Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Lamuriri Clasa energetica AC

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
amo_rphis

amo_rphis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.01.2005
As dori daca se poate sa imi dati si mie ceva detalii despre ce reprezinta aceasta caracteristica(daca se refera doar la consum de curent sau si la altceva);am cautat pe forum dar poate nu am cautat destul pentru ca nu am gasit ceva concludent.multzam. :rolleyes:

#2
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
http://en.wikipedia....on_energy_label

#3
maricmanu

maricmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 26.03.2006
Asta cu clasa energetica este mai mult o chestie de marketing. Diferenta dintre 1,1 Kw si 0,98 Kw este mica si nu sta nimeni sa o verifice.
  Am avut un aparat de aer conditionat Ariston de clasa F (cu R22), consum 1,1 Kw pe incalzire si care imi consuma 20Kw/zi pe timp de uiarna (afara -5 grade). S-a defectat si l-am inlocuit cu un Nordstar de 0.98Kw de clasa A care imi consuma in aceleasi conditii 22Kw/zi.
  Totul este reclama. cauta calitatea nu specificatii aiurea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate