Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...

Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje
 Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 

Amenzi sosite prin Posta Romana !

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Moldoveanul

Moldoveanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.02.2005
Am primit aviz in posta ca am o recomandata, dar vazand ca e nestampilata am avut o presimtire ca ar putea fi de la politie. Am aruncat avizul, dar azi am primit iar in cutia postala tot un aviz, de data aceasta era stampilat doar de oficiul postal de care apartin si scria ca e reavizat ! Tot aveam ceva de ridicat de la posta si am zis sa intreb si de recomandata. Surpriza: amenda de la "militia romana", scria si din ce localitate (Dumbraveni, jud.Suceava - aici sunt  camere cu radar), dar eu stiind ca in acea localitate niciodata n-am depasit viteza maxima legala, avand cunostinta de "camere radar" inca inainte de instalare nu am ridicat recomandata de la posta.
Intrebare: Ce se intampla daca refuz sa ridica de la posta "scrisorica de la militie" ? S-a mai intalnit cineva cu aceasta situatie ? Rog sa dea amanunte. Multumesc.

#2
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
iti mai vine de 2 ori si dupa 6 luni de cand ai luat amenda se prescrie

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
nu cred ca se prescrie ci o vei regasi la impozit
unii asa au patit si au platit in intregime, altii nu

eu am primit una si am platit-o, 60 lei in 48h + 2 puncte penalizare
decat sa o regasesc agatata de coada peste 1-2 ani, am preferat sa scap de ea acum
stiam totusi ca am cam exagerat cu viteza pe dn1 :(

#4
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
la mine una a ajuns impozit una nu a ajuns ...
depinde de bafta cred.oricum mai bine la impozit nu mai iei puncte

#5
micutza08

micutza08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 10.10.2008
Vezi ca e posibil si sa te trezesti ca ti-o aduce postarita la usa.Asa a patit "el" :P

#6
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
totul se rezolva in lumea asta ...

Edited by aalinn, 07 April 2009 - 15:28.


#7
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
de curiozitate, daca as ignora gratios o amenda cand am condus masina firmei, se regaseste si asta in impozitele firmei? presupun ca da.

mi-am facut "botezul" amenzilor (cu 81 in Sinaia, hahaha) si as baga mana-n foc ca nu-i ultima. nu ma deranjeaza suma (dac-as fi eludat si punctele da, ar fi meritat incercat :) ) dar n-am domiciliul stabil in bucuresti, a fost nevoie de nitele negocieri sa poata ridica altcineva recomandata de la posta... in fine.

deci stie cineva daca astea se evapora in neant?  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate