Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

Club de turism "exotic"

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#181
focseneanu

focseneanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.06.2009

 Imperator, on 5th April 2009, 22:15, said:

Cu mare placere... da-mi un pm. Eu am 66 de tari la activ (+ inca alte teritorii care in lista ta figureaza ca "tari" - Republika Srpska, Tibet, Hong Kong, Transnistria, etc). Pe 18 aprilie, plec in Iran pentru 2 saptamani.
Poti sa imi zici si mie cum ai reusit sa intri in Transnistria?Eu am incercat doar in Rep Moldova si nu am reusit.Mi-au spus sa fac analize

#182
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 focseneanu, on 2nd October 2009, 08:35, said:

Poti sa imi zici si mie cum ai reusit sa intri in Transnistria?Eu am incercat doar in Rep Moldova si nu am reusit.Mi-au spus sa fac analize
Am fost in 1997 si am luat trenul Chisinau - Odessa, m-am oprit putin prin Tiraspol

#183
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005
a fost cineva de pe aici in namibia si sud-afrika?ma bate gindul in 2011 sa-mi sui tracrorul in container si sa-mi plimb dosul personal vreo 2 luni pe acolo si ma intereseaza cum e zona vazuta de ochiul unui român, opinii occidentale am destule si foarte diferite unele de altele.

#184
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 gusteru, on 12th October 2009, 20:32, said:

a fost cineva de pe aici in namibia si sud-afrika?ma bate gindul in 2011 sa-mi sui tracrorul in container si sa-mi plimb dosul personal vreo 2 luni pe acolo si ma intereseaza cum e zona vazuta de ochiul unui român, opinii occidentale am destule si foarte diferite unele de altele.
tot in 2011, in septembrie si noi plecam in africa, traseul il gasesti aici : http://www.tucantrav...-safari/fua/?wl

#185
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005

 rottweiler2007, on 11th November 2009, 13:52, said:

tot in 2011, in septembrie si noi plecam in africa, traseul il gasesti aici : http://www.tucantrav...-safari/fua/?wl

interesant, numai ca eu vreau sa ma duc pe barba mea, nu sint atit de social sa stau cu peste 20 de persoane, si in plus, desi de obicei avem un plan general, ne place s-o cintam si dupa ureche. cu un grup organizat iti cam pierzi independenta.

#186
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 rottweiler2007, on 11th November 2009, 12:52, said:

tot in 2011, in septembrie si noi plecam in africa, traseul il gasesti aici : http://www.tucantrav...-safari/fua/?wl
Rotti, vad ca te-ai indragostit de Tucan... Mergi si tu frate odata cu ei si vezi daca te coafeaza stilul - ca o sa mearga la timp according to the plan, sunt convins, dar sunt extrem de curios cum te adaptezi zeci de zile cu aceeasi insi in camion sau autobuz... Cand revi din America de Sud, este obligatoriu sa bagi o prezentare in "clubul de turism exotic" :)

#187
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007
[Duminica, 13 decembrie la ora 18:00 ne vedem la cafenea Valea Regilor sa bagam o shisha si sa mai povestim de travel... Varu este organizatoru sef :)

#188
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009
Asadar, ne-am vazut a fost ff fain.
Cu ocazia asta Varu a demisionat din functia de organizator sef pastrand-o doar pe cea de organizator :D
Mai multe detalii pe blogul lui Imperator.
Data viitoare speram sa ne vedem in Ianuarie dupa ce revine Imperator din Ceylon.

#189
altundeva

altundeva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 25.10.2007

 Khmerul, on 4th January 2010, 19:30, said:

Asadar, ne-am vazut a fost ff fain.
Mai multe detalii pe blogul lui Imperator.
Data viitoare speram sa ne vedem in Ianuarie dupa ce revine Imperator din Ceylon.
Tocmai ce i-am facut o vizita pe blog si am vazut pozele. Ce multi ati venit la intilnire. Mai la inceput erati doar vreo 3-4, de data asta ati fost min. 10

Edited by altundeva, 08 January 2010 - 23:58.


#190
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 altundeva, on 8th January 2010, 23:49, said:

Tocmai ce i-am facut o vizita pe blog si am vazut pozele. Ce multi ati venit la intilnire. Mai la inceput erati doar vreo 3-4, de data asta ati fost min. 10

Cred ca am fost 14. Am ocupat vreo 3 mese. Mie imi pare rau ca nu mi-a dat prin gand sa-ti dau un pm sa ne fi vazut la o bere in Saigon (sau Hanoi).

#191
altundeva

altundeva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 25.10.2007

 Khmerul, on 11th January 2010, 00:47, said:

Cred ca am fost 14. Am ocupat vreo 3 mese. Mie imi pare rau ca nu mi-a dat prin gand sa-ti dau un pm sa ne fi vazut la o bere in Saigon (sau Hanoi).
Nu prea ma duc des prin nordul VN sau prin Laos, prefer mult mai mult sudul VN  si Cambodia. Sai Gon sau Nha Trang sau Da Lat sau Phnom Penh ar fi fost cele mai usoare pt mine de intilnit. Ha Noi sau Vientiane ar fi fost mai peste mina pt mine.
Oricum, dupa cum am mai scris pe aici, din nefericire sint in RO de peste un an (din motive de mama batrina, bolnava si singura) asa ca degeaba m-ai fi cautat prin Asia. Uff, tare imi lipseste SEAsia, RO este urita si gri si deprimanta si plictisitoare, cu oameni pusi pe cearta/scandal si plina de ciini vagabonzi. Parca nici RO pe care mi-o aduc eu aminte, adica cea din vremurile de trista amintire, nu era asa de urita ca cea de acum. RO si Philippines sint tarile care imi displac cel mai mult, tari apasatoare.
Poate intr-o zi voi veni si eu la vreuna din intilnirile voastre desi nu sint convins ca ar fi o idee prea buna avind in vedere diferenta mare de virsta precum si lipsa de experienta/dezinteresul meu vis a vis de turism, fie el si exotic.

Edit: cum ti s-a parut VN?

Edited by altundeva, 10 January 2010 - 22:02.


#192
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 altundeva, on 10th January 2010, 21:44, said:

Nu prea ma duc des prin nordul VN sau prin Laos, prefer mult mai mult sudul VN  si Cambodia. Sai Gon sau Nha Trang sau Da Lat sau Phnom Penh ar fi fost cele mai usoare pt mine de intilnit. Ha Noi sau Vientiane ar fi fost mai peste mina pt mine.
Oricum, dupa cum am mai scris pe aici, din nefericire sint in RO de peste un an (din motive de mama batrina, bolnava si singura) asa ca degeaba m-ai fi cautat prin Asia. Uff, tare imi lipseste SEAsia, RO este urita si gri si deprimanta si plictisitoare, cu oameni pusi pe cearta/scandal si plina de ciini vagabonzi. Parca nici RO pe care mi-o aduc eu aminte, adica cea din vremurile de trista amintire, nu era asa de urita ca cea de acum. RO si Philippines sint tarile care imi displac cel mai mult, tari apasatoare.
Poate intr-o zi voi veni si eu la vreuna din intilnirile voastre desi nu sint convins ca ar fi o idee prea buna avind in vedere diferenta mare de virsta precum si lipsa de experienta/dezinteresul meu vis a vis de turism, fie el si exotic.

Edit: cum ti s-a parut VN?

Noi am inceput VN in sud - Sai Gon (prefer numele asta in loc de HCMC) unde am stat 6 zile (in care a intrat o excursie in Mekong Delta cu o noapte pe Can Tho).
Cambodia, poate reusesc sa ajung anul asta, eventual combinat cu o Burma.
Nu-ti fa probleme, la intalnirile noastre vobim de diverse patzanii, faze haioase, intamplari mai neobisnuite de prin calatorii. Tu poti sa zici a ai fost intr-o calatorie continua in ultimii xx ani asa ca ai avea ce sa povestesti. Subscriu la parerea despre Romania.
Mi-a placut foarte mult Vietnamul si sunt convins ca va ajunge departe ca tara. Mai vorbim pe PM sa nu se considere chat. Oamenii sunt OK, mancarea e superba (mmmm, un pho bo....) peisajele mirifice.

#193
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002
Avem o noua intilnire, simbata 20 Martie incepand cu ora 16:00 in Ramayana Cafe

Pentru confirmare va rog sa vizitati pagina evenimentului de pe Facebook

Sorry Razvan, dar nu putem sa impacam si capra si varza.. have fun in China si ne auzit la intilnirea de primavara-vara :)

#194
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 Imperator, on 12th November 2009, 15:47, said:

Rotti, vad ca te-ai indragostit de Tucan... Mergi si tu frate odata cu ei si vezi daca te coafeaza stilul - ca o sa mearga la timp according to the plan, sunt convins, dar sunt extrem de curios cum te adaptezi zeci de zile cu aceeasi insi in camion sau autobuz... Cand revi din America de Sud, este obligatoriu sa bagi o prezentare in "clubul de turism exotic" :)
deci am fost cu tucan in america de sud si a fost excelent totul, eram singurii romani, am avut oarece dificultati in a intelege engleza vorbita de neozeelandezi si sudafricani dar a fost totul in regula, in septembrie plecam iarasi cu tucan travel in america de sud

pe drum ne-am intilnit si cu dragoman si cu kumuka.....imi venea sa rid cind le vedeam jegurile alea de camioane ! m-am felicitat ca am ales tucan travel

#195
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

 rottweiler2007, on 12th March 2010, 15:59, said:

deci am fost cu tucan in america de sud si a fost excelent totul, eram singurii romani, am avut oarece dificultati in a intelege engleza vorbita de neozeelandezi si sudafricani dar a fost totul in regula, in septembrie plecam iarasi cu tucan travel in america de sud

pe drum ne-am intilnit si cu dragoman si cu kumuka.....imi venea sa rid cind le vedeam jegurile alea de camioane ! m-am felicitat ca am ales tucan travel
ai povestit pe undeva despre calatoria ta in America de Sud?
:rolleyes:

#196
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 moschino, on 19th May 2010, 06:48, said:

ai povestit pe undeva despre calatoria ta in America de Sud?
:rolleyes:
da, citeste aici - http://www.blogulmeu.eu/

#197
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
mersi :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate