Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Aplicatii iOS - cereri si recomandari

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#973
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
O pui direct de pe PC.
Din Finder daca ai mac, sau iTunes pe Windows.
Ma gandesc ca sunt si aplicatii care ofera muzica gratis, dar nu -ti pot recomanda pentru ca nu folosesc.

#974
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Am colecții mai vechi de mp3, FLAC, AAC. Cum fac să le redau pe iPhone? Dacă dau play la fiecare în parte funcționează, dar nu ca într-un player dedicat.
Am încercat mai multe aplicații din magazinul Apple, dar pur și simplu nu-mi plac, nu merg, iar unele vor subscripții de de-alde 299 de lei pe un an de zile. Ori la banii ăștia îmi fac abonament la un music streamer (am acum Spotify) dar vreau să ascult muzica mea veche într-un simplu player.
Cu Apple Music nu merge.

#975
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.04.2013

View Postcata32, on 09 ianuarie 2024 - 11:31, said:

Am colecții mai vechi de mp3, FLAC, AAC. Cum fac să le redau pe iPhone? Dacă dau play la fiecare în parte funcționează, dar nu ca într-un player dedicat.
Am încercat mai multe aplicații din magazinul Apple, dar pur și simplu nu-mi plac, nu merg, iar unele vor subscripții de de-alde 299 de lei pe un an de zile. Ori la banii ăștia îmi fac abonament la un music streamer (am acum Spotify) dar vreau să ascult muzica mea veche într-un simplu player.
Cu Apple Music nu merge.

Ultima dată cînd am verificat, formatul .flac nu era suportat de aplicația Muzică (dar posibil ca asta să se fi schimbat, trebuie să verifici).
În altă ordine de idei, nu am mai lucrat cu Windows de ani de zile, de aceea nu știu exact cum mai arată iTunes azi, însă ce trebuie tu să faci este să-ți creezi o bibliotecă muzicală, importînd în iTunes mp3-urile și AAC-urile. Presupunînd că etichetele ID3 sînt completate corect, iTunes va putea să-ți organizeze singur muzica pe albume, compilații, artiști, etc.

Următorul pas și ultimul, ar fi să conectezi iPhone-ul la laptop, și folosind același iTunes, să-ți sincronizezi muzica. Poți sincroniza întreaga bibliotecă muzicală, sau poți alege individual artiști / albume / compilații.

Dacă etichetele de pe mp3-urile acela nu sînt completate, atunci vei avea o problemă mare, fiindcă muzica importată va fi toată pusă la grămadă.

#976
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Am macbook, nu folosesc iTunes. :P
Deschid aplicația pe Mac, trag cu drag&drop melodiile și nu vrea. Am încercat și numai cu AAC. Tot nu vrea.

#977
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.04.2013

View Postcata32, on 09 ianuarie 2024 - 15:02, said:

Am macbook, nu folosesc iTunes. Posted Image
Deschid aplicația pe Mac, trag cu drag&drop melodiile și nu vrea. Am încercat și numai cu AAC. Tot nu vrea.

Ahh, păi atunci e chiar mai simplu, fiindcă pe macOS ai direct aplicația Muzică, nu mai ai iTunes.
Am detaliat aici conceptul din spatele aplicațiilor Poze și Muzică.

Nu poți să le tragi pur și simplu. Aplicația Muzică nu funcționează la fel ca Winamp. Trebuie întîi să-ți creezi o bibliotecă cu acele melodii. Uite aici cum poți face asta.

Quote

În aplicația Muzică de pe Mac, selectați Fișier > Adaugă în bibliotecă sau Fișier > Importă.

Fiind pe Mac, nu mai ai iTunes, așa că sincronizarea o vei face folosind aplicația Finder. Uite aici pașii necesari pentru a sincroniza muzica.

Edited by theEvilPhilantropist, 09 January 2024 - 15:50.


#978
cata32

cata32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 29.04.2008
Mulțumesc frumos!
Mă apuc de treabă.

#979
claudiu_felician

claudiu_felician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.02.2008
Salutare!Fost posesor de android,am achiziționat un iPhone 15 pro Max,întrebarea mea se poate folosi de exemplu Chrome fara a rula reclame?Daca da,ce aplicații aș putea folosi.

#980
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postclaudiu_felician, on 20 februarie 2024 - 18:01, said:

Salutare!Fost posesor de android,am achiziționat un iPhone 15 pro Max,întrebarea mea se poate folosi de exemplu Chrome fara a rula reclame?Daca da,ce aplicații aș putea folosi.
lasa l naibii de chrome...foloseste ducduckgo sau brave, la Brave ai fara reclame. dar n uneaparat asta e motivul pentru care oriceine ar trebui sa renunte la mizeria aia de chrome.

#981
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
ce navigatie cu bani este mai bine optimizata pe ios , Sygic  sau TomTom  ?   restu nu ma intereseaza !   vreau sa iau un abo pe 1 an  dar nu stiu la care  :)

#982
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2024
De ce nu o folosesti pe cea gratis, de la Google ?

#983
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
A dispărut olx din app store ?

#984
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
Asa se pare. Nu o mai gasesc nici eu.
Dar o am instalata si merge.

#985
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Daca ai instalat-o mai demult o poti cauta in istoric si o poti instala de acolo.
Aplicatia functioneaza si la mine.

#986
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
o recomandare pentru un cleaner  ?

#987
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,897
  • Înscris: 18.07.2018
Aplicația OLX este în App Store și poate fi folosit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate