Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

recomandare firma ce aduce sh-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
nicum25

nicum25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.08.2005
salut...vreau sa-mi iau o masina sh cu un credit de nevoi personale...m-am gandit la ceva pana in 7500-8000E max daca se poate...stiu povestile ca mai bine imi iau eu de-afara...ideea e ca nici timp n-am si nu-mi place sa umblu dupa zeci de formalitati...asa ca probabil o idee buna ar fi sa apelez la o firma ce aduce masini de-afara...am intrat pe autovit si acolo am vazut multe firme insirate...legat de asta poate are cineva o recomandare de facut, poate i s-a parut cuiva vreo firma mai serioasa (cu posibilitati rate, "rabla", etc)...asta m-ar interesa...

...acum ce m-ar interesa pe mine la o masina ar fi in primul rand fiabilitatea pt drumurile noastre de kkt...pana de curand am avut o dacie vreo 2-3 ani dupa un Peugeot 206...mi-a iesit mult par alb de la Dacia asta...orice ar spune oricine - fuck dacia!!!...au fost niste penibilitati nenorocite, bune pt romanii astia mesteri carora le place sa stea cu surubelnitza in mana si sa-si de-a importanta ca ar sti ei care ar fi cauza stricaciunii...bun acu o sa ziceti ca daca e asa de ce nu iau una noua ca teoretic sa n-am bataie de cap macar un timp...well in aceeasi masura urasc sa dau bani pe una noua care isi pierde 30% din valoare din moment ce am pus mana pe ea ca si ura fata de dacie...asa ca sh pt mine ar fi perfect pt ca stiu ca se poate si masina buna in bani mai putini...plus ca sunt o pers care are grija destul de mult de masina si de folosinta sa...poate imi indicati si un model de autoturism care ar corespunde cel mai bine drumurilor noastre la fel ca si o firma care o credeti mai serioasa pt ca nu stiu nimic de nici una...multumesc

Edited by nicum25, 17 May 2009 - 01:07.


#2
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,725
  • Înscris: 22.11.2007
informeaza-te 2-3 zile pe internet (sunt o gramada de articole despre asta) si du-te singur in germania si cumpara-ti. La prima vedere o sa iesi ceva mai scump decat daca ai apela la o firma, insa vezi cu ochii tai ce masina iei.
In cel mai rau caz ia pe cineva care se pricepe cu tine, bineinteles cu un comision de 2-300 de euro.
Ca sfat incearca sa te indrepti catre o masina cu MAXIM 70-80.000km, iar ca marca eu m-as uita la Opel astra H, Ford focus2 sau octavia 2. Depinde ce gasesti si mai ales cu ce km. Ai MARE grija ca masinile ieftine in germania sunt doar cele trecute de 150.000km.

#3
nicum25

nicum25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.08.2005

View Postbossake, on May 17 2009, 02:23, said:

informeaza-te 2-3 zile pe internet (sunt o gramada de articole despre asta) si du-te singur in germania si cumpara-ti. La prima vedere o sa iesi ceva mai scump decat daca ai apela la o firma, insa vezi cu ochii tai ce masina iei.
In cel mai rau caz ia pe cineva care se pricepe cu tine, bineinteles cu un comision de 2-300 de euro.
Ca sfat incearca sa te indrepti catre o masina cu MAXIM 70-80.000km, iar ca marca eu m-as uita la Opel astra H, Ford focus2 sau octavia 2. Depinde ce gasesti si mai ales cu ce km. Ai MARE grija ca masinile ieftine in germania sunt doar cele trecute de 150.000km.

mersi de sfaturi...deci pana la urma tot germany scrie pe mine...oricum ma duceam la sfarsitul lui iunie in munchen si apoi in austria pt alta saptamana...insa ma gandeam ca poate scap sa pierd cateva zile umbland dupa masina si frectia cu formalitatile toate...da poate ca ai dreptate...initial eram setat pe adus de-afara personal...acum tot cautand pe-aici am gasit la o firma  o Bora la vreo 7500E cu km in limitele spuse de tine si ma pregateam sa plec luni s-o vad...mi se pare cam prea kilipir nu stiu cum...iar daca nu iese nimic ma duc sa-mi bronzez buricul cateva zile pe plaja daca tot is acolo B) ...totusi pana una alta poate stie careva o firma nu neaparat sa-mi aduca ci sa aiba un parc decent unde sa vad si eu ceva modele si oameni cat decat de caracter...

#4
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
unchiul meu a luat acum 2 ani un Passat de la salaj. ii merge perfect masina dar a dat 12000 de euro atunci pe ea si in afara de motor 131cp era slab dotata adica fara radio doar gemuri electrice fata, cliamtronic si oglinzi incalzite. faza e ca merge fara probleme si a facut ceva km. la firma a facut si leasingul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate