Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 

problema unitate dvd-cd rw si cd original

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
marius80

marius80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2005
am si eu o problema care am intalnit-o in urma cu ceva vreme si nu i-am dat de cap. Se ia o unitate cd-dvd de la un laptop si un cd original protejat( cumparat original cu licenta) pe care vreau sa il copiel, mai bine zis sa ii fac o copie de siguranta ca in cazul in care il zgarii sa am altul( de copie am nevoie pt ca prograul care este pe el ruleaza doar cu cd in unitate). Dupa ce am luat cd in urma cu 3 ani am incercat sa il copiez dar era o necunoscuta : cu toate ca este un cd cu capacitate de 700 cand dadeam la proprietati imi arata ca are cam 1.7G si este protejat , acum cand am schimbat laptopul dupa ce bag cd in unitate il invarte si il mesteca dar nu imi deschide cd iar cand dau pe proprietati imi zice ca nu este cd in unitate,pe carcasa cd scrie ca e posibil sa nu functioneze pe unele unitati pe laptopuri.Poate cineva sa imi dea o solutie cum sa il vad pe calc meu si/s-au cum sa il copiez daca ma duc pe alt calc si il vede avand in vedere ca e protejat
multumesc mult

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Subforumul unde sa deschizi topicul l-ai gasit. E ok. Dar search mai departe n-ai dat. Mai sunt cred 100 de topice cu acelasi gen de problema ca a ta.
In Regulament scrie ca daca xista topic care contine aceeasi problema, nu mai deschizi alt topic ci postezi tot acolo.
Chiar sub topicul tau exista deja acest topic: http://forum.softped...howtopic=534435

Si uite ce aparea la SEARCH: http://forum.softped.....2Bcd+original

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate