Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

TEAPA EVO- rezolvare

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#19
saltq2012

saltq2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.05.2009

View Postsaltq2012, on May 8 2009, 22:33, said:

Suntem din provincie si am cumparat 4 bilete de la EVOTURISM. Va rugam spuneti-ne cum ati procedat si lasati-ne niste date de contact pentru a ne uni si a solutiona aceasta problema. Nici noi nu am primit vouchere, sunam si nu raspunde nimeni, si fiind din provincie nu stim cum sa procedam.






te rog spune-mi si mie cum ai procedat sa depui plangere impotriva lor daca esti din cluj.pt ca si noi suntem din provincie si vrem sa facem demersurile necesare.te rog trimite-mi pe mail cum ai formulat cererile.unde scrie in contract firma de asigurari pt a putea vedea daca asigurarea noastra este valabila sau nu.multumesc

Edited by saltq2012, 11 May 2009 - 20:00.


#20
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
am aflat ca doi dintre cei trei pusti de la evo turism au fost elevi la liceul i.m.g.b buc.
vom cerceta si acolo si trebuie sa dam de ei..
sa nu creada ca scapa.


#21
anib

anib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.05.2009
[quote name='saltq2012' post='6470493' date='May 11 2009, 20:58']te rog spune-mi si mie cum ai procedat sa depui plangere impotriva lor daca esti din cluj.pt ca si noi suntem din provincie si vrem sa facem demersurile necesare.te rog trimite-mi pe mail cum ai formulat cererile.unde scrie in contract firma de asigurari pt a putea vedea daca asigurarea noastra este valabila sau nu.multumesc[/quote]


am trimis plingerea prin posta astazi la sectia 14 politie bucuresti, asteptam un semn de la ei. Am fost la noi la politie si ne-au spus ca fiind firma dn Bucuresti numai acolo se poate depune plingerea.O sa incerc sa-ti trimit miine plingerea pe care am formulat-o noi. Suna si la Min turismului la tel care ti l-am dat, pareau destul de implicati . Din pacate la noi in contract nu scrie nimic de asigurare asa a fost o mare scapare din partea noastra dar habar nu aveam ca ar trebui sa fie o clauza referitoare la asigurari; ma tem ca le fel e si in contractul tau.

[quote name='kopilu2000' date='May 11 2009, 20:07' post='6470231']
am luat o mare teapa cu evo turism


subscriu.  am luat teapa si acum:

1. sa depunem plangere penala impotriva lor
2. sa depunem o plangere si la Direcția Generală de Control și Protectia Turiștilor (eu am discutat cu domnul Dorin Gherghina, si am trimis plangerea mea prin e-mail la [email protected])



ce-au spus cei de la politie? cineva zicea ca s-ar putea sa nu fie considerata inselaciune cit sunt valabile contractele - adica noi am platit sejur pentru luna august si nu putem dovedim acum ca nu am beneficiat de sejurul platit. i-am zis ca nu am primit voucherele dar nu stiu in cit timp de la plata sejurului ar fi trebuit sa le primim.
am depus si noi sesizare la directia respectiva si ne-au spus ca si ei au trimis la rindul lor o sesizare la politie.

#22
saltq2012

saltq2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.05.2009

View Postflorid, on May 11 2009, 21:04, said:

am aflat ca doi dintre cei trei pusti de la evo turism au fost elevi la liceul i.m.g.b buc.
vom cerceta si acolo si trebuie sa dam de ei..
sa nu creada ca scapa.




Pe unul din pusti (cel care la noi in contract este administratorul agentiei ) il cheama MARINESCU BOGDAN CELESTIN, adresa str. Secuilor nr. 4, bl. 22, sc. 2, ap.24, sector 4( conform copiei dupa C.I. pe care i-am cerut-o).

#23
kopilu2000

kopilu2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2007

View Postsaltq2012, on May 12 2009, 00:01, said:





Pe unul din pusti (cel care la noi in contract este administratorul agentiei ) il cheama MARINESCU BOGDAN CELESTIN, adresa str. Secuilor nr. 4, bl. 22, sc. 2, ap.24, sector 4( conform copiei dupa C.I. pe care i-am cerut-o).


Datele de la Registrul comertului (informatii publice)

EVO TRAVEL ADV SRL
Judet :Municipiul București, Localitate :BUCUREȘTI SECTORUL 4  
J40/6809/2008
Cui 23721880
- functiune
- certificat de inmatriculare preschimbat




Eu am discutat cu un prieten avocat si mi-a spus ca trebuie sa depunem plangere pentru inselaciune, chiar daca contractul inca nu e scadent, cata vreme se pare ca firma nu mai comunica nicicum..

Daca era scadent, incepeam o actiune in baza contractului comercial pentru ca nu si-ar fi indeplinit obligatiile pentru care am platit.

Sta cineva prin zona? A incercat sa il viziteze?

Edited by kopilu2000, 12 May 2009 - 06:40.


#24
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
am sa sun la romtelecom sa aflu nr. de tel. dupa adresa
si cred ca ii vom face si o vizita, stam in sectorul 4

#25
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
saltq2012 am și eu o rugăminte
scanează copia după buletinul lui bogdan marinescu și posteaz-o să o pot printa și eu și să o atașez la plângere
mulțumesc mult!

#26
anib

anib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.05.2009

View Postflorid, on May 12 2009, 10:30, said:

am sa sun la romtelecom sa aflu nr. de tel. dupa adresa
si cred ca ii vom face si o vizita, stam in sectorul 4


adresa lor este: in Bucuresti, Cal. Vacaresti , nr.184,sect.4,, tel/fax: 021-330.50.15 ,
au fost persoane acolo in 7 mai, si noi am trimis un prieten dar birourile erau inchise. Nr de telefon fix este pe reteaua Cosmote;

#27
tarody

tarody

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2009
Salut,
Am discutat cu mai multe persoane la telefon zilele astea in legatura cu EVO TRAVEL. Cine nu a facut inca plangere penala la politie pentru inselaciune poate sa vina joi dimineata in jur de ora 10, cand o sa merg si eu.
Cu cat mai multi cu atat mai bine , zic eu...sau sper... Ideea e ca plangerea sa o facem la Sectia 14 politie de pe strada Oitelor nr.10, sector 4, e pe langa Uniri. Tel: 021/336.23.03. Faza cea mai tare care chiar m-a facut sa rad este ca
pe pagina de web a acestei sectii zice asa: - BIROUL CERCETARI PENALE : Sef: post vacant, Telefon: 021 / 336.69.42.
Ori ne intalnim in fata sediului lui EVO ori direct la sectia 14. Mai tinem legatura.
Se pare ca din aproape in aproape o sa reusim sa dam de ei...De prins eu cred ca o sa-i prindem si o sa plateasca pt asta mult de tot, cu multi ani de inchisoare, banii nu cred ca o sa-i mai vedem.
Numai bine.

#28
hcoco8

hcoco8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2009
salut, la mine in contract firma este reprezentata de Berindei Florin Ionut (dar se pare ca s-a schimbat administratorul), iar asigurarea pe care o avea firma cu City Insurance prin care era asigurata in caz de lichiditate/faliment a exipirat in aprilie. Se pare ca firma a inceput declinul dupa ce acesti pusti au preluat-o (zicea cineva ca certificatul de inmatriculare a fost preschimbat).
Voi depune si eu sesizare la politie si reclamatie la OPC (din pacate cel on line nu functioneaza - voi incerca mai tarziu). parca se poate trimite si prin fax - ma puteti ajuta cu numarul de fax de la OPC Bucuresti?
multumesc,
coco

View Posttarody, on May 12 2009, 13:38, said:

Salut,
Am discutat cu mai multe persoane la telefon zilele astea in legatura cu EVO TRAVEL. Cine nu a facut inca plangere penala la politie pentru inselaciune poate sa vina joi dimineata in jur de ora 10, cand o sa merg si eu.
Cu cat mai multi cu atat mai bine , zic eu...sau sper... Ideea e ca plangerea sa o facem la Sectia 14 politie de pe strada Oitelor nr.10, sector 4, e pe langa Uniri. Tel: 021/336.23.03. Faza cea mai tare care chiar m-a facut sa rad este ca
pe pagina de web a acestei sectii zice asa: - BIROUL CERCETARI PENALE : Sef: post vacant, Telefon: 021 / 336.69.42.
Ori ne intalnim in fata sediului lui EVO ori direct la sectia 14. Mai tinem legatura.
Se pare ca din aproape in aproape o sa reusim sa dam de ei...De prins eu cred ca o sa-i prindem si o sa plateasca pt asta mult de tot, cu multi ani de inchisoare, banii nu cred ca o sa-i mai vedem.
Numai bine.

salut,
eu sunt din Timisoara dar daca imi dai adresa ta de email iti trimit plangerea pe email sa o depui la sectia 4;  sau intreaba maine cum trebuie sa procedam daca suntem din provincie.

View Postflorid, on May 12 2009, 10:30, said:

am sa sun la romtelecom sa aflu nr. de tel. dupa adresa
si cred ca ii vom face si o vizita, stam in sectorul 4

ai gasit numarul de telefon?

Edited by hcoco8, 12 May 2009 - 12:50.


#29
florid

florid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.05.2009
la romtelecom nu figurează Marinescu Bogdan, cu siguranță este pe numele altcuiva (părinții probabil) deci nu am aflat nimic de la ei
eu merg mâine dimineață (13.05.2009) la secția 14 poliție, dar nu știu exact ora
o să întreb și cum pot proceda cei din provincie și mai ținem legătura

#30
Misha_5678

Misha_5678

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2009
Buna
Si eu sunt in aceeasi situatie . Am achitat pentru sejur in Bulgaria,pentru 15 persoane (grup) pana la dat de 30.04.2009 pentru a beneficia de minunata oferta. Am facut verificari la administratia financiara, am cautat pe forumuri si nu am gasit nimic care sa ii incrimineze, motiv pentru care am si platit(conform promotiei Early Booking). Pentru ca nu i-am putut contacta, joi 07.05.2009 am depus plangere penala la Politia Capitalei si vineri,08.05.2009 la ANPC.In concluzie, ramane sa asteptam pentru a vedea care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmam.Refuz sa cred ca au disparut pur si simplu.


View PostMisha_5678, on May 12 2009, 14:23, said:

Buna
Si eu sunt in aceeasi situatie . Am achitat pentru sejur in Bulgaria,pentru 15 persoane (grup) pana la dat de 30.04.2009 pentru a beneficia de minunata oferta. Am facut verificari la administratia financiara, am cautat pe forumuri si nu am gasit nimic care sa ii incrimineze, motiv pentru care am si platit(conform promotiei Early Booking). Pentru ca nu i-am putut contacta, joi 07.05.2009 am depus plangere penala la Politia Capitalei si vineri,08.05.2009 la ANPC.In concluzie, ramane sa asteptam pentru a vedea care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmam.Refuz sa cred ca au disparut pur si simplu.


#31
kopilu2000

kopilu2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2007
[quote name='hcoco8' date='May 12 2009, 13:53' post='6473390']
salut, la mine in contract firma este reprezentata de Berindei Florin Ionut (dar se pare ca s-a schimbat administratorul), iar asigurarea pe care o avea firma cu City Insurance prin care era asigurata in caz de lichiditate/faliment a exipirat in aprilie. Se pare ca firma a inceput declinul dupa ce acesti pusti au preluat-o (zicea cineva ca certificatul de inmatriculare a fost preschimbat).
Voi depune si eu sesizare la politie si reclamatie la OPC (din pacate cel on line nu functioneaza - voi incerca mai tarziu). parca se poate trimite si prin fax - ma puteti ajuta cu numarul de fax de la OPC Bucuresti?
multumesc,
coco
/quote]


Fax OPC Bucuresti, ATTN Gabriela Pastinaru, Fax>021 310 63 80

#32
hcoco8

hcoco8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.05.2009

View Postflorid, on May 12 2009, 14:08, said:

la romtelecom nu figurează Marinescu Bogdan, cu siguranță este pe numele altcuiva (părinții probabil) deci nu am aflat nimic de la ei
eu merg mâine dimineață (13.05.2009) la secția 14 poliție, dar nu știu exact ora
o să întreb și cum pot proceda cei din provincie și mai ținem legătura

multumesc de ajutor,
din provincie

#33
kopilu2000

kopilu2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2007

View Posthcoco8, on May 12 2009, 14:45, said:

multumesc de ajutor,
din provincie


provincie, bucuresti, in acelasi pachet:( :cursing:

#34
vali72

vali72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.04.2009
Tocmai am aflat ca nici situl celor de la EVO nu mai este functional... Ori n-au platit, ori isi sterg urmele... Slabe sanse! Eu, unul, la OPC am depus si o copie a ofertei lor! mai vorbim.

#35
vali72

vali72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.04.2009
Salut!
Haideti sa tratam separat subiectul EVO TURISM. Cred ca vom avea mai multe sanse sa ne "adunam". Si poate sa si rezolvam problema!

#36
vali72

vali72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.04.2009
Acesta este mailul pe care l-am trimis la Ministerul turismului,

Buna ziua,
Va deranjez in legatura cu agentia de turism "EVOTURISM"
Dupa ce am incercat de nenumarate ori sa obtin de la cei care au existat sub denumirea de EVO TURISM, asta insemnand perioada 18 martie - 27 aprilie 2009, am primit de la ei voucherul atasat. Am inteles din discutiile cu alte persoane ca toata lumea a fost pacalita de aceasta agentie de turism.
As dori sa stiu care sunt sansele de a ne mai recupera ceva din sumele achitate si ce sfaturi sau asistenta putem obtine de la dumneavoastra ca si autoritate.

Eu, personal, am depus o plangere la OPC documentata integral.

Suplimentar, as dori sa va mai spun ca in data de 30.04. 2009 - data la care expira oferta lor de "early booking" am fost acolo sa achit diferenta. Pentru ca i-am presat destul de tare in zilele anterioare, m-au informat ca nu mai doresc sa imi asigure niciun serviciu si ca nu vor sa imi inapoieze suma achitata cu titlu de avans. Le-am spus ca nu au facut nimic de acesti bani, raspunsul lor fiind ca "cei 30% imi confereau dreptul sa le achit si diferenta". Dupa cateva insistente s-au gandit ca imi dau inapoi o parte din suma achitata (vorbim de o plata de 520 de Euro), adica 300 de Euro.
cu multumiri
,


0722476405;

eu am creat un topic nou "TEAPA EVOTURISM - rezolvare" haideti sa postam acolo!
PS: nu am luat cei 300 de euro si acum imi pare rau...

Edited by vali72, 12 May 2009 - 15:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate