Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Aplicatii iOS - cereri si recomandari

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#901
AndreyPH

AndreyPH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 14.04.2007
Imi place ca m-ai citit pentru ce-mi trebuie, pesemne ca esti patit =)))))
O sa incerc varianta ta si ii dau cu Doamne ajuta inainte. Posted Image

#902
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Bună ziua,

Caut o aplicație pentru Ipad Pro.
Aș vrea să descarc partea de sunet din diferite clipuri de pe you tube.
De exemplu,  dacă am dat de o melodie care îmi place, să pot da un click pentru a downloada doar sunetul.  

Am căutat, dar nu am găsit ceva relevant.


#903
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Pinnacle Studio Pro

#904
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Sorry,  dar nu cred că este ceea ce-mi doresc.
Pinnacle Studio Pro este un editor, nu o aplicație cu care printr-un click să-mi salvez muzica.  

Implică să butonezi,  lucru pe care eu nu vreau să-l fac.  

Pentru PC am acest tools online care merge rezonabil.  
https://www.onlinevi...utube-converter

Ceva în genul acesta mi-ar trebui și pentru youtube pe Ipad.   Dacă o fi vreo aplicație,  evident.

#905
bogocnb

bogocnb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 20.03.2006

 CBR, on 04 iulie 2019 - 10:04, said:

Ce aplicatii folositi pentru remindere auto (rca, casco, itp, revizii)?

Recomand MyCar - Assistant: https://apps.apple.c...1097141396?l=ro

#906
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Citeam pe un alt topic o recomandare a aplicatiei. AdGuard Pro. Am cumparat-o insa nu vad nicio diferenta fata de ***** Plus pe care il foloseam inainte. Care este mai buna pana la urma? Reclame tot imi apar...

#907
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Am cumpărat și eu adguard pro, dar pentru mine a fost prima aplicație de genul și diferența s-a văzut față de când nu foloseam a d  b l o c k e r. Și mie îmi mai apăreau reclame. Altă aplicație nu am folosit, m-a satisfăcut adguard pro-ul :)

#908
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 31.12.2013
O aplicație bună  pentru ram-ul folosit? (așa să-mi fac o idee). Mulțumesc.


#909
ssuucceess

ssuucceess

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 21.11.2004
Salut, am cumpărat o camera de supraveghere la care am nevoie de aplicația HD-ipcam, însă “momentannu este disponibilă pentru țara dumneavoastră”. Ce pot face in afara sa schimb țara. Menționez ca am încercat și pe IOS și pe Android sau Google. Același răspuns.

#910
megh

megh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 27.08.2007
Va rog sa imi spuneti cu ce aplicatie as putea edita contactele cu ajutorul computerului, la un Iphone 11 Pro.
Am ajuns la 5400 contacte pe telefon si trebuie sterse peste 90% din ele.
Multumesc!

#911
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Sterse in sensul ca-s dublate/triplate sau sterse ca nu ai nevoie de ele?
Daca-s dublate, e o aplicatie, nu mai stiu cum se cheama si e vreo 50 de centi su verifica numere care-s de mai multe ori si le sterge. Am avut-o in urma cu multi ani, dar cum am mai spus, nu mai stiu cum se cheama. dar cauta si tu prins tore.
Daca nu-s dublate si doar ai multe, cred ca cel mai usor e sa le stergi manual. Nu stiu cum se face asta de pe computer.

#912
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 megh, on 19 ianuarie 2020 - 16:25, said:

Va rog sa imi spuneti cu ce aplicatie as putea edita contactele cu ajutorul computerului, la un Iphone 11 Pro.
Am ajuns la 5400 contacte pe telefon si trebuie sterse peste 90% din ele.
Multumesc!

Bună seara,

Eu am ales iMazing
https://imazing.com/...ASAAEgKPH_D_BwE

Este o aplicație care trebuie plătită, dar care își merită cu brio costurile.
Are cam tot ce vrei pentru IOS. De la backup până la aranjarea icon pe ecrane.   Salvarea de mesaje etc etc.
Evident,  și organizarea agendei de contacte.

Până să ajung la această aplicație am testat învă trei,  dar niciuna nu se compară cu aceasta.   Stabilă,  intuitivă,  face exact ce trebuie pentru a fi utilă.

Edited by tomaso, 19 January 2020 - 22:30.


#913
CBR

CBR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 16.05.2019
Pentru editat contacte poti folosi si https://www.icloud.com/contacts/ daca le ai sincronizate acolo. Google Contacts daca le sincronizezi printr-un gmail, samd.

#914
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
dr.fone - Phone Manager
Sync.Me
Contacts Cleanup & Merge

#915
kaszika

kaszika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.12.2006
Salut. Am ultima versiune de iOS iar aplicatia HEALTH a ajuns sa ocupe peste 300 Mb din spatiu de stocare desi am sters absolut toate datele din aplicatie. Are cineva idei cum sa sterg aplicatia sau macar s-o aduc la dimensiunea originala de cativa Mb? Merci

#916
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Încearcă un program tip cleaner.
Dacă nu poți să mai încerci o resetare generală la telefon, nu știu cum și cât te ajută dar nu prea ai opțiuni.

#917
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Am problema urmatoare:

Acccesez un  site cu Ipad Pro  IOS 13.4, site ul genereza un raport dintr o baza de date (site ul este destul de vechi) si am posibilitatea sa il salvez ca si PDF , asta se intampla dintr un browser pe un desktop (generare PDF si imi cere locatia unde sa downlodeze fisierul PDF).
Numai ca, pe tableta , se comporta altfel, generez raportul iar PDF ul mi l afiseaza in browser si nu imi cere niciun DESCHIDE CU sau download sau ceva de genul. Cu orice browser de pe tableta accesez si fac operatia asta pe respectivul site (Safari, Chrome, Microsoft Edge, Firefox), se comporta la fel, la optiuni nu am nimic de genul DESCHIDE CU  Adobe sau orice alta aplicatie care ar putea citi un PDF. Daca incerc sa il trimit ca pe un atasament cu un client de email, de fapt imi insereaza link ul site ului, si nu PDF ul.

Am incercat sit ul pe tableta si in mod desktop si in mod mobile, comportamentul este acelas.

Ideea mea a fost sa il trimit catre printare iar in loc de un driver de imprimanta normala, sa am ceva de genul PRINT AS PDF si apoi sa ma lase sa il deschid intr o aplicatie oarecare care citeste PDF uri. Numai ca, nu am nicio imprimanta de genul acesta setata.

Ce imi puteti recomanda , ca si aplicatie de air print, care sa imi recunoasca un driver de imprimanta si care sa stie sa trimita catre un fisier PDF?

#918
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Nu îți pot răspunde la întrebare pentru că nu cunosc astfel de probleme, dar mă gândesc că o soluție temporară ar fi să trimiți de pe laptop/pc pe email documentul în format PDF și să îl deschizi așa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate