Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

FIFA 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
473 replies to this topic

#1
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Desi suntem doar la inceputul lunii Aprilie, m-am decis sa deschid acest topic pentru ca Santiago Jaramillo, un Gameplay Producer    FIFA 09, a anuntat deja primele detalii legate de FIFA 2010, varianta Next-Gen, dezvoltata pentru PlayStation 3 & Xbox360, si, de ce nu si pentru PC.

Quote

Manager Mode: Many of you hace suggested several improvements for Manager Mode in FIFA10. While we won't be able to address all of them this year, I can tell you that many of the issues you mentioned will be solved for FIFA10. We know that Manager Mode is one the most important Game Modes in the game, and as such it received a lot of attention from the development team this year. This means having more realistic results in sim matches (i.e. more realistic league table); having a more compelling transfer system; improved atmosphere, player growth, and many more. In the end, it is a matter of prioritizing and have a plan that will continue to improve MM not just in FIFA10, but in all the FIFAs to come.

Flick Passes: We are constantly trying to improve our passing system, and part of it is adding variety. Last year we implemented swerve on through balls, so that skilled passers could play more effective through balls. Flick passes are definitely part of the game. What we have to ask ourselves is whether we want them to be contextual (such as back heel passes in the game right now) or using the R1 or RB modifier as suggested by Superman92.

Ball Physics: We made changes to the Ball Physics last year, and it became what I think is the most realistic Ball behaviour in-air that we have had. However, there were a few problems that we did not have time to fix, such as the ball bouncing too fast after it hits a player. We are working this year to polish this feature and fix issues such as this.

Defensive Line height: Very good point. We always need to have a balance between defending and attacking. At the moment, the attacking team has an edge when it comes to ground and lofted through balls. I think part of the problem is that the defensive line defends too high at times, and that our lofted through balls are too accurate. We are definitely aware of this issue and we hope that it will be much improved for FIFA10.

Stamina and attributes: We already have long-term and short-term stamina. Also, stamina has an impact on certain attributes and CPU AI decisions. That said, there are still several Gameplay features that could use the impact of stamina. Let me know what specific aspects of the game you think should be affected by it...

General Gameplay: Very good suggestions here. As I mentioned before, there is only so much we can do in one development cycle, so we won't be able to address all of the concerns at once. That said, in FIFA10 we hope you get a much better gameplay experience through improvements in all of our areas: CPU AI, set pieces, physical play, defending, positioning, GK, etc...
To touch on some of the spefic comments below...
You can already bring the GK up for a corner if you are losing by 1 or 2 goals in the last 5 minutes of the game if you change your mentality to Very Attacking.
We will try to improve the context in which back heel passes are performed, and this includes using them more in the right situations.
Difficulty level is always a tricky one. We want to make the game accessible for rookie gamers, and challenging and rewarding for experienced ones. Do you guys think it is too difficult or too easy in specific difficulty settings?
Sursa - FIFA Soccer Blog
Sursa - EA Forums

O traducere sumara in Limba Romana este cea mentionata mai jos:

Quote

Fizica mingii: Am adus un numãr considerabil de schimbãri la acest capitol anul trecut, astfel obținând ceea ce noi considerãm cea mai realistã simulare a unei mingi în aer. Au fost însã și câteva probleme pe care nu am putut sã le rezolvãm, cum ar fi faptul cã mingea sãrea prea rapid dupã ce se lovea de un jucãtor. Anul acesta lucrãm sã finisãm acest capitol și sã eliminãm astfel de probleme.

    Pasele cu exteriorul piciorului: În continuare vrem sã aducem îmbunãtãțiri sistemului de pase, iar acest lucru însemnã mai multã varietate în joc. Anul trecut am implementat cu succes traiectoria curbatã a unei pase printre. Pasele cu exteriorul sunt o parte importantã a jocului așa cã acum încercãm sã stabilim dacã mișcarea se va realiza automat (cum sunt pasele cu calcâiul în Fifa 09) sau va putea fi accesatãcu unul din butoanele speciale de pe gamepad.
Poziționarea liniei defensive: Trebuie sã existe întotdeuna un echilibru între apãrare și atac. La momentul actual, echipa din atac are un anumit avantaj când trimtie pase printre pe jos sau prin aer. Cred cã una din probleme se datoreazã faptului cã linia de fundași a adversarului se apãrã prea sus în anumite momente iar pasele printre devin mult prea eficiente. Încercãm sã remediem acest dezavantaj și sperãm cã îi vom aduce schimbãri esențiale în Fifa 10.

    Alte elemente de gameplay: Dupã cum am mai spus, avem un timp limitat de dezvoltare, așa cã nu putem sã ne adresãm tuturor problemelor dintr-o datã. Însã sperãm ca Fifa 10 sã vã ofere o experiența unor îmbunãtãțiri superioare la toate capitolele: AI, faze fixe, joc fizic, apãrare, poziționare, portari, etc.
Modul Mager: Am primit foarte multe sugestii de îmbunãtãțiri pentru modul Manager din Fifa 10. Chiar dacã anul acesta nu vom avea timp sã le luãm pe toate în considerare vã putem garanta cã o mare parte din problemele menționate vor fi rezolvate. Știm cã acest mod este unul din cele mai importante aspecte ale jocului, așa cã a primit toatã atenția noastrã în cursul acestui an. Astfel, meciurile simulate vor avea rezultate mai realiste (de unde și clasamentele vor fi mai realiste); sistemul de transferuri va fi detaliat și îmbunãtãțiri esențiale vor fi aduse atmosferei de la club, creșterii jucãtorilor și așa mai departe. Avem un plan de prioritãți, acesta asigurând cã îmbunãtãțirea modului Manager nu va include doar Fifa 10 ci și toate cele care vor urma.
În plus, producãtorul aștepatã sugestiile voastre pentru a îmbunãtãți seria Fifa în acest topic, promițând cã va citi toate postãrile și va aduce la cunoștința echipei dezvoltatoare cele mai importante observații.


Din pacate, sunt pesimist in ce priveste varianta PC, deoarece, pe forumurile EA, Santiago a raspuns negativ la intrebarea "Sunteti responsabil si de gameplay-ul de pe PC ?", ceea ce inseamna ca sunt sanse destul de mari ca FIFA 2010 pe PC sa ramana Current-Gen, cel putin pe parte de gameplay, la fel ca variantele PlayStation 2 si Nintendo Wii.

O alta noutate pentru unii, si o stire veche pentru altii referitor la dezvoltarea lui FIFA 2010 pe PC este schimbarea Line-Producer-ului PC, Paul Hossack fiind inlocuit de Luke Didd, cel dintai "migrand" catre alte "zone".

Ar mai fii de mentionat aici ca David Rutter, responsabil pentru dezvoltarea FIFA 09 pe PlayStation 3 si Xbox360 va fii Line-Producer si pentru FIFA 2010, un lucru cred eu imbucurator, deoarece chiar a reusit lucruri frumoase cu ultimul joc din serie.

Inca un lucru trebuie postat : a aparut acum vreo 2 luni si jumatate o poza in care erau trecute cateva din proiectele  FIFA 2010.

[ http://img509.imageshack.us/img509/151/highresfc8.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aveti mai jos si scrisul de pe acea tablita, mai exact o parte din cuvintele trecute in poza de mai sus:

Quote

- PC NG Gamepad S...
- Get 09 Telemetry
- Schedule Post-Chip
- Stadium Work: Ch...
- Chant Capture: Send
- Kit Dic (or "Dlc") = Text N...

Ultima speculatie legata de  FIFA 2010, este cea de a se dezvolta si o varianta pentru iPod, dar totul este o speculatie, nimic concret pana acum.

Daca aveti o sugestie pentru  FIFA 2010 pentru PC, Xbox360, PlayStation 3 si PlayStation 2 nu uitati s-o precizati aici, si pe Forumurile EA.Fiecare sugestie este binevenita.
Mai exact:
PlayStation 3 / Xbox360 : AICI
PC : AICI (Current-Gen) si AICI (Current-Gen & Next-Gen)
PlayStation 2 : AICI

Edited by Merdiso, 07 April 2009 - 16:14.


#2
Emia

Emia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 05.02.2008
Tare mi-e teama ca o sa fie the same old shit pe PC ca deh nu are destula putere sa ruleze Fifa NG dar are putere sa ruleze GTA IV...Cum cei de la 2K Sports si KONAMI au jocuri next-gen pe PC si cei de la EA sports nu au, pur si simplu le e lene si sa porteze jocul de pe Xbox 360.

#3
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Ca sa o spun si eu pe aia dreapta si eu cred ca FIFA 10 PC nu va fii NG pe PC, dar EA nu vrea sa porteze jocul de pe consola (cum e PES 2009 portat de pe Cutia X si e si o versiune mai buna decat cea pentru 360), ci ca nu vrea.Daca vroia, porta jocul de pe consola (se poate, atunci cum NBA 2K9 si PES 2009 sunt NG si pe PC?), dar nu vor, si ca sa se "Scoata" pun scuze de genul "Daca am face FIFA Next-Gen si pe PC nu ar putea fii jucat decat de maxim 3% din gamerii de pe PC), si au mai scapat un an.
Pe mine nu m-ar deranja daca nu ar fii NG, dar sa faca naiba ceva cu el, sa mai schimbe texturile stadioanelor, sa puna gazoanele next-gen (se poate, la FIFA 09 e un patch foarte bun care face gazonul similar cu varianta NG), sa schimbe score-board-ul, comentariul (nu-mi spuneti ca, comentariul creste/scade cerintele de sistem ...), sa introduca sistemul de miscare al jucatorilor de la FIFA 2005 (Daca nu credeti, jucati FIFA 05 sa vedeti cat de natural sa misca jucatorii, aproape ca la PES, si vorbesc foarte serios), sa schimbe putin tribunele (ar putea face mai multe culori si mai multe animatii ca photoshop-ul face minuni, iar tribunele 2D sunt defapt niste poze, d-aia animatiile se tot repeta, d-aia arata ca niste hartii), dar ei nici atat nu fac, asta ma enerveaza cel mai mult.
Va garantez ca daca ar face cea mai buna varianta Current-Gen posibila FIFA 10 PC ar fii peste PES 10 PC, pentru ca PES-ul, desi are engine NG, programatorii Konami nu stiu sa profite asa bine de el precum o fac cei de la EA cu engine-ul FIFA 09, probabil motivele fiind incompetenta programatorilor si/sau bugetul mic pe care il are Konami la dispozitie comparativ cu EA-ul, care pana una alta e cea mai mare firma de jocuri.
Eu am patch-uit la greu FIFA 09 (cu tot felul de patch-uri de grafica, gameplay, interfata, chiar si sunet) si stiu ce vorbesc, se mai poate scoate ceva din engine-ul ala vechi, dar ei nu intind coarda la maxim, doar cu nervii nostri.
Edit: Uitasem sa precizez.Cei de la EA spuneau ca procesorul unui PC nu este destul de rapid ca sa controleze miscarile celor 22 de jucatori (si sa zicem animatiile tribunelor).Atunci cum un Dual-Core normal (ca si al meu, de exemplu) poate sa ruleze Empire: Total War la setari highest in 1280 cu aproximativ 25 de cadre pe secunda cand sunt 5000-6000 de oameni, care se omoara la greu ? Cum de eu cu sistemul din semnatura pot juca PES 2009 cu 75FPS la orice setare vreau eu ? Eu sincer, nu vreau grafica Next-Gen (e buna si aia din 09, un pic daca ar slefui-o ar fii perfect), ci un gameplay care macar sa semene cu unul next-gen, si ar mai trebui reparat serios bugg-urile, care in 2009 sunt prezente la tot pasul.
P.S. Sa vad daca, pana la urma FIFA 2010 va fii NG si pe PC, daca va fii CG (si un CG normal, exact ca editiile precedente) cred ca iau consola ... <_<
Promit solemn sa va tin la curent cu tot ce misca nou in aflarea noutatilor despre FIFA 2010, puteti/putem pune aici tot ce gasim/gasiti referitor la orice versiune, orice stire e binevenita, si chiar daca suntem in special pe un forum de PC-uri parerea mea ar fii ca adminii sa permita postarea de noutati legate de FIFA 2010 si pe alte platforme, nu numai referitoare la varianta PC.

Edited by Merdiso, 07 April 2009 - 17:07.


#4
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
FIFA 2010 va fii anuntat oficial mai repede ca niciodata :rolleyes:

Quote

Preparing for the great unveiling. Off to the UK next week to meet a heap of journalists and show some very early FIFA 10 for the first time.
Sursa - FIFA Soccer Blog

Edited by Merdiso, 15 April 2009 - 17:23.


#5
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
Nimic nou? :huh:
Sper ca fifa 2010 sa aiba un gameplay cat de cat decent. La fifa 2009 au schimbat putin grafica insa, in rest, n-am vazut schimbari majore ci chiar unele bug-uri. De exemplu sar la cap si da fault aproape intotdeauna impotriva mea. Nici grafica nu este prea stralucita, (cu tot cu patchurile lui merdiso  :lol: ), dar macar s-a mai schimbat ceva. Oricum 2009 a fost mai buna ca 2008 zic eu. Sper ca 2010 sa fie NG  :)  Eu sper, lasati-ma sa visez  :D

#6
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Deocamdata nimic nou, dar va fii anuntat in curand in saptamanile acestea.
Eu zic ca cu patch-urile mele grafica e ok (eu am mai gasit si niste stadioane care arata ceva mai bine, si un sistem de iluminat mai bun, nu mai intra lumina nocturnei in textura stadionului), dar gameplay-ul e aproape la fel (zic aproape ca sunt si patch-uri de gameplay ce mai indulcesc putin jocul).
Sper sa faca un FIFA 10 bun si pe PC, pentru ca altfel nu vad cum ar mai putea concura cu PES 2010 care se pare ca o sa adopte un engine si mai nou ca cel din 2009.

#7
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
PES 2010 pare sa ridice nivelul simulatoarelor de fotbal din ce in ce mai sus ... sper sa nu se piarda FIFA pe parcurs :)

#8
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007

 abcdefu, on Apr 29 2009, 17:42, said:

PES 2010 pare sa ridice nivelul simulatoarelor de fotbal din ce in ce mai sus ... sper sa nu se piarda FIFA pe parcurs :)
Risc sa fiu un pic rautacios, dar cred ca Fifa sa piedut pe drum de vreo cativa ani buni.
Jocul trebuie refacut de la 0

#9
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Da.. nu cred ca esti rautacios, ci doar realist :D

#10
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pe PC si eu am aceeasi parere -> FIFA s-a pierdut, pentru ca cu schimbari mici nu faci fata concurentei, decat daca concurenta e incapabila, sau la randu-i nu-i pasa de succesul / insuccesul jocului.
Pe Xbox360 si PS3 in schimb, eu cred ca PES ar trebui facut de la 0, caci nici gameplay-ul PES-ului nu mi se pare ceva magnific.
E un gameplay destul de reusit, dar are destule probleme, si uneori nu pare simulator, uneori pare cam hilar -> e bazat prea mult pe pase, putine ocazii de poarta, mult mai putine trick-uri decat FIFA (reamintesc, ma refer la FIFA PS3/Xbox360) si mai sunt inca multe alte lucruri mai mici pe care nu le-am reamintit.
Apoi mai trebuie reamintit comentariul jenant, echipele putine, interfata slaba si chiar grafica slaba, pentru ca, daca pe PC multi o considera ok pe console sunt destui care prefera FIFA din start doar ca arata mult mai bine.
Teoretic ar trebui sa spunem ca licentele se rezolva cu patch-uri.Pe PC se rezolva cu patch-uri, dar pe console cine stie sa faca patch-uri pentru un joc in afara de programatori ? Eu nu cred sa existe vreun patch neoficial pentru PES 2009 pe console, si nici la FIFA.

Edited by Merdiso, 05 May 2009 - 13:04.


#11
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Edge Hints At FIFA 10 Reveal

Quote

Like we posted many weeks ago, we have a strong feeling Edge will be the first magazine to show off EA’s next FIFA title. In its latest issue, the ‘Next Month’ page is the header above; lush green grass. The picture hint is a common theme in the magazine, and this is no different.
Is this the biggest clue yet? All will be revealed June 4th!
[ http://fifasoccerblog.com/files/2009/05/fifa10clue.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa - FIFA Soccer Blog

Deci, cam la inceputul lui Iunie vom vedea daca FIFA 10 va fii anuntat sau nu ... :rolleyes:

Edited by Merdiso, 09 May 2009 - 09:20.


#12
Magus_Mainyu

Magus_Mainyu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.11.2007

 Merdiso, on May 5 2009, 14:02, said:

E un gameplay destul de reusit, dar are destule probleme, si uneori nu pare simulator, uneori pare cam hilar -> e bazat prea mult pe pase, putine ocazii de poarta, mult mai putine trick-uri decat FIFA (reamintesc, ma refer la FIFA PS3/Xbox360) si mai sunt inca multe alte lucruri mai mici pe care nu le-am reamintit.

"e bazat prea mult pe pase, putine ocazii de poarta, mult mai putine trick-uri decat FIFA" - pai cam asa e si in realitate. Pes se vrea simulator, deci incearca sa simuleze realitatea. In general intr-un meci vezi pase multe si cateva ocazii de poarta(in medie cam 4-5 de echipa). Daca stam putin si ne uitam la EPL, nu prea apucam sa vedem trick-uri, alea sunt mai dese in La Liga dar nici acolo precum in Fifa.
Fifa 2010(joc de la 98 incoace, in afara de 09 caci in timp ce jucam o8 am descoperit pes-ul si am tradat credinta in fifa :) ) ar trebui sa devina simulator si neaparat cu NG daca vrea sa mai fie bagata in seama de gamerii pe pc in urmatorii ani. Daca o va mai tine tot asasi in urmatoarele 2-3 editii de Fifa, nu prea vad cati o sa mai cumpere jocul pe PC si cam toata lumea sa treaca pe console sau sa-si ia pes pe pc daca le sta in gat consola.

Edited by Magus_Mainyu, 16 May 2009 - 04:34.


#13
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Da, se vrea Simulator, dar mie imi place mai mult un Semi-Simulator ca FIFA NG decat PES NG, adica prefer sa fie putin mai arcade dar sa fie mult mai spectaculos decat un simulator cu putine faze de poarta.
Este adevarat ca de vreo 3 ani nu ma mai uit la meciurile din extern, dar cand ma uitam cel putin in La Liga vedeam zeci de ocazii pe meci, si cel putin 3-4 goluri / meci, iubeam sa ma uit la asemenea meciuri !
Eu sper ca urmatorul FIFA sa fie NG si pe PC, dar sa nu fie simulator 100%, sa fie ca FIFA 09 NG, sa simti ca joci un joc de fotbal dar sa ai totusi si niste elemente arcade, ca sa creeze un fotbal spectacol.

Edited by Merdiso, 16 May 2009 - 09:43.


#14
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Chiar credeti ca vanzarile FIFA vor scadea daca nu va fi simulator?Fiti seriosi,lumea vrea FUN,nu un joc in care 90% pasezi la mijlocul terenului si 10% marchezi.La punctul asta PES 08 sta muuuuuuuuuult mai bine ca PES 09 si de asta eu il prefer pe primul.
Am fost un mare fan PES 08,eram fanatic si nu acceptam FIFA sub nici o forma,dar cand am vazut apararile din PES 09 si jocul din FIFA 09 am ales clar ultimul joc.

Deci mie imi plac PES 08 si FIFA 09(ca fifa 08 a fost un dezastru imens,dar 09 imi place).

#15
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pai da, asta ma enerveaza si pe mine ... PES 2009 e un joc bazat pe pase pe la mijlocul terenului (in zona de mijloc), pe cand FIFA pe console este fun, este un joc de fotbal (nu de copaci / roboti fara viata) dar e mult mai atractiv, mai distractiv, are asa-zisul storyline (adica manager mode), multe echipe, grafica foarte buna, comentariu excelent, coloana sonora, interfata, si mai ales modul ONLINE, la care PES 2009 (si 2008) sta/stau foarte PROST.
Si mie imi place PES 2008, dar uneori mi se pare putin prea rapid (PES 2009 deja mi se pare prea lent).

Din cate se zvoneste FIFA 2010 va fii acelasi joc, in mare parte ca si FIFA 09, inclusiv variantele de pe console.
Zic asta pentru ca am vazut pe blog-ul oficial FIFA (FIFA Soccer Blog) un post al unui admin de acolo care a avut posibilitatea sa joace FIFA 10 (asta se intampla cam acum 2 saptamani), si nu cred eu ca schimba acum jocul si nu l-au schimbat deloc pana in prezent.

Edited by Merdiso, 16 May 2009 - 12:40.


#16
Scrappy_Coco

Scrappy_Coco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 11.08.2008
A aparut site-ul oficial FIFA 2010. In 12/13 zile avem primele poze/trailere. http://fifa.easports...nGB/home.action

DAR! Dã ce nu apare PC acolo jos? Vad PS3, Xbox, Wii , DS , PSP , PS2 dar PC nu. :unsure:

#17
Emia

Emia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 05.02.2008

 Scrappy_Coco, on May 23 2009, 23:01, said:

A aparut site-ul oficial FIFA 2010. In 12/13 zile avem primele poze/trailere. http://fifa.easports...nGB/home.action

DAR! Dã ce nu apare PC acolo jos? Vad PS3, Xbox, Wii , DS , PSP , PS2 dar PC nu. :unsure:
Sigur apare si pe PC, am citit pe wikipedia ca va folosi Frostbite engine acelasi engine pe care il foloseste Battlefield: Bad Company.

#18
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
De aparut va aparea si pe PC, din ce am auzit engine-ul ala e folosit si in varianta NG.
In plus, pretul pentru PC este de 50$, iar FIFA 09 era 30$.
Cred si eu ca e NG, caci fortati de concurenta nu mai puteau sa scoata chiar acelasi old-sh*t, se faceau prea de tot de ras.
Si inca ceva: Foarte probabil jocul va fii anuntat la E3, adica pe 1 Iunie.
Vedeti ASTA si asta.
Detalii legate de Frostbite Engine aveti pe Wikipedia.
Interesant este de aflat urmatorul lucru:

Quote

DICE next-gen engine & framework

Built from the ground up for Xbox 360 and Playstation 3, Multi-core PCs with Direct3D 10 along with SM 4.0 and designed to be used in future DICE games.
Sper ca nu va fii pe DX10, dar daca va fii voi pune si Vista, NG sa fie. :rolleyes:

Edited by Merdiso, 24 May 2009 - 19:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate