Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Cum sa ies din acest impas?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
danicump

danicump

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.05.2009
Salutare vreau sa va zic ca de un an sau mai bine nu ma mai recunosc ,nu mai suport pe nimeni si cred ca sentimentul este reciproc. Am mai ramas cu 2 sau 3 prieteni cu care ma mai cert din cand in cand.Evit intodeauna sa ma intalnesc cu vechii prieteni deoarece mi se pare ceva plictisitor.Totul mi se pare ceva plictisitor.Am fost plecat o vreme in afara si mi-a mers foarte bine aveam bani prieteni etc dar cred ca doar bani aveam prietenii erau doar inchipuiti.Nici nu mai reusesc sa imi gasesc un job, pur si simplu sunt demoralizat si fara incredere.In ultimul timp am inceput sa beau in exces cu toate ca sunt constient ca nu este bine dar zic eu ca gasesc un remediu de moment in asta.Nici macar nu mai reusesc sa imi gasesc o fata cu care sa ma inteleg ,merge treaba bine o luna doua si gata ne certam. Daca aveti pareri in privinta mea va rog sa le spuneti poate reusesc  sa schimb ceva.
Va multumesc

#2
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Poti sa faci niste consultatii psihologice ,te vor ajuta mai mult decat orice ti-as zice eu sau cei de aici  :)

#3
dark_tranquility

dark_tranquility

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 17.09.2008

 landscape10, on May 23 2009, 00:04, said:

Pai inseamna ca esti insuportabil.


Bun, i-ai pus diagnosticul. :) Intrebarea e cum sa iasa din acest impas.

#4
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Mai spune despre tine.
Cum te trezești dimineața ? Chit că ai deschis ochii la 7, mai stai pînă la 9-10?
Vectorul ăla care se numește libidou, există ?
Apoi, cînd te simți totuși mai ok? Mai mult seara ?
Digestia, cum merge? constipat?
Cum tolerezi alcoolul ?
Cum te simți după ce mănînci dulce, obosit, amețit? Simți nevoia să mănînci sărat?
Starea generală, este de oboseală ?

Cum reacționezi la un eveniment stresant, crește ritmul cardiac, te pierzi ?

#5
romelian

romelian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 29.12.2006

 Mirovaia_Scorb, on May 23 2009, 21:45, said:

Mai spune despre tine.
Cum te trezești dimineața ? Chit că ai deschis ochii la 7, mai stai pînă la 9-10?
Vectorul ăla care se numește libidou, există ?
Apoi, cînd te simți totuși mai ok? Mai mult seara ?
Digestia, cum merge? constipat?
Cum tolerezi alcoolul ?
Cum te simți după ce mănînci dulce, obosit, amețit? Simți nevoia să mănînci sărat?
Starea generală, este de oboseală ?

Cum reacționezi la un eveniment stresant, crește ritmul cardiac, te pierzi ?
Ai incercat sa te masturbezi?Te "depresurizeaza" uneori...

#6
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

 romelian, on May 23 2009, 22:05, said:

Ai incercat sa te masturbezi?Te "depresurizeaza" uneori...

sa nu trebuiasca sa te depresurizez io de la butoane  <_<

ma fac ca nu vad, deocamdata  -_-

Edited by roua, 23 May 2009 - 21:25.


#7
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004

 romelian, on May 23 2009, 22:05, said:

Ai incercat sa te masturbezi?Te "depresurizeaza" uneori...
Roua se face că nu vede, zîmbesc așa mai niznai, spre stînga, da ea ar vrea să afle mai multe, acu spre dreapta (cu subînțeles). Cred că ați surprins starea de spirit ce-am vrut s-o transmit.

Prin urmare, te rog domnu romelian user proaspăt cu 21 de mesaje, dezvoltă mai pe-ndelete ideea cu decompensarea prin masturbare.

Edited by Mirovaia_Scorb, 24 May 2009 - 01:17.


#8
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007

 danicump, on May 12 2009, 20:13, said:

Evit intodeauna sa ma intalnesc cu vechii prieteni deoarece mi se pare ceva plictisitor.Totul mi se pare ceva plictisitor.
Pai asa, de felu' tau, ce lucrezi si ce hobbyuri ai? Si din ce straturi sociale, so to say, ai prietenii si cunostintele?

#9
danicump

danicump

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.05.2009

 Mirovaia_Scorb, on 23rd May 2009, 19:45, said:

Mai spune despre tine.
Cum te trezești dimineața ? Chit că ai deschis ochii la 7, mai stai pînă la 9-10?
Vectorul ăla care se numește libidou, există ?
Apoi, cînd te simți totuși mai ok? Mai mult seara ?
Digestia, cum merge? constipat?
Cum tolerezi alcoolul ?
Cum te simți după ce mănînci dulce, obosit, amețit? Simți nevoia să mănînci sărat?
Starea generală, este de oboseală ?

Cum reacționezi la un eveniment stresant, crește ritmul cardiac, te pierzi ?
Cum sa iau legatura cu tine?

#10
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Dacă ai vreo reținere în a folosi topicul prezent, PM sau messenger.

Edited by Mirovaia_Scorb, 30 May 2009 - 23:13.


#11
TheMoon

TheMoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.01.2009
Daniel,așa bănuiesc că te numești  problema ta nu este chiar așa de gravă mai puțin partea cu alcoolul (flagel național)după umila mea părere uite ce trebuie să  încerci să faci :
-ieși prin oraș,cauta-te pe tine însuți găsește-ți ceva util de făcut chestii pe care le fac bărbații de obicei,LASĂ BĂUTURA,
-încearcă încetul cu încetul să nu-ți mai găsești consolarea în băutură la probleme tale de zi cu zi luptă , mai rău îți faci e ca și cum ai bea apă dar îți este sete din ce în ce mai tare,faza cu băutura e că distruge raționalul din tine nu altceva și de asta lumea va fugi de tine și nu vei putea sî te apropii de vreo fată,
-încearcă să îți readuci prietenii din nou alături de tine dacă au fost vreodată prieteni cu adevărat vor înțelege momentul dificil prin care treci acum(incertitudine și alte mizerii prin care trecem zi de zi prin viață)
Baftă. :peacefingers:

Edited by TheMoon, 31 May 2009 - 00:33.


#12
danicump

danicump

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.05.2009

 TheMoon, on 30th May 2009, 23:31, said:

Daniel,așa bănuiesc că te numești  problema ta nu este chiar așa de gravă mai puțin partea cu alcoolul (flagel național)după umila mea părere uite ce trebuie să  încerci să faci :
-ieși prin oraș,cauta-te pe tine însuți găsește-ți ceva util de făcut chestii pe care le fac bărbații de obicei,LASĂ BĂUTURA,
-încearcă încetul cu încetul să nu-ți mai găsești consolarea în băutură la probleme tale de zi cu zi luptă , mai rău îți faci e ca și cum ai bea apă dar îți este sete din ce în ce mai tare,faza cu băutura e că distruge raționalul din tine nu altceva și de asta lumea va fugi de tine și nu vei putea sî te apropii de vreo fată,
-încearcă să îți readuci prietenii din nou alături de tine dacă au fost vreodată prieteni cu adevărat vor înțelege momentul dificil prin care treci acum(incertitudine și alte mizerii prin care trecem zi de zi prin viață)
Baftă. :peacefingers:
Mda ai dreptate imi spui ca trebuie sa fac ceva ce face un om normal dar ideea este ca eu sunt cu moralul la pamant si nu reusesc sa mai pun in practica lucrurile de care zici tu. Despre prieteni ce sa zic ....daca poti sa ii ajuti cu ceva esti un om bun si un prieten tot odata, daca nu ...nu mai esti nimic. Asa e lumea:)
Mersi mult pentru sfaturi ;)

#13
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008
Am spus întotdeauna că sportul deschide apetitul pentru orice.  ;)
Înscrie-te la un club, curs de sport: de sală sau dacă e în echipă e și mai bine.
Știu că îți va veni greu dar trebuie să-ți impui și tu niște priorități. O să-ți vină și buna dispoziție iar anturajul te va favoriza în socializare. Închide televizorul și calculatorul și scoate nasul afară. La început vei avea impresia că te târăști, dar cu timpul o vei face din plăcere, dacă vei vedea că-ți face bine.
Hai, nu lăsa ca situația prezentă să devină una permanentă. Întoarce tu totul în favoarea ta: acum știi ce ai devenit și nu vei lăsa toate astea să-ți afecteze personalitatea. Puterea e în mâinile tale ( parcă era un citat dintr-un desen animat, nu? :lol: )

Edited by Versus76, 31 May 2009 - 11:41.


#14
dusandragh

dusandragh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.07.2008
Apuca-te de arte martiale prietene ! Garantat vei fi alt om .

Edited by roua, 19 July 2009 - 18:42.
Am sa te rog sa oferi aceste sfaturi personal pe pm, acesta e un topic dedicat psihologiei si psihiatriei, nu toate problemele isi au rezolvarea in artele martiale, asa ca am sa te rog sa raspunzi la obiect iar astfel de sfaturi sa le oferi in privat


#15
romelian

romelian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 29.12.2006
@roua, te rog... :worthy: nu pune mana pe buton, retrag tot, nu vreau dusuri reci, nici socuri electrice, nu-mi da calmante ca spun tot... :worthy:
@Mirovaia_Scorb, dupa nume nu stiu ce esti, fata sau baiat,conteaza numarul de posturi(27 cu acesta)?a fi veteran fara sa spui nimic, sincer nu face parte din aspiratiile mele de neofit.Asadar masturbarea "se face" nu se dezvolta,si de multe ori "depresurizeaza" (observi ghilimelele), adica reduce tensiunea acumulata in exces.
Atentie!Acest produs este un supliment alimentar. A nu se lua mai mult de 3 portii pe zi(si 4 pe noapte).E mai bun decat alcoolul si decat joint-ul.Parerea mea.Si daca nu aveti simtul umorului, va iarta tata, ca si eu am fost asa inchistat  si plin de EU.Dar mi-a trecut de la dusurile reci aplicate de binevoitori :lol:Si inca odata, usor cu butoanele, sa nu fie gresite si sa lansam ceva rachete nucleare.

Danicump, imi pare sincer rau ca treci printr-o pas proasta, si altora li se intampla, nu esti singur, iar daca vrei sa vorbim, sa te simti mai bine, pe PM, ca acolo nu sunt butoane.Vorbesc serios de data asta.

#16
Ivy2007

Ivy2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 14.02.2008
Ai fost dintotdeauna așa ? Dacă nu, atunci încearcă să găsești mai întâi cauza apoi să găsești o rezolvare la problema ta. Încearcă să fii mai optimist, entuziast și motivat. Trebuie să vrei în primul rând să scapi de această problemă.

P.S: Înlocuie băutura cu un suc sau cu o bere fără alcool.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate