Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Aplicatii iOS - cereri si recomandari

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
986 replies to this topic

#919
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostR10, on 29 martie 2020 - 12:38, said:

Nu îți pot răspunde la întrebare pentru că nu cunosc astfel de probleme, dar mă gândesc că o soluție temporară ar fi să trimiți de pe laptop/pc pe email documentul în format PDF și să îl deschizi așa.
problema e ca , de foarte multe ori , nu am laptopul /deskotpl la indemna, ci doar si numai tableta...altefel nu imi bateam capul. Trebuie sa descarc pdf ul pe tableta si sa il trimit ca atasament tot de pe tableta

Edited by cuculea, 30 March 2020 - 16:22.


#920
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Nu stiu cum este exact pe Ipad, dar pe Iphone cand accesezi un pdf, il deschide cum spui tu, dupa care trebuie sa apesi pe simbolul acela din coltul din stanga jos, selectezi save to files, sau open Adobe, ori alta optiune ce iti convine. Dupa aceea gasesti fisierul in files, daca l-ai downloadat acolo si poti face operatiuni cu el.

Attached Files



#921
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalicadoba, on 02 aprilie 2020 - 07:08, said:

Nu stiu cum este exact pe Ipad, dar pe Iphone cand accesezi un pdf, il deschide cum spui tu, dupa care trebuie sa apesi pe simbolul acela din coltul din stanga jos, selectezi save to files, sau open Adobe, ori alta optiune ce iti convine. Dupa aceea gasesti fisierul in files, daca l-ai downloadat acolo si poti face operatiuni cu el.
nu....nu imi apare asa , imi apar optiuni dar cu exceptia open in adobe sau ceva de genul....

Singura mea sansa este sa gasesc un driver de imprimanta care sa stie sa salveze (sau ma rog, sa printeze catre) PDF, binenateles o aplicatie care sa insereze o impimanta in aplicatia IOS de PRINT. Tot ma chinui sa gasesc aplicatia asta si nu dau de ea. Singura care o gasisem e HP Smart dar nu face print to PDF.

#922
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Nu iti apare nici save to files?

#923
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalicadoba, on 02 aprilie 2020 - 12:29, said:

Nu iti apare nici save to files?
Nu, nu imi apre save to file ...pentru ca , de fapt, acel PDF care mi l deschide in browser, il vede ca un link web  si nu ca un fisier PFD in spate. am optiunea sa il trimit prin email, cand fac asta, de fapt in clientul de email  imi insereaza un link web si nu un PDF ca si att.
Nu inteleg de ce se comporta asa ca pe MacOs sau Windows desktop, de pe aceeasi pagina , imi cere download si imi descarca PDF ul.

#924
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Salut. O aplicație pentru vreme, care să aibă atât o interfață drăguță cât și precizie a vremii, eventual un sync bun cu Apple watch ce recomandați? Darksky nu e disponibil pe magazinul din Europa din câte știu. Am înțeles că o vor cumpăra și implementa mai bine cei de la Apple. Nici carrort weather nu îmi place din cauza interfeței. Știu că astea două aplicații sunt cele mai căutate. Altele care ar mai fi?

#925
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
A incercat cineva aplicatia CPU-x? Vad ca arata si RAM-ul liber, tot. Chiar e pe bune?

#926
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Pentru RAM, baterie, hdd folosesc System Max.
Arata binisor.
E amuzant sa te mai uiti pe ea dar este genul de aplicatie inutila.
Daca ai spatiu suficient descarc-o si vezi ce poate.

#927
zaza2010

zaza2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 12.11.2010
Salutare!

Stie cineva vreo aplicatie echivalentul celei de Android: Wifi Analyzer? In principal m-ar interesa canale libere, putere semnal, scanare retea, ping, etc
Am incercat cateva free, dar nu m-au convins in totalitate.
Orice idee e binevenita. Multumesc in avans.

#928
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Am cateva chestii pe care le-am gasit utile.
Ca sa nu mai tin dupa mine cardul ikea sau decathlon, le/am adaugat in apple wallet si le activez cu dublu click pe power, ca la apple pay.
Passwallet.app

Bagati nr cardului decathlon si numele de pe el, click pe add to wallet. Si gata. Fara alte carduri, ca la apple pay.

Attached Files


Edited by MELODY, 18 June 2020 - 23:08.


#929
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMELODY, on 18 iunie 2020 - 23:04, said:

Am cateva chestii pe care le-am gasit utile.
Ca sa nu mai tin dupa mine cardul ikea sau decathlon, le/am adaugat in apple wallet si le activez cu dublu click pe power, ca la apple pay.
Passwallet.app

Bagati nr cardului decathlon si numele de pe el, click pe add to wallet. Si gata. Fara alte carduri, ca la apple pay.
oau...genial

vezi ca poti asculta si muzica de pe ip...si chiar te poti uita si pe youtube, daca nu stiai

#930
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006
Poti sa si suni de pe ip..uau

#931
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Salutare. Pentru a folosi whatsapp pe iPad Mini 4, trebuie neaparat sa am telefonul conectat la el? Se poate si fara? Any ideas?

#932
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si inca un lucru: la aplicatia Facebook Messenger se poate mari textul? Pentru persoanele mai in varsta se vede cam mic.

#933
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Intri in setări și modifici mărimea fostului și activează și opțiunea zoom aplicat

Ai dimensiune text și mărești de acolo

Attached Files



#934
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Multumesc, am reusit. Initial am crezut ca setarile referitoare la dimensiunea fontului se aplica doar in meniul telefonului, nu si in aplicatii.

#935
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
salutare,1. ce aplicatie folositi pt youtube care sa mearga si in background sau cu telefonul blocat?
2. ce aplicatie de muzica gen spotify (insa gratuita fara limitari) folositi? merci

#936
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Eu folosesc Apple Music si sunt extrem de incantat. Mi se pare penibil ca cineva sa dea 1000 de euro pe un telefon dar sa se uite la cativa euro pe luna pentru Apple Music, iCloud etc. Te sfatuiesc sa iti gasesti cativa prieteni si luati planul Family. Impartiti costul si veti iesi extrem de ieftin.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate