dau numarul. Cred ca este vreo femeie amarata care incearca sa munceasca ceva ca sa supravietuiasca.

#18
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 571
  • Înscris: 01.12.2007
revin si eu cu intrebarea? de ce femeie ??

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate