Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 

Club de turism "exotic"

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#73
varucristea

varucristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.06.2007

View Postadrianatoma, on Apr 17 2009, 17:19, said:

care-i numarul minim de locatii vizitate ca sa faci parte din acest club exclusivits? :crybaby:  :crying:  :down:  :sadwalk:  :worthy:  :habarnam:

Hai sa fim seriosi !!!

Orice om cu aceast hobby si dorinta de a calatori este binevenit. Nu e un club si cu atat mai putin club exclusivist.
Asa cum niste amici/amice se intalnesc in oras sa discute despre orice subiect (fotbal/moda, femei/barbati), noi ne-am adunat atunci si am discutat despre calatorii si subiecte auxiliare care deriveaza din calatorii (momente funny din diverse tari, carti de calatorie, obiceiuri iesite din comun etc.)

La aceasi masa este si Imperator - eu as avea curaj sa fac pariu ca nu exista  10 oameni obisnuiti in Romania (exclus industria aviatica, personal MAE sau Ion Iliescu :P  ) care sa il bata pe Imperator la numar de tari vazute. Adica sa aiba peste 70 de tari la activ.

Si la aceeasi masa sunt si eu, cam un sfert din cate are Imperator.

Eu as fi venit fara probleme si daca aveam 2 tari la activ.

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dar nici Imperator nu este un om 'obisnuit' , nu ? ;)

#75
Dari@

Dari@

    Hoaºcã pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View Postvarucristea, on Apr 18 2009, 02:32, said:

Hai sa fim seriosi !!!
Orice om cu aceast hobby si dorinta de a calatori este binevenit. Nu e un club ...
Si la aceeasi masa sunt si eu, cam un sfert din cate are Imperator.


atunci de ce se cheama acest topic "Club de turism exotic"?  :P :lol:  

va ajung din urma. am 14 tari pana acum. mai fac un circuit-doua si mai adun cateva.  :D

#76
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Posttim, on Apr 17 2009, 23:08, said:

Zero, important este sa vrei sa calatoresti in locuri mai mult sau mai putin exotice. Numarul de 100 de tari era limita in clubul de unde am imprumutat lista, e doar o referinta ca mai avem mult pina departe.

atunci sunt membru cu drepturi depline :lol: ca de vruuuut...e ce-mi doresc cel mai tare!

View PostDari@, on Apr 18 2009, 17:35, said:

atunci de ce se cheama acest topic "Club de turism exotic"?  :P  :lol:  

va ajung din urma. am 14 tari pana acum. mai fac un circuit-doua si mai adun cateva.  :D

am mai putine tari la activ, dar cam tot atatea locatii...la ataaaaac!

#77
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostMembruAnonim, on Apr 18 2009, 02:29, said:

Dar nici Imperator nu este un om 'obisnuit' , nu ? ;)
Ha, ha, eu zic ca Imperator este un om "obisnuit".. :)

#78
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002
Mai avem o saptamana si trebuie sa stabilim detaliile administrative de genul locatie si ora. Intilnirea ad-hoc a avut loc in Traffic la Piata Alba-Iulia si am putea folosi locatia din nou (poate chiar pe terasa), iar ca ora sugerez 16:00 ca nu se stie cit ne intindem la discutii si lunea o luam de la capat.

Daca aveti propuneri de locatii sau ora va rog sa le impartasiti pentru a putea face o rezervare in zilele urmatoare. Eu o sa aduc niste etichete si un marker sa ne lipim numele in piept sa stim macar cu cine vorbim :)

#79
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Posttim, on May 8 2009, 21:26, said:

Mai avem o saptamana si trebuie sa stabilim detaliile administrative de genul locatie si ora. Intilnirea ad-hoc a avut loc in Traffic la Piata Alba-Iulia si am putea folosi locatia din nou (poate chiar pe terasa), iar ca ora sugerez 16:00 ca nu se stie cit ne intindem la discutii si lunea o luam de la capat.

Daca aveti propuneri de locatii sau ora va rog sa le impartasiti pentru a putea face o rezervare in zilele urmatoare. Eu o sa aduc niste etichete si un marker sa ne lipim numele in piept sa stim macar cu cine vorbim :)
De acord cu ora 16:00 si de asemenea si cu barul Trafic. Daca exista alte propuneri, nu am nimic contra.

#80
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostImperator, on May 9 2009, 10:28, said:

De acord cu ora 16:00 si de asemenea si cu barul Trafic. Daca exista alte propuneri, nu am nimic contra.
ora e ok, propun terasa de la trattoria il calcio de linga ateneu...e mai pi shentru

#81
varucristea

varucristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.06.2007

View Postrottweiler2007, on May 9 2009, 10:57, said:

ora e ok, propun terasa de la trattoria il calcio de linga ateneu...e mai pi shentru

Va ramane duminica ora 16.00.
Haideti sa ajungem la un acord comun in privinta locatiei.
In Trafic am fost data trecuta, in Trattoria nu.
Mie mi-e indifirent, oricare din cele doua locatii suna bine.


Democratic vorbind, pana acum se contabilizeaza 2 voturi pentru Trafic, 1 Pt. Trattoria il Calcio, 1 abtinere. :)
Ceilalti participanti certi ... votul dumneavoastra, va rog. :)

Sa stabilim clar locul si ora pentru ca vreau sa invit si alti calatori de cursa lunga.

#82
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postvarucristea, on May 11 2009, 00:21, said:

Va ramane duminica ora 16.00.
Haideti sa ajungem la un acord comun in privinta locatiei.
In Trafic am fost data trecuta, in Trattoria nu.
Mie mi-e indifirent, oricare din cele doua locatii suna bine.


Democratic vorbind, pana acum se contabilizeaza 2 voturi pentru Trafic, 1 Pt. Trattoria il Calcio, 1 abtinere. :)
Ceilalti participanti certi ... votul dumneavoastra, va rog. :)

Sa stabilim clar locul si ora pentru ca vreau sa invit si alti calatori de cursa lunga.
Am veni si noi in principiu. Rugamintea mea ar fi sa dati si o adresa a barului cand se hotaraste locatia, ca s-o bag in GPS, sa nu am bataie de cap. In rest: 2 abtineri.  :)

#83
landreau

landreau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.10.2008

View Postvarucristea, on May 11 2009, 00:21, said:

Va ramane duminica ora 16.00.
Haideti sa ajungem la un acord comun in privinta locatiei.
In Trafic am fost data trecuta, in Trattoria nu.
Mie mi-e indifirent, oricare din cele doua locatii suna bine.


Democratic vorbind, pana acum se contabilizeaza 2 voturi pentru Trafic, 1 Pt. Trattoria il Calcio, 1 abtinere. :)
Ceilalti participanti certi ... votul dumneavoastra, va rog. :)

Sa stabilim clar locul si ora pentru ca vreau sa invit si alti calatori de cursa lunga.

  Intre Traffic si Trattoria , prefer Trafficul(stau f aproape). In masura in care se poate , consider ca ar fi bine sa se confirme prezentele . Banuiesc ca vom fi cei 4 softpedisti de data trecuta(Tim , Imperator ,Varu si cu mine) plus inca cativa.Sunt bineveniti cat mai multi tinand cont de aerul de sueta pe care-l are intalnirea.

#84
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postlandreau, on May 11 2009, 15:35, said:

Intre Traffic si Trattoria , prefer Trafficul(stau f aproape). In masura in care se poate , consider ca ar fi bine sa se confirme prezentele . Banuiesc ca vom fi cei 4 softpedisti de data trecuta(Tim , Imperator ,Varu si cu mine) plus inca cativa.Sunt bineveniti cat mai multi tinand cont de aerul de sueta pe care-l are intalnirea.
O sa vina si Pitzi (asa se lauda) si or sa mai apara inca cativa...

#85
varucristea

varucristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.06.2007

View PostImperator, on May 11 2009, 18:44, said:

O sa vina si Pitzi (asa se lauda) si or sa mai apara inca cativa...

Eu cu Imperator pregatim pe sestache surprize. Adica niste "invitati de marca".  :P
Dar surprizele sunt surprize, asa ca trebuie sa asteptati pana duminica.

#86
landreau

landreau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.10.2008

View Postvarucristea, on May 11 2009, 18:59, said:

Eu cu Imperator pregatim pe sestache surprize. Adica niste "invitati de marca".  :P
Dar surprizele sunt surprize, asa ca trebuie sa asteptati pana duminica.

Sunteti tare misteriosi ! Adica invitati din afara ?Sau...?

#87
varucristea

varucristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.06.2007

View Postlandreau, on May 11 2009, 19:06, said:

Sunteti tare misteriosi ! Adica invitati din afara ?Sau...?

Pai toti sunt invitati "din afara" la cat au calatorit "pe afara".  :D
Reclama, sufletul comertului, arunci un apropo si sare lumea curioasa...  :P

Am glumit, dar ideea e ca or sa mai fie doi sau trei calatori nesoftpedisti ... speram noi, n-avem confirmarea 100%.
Foarte interesanti toti ... zic eu.

#88
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
In caz de interes, maine, 13 mai la 20:00, vorbesc la o emisiune ... povesti de calatorit. Pe Radio 3 net.

http://www.radio3net.ro/

Edited by Imperator, 12 May 2009 - 16:24.


#89
varucristea

varucristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 20.06.2007
Ramane tot Trafic locatia ?

Pana acum recensamantul zice ca vor fi prezenti: Imperator, Tim, landreau, rottweiler2007, Pitzifelnic (poate), varucristea.
Plus eventualii invitati din afara forumului.

Altii nu si-au exprimat prezenta clar.

#90
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002

View Postvarucristea, on May 12 2009, 17:29, said:

Ramane tot Trafic locatia ?

Pana acum recensamantul zice ca vor fi prezenti: Imperator, Tim, landreau, rottweiler2007, Pitzifelnic (poate), varucristea.
Plus eventualii invitati din afara forumului.

Altii nu si-au exprimat prezenta clar.
Cred ca o sa mai vina si amicul meu Dragos cu Diana.. asa ca ne stringem 8-10. O sa fac rezervare in Traffic pentru duminica la ora 16:00.  O sa incerc sa postez miine si coordonatele GPS pentru cei care nu stiu unde este locatia :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate