Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

FIFA 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
473 replies to this topic

#37
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Si ce daca va avea aceeasi grafica (care e foarte buna, btw) ? Conteaza ca vor imbunatati gameplay-ul. Asta e cel mai important..  ;)

#38
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Si Manager Mode-ul va suferi ceva modificari, si asta e un lucru bun.
Eu totusi nu m-as multumi pe deplin cu EXACT aceeasi grafica, arata foarte bine, ce-i drept, dar ar mai putea retusa unele lucruri.
Cel putin, fetele unor jucatori : Ronaldo nu seamana prea bine in 09, fizionomia da, dar detaliile nu, privirea e alta, fata nu e chiar asa dreptunghiulara.

#39
rapidistu_029

rapidistu_029

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.05.2008

View PostMerdiso, on 3rd June 2009, 19:58, said:

Poate.Si cred ca, ca sa para FIFA 10 i-au mai editat si fata lui Rooney :roflmaofast:.
Apropo, uitati AICI toate pozele available pentru FIFA 10.
Toate sa fie Photoshop ?

toate pozele astea sunt pentru XBOX pentru PC nu au aparut ?

#40
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pe PC inca nu a aparut nimic, cand va aparea ceva voi vedea, nu stau degeaba zilnic pe forumurile EA :lol:

#41
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
EA details FIFA 10 upgrades  :thumbup:  

Prea frumos arata managerul, sper sa arate asa si pe pc pentru ca ar fi prea penibil sa nu arate pt ca numai au nici o scuza, de ex. sa nu suporte pc-urile  :deadtongue:  ...

Attached Files



#42
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Frumos, nu se compara cu MM-ul din 2009.
O chestie pe care sigur ne intereseaza : FIFA 10 PC nu va fi nici NG dar nici CG, va folosi un nou engine diferit de cele doua.
Sper sa fie macar ca FIFA 07 pe Xbox 360, comparativ cu FIFA-ul actual tot ar fi un upgrade.

#43
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View PostMerdiso, on 8th June 2009, 21:36, said:

Sper sa fie macar ca FIFA 07 pe Xbox 360, comparativ cu FIFA-ul actual tot ar fi un upgrade.

Nu ar fi un upgrade. Ar fi un upgrade FOARTE MARE !  ;)

#44
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Depinde ... Nici FIFA 07 Xbox 360 nu rupe pentru mine deloc gura targului (adica tot PES-ul l-as prefera, caci nu cred ca PES 2010 va fi mai slab decat PES 2009), dar sa fim seriosi ... este totusi joc de fotbal.
Apropo, niste poze pentru cei cu Xbox 360 / PS3.
Stiu ca nu sunt foarte clare, dar m-am gandit ca poate nu ma veti injura :lol:.
AICI, AICI, AICI (ala din stanga e David Rutter, Line Producer-ul FIFA NG), AICI si AICI.
Si totusi, nu inteleg de ce nu le-au facut mai clare, dar ... in fine.
Si pozele astea imi confirma inca odata ca varianta NG nu a suferit modificari grafice (sau foarte mici), dar Manager Mode-ul pare sa fie ... extraordinar.
De gameplay nu mai zic, feature-urile ar trebui sa zica totul :rolleyes:.
Si, uitati-va la a 4-a poza.Scrie pe "pelicula" aia FIFA 10 PC Hands-On, si pe randul paralel cu cei care joaca FIFA pe Xbox sunt si 2 PC-uri (alea cu carcase Antec Nine/Twelve Hundred) si pe monitoarele alea mi se pare ca, terenul are aceeasi culoare ca si cel NG.Sa fie poate vreun semn ? :rolleyes:
Defapt, si la poza 24 se vede integral un monitor cu jocul (si Twelve Hundred-ul de la Antec) dar nu pot sa observ decat 2/3 jucatori ca si-a bagat ala CAPUL !

Edited by Merdiso, 09 June 2009 - 13:27.


#45
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Pentru mine poate saramana aceeasi grafica(dar EXACT aceeasi,nu m-ar deranja),atata timp cat Manager Mode-ul si gameplayul vor arata ca in poze :inlove:....

#46
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Hai ca asta ai zis-o.Cum iti dai tu seama cum arata gameplay-ul in poze ? :roflmaofast:
Spre exemplu, in Iulie 2008 (pe la inceput) cand s-au facut primele 2/3 poze cu FIFA 09 PC de deasupra terenului (sa vezi doar terenul si jucatorii) sincer spuneai "Oau, in sfarsit va fi un FIFA pe cinste", dar cam cu totii ne-am retras cuvintele cand am vazut primele secvente cu gameplay-ul.
In poze si trailere toate jocurile acum arata bine (e foarte USOR sa faci un trailer pt un joc daca ai jocul, si e foarte usor sa il faci atat de bine incat jocul sa para mult mai bun decat este, si o zic din PROPRIA experienta), insa cand il joci tu de multe ori iti schimbi parerea imediat.

#47
DmnY

DmnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.06.2008
Multumim de informatii, Merdiso.

Daca acel Improvements List e adevarat, anul asta Fifa va fi mai bun. Pare sa rezolve toate problemele majore (animatiile arbitrilor, tribunele, fluiditatea jocului, cinematics). Mi-ai starnit nerabdarea cu acel post :). Ai citit undeva ca va fi alt engine ? Ar fi ceva...

Faptul ca va fi Legendary deblocat de la inceput este un lucru bun, dar sper sa-l faca MAI GREU. La 09 bat in Manager Mode cu 3,4 - 0,1 meci de meci, pe 4 minute repriza (e drept, cu Man U). E mult prea usor, nici nu ajung la poarta ta.

Edited by DmnY, 15 June 2009 - 12:49.


#48
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pe 22 Iunie va fi anuntat oficial FIFA 10 pentru PC, caci producatorul are interviu in Paris, lucru confirmat chiar de el.
Pentru mai multe amanunte click AICI.

Edited by Merdiso, 15 June 2009 - 19:04.


#49
danybraun

danybraun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.06.2009
DIN POZA SE VEDE CA VA APAREA SI PE PC DESI INCA NU S-AU PUS POZE PT PC

Attached Files


Edited by danybraun, 16 June 2009 - 23:43.


#50
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Stie toata lumea asta, s-a si facut subarie pentru FIFA 10 PC pe forumurile FIFA 10 ;).
De altfel, si Line Producer-ul PC e activ pe forum.

#51
rapidistu_029

rapidistu_029

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.05.2008
- More licensed teams (Romanian League and Argentina confirmed) - Attachés Live Season for more links (will be that we will have to Brazilian brought up to date in real time?) - Details of the supporter improved, corners and different behavior for each situation of the party - DLC' s
Future with kits brought up to date of the teams, balls, boots, stadiums... between others.

am gasit undeva asta , dar era vorba despre console . Daca baga liga I pe consloe baga si pe PC nu?

#52
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Du-te Dinamo!
Ura!!!!Fifa 10 se pare ca va fi un joc super,eu preconizez,asa,my 2 cents opinion,bazata pe nimic concret,ca va fi mai bun ca PES.Pur si simplu pare sa fie altceva ca in fiecare an.
Merdiso,e parerea mea ca vor imbunatati gameplayul.Manager Mode arata genial :wub:,si daca au muncit asa de mult doar la meniu,apai la gameplay ar trebui sa fie foarte foarte distractiv si realist :wub:.Dar nu e exclus ca EA sa faca meniuri frumoase si jocul prost <_< .

#53
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Cu siguranta ca baga pe TOATE versiunile de FIFA, caci ei platesc acele licente, si iti dai seama ca, cu cat mai multe licente cu atat mai bine si pentru ei.
Daca va avea intr-adevar Liga 1 si va fi facuta cum trebuie, si va avea un gameplay mai de fotbal (nu de popice) o sa-l cumpar si pe asta.
Oricum, acuma baietii de la FIFARomania si FIFA Pro nu prea ar mai avea ce sa faca.
Doamne, va imaginati cum vor arata stadioanele romanesti in versiunea Next-Gen ? :inlove:
Si tribunele ... si in plus, Luke_Didd a zis ca si pe PC suporterii vor avea tricouri cu echipa favorita, adica de exemplu suporterii Brasovului vor fi in galben, cei ai Romaniei in portocaliu s.a.m.d. :thumbup:
Partea proasta este ca, conducerea EA a dat ordin sa nu se organizeze turneul din aceasta saptamana in mai multe capitale importante din Europa in care sa fie dezvaluite alte feature-uri, si s-ar putea sa asteptam pana in Iulie pana vom vedea niste poze cu versiunea PC.
Sper ca, Liga 1 sa fie in FIFA, caci anul asta s-a cumparat si la noi pe PS3/Xbox 360.

Edited by Merdiso, 23 June 2009 - 08:56.


#54
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
Daca pun astia de la fifa si liga1 cred ca am sa-l joc si eu.Si sper sa nu mai oboseasca jucatorii asa de repede.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate