Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...
 Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri
 Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 

TU ce faci ca sa schimbi ceva...?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
96 replies to this topic

#1
nm_anna_me

nm_anna_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2008
"Omul este suma acțiunilor sale, a ceea ce a făcut, a ceea ce poate face. Nimic altceva."M.Ghandi

Nu am dorit sa lansez o noua discutie despre romani, ..despre ceilalti...politicieni, interlopi, tepari, mitocani,...EI.. CEILALTI.. care ne invadeaza spatiul ... ne ingreuneaza trecerea aceasta efemera prin ceea ce NOI..am denumit..VIATA...

Parcurgand, in tacere ..randurile acestui forum..am intalnit atat de multe personalitati puternice.. glasuri..care se pot AUZI.. chiar daca sunt placate cu ironie, sarcasm..sau..asa zisul "misto"...

Nu ar trebui sa ne intrebam..inainte de a-i judeca pe EI...de a ne consuma singurele celule neregenerabile ale organismului nostru... sa ne intrebam: CE FAC EU CA SA SCHIMB CEVA?... poate ca nu trebuie sa schimbam LUMEA... ci doar sa ne schimbam pe NOI..

Sa invatam sa PRETINDEM ..fara a fi mitocani...in aceeasi masura in care suntem dispusi SA OFERIM..

Sa nu mai intoarcem privirea.. cand vedem UN GOLAN..imbrancind o fata...sau UN "RROM" incercand sa fure de la vre-un "FRAIER"..

Sa nu ne mai bucure... "Castigul" nostru... daca el are la baza.."Pierderea" altcuiva..

NU SUNTEM MAI DESTEPTI.. daca obtinem ceva..pentru ca altcineva a fost "FRAIER"...

Sa ne uitam in oglinda si sa ne vedem.. exact asa cum suntem...

"Dincolo de usa interzisa clocoteste viata mora­la a fiecaruia dintre noi. In odaia aceasta, in care ni­meni nu poate patrunde fara voia noastra si a carei usa ramane pentru ceilalti cel mai adesea inchisa, se desfasoara drama fiecarei vieti. Acolo au loc com­ple­zentele noastre cu noi, acolo isi au salasul duplici­tatile noastre, de acolo ne procuram scuzele pentru tot ceea ce facem." G.Liiceanu,Usa interzisa

Poate , daca ne vom privi mai cu atentie, pe noi, viata noastra, gasim toate acele lucruri care conteaza: zambetul celor dragi, cafeluta sau berea cu prietenii, sentimentul de bine dat de "un lucru bine facut"..

Cred ca ar fi interesant sa descoperim ceea ce ne face cu adevarat BINE!...

...Sa ne eliberam de greata si "raul" generat de CEILALTI..

..O zi frumosa tuturor..

Edited by nm_anna_me, 05 May 2009 - 09:48.


#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

CE FAC EU CA SA SCHIMB CEVA?
raspunsul e simplu: UN CACAT

"Lumea nu poate fi schimbata de furnici. India e un jeg imputit. Liiceanu e o masina de gargarit" - Mosotti

#3
bogdanel82

bogdanel82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.08.2007

View Postnm_anna_me, on May 5 2009, 10:39, said:

"Omul este suma acțiunilor sale, a ceea ce a făcut, a ceea ce poate face. Nimic altceva."M.Ghandi

Nu am dorit sa lansez o noua discutie despre romani, ..despre ceilalti...politicieni, interlopi, tepari, mitocani,...EI.. CEILALTI.. care ne invadeaza spatiul ... ne ingreuneaza trecerea aceasta efemera prin ceea ce NOI..am denumit..VIATA...

Parcurgand, in tacere ..randurile acestui forum..am intalnit atat de multe personalitati puternice.. glasuri..care se pot AUZI.. chiar daca sunt placate cu ironie, sarcasm..sau..asa zisul "misto"...

Nu ar trebui sa ne intrebam..inainte de a-i judeca pe EI...de a ne consuma singurele celule neregenerabile ale organismului nostru... sa ne intrebam: CE FAC EU CA SA SCHIMB CEVA?... poate ca nu trebuie sa schimbam LUMEA... ci doar sa ne schimbam pe NOI..

Sa invatam sa PRETINDEM ..fara a fi mitocani...in aceeasi masura in care suntem dispusi SA OFERIM..

Sa nu mai intoarcem privirea.. cand vedem UN GOLAN..imbrancind o fata...sau UN "RROM" incercand sa fure de la vre-un "FRAIER"..

Sa nu ne mai bucure... "Castigul" nostru... daca el are la baza.."Pierderea" altcuiva..

NU SUNTEM MAI DESTEPTI.. daca obtinem ceva..pentru ca altcineva a fost "FRAIER"...

Sa ne uitam in oglinda si sa ne vedem.. exact asa cum suntem...

"Dincolo de usa interzisa clocoteste viata mora­la a fiecaruia dintre noi. In odaia aceasta, in care ni­meni nu poate patrunde fara voia noastra si a carei usa ramane pentru ceilalti cel mai adesea inchisa, se desfasoara drama fiecarei vieti. Acolo au loc com­ple­zentele noastre cu noi, acolo isi au salasul duplici­tatile noastre, de acolo ne procuram scuzele pentru tot ceea ce facem." G.Liiceanu,Usa interzisa

Poate , daca ne vom privi mai cu atentie, pe noi, viata noastra, gasim toate acele lucruri care conteaza: zambetul celor dragi, cafeluta sau berea cu prietenii, sentimentul de bine dat de "un lucru bine facut"..

Cred ca ar fi interesant sa descoperim ceea ce ne face cu adevarat BINE!...

...Sa ne eliberam de greata si "raul" generat de CEILALTI..

..O zi frumosa tuturor..

In primul rand orice roman obisnuit poate sa raspandeasca materiale patriotice pe internet prin care sa intareasa unitatea national intr-o tara plin ca tradatori si aproape de destramata. In al doilea rand trebuie sa aratam strainilor ca romanii (aici inteleg romani adevarati si nu orice mafiot si infractor) sunt un popor onest care a contribuit mult in dezvoltarea culturii regiunii si chiar a Europei.

Edited by bogdanel82, 05 May 2009 - 10:03.


#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

In al doilea rand trebuie sa aratam strainilor ca romanii (aici inteleg romani adevarati si nu orice mafiot si infractor) sunt un popor onest care a contribuit mult in dezvoltarea culturii regiunii si chiar a Europei.
arata-mi mie, de test, cum sint romanii un popor onest (ce-o fi insemnind aia) si da-mi niste exemple de cum a contribuit MULT acest popor la dezvoltarea culturii in europa

#5
nm_anna_me

nm_anna_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2008

View PostMosotti, on May 5 2009, 10:52, said:

raspunsul e simplu: UN CACAT

"Lumea nu poate fi schimbata de furnici. India e un jeg imputit. Liiceanu e o masina de gargarit" - Mosotti

Asta e tot ce poti tu lua din viata asta?
Asta e tot ce poti face tu?
Ce ai incercat?
De cate ori te-ai ridicat din mocirla?
Iti respect statutul de moderator, dar asta ar trebui sa te oblige..sa iti ceara sa oferi modele..Ai?..Ai si altceva decat ...

..si apropo.. sunt furnici care inteapa.. si te fac sa schimbi locul de picnic... :)

#6
bogdanel82

bogdanel82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 18.08.2007

View PostMosotti, on May 5 2009, 11:05, said:

arata-mi mie, de test, cum sint romanii un popor onest (ce-o fi insemnind aia) si da-mi niste exemple de cum a contribuit MULT acest popor la dezvoltarea culturii in europa

Onest adica un roman adevarat nu merge in strainatate sa fura. Iar in lagatura de cultura n-am ce sa-ti zic daca n-ai auzit inca de scriitori si artisti romani de renume precum Mihai Eminescu, George Enescu, Nicolae Grigorescu, Ciprian Porumbescu si multi altii.

#7
RevengeOfTheShit

RevengeOfTheShit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.03.2009
Moso, zi-le mă că ai auzit de români onești, fericiți și tembeli și închide odată threadul ăsta de dobitoci, că le dau cu halba-n cap!

#8
nm_anna_me

nm_anna_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2008

View PostRevengeOfTheShit, on May 5 2009, 11:20, said:

Moso, zi-le mă că ai auzit de români onești, fericiți și tembeli și închide odată threadul ăsta de dobitoci, că le dau cu halba-n cap!

"fericiti"...poate...

"zi-le ma"..."tembeli"..."dobitoci"..."le dau cu halba-n cap"...

Tu ce esti? ...sarb,ungur,tigan,..apartii de alta natiune conlocuitoare..?...

#9
Leinarius

Leinarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,061
  • Înscris: 21.06.2007

View PostRevengeOfTheShit, on May 5 2009, 11:20, said:

Moso, zi-le mă că ai auzit de români onești, fericiți și tembeli și închide odată threadul ăsta de dobitoci, că le dau cu halba-n cap!
Ba, ce cool sunteti, ba, astia care dati cu rahat in toti... Moaaammaaaaa... cand o sa creasca mari o multime de copii o sa va urmeze calea... Desigur va doare in cur de asta, desigur... :rolleyes:

Mai lasati ba, gargara asta cu "mie mi se rupe de toti" ca nu e credibila... Orice om are un dor, vorba cantecului. Ca sunteti amarati, otetiti, ca nu va da pace frustrarea... Asta e, multe frustrari exista in zona noastra geografica. Modul in care le abordam insa difera, in mod evident unii gasesc si pace pe lumea asta, altii gasesc aparent numai otet si obida...

#10
RevengeOfTheShit

RevengeOfTheShit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.03.2009

View Postnm_anna_me, on May 5 2009, 11:55, said:

"fericiti"...poate...

"zi-le ma"..."tembeli"..."dobitoci"..."le dau cu halba-n cap"...

Tu ce esti? ...sarb,ungur,tigan,..apartii de alta natiune conlocuitoare..?...
Aparțin de mă-ta, cu care am conlocuit vreo 3 minute, adică exact atâta cât să-i dau un sloboz pe ochii ei migdalați și pe gurița ei roșie și cărnoasă, ca în deșteptarea româniei a lui grigorescu.

View PostLeinarius, on May 5 2009, 12:15, said:

Ba, ce cool sunteti, ba, astia care dati cu rahat in toti... Moaaammaaaaa... cand o sa creasca mari o multime de copii o sa va urmeze calea... Desigur va doare in cur de asta, desigur... :rolleyes:

Mai lasati ba, gargara asta cu "mie mi se rupe de toti" ca nu e credibila... Orice om are un dor, vorba cantecului. Ca sunteti amarati, otetiti, ca nu va da pace frustrarea... Asta e, multe frustrari exista in zona noastra geografica. Modul in care le abordam insa difera, in mod evident unii gasesc si pace pe lumea asta, altii gasesc aparent numai otet si obida...
Întâi și-ntâi că m-am ferit să fac copii care să-ți fie contemporani. Asta se numește responsabilitate civică. Și doi, dacă pe lângă oțet mai găsesc și niște cianură de potasiu, atunci, da, toți copiii care vor trăi în țara asta de căcat îmi vor mulțumi pentru că i-am scăpat de niște oratori de căcat, cu o retorică de căcat și fără bun-simț.
Notră pull dan votră cur!

Trăim într-o țară de căcat, în mijlocul unui popor de căcat! Terminați cu căcatul!

Peste tot unde te duci în țara asta pute a căcat și a mârlănie, numai voi vedeți peste tot neprihănire, istorie milenară, cristoși, dumnezei și genialitate!

Aaaa, și cultură, am uitat, peste tot pute a cultură și a căcat!

Abia aștept să vă văd șenile cu copiii voștri geniali care vor învăța istoria româniei scrisă de medelin voicu și camelia spătar!

#11
Leinarius

Leinarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,061
  • Înscris: 21.06.2007

View PostRevengeOfTheShit, on May 5 2009, 12:27, said:

Aparțin de mă-ta, cu care am conlocuit vreo 3 minute, adică exact atâta cât să-i dau un sloboz pe ochii ei migdalați și pe gurița ei roșie și cărnoasă, ca în deșteptarea româniei a lui grigorescu.


Întâi și-ntâi că m-am ferit să fac copii care să-ți fie contemporani. Asta se numește responsabilitate civică. Și doi, dacă pe lângă oțet mai găsesc și niște cianură de potasiu, atunci, da, toți copiii care vor trăi în țara asta de căcat îmi vor mulțumi pentru că i-am scăpat de niște oratori de căcat, cu o retorică de căcat și fără bun-simț.
Notră pull dan votră cur!

Trăim într-o țară de căcat, în mijlocul unui popor de căcat! Terminați cu căcatul!

Peste tot unde te duci în țara asta pute a căcat și a mârlănie, numai voi vedeți peste tot neprihănire, istorie milenară, cristoși, dumnezei și genialitate!

Aaaa, și cultură, am uitat, peste tot pute a cultură și a căcat!

Mostra de eminenta cenusie...
Renunt la berea aia, ba... Spala-te cu ea pe cap!

Eu nu vorbeam de neprihanire si culmile progresului... Dar esti prea ocupat cu auto-flagelatia in plan abstract si cu raspanditul de rahat in debit crescut sa mai si citesti ce scriu altii...

Cu tinerii naivi nu se lucreaza izbindu-i de angoasele unor suflete bantuite, ba... Daca nu ai o mana de intins treci mai departe, nu da cu piciorul...

#12
RevengeOfTheShit

RevengeOfTheShit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.03.2009
Oooo, daaa, tinerii naivi care-mi dau foc la bloc! Ce milă mi-e de ei, săracii! Hahahaha! Căcat, leșinarius, căcat! Tinerii naivi merg la școli, nu la dispute de căcat de pe threaduri de căcat despre istorii de căcat și popoare de căcat! Tinerii naivi învață, ca să nu mai stea în țara asta de căcat! Fac bani, ca să nu mai stea printre blocurile gri din țara asta de căcat! Dacă au părinți care nu sunt de căcat!...

#13
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
singurul lucru pe care-l fac EU sa schimb ceva este sa fiu o persoana cat mai buna.

Incerc sa fac ceea ce spun (peste 90% dintre romani nu fac ce spun ca fac, promit lucruri de care nu se tin);
cand spun "fac asta" incerc sa scot maximul de calitate posibil;
nu am atitudine defensiva si superioara cand vine vorba de ceva nou (si iar, peste 90% din romani, cand e vorba de a invata ceva cu adevarat raspund cu: "da' te crezi tu mai smecher?" uitand ca ignoranta da in prostie in 100% din cazuri);
la polul opus sta: "vai ce prost esti, nu stiai lucrul asta?" (aviz celor care au o bruma de informatii si se dau rotunzi cu praful de pe toba, sunt "smecheri" ca au invatat meniul ultimului telefon mobil)...

Ce as mai putea face EU?

Cred ca daca toti am face ce am scris mai sus ar fi o lume mai buna in Romania...

#14
RevengeOfTheShit

RevengeOfTheShit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.03.2009
După ce ați umplut țara, cu voturile voastre de căcat, de politieni și mafioți de căcat, acuma vă doare apendicita de tinerii naivi... Căcat!

View Postciureanuc, on May 5 2009, 12:36, said:

Ce as mai putea face EU?
Cred ca daca toti am face ce am scris mai sus ar fi o lume mai buna in Romania...
Ai să mori în șanț, și tinerii naivi, dimpreună cu prostovanii lor de părinți mari topicari și savanți de duminică, o să se pișe pe tine.
Love hurts!

Edited by RevengeOfTheShit, 05 May 2009 - 11:40.


#15
Leinarius

Leinarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,061
  • Înscris: 21.06.2007

View PostRevengeOfTheShit, on May 5 2009, 12:34, said:

Oooo, daaa, tinerii naivi care-mi dau foc la bloc! Ce milă mi-e de ei, săracii! Hahahaha! Căcat, leșinarius, căcat! Tinerii naivi merg la școli, nu la dispute de căcat de pe threaduri de căcat despre istorii de căcat și popoare de căcat! Tinerii naivi învață, ca să nu mai stea în țara asta de căcat! Fac bani, ca să nu mai stea printre blocurile gri din țara asta de căcat! Dacă au părinți care nu sunt de căcat!...

Zi-i asa.
Asta o semnez si eu, pana la aia cu plecatu.

#16
RevengeOfTheShit

RevengeOfTheShit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 188
  • Înscris: 02.03.2009
Într-o țară în care becali se bate pe burtă cu dumnezeu și teodosie vinde harul divin nu mai există decât căcat!

#17
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View PostRevengeOfTheShit, on May 5 2009, 11:41, said:

Într-o țară în care becali se bate pe burtă cu dumnezeu și teodosie vinde harul divin nu mai există decât căcat!
Cred ca ai norma pe zi la postari... ha ha ha.

#18
nm_anna_me

nm_anna_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.10.2008
[quote name='RevengeOfTheShit' date='May 5 2009, 12:30' post='6440195']
Aparțin de mă-ta, cu care am conlocuit vreo 3 minute, adică exact atâta cât să-i dau un sloboz pe ochii ei migdalați și pe gurița ei roșie și cărnoasă, ca în deșteptarea româniei a lui grigorescu.

...stii tu cum a fost mama mea?...sau ... asta e singura ta putinta?..sa imprastii murdarie?...

Lumea e mica,...prea mica..uneori...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate