Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pozne și vorbe de duh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
909 replies to this topic

#721
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
La bazin, dupa ce l-am convins cu greu sa sara in apa de pe margine : Tati, te uiti tu pe sub apa sa vezi daca mai am chilotii pe mine!



#722
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Descrierea logo-ului de la Skype: Uite mama un S albastru pe o lamaie :w00t:.
2-ani-jumate

#723
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Al meu are voi sa se uite la desene o ora pe zi pe tableta. Cand venim acasa de la gradinita trebuie sa urmeze 3 reguli
1. se descalta
2. se spala pe maini
3. isi da pantalonii jos

In fiecare zi inainte sa intram in casa ii repet regulile:
- Stii regulile, regula numarul unu ne dam jos papucii, regula doi ne spalam pe manutze, regula trei ne dam jos pantaloni murdari de la gradi.
- Si regula patru, ne uitam la deseneeeee, zise el zambind pe sub mustati.

#724
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
Ii dadusem sa lucreze la matematica si era bucuros ca nu gresise mai nimic. Il aud comentand:
- Vezi ce bine am stiut? de parca zici ca m-o lovit meteoritul matematicii.Posted Image

#725
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
https://www.facebook...28QAiUe44mwgRw8

#726
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postrigger, on 17 noiembrie 2017 - 06:15, said:

Ii dadusem sa lucreze la matematica si era bucuros ca nu gresise mai nimic. Il aud comentand:
- Vezi ce bine am stiut? de parca zici ca m-o lovit meteoritul matematicii.Posted Image

La asemenea replici, eu l-as duce la o testare de IQ. Posted Image

#727
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Intr-o seara Haralambie a hotarat ca suntem familia gandacei.
-De care gandaci suntem?, l-am intrebat.
-Hmm... pai daca suntem la bucatarie, suntem gandaci de bucatarie! (Cu o expresie plina de extaz revelator.)

Moca muma-sii... de nepretuit. :lol:

6,8 ani.

#728
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Asta seara, in masina, pe drum spre casa discutam noi 2 despre cum ne-a fost ziua:
- Mami, sa stii ca Dani este foarte confortabila!
(Dani fiind dna de la After)
- Cum adica confortabila? Esti sigur de ce spui?
- Da, este ca o perna! Are mana moooale, cand pui capul pe ea poti sa adormi!

Aproape 8 ani :)

#729
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014

View PostSteetch, on 19 noiembrie 2017 - 18:07, said:

La asemenea replici, eu l-as duce la o testare de IQ. Posted Image

    Eu .... nu ma satur de el, asa cum e. Are legile lui in capsor, lumea lui, la sapte ani inca mai crede in lucruri frumoase. Pana pe la 3 anisori nu a prea vorbit; eu ma bucur de copilasul meu si ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca mi-a trimis un asa copil. Nu stiu cum il vedeti voi, prin prisma lucrurilor pe care le scriu aici , dar pentru mine e tot ce am mai de pret. Asa cum sunt si copilasii vostri pentru fiecare in parte. Aveti grija de ei si iubiti-i! Restul ... nu mi se pare la fel de important.

#730
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
...

Edited by viotl, 23 November 2017 - 07:38.


#731
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Rigger, îndemnul lui Steetch cred ca era pozitiv nu negativ! (sper, ca altfel nu ii împărtășesc opinia)
Mie mi se pare un copil super inteligent și plin de imaginație. Da' cred ca am mai zis asta :D

#732
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
La fel am concluzionat si eu (ca si Dev), insa citind mesajul tau am crezut ca am inteles eu gresit.
Si mie imi place Raducu, mi se pare istet si spiritual.

#733
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postrigger, on 23 noiembrie 2017 - 02:07, said:


Eu .... nu ma satur de el, asa cum e. Are legile lui in capsor, lumea lui, la sapte ani inca mai crede in lucruri frumoase. Pana pe la 3 anisori nu a prea vorbit; eu ma bucur de copilasul meu si ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca mi-a trimis un asa copil. Nu stiu cum il vedeti voi, prin prisma lucrurilor pe care le scriu aici , dar pentru mine e tot ce am mai de pret. Asa cum sunt si copilasii vostri pentru fiecare in parte. Aveti grija de ei si iubiti-i! Restul ... nu mi se pare la fel de important.

Ma, dar eu n-am zis-o in sensul rau. Am zis-o tocmai pentru ca am citit cum gandeste. O sa vezi mai clar la scoala. Este chiar foarte important, avand in vedere ce citesc despre situatia copiilor cu inteligenta peste medie din Romania.

View PostDev, on 23 noiembrie 2017 - 10:03, said:

Rigger, îndemnul lui Steetch cred ca era pozitiv nu negativ! (sper, ca altfel nu ii împărtășesc opinia)
Mie mi se pare un copil super inteligent și plin de imaginație. Da' cred ca am mai zis asta Posted Image

Normal ca era pozitiv. Daca cumva se adevereste ce am scris eu, va avea nevoie de o stimulare intelectuala adecvata. Ceea ce, in general, in sistemul romanesc de invatamant obisnuit de stat nu se gaseste.

#734
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
Va mulțumesc pentru gândurile bune! Prima oara când am scris aici îmi ziceam că aștern câteva pozne și gata. Adevărul e că s-au strâns și, de nu era locșorul acesta, probabil le-aș fi uitat. Indemnul meu era pentru toți să facă la fel , indiferent ce. Sunt copii, unii sunt mai naivi decât  altii. Eu chiar uit, mai ales felul în care se exprimă, de aceea toate glumele spuse aici sunt exact așa cum au fost exprimate de Răducu.

    - Mami, chiar am vorbit adevarat? spunea el cândva.

     Ieri și-a lipit guma pe toată dantura și-mi zicea:

     - Uite, mami, am aparat dentar! Și îmi zâmbea larg cu guma aceea alba acoperindu-i complet dintii.

    Îi place să râdă. Mult. Are un pic din Grecia de unde a venit clandestin, fara sa fie identificat la vama. Am mers doi și am venit trei. Dacă l-ați vedea cum imita rotopercutorul, ați înțelege mai bine ceea ce mă bucură la băiețelul meu. Are mereu un zâmbet ascuns în colțul gurii, chiar și atunci când e supărat.

    Nu că nu as fi mandra sa fie el foarte deștept! I-ar fi mai ușor pe lumea asta. Daca e să fie  ceva , e ok. Dacă nu e, iar e ok. Nu ma satur, insa, de veselia lui molipsitoare. De toate naivitățile lui. De giumbușlucurile lui. Și , probabil că, toți simțiți asta la un moment dat fata de copilașii vostri.

Edited by rigger, 24 November 2017 - 09:50.


#735
rigger

rigger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 07.01.2014
Citeam împreună lecția de la matematica despre corpul uman.
   - Creierul controlează întregul organism, chiar și atunci când dormim, Raducu.
   - Daaa, creierul primește litere, cuvinte. In creier băgăm gândurile, îmi zise Răducu. Și îi spunem ce vrem sa facem.


     Pe ultimii metri cu temele pe care n-am avut timp in cele 4 zile de minivacanța sa le facem. Ne grăbim, bineînțeles, el , exasperat că a trebuit să stăm mai mult timp decât de obicei, in plus, extenuat, mai mult mental, de atâta caligrafie, îmi arată mana atârnând inert lângă corp:
    - Uite, mami, mi s-o dus mușchii de la mana din cauza scrisului!

#736
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Eram la masa cu Haralambie si, ca de obicei, nu vrea nimic. Mai putin dulce.
Asa ca i-am aratat mana stanga si i-am zis ca e un dulce si dreapta alt dulce.
S-a uitat la mine razand si mi-a spus:
-Ba nuuu... alea sunt maini de tati viclean.


6,9 ani.

Edited by sfantu.dracu, 04 December 2017 - 14:26.


#737
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009
Din întâmplare și eu pe aici ..
Și să vi-o zic pe ultima a lui Matei, nepotul meu care nu e nepotul meu și care mă enervează de mor că-mi spune tataie (... întâi mor de mult ce-l iubesc!):
- Tataie, ce face calul când zicem ”Dii”?
- Păi, merge înainte.
- Și când zicem ”Ptruuu”?
- Se oprește, zic eu, și ca să evit avalanșa obișnuită de întrebări zic: ”cea” e pentru stânga iar ”hăis” e pentru dreapta!
- Da* pentru sensul giratoriu?
- Posted Image Posted Image Posted Image
4 ani și 6 luni.

#738
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Fi mea,4 ani,  astazi stand cu ea la masa. In timp ce manca, se uita pe tableta la un filmulet cu niste papusi. Pe la jumateatea filmuletului, il tot oprea si il punea sa ruleze de la inceput. O intreb, de ce tot il dai de la inceput. Raspuns...pentru ca sa nu se termine

Edited by cuculea, 22 December 2017 - 20:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate