Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

TEAPA EVO- rezolvare

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#37
anib

anib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.05.2009
[quote name='vali72' date='May 12 2009, 16:17' post='6474175']
Acesta este mailul pe care l-am trimis la Ministerul turismului,

Buna ziua,
Va deranjez in legatura cu agentia de turism "EVOTURISM"
Dupa ce am incercat de nenumarate ori sa obtin de la cei care au existat sub denumirea de EVO TURISM, asta insemnand perioada 18 martie - 27 aprilie 2009, am primit de la ei voucherul atasat. Am inteles din discutiile cu alte persoane ca toata lumea a fost pacalita de aceasta agentie de turism.
As dori sa stiu care sunt sansele de a ne mai recupera ceva din sumele achitate si ce sfaturi sau asistenta putem obtine de la dumneavoastra ca si autoritate.

Eu, personal, am depus o plangere la OPC documentata integral.

Suplimentar, as dori sa va mai spun ca in data de 30.04. 2009 - data la care expira oferta lor de "early booking" am fost acolo sa achit diferenta. Pentru ca i-am presat destul de tare in zilele anterioare, m-au informat ca nu mai doresc sa imi asigure niciun serviciu si ca nu vor sa imi inapoieze suma achitata cu titlu de avans. Le-am spus ca nu au facut nimic de acesti bani, raspunsul lor fiind ca "cei 30% imi confereau dreptul sa le achit si diferenta". Dupa cateva insistente s-au gandit ca imi dau inapoi o parte din suma achitata (vorbim de o plata de 520 de Euro), adica 300 de Euro.
cu multumiri
,


0722476405;

eu am creat un topic nou "TEAPA EVOTURISM - rezolvare" haideti sa postam acolo!
PS: nu am luat cei 300 de euro si acum imi pare rau...


mai bine ii luai de gat si dadeai cu ei de pereti

#38
mo1410

mo1410

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.05.2009
Ce as fi vrut sa stiu de la noi, cei pagubiti, este ce raspuns ati primit fiecare la reclamatiile oficiale pe care le-ati facut? Cu totii reclamam si la OPC si la politie si la ministerul turismului. Cu siguranta mijloacele lor de investigatie ar trebui sa fie mai puternice decat ale fiecaruia dintre noi individual. Ma gandesc ca de aproximativ o saptamana tot primesc astfel de reclamatii si oarece investigatii ar fi trebuit sa faca....ce au descoperit si ce piste au pana in acest moment?

Exista cineva care chiar a gasit rezervare pe numele sau la hotelul ales??? Totusi paralela 45 a confirmat niste rezervari facute prin EVO TURISM pentru destinatiile partenere...

#39
crisrazvi

crisrazvi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.05.2009

View Postmo1410, on May 12 2009, 18:37, said:

Ce as fi vrut sa stiu de la noi, cei pagubiti, este ce raspuns ati primit fiecare la reclamatiile oficiale pe care le-ati facut? Cu totii reclamam si la OPC si la politie si la ministerul turismului. Cu siguranta mijloacele lor de investigatie ar trebui sa fie mai puternice decat ale fiecaruia dintre noi individual. Ma gandesc ca de aproximativ o saptamana tot primesc astfel de reclamatii si oarece investigatii ar fi trebuit sa faca....ce au descoperit si ce piste au pana in acest moment?

Exista cineva care chiar a gasit rezervare pe numele sau la hotelul ales??? Totusi paralela 45 a confirmat niste rezervari facute prin EVO TURISM pentru destinatiile partenere...

noi am facut rezervare ptr tenerife
la fel am dat tel in ultima sapt. si nimic
astazi am fost la politie (undeva pe str Oitelor) si am dat declaratie. Surprise! eram al saselea!

#40
saltq2012

saltq2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.05.2009

View Postflorid, on May 12 2009, 12:06, said:

saltq2012 am și eu o rugăminte
scanează copia după buletinul lui bogdan marinescu și posteaz-o să o pot printa și eu și să o atașez la plângere
mulțumesc mult!

Attached Files



#41
adypetzu

adypetzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.12.2004
Noi suntem 8 care am dat banii pentru un sejur in Cipru la Larnaca. Joi probabil o sa ajung la politie cu plangerea. Si parintii mei si-au luat bilete si ei deja au depus plangerea la politie.
Sper sa se adune cat mai multe plangeri si politia sa actioneze cat mai repede.

#42
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
multumesc, saltq2012
a fost sotul la adresa din buletin, pe str. secuilor si e o alta familie acolo, nu au legatura cu marinescu bogdan

#43
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009

View Postmo1410, on May 12 2009, 18:37, said:

Ce as fi vrut sa stiu de la noi, cei pagubiti, este ce raspuns ati primit fiecare la reclamatiile oficiale pe care le-ati facut? Cu totii reclamam si la OPC si la politie si la ministerul turismului. Cu siguranta mijloacele lor de investigatie ar trebui sa fie mai puternice decat ale fiecaruia dintre noi individual. Ma gandesc ca de aproximativ o saptamana tot primesc astfel de reclamatii si oarece investigatii ar fi trebuit sa faca....ce au descoperit si ce piste au pana in acest moment?

Exista cineva care chiar a gasit rezervare pe numele sau la hotelul ales??? Totusi paralela 45 a confirmat niste rezervari facute prin EVO TURISM pentru destinatiile partenere...
am sunat si eu la paralela 45 si mi-au zis ca anul trecut au colaborat cu evo turism, ca sunt firma serioasa pentru ca nu au avut probleme cu ei, dar anul acesta nu au nici o rezervare de la ei.
in plus, am sunat si la tarom si, la fel, nici o rezervare pe antalya in perioada 06.07.2009 cand aveam noi biletele

a luat cineva legatura cu administratorul blocului unde functiona firma?

in cazul in care va fi nevoie

#44
mo1410

mo1410

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.05.2009

View Postflorid, on May 12 2009, 20:57, said:

a luat cineva legatura cu administratorul blocului unde functiona firma?

in cazul in care va fi nevoie

da. firma functiona intr-un spatiu inchiriat. doamna administratora a luat legatura cu proprietarul apartamentului care i-a cerut sa nu ii dezvaluie nr de telefon. Acesta refuza sa intre in apartament pana pe data de 15 mai. Crede ca baietii de la agentie au plecat poate invitati de anumiti parteneri in strainatate pt ca asa a auzit el ca mai fac tour operatorii la inceputul lunii mai...

#45
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
am mutat toate posturile despre EVO TURISM aici de pe topicul despre agențiile de turism

#46
fanturism

fanturism

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.05.2009
Eu am remarcat in 25.02.09 ca oferta este fara acoperire in conscinta am cerut precizari deoarece doi din turoperatori care aveau oferta de baza au precizat ca nu cunosc aceasta agentie si nu are contract de revinzator. Contactind din nou agentia sa cer explicati si lamuriri referitoare la cine are contractul pentru avion si contractele pentru Hotel deoarece turoperatorul organizator al actiuni nu a auzit de aceasta agentie. In loc de raspuns am primit numai injuraturi urlind "cine esti tu ma si cum iti permiti sa ma verifici pe mine". Am primit mai multe telefoane si e-mail cu injuri si amentari sa imi vad de traba si sa ii las in pace ca imi taie gitu. Am facut mai multe sezizari la OPC, Ministerul Turismului, Autoritate Nationala de Turism de alfel singura care a raspuns ca nu cunosc aceasta agentie, nu este inregistrata la ANAT si deci nu pot loa nici o masura. Am redirectionat sezizarea la RealitateaTV si Antena 3 dar si aici fara rezultat. Daca considerati ca aceste demersuri va pot ajuta cumva, demonstrind culpa a autoritatilor pentru ne implicare. Daca o faceau se stopa acesta tepa din fase.

#47
anib

anib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.05.2009

View Postfanturism, on May 13 2009, 00:43, said:

Eu am remarcat in 25.02.09 ca oferta este fara acoperire in conscinta am cerut precizari deoarece doi din turoperatori care aveau oferta de baza au precizat ca nu cunosc aceasta agentie si nu are contract de revinzator. Contactind din nou agentia sa cer explicati si lamuriri referitoare la cine are contractul pentru avion si contractele pentru Hotel deoarece turoperatorul organizator al actiuni nu a auzit de aceasta agentie. In loc de raspuns am primit numai injuraturi urlind "cine esti tu ma si cum iti permiti sa ma verifici pe mine". Am primit mai multe telefoane si e-mail cu injuri si amentari sa imi vad de traba si sa ii las in pace ca imi taie gitu. Am facut mai multe sezizari la OPC, Ministerul Turismului, Autoritate Nationala de Turism de alfel singura care a raspuns ca nu cunosc aceasta agentie, nu este inregistrata la ANAT si deci nu pot loa nici o masura. Am redirectionat sezizarea la RealitateaTV si Antena 3 dar si aici fara rezultat. Daca considerati ca aceste demersuri va pot ajuta cumva, demonstrind culpa a autoritatilor pentru ne implicare. Daca o faceau se stopa acesta tepa din fase.

ai vreo copie a sesizarilor pe care le-ai facut?

#48
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Țeapă? :huh:

Și prietena mea cea mai bună a încheiat în 22 aprilie un Contract de comercializare a pachetelor de servicii turistice, încheiat chiar cu Marinescu Bogdan (în calitate de Administrator), a cărui carte de identitate apare mai sus... A plătit integral sejurul în Corfu (o săptămână, hotel de 4 stele all-inclusive, transport cu avion). Are o factură proformă pe care a primit-o prin e-mail și a plătit-o prin Home'Bank în contul acestei firme.

Nici ea nu a mai fost contactată de agenție, dar s-a gândit să nu se agite prea mult, fiindcă mai e până la vacanță, plus că a fost foarte ocupată zilele astea. Azi la prima oră i-am spus de topic-ul ăsta de pe forum, a încercat să ia legătura cu agenția dar nu reușește...

Oricum, nu e neliniștită, e sigură că n-or să fie probleme fiindcă a mers și anul trecut cu ei.

PS: Văd că nici site-ul lor nu funcționează :nonobad:, m-ar fi interesat și pe mine să văd care este oferta agenției.

#49
hcoco8

hcoco8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2009

View Postinside_spy, on May 13 2009, 11:17, said:

Țeapă? :huh:

Și prietena mea cea mai bună a încheiat în 22 aprilie un Contract de comercializare a pachetelor de servicii turistice, încheiat chiar cu Marinescu Bogdan (în calitate de Administrator), a cărui carte de identitate apare mai sus... A plătit integral sejurul în Corfu (o săptămână, hotel de 4 stele all-inclusive, transport cu avion). Are o factură proformă pe care a primit-o prin e-mail și a plătit-o prin Home'Bank în contul acestei firme.

Nici ea nu a mai fost contactată de agenție, dar s-a gândit să nu se agite prea mult, fiindcă mai e până la vacanță, plus că a fost foarte ocupată zilele astea. Azi la prima oră i-am spus de topic-ul ăsta de pe forum, a încercat să ia legătura cu agenția dar nu reușește...

Oricum, nu e neliniștită, e sigură că n-or să fie probleme fiindcă a mers și anul trecut cu ei.

PS: Văd că nici site-ul lor nu funcționează :nonobad:, m-ar fi interesat și pe mine să văd care este oferta agenției.

pai chiar asta e faza - nu mai raspund la telefon si a disparut si site-ul:), deci clar nu mai sunt. si pe langa asta anul trecut administrator era unul Berindei si agent Popescu Sorin.

Edited by hcoco8, 13 May 2009 - 10:40.


#50
melany72

melany72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 21.04.2008

View Postflorid, on May 12 2009, 22:27, said:

multumesc, saltq2012
a fost sotul la adresa din buletin, pe str. secuilor si e o alta familie acolo, nu au legatura cu marinescu bogdan


Ma bag in discutie cu toate ca nu am leg cu agentia asta...eu mi-am luat tzeapa cu alta, am scris la subiectul cu agentii...dar, la ce ai zis mai sus..sa fie un buletin fals? Numai la politie poate fi aflat raspunsul.Altfel nu are cum sa aiba buletin cu o adresa si sa nu aiba leg cu proprietarul apartamentului.Nu poti sa-ti faci buletin asa..pe ochi frumosi.Deci ori il cunoaste si nu recunoaste (pt viza flotant eventual) ori buletinul e fals..

#51
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Acea carte de identitate văd că e eliberată în aprilie 2003. În 6 ani se pot schimba proprietarii unui apartament de mai multe ori...

edit: A reușit să dea cineva de ei?

Edited by inside_spy, 13 May 2009 - 11:08.


#52
anib

anib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.05.2009

View Postinside_spy, on May 13 2009, 11:17, said:

Țeapă? :huh:


Oricum, nu e neliniștită, e sigură că n-or să fie probleme fiindcă a mers și anul trecut cu ei.

PS: Văd că nici site-ul lor nu funcționează :nonobad:, m-ar fi interesat și pe mine să văd care este oferta agenției.

esti tu asa optimist sau iti bati joc? Adica noua ne-au confirmat si cei de la Directia de control si protectie a turistilor ca nenorocitii aia au disparut si tu te dai grozav. Daca prietena ta ii cunoaste asa de bine sa mearga la politie poate reuseste sa-i identifice

oare dupa CNP nu pot fi identificati? macar sa stim care e numele real si de unde sunt?

#53
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Scuză-mă, nu știam că au dispărut, am citit selectiv... Citisem undeva mai sus că proprietarul spațiului unde e sediul agenției a spus că aceștia sunt plecați la o întâlnire cu partenerii din străinătate.

Păi dacă au dispărut, probabil că deja îi caută poliția.

PS: Nu sunt optimistă deloc, relatam despre optimismul amicei mele...

#54
crisrazvi

crisrazvi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.05.2009

View Postinside_spy, on May 13 2009, 11:28, said:

Scuză-mă, nu știam că au dispărut, am citit selectiv... Citisem undeva mai sus că proprietarul spațiului unde e sediul agenției a spus că aceștia sunt plecați la o întâlnire cu partenerii din străinătate.

Păi dacă au dispărut, probabil că deja îi caută poliția.

PS: Nu sunt optimistă deloc, relatam despre optimismul amicei mele...

ori proprietarul puctului de lucru e mana in mana cu ei, ori...nu stiu. mi se pare foarte pueril sa credem ca au plecat la o intalnire cu reprezentantii firmelor de turism de afara, ca asa stie proprietarul ca se face. deja mi-e imposibil sa cred ca sarlatanii aia care au fraierit o gramada de lume (inclusiv pe mine) au tot felul de intalniri externe. cand eram la ei sa platesc sejurul a sunat cineva si le-a spus ca o sa treaca ziua urmatoare pentru o chestiune, chiar domnul Marinescu, confirm buletinului atasat acestor discutii, i-a replicat sa treca mai tarziu, in jurul pranzului, deoarece dimineata ei fac tranzactii. asa ca, rasul asta e cam de plans.

cat despre colegii lui, ar fi interesant sa ii aflam si pe ei. pe mine prima oara m-a interceptat unul blond si destul de inalt, cu o mica creasta. pe urma m-a preluat Celestin asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate