Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Transferuri

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
smelll

smelll

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 354
  • Înscris: 23.11.2011
Buna seara,
Vreau sa ma transferl a anu in clasa xi la un liceu economic(eu fiind la elecronica si automatizari) in  orasul meu natal din mai multe motive:
-aici stau cu chirie la 300 km departare de casa,imi permit sa merg doar in vacanta
-nu ma inteleg cu colegii si alte chestii
Intrebarea este,daca ma duc la liceul resprectiv(economic) este posibil sa nu mai dau diferente motivand in transfer apropiere de domiciliu?
Ce profil ar merge este recomandat daca ma duc acolo?

#74
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
Salut.

Am si eu niste nedumeriri. Doresc sa ma transfer la mate-info, iar in prima saptamana din semestrul 2 voi da " diferentele". Nu mi s-a zis ce diferente voi da, dar uitandu-ma pe orar am vazut ca informatica este singurul obiect la care ar trebui sa dau(deoarece restul obiectelor le-am facut). Eu matematica am facut M2, iar Engleza si Franceza sunt trecute ca module , iar media nu mi s-a incheiat(urmand sa se incheie la sfarsit de an). Va trebui sa dau test si la mate, engleza si franceza? :|

#75
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,632
  • Înscris: 30.07.2003
Pai la mate-info avem M1, clar aici ai diferente serioase.

#76
pax0xFF

pax0xFF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 21.10.2012
Si ce nota trebuie sa iau la aceste "diferente" ca sa fiu admis?

#77
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,632
  • Înscris: 30.07.2003
Nu stiu regulamentul dar in spiritul scolii ar trebui sa fie 5.

#78
FloriD3Tei

FloriD3Tei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 11.06.2011

View Postpax0xFF, on 10 ianuarie 2013 - 22:14, said:

Si ce nota trebuie sa iau la aceste "diferente" ca sa fiu admis?

La fiecare materie la care dai diferenta ai practic 2 examene: scris si oral ... 6 e nota minima, ca sa consideri promovate examenele.

p.s.: am dat diferente, stiu cum e.

#79
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,632
  • Înscris: 30.07.2003
Ciudata logica mai are sistemul asta de invatamant ! Adica atunci cand merg din prima la profilul X trec clasa cu 5 dar daca vin din alta parte imi trebuie 6 !

Edited by neagu_laurentiu, 11 January 2013 - 11:30.


#80
FloriD3Tei

FloriD3Tei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 11.06.2011
ce e logic in Romanica noastra ?!? Mie mi s-a spus.. inainte sa dau examenele de diferenta.. ca trebuie sa iau 6 ca sa le promovez.

#81
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,453
  • Înscris: 01.12.2001

View PostFloriD3Tei, on 11 ianuarie 2013 - 11:07, said:

La fiecare materie la care dai diferenta ai practic 2 examene: scris si oral ... 6 e nota minima, ca sa consideri promovate examenele.
Fals. Vezi

Quote

Art.79. (1) Elevul corigent este declarat promovat la disciplina de examen, dacă obţine cel puţin media 5,00/calificativul suficient.
din ROFUIP

#82
necesar

necesar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.03.2013
/

Edited by necesar, 19 March 2013 - 15:29.


#83
emmae

emmae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.04.2013
Sunt clasa a X a la profil de stiinte ale naturii si as dori sa ma transfer in clasa a XI a la filologie deoarece sunt total pe langa cu materiile de la stiinte. Eu stau intr'un oras la 25 de km de Brasov si merg la liceu in orasul meu, dar as vrea sa ma transfer la un liceu in Brasov si imi voi face viza de flotant pe Brasov. Credeti ca as avea sanse sa ma primeasca la acel liceu daca nu as avea media cel putin egala cu a ultimului elev din acea clasa si sa ma primeasca pe motiv de apropiere de domiciliu?

#84
FloriD3Tei

FloriD3Tei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 11.06.2011
Mai exista un subiect, marcat ca Important, tot pentru asta: http://forum.softped...eri-intra-aici/

ti-am raspuns acolo.

#85
Alex-Ali-CaineRAU

Alex-Ali-CaineRAU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.07.2012
Salut!
Cum as putea-o convinge pe maica-mea sa ma mute intr-o alta clasa din aceeasi scoala de gimnaziu(nu sunt la liceu)?
M-am saturat de retardatii din clasa mea,profe idioate care te fac de cacat,"prestigiul" clasei noastre lasa de dorit(eu sunt primul la invatatura din clasa,nu ca as avea "stea in frunte" sau alte "aere" arongante :) )+ca am ajuns si la director(sper ca a uitat sau sa o prind pe directoare in sala directoriala la care sunt as la materia pe care o preda)din cauza problemelor create de altii(am spart tabla din cauza ca m-a impins un retardat f*tut de soarta si tot eu am platit(bine,am platit jumatate,dar tousi si jumate e mult) tabla,tot eu am ajuns in ochi prosti la director) si multe altele...
Eu cu cei din clasa aia in acre vreau sa ma mut ma inteleg foarte bine(in clasa aia sunt fete frumoase,dar nu ma mut din cauza asta,argumentele sunt mai sus+le pot scoate la un suc daca vreau ;) ).

But... Is a big problem : Maica-mea nu prea vrea sa ma mute... o zis ca POATE(ce plm,adica eu am muncit un an intreg si tu nici macar nu esti in stare sa ma muti?nu0i vina mea ca te-ai nascut pe vremea lui Ceasca)ma muta daca iau locul 1("concurez" cu o fata la care ii doresc tot "binele" la scoala Posted Image   si cred ca o intrec sau is la egalitate(ma intereseaza locul 1,nu cati is pe el) pt. ca a luat un 6 la engleza)

Imi puteti da argumente solide?Fie ele si false(de preferat reale,ca minciuna se afla)dar sa fie convingatoare.Nu prea stiu sa o bat la cap pt. ca n-am rabdare si nici sa plang fals.

P.S. O fata de-acolo care s-a mutat din clasa mea chiar ma roaga sa ma mut si eu,dar nu a mers nici motivul asta Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate