Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Discuții despre Digi Sport 1-4.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
29309 replies to this topic

#29251
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012

View PostBundesligaFan, on 31 martie 2024 - 15:05, said:

Cea mai mare rusine digi + prima. Au pus gunoiul ala de meci din liga 1 la ora 14:00, care a intarziat si nu s-a vazut pe live golul lui Brighton. Daca tot programeaza cum vrea … lor, nu era mai ok sa-l puna la 13:45? Sa ai un spatiu in caz ca nu se termina la timp? Dar cine sa se gandeasca la scenariile astea, niste amatori de 2 lei.
A fost o zi ratata daca nu ai plans un pic, englezule...

#29252
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020

 misuovidiu, on 01 aprilie 2024 - 09:38, said:


A fost o zi ratata daca nu ai plans un pic, englezule...

Trebuia să apară și fanul oltenilor să comenteze. Înțelegi că Liga 1 e varză, nu? Dar na.

Digi și Prima n-au încotro, Liga 1 e prioritar.

#29253
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,630
  • Înscris: 10.04.2009
Haznaua lu` Mitică mai face audiențe?

cred că nu se mai uită nici jumătate din oamenii de acum 10 ani să zicem... nu pun perioada cu sfertul românesc în Cupa Uefa

#29254
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 02.06.2020

 beavis03, on 01 aprilie 2024 - 10:22, said:

Haznaua lu` Mitică mai face audiențe?

cred că nu se mai uită nici jumătate din oamenii de acum 10 ani să zicem... nu pun perioada cu sfertul românesc în Cupa Uefa

Meciurile FCSB fac audiențe, în rest, nu prea

#29255
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016

 misuovidiu, on 01 aprilie 2024 - 09:38, said:


A fost o zi ratata daca nu ai plans un pic, englezule...

Mititelule, eu macar ma uit la fotbal de calitate. Tu ce urmaresti? :)

Edited by BundesligaFan, 01 April 2024 - 11:12.


#29256
misuovidiu

misuovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.02.2012

View PostBundesligaFan, on 01 aprilie 2024 - 11:12, said:

Mititelule, eu macar ma uit la fotbal de calitate. Tu ce urmaresti? Posted Image

Si eu ma uit la fotbal de calitate, stai linistit, dar ce vreau sa subliniez este faptul ca nu trebuie jignit un meci slab sau niste echipe slabe, infiferent daca sunt in liga 1 sau liga a 4a, daca au suporteri sau nu, daca au bani sau nu  , toate echipele pe langa jucatori au si o multime de oameni care care fac tot posibilul sa mearga lucrurile cat de cat bine, daca le iasa sau nu, asta este partea a doua.

#29257
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016

View Postmisuovidiu, on 01 aprilie 2024 - 11:54, said:

Si eu ma uit la fotbal de calitate, stai linistit, dar ce vreau sa subliniez este faptul ca nu trebuie jignit un meci slab sau niste echipe slabe, infiferent daca sunt in liga 1 sau liga a 4a, daca au suporteri sau nu, daca au bani sau nu  , toate echipele pe langa jucatori au si o multime de oameni care care fac tot posibilul sa mearga lucrurile cat de cat bine, daca le iasa sau nu, asta este partea a doua.

Poate că am exagerat la jignirea echipelor, dar cel mai mult m-au enervat televiziunile care nu sunt în stare să-și ia niște măsuri de precauție privind timing-ul. Cu VAR-ul se pot prelungi meciurile exagerat de mult (asta se vede și în PL). Ieri a fost lipsă de respect față de telespectatori să începi meciul din minutul 2 și să nu vezi primul gol pe live.

#29258
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018

View PostBundesligaFan, on 01 aprilie 2024 - 12:09, said:


Poate că am exagerat la jignirea echipelor, dar cel mai mult m-au enervat televiziunile care nu sunt în stare să-și ia niște măsuri de precauție privind timing-ul. Cu VAR-ul se pot prelungi meciurile exagerat de mult (asta se vede și în PL). Ieri a fost lipsă de respect față de telespectatori să începi meciul din minutul 2 și să nu vezi primul gol pe live.
Așteaptă puțin o să vină să ne spună unul precum Niculescu Andrei Niculescu domne  românu e învățat să ceară ieftin Doamne românul cu tare Și cu tare și vedeți bine că de cât noi mai suntem de parcă nu Se aștepta nimeni în piață deși noi fanii vorbeam de trei ani că va dispărea telekom Orange sport și că de fapt e o carcasă goală agățată de remorca  Clever din 2019 2020 încoace

#29259
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,445
  • Înscris: 29.04.2010
Macar sa fi preluat si ei campionatul IndyCar, daca tot au pierdut pe ala de F1. In alti ani din urma au mai transmis din SUA unele etape.

#29260
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,266
  • Înscris: 15.06.2014

 dincadan78, on 02 aprilie 2024 - 05:28, said:

Macar sa fi preluat si ei campionatul IndyCar, daca tot au pierdut pe ala de F1. In alti ani din urma au mai transmis din SUA unele etape.
Personal, cred ca UCL nu se mai vedea pe canalele de sport Digi/Prima . Tocmai din cauza ca unul(operator) isi inchide canalele. Astfel crescand pretul pentru acea competitie, fiind nevoiti sa imparta costurile la 2 de acum inainte. Deci, zic sa fim cu ochii pe TVR, PRO sau de ce nu, Eurosport pentru viitoarele achizitii din lumea sportului

Edited by Fly_85, 02 April 2024 - 06:26.


#29261
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Posibil să avem surprize și din partea celor de la DAZN sau Antena  Play si să liciteze pentru Champions League.
TVR nu cred ca o sa se bage ca nu au bani pentru o asemenea competiție. Eurosport nu se mai axează pe fotbal. Au încercat cu Premier League dar nu au fost foarte încântați de audiențe.


#29262
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 14.08.2012
DIGI & Prima pot sa scoata un pret mai mic pentru UCL daca se multumesc cu un Pachet B care sa nu includa prima optiune, iar A (prima optiune) sa mearga la o televiziune generalista, asa s-a intamplat in cateva tari.

#29263
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
E o varianta plauzibilă de a apărea un post generalist (Pro tv sau Antena 1 cred ca își permit financiar) alături de Digi și Prima. Poate pe toate 3 competițiile europene. Postul generalist și Digi/Prima ar putea alege cu rândul opțiunea nr 1.

Poate și pentru Liga 1, Cupa/Supercupa României vom avea un astfel de scenariu.

Cat despre Premier League și Bundesliga, ele mai au un an de contract la Digi și Prima. Rămâne de văzut ce va fi cu Serie A, Ligue 1, Cupa Angliei, Spaniei, Italiei. Primera mai are 2 ani de contract la Prima, inevitabil va fi și la Digi.

#29264
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018

View Postleo10, on 02 aprilie 2024 - 10:53, said:

DIGI & Prima pot sa scoata un pret mai mic pentru UCL daca se multumesc cu un Pachet B care sa nu includa prima optiune, iar A (prima optiune) sa mearga la o televiziune generalista, asa s-a intamplat in cateva tari.
eu din ce știu de acum ceva două săptămâni aproximativ Pro TV are ofertă și pentru Europa League și pentru conference care se vând împreună iar și pentru Champions

Ar fi cazul pentru DAZN să intre că au serviciu lansat în România din 2021 dar nu știe nimeni de el că nu au conținut suficient de atractiv

#29265
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 14.08.2012

Vizualizare mesajFANCHELSEA-BVB-MILAN, pe 02 aprilie 2024 - 13:04, a scris:

eu din ce știu de acum ceva două săptămâni aproximativ Pro TV are ofertă și pentru Europa League și pentru conference care se vând împreună iar și pentru Champions

Ar fi cazul pentru DAZN să intre că au serviciu lansat în România din 2021 dar nu știe nimeni de el că nu au conținut suficient de atractiv
E clar ca Pro TV doreste sa ramana cu fotbal de top, sa nu va mirati daca ataca si Cupa Mondiala, FIFA nu a mai dat drepturile la EBU, greu sa mai cumpere TVR.

#29266
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018

View Postleo10, on 02 aprilie 2024 - 13:40, said:

E clar ca Pro TV doreste sa ramana cu fotbal de top, sa nu va mirati daca ataca si Cupa Mondiala, FIFA nu a mai dat drepturile la EBU, greu sa mai cumpere TVR.
pe topicul dedicat TVR sport am zis degeaba Se plânge lumea că nu e pe Digi TVR Sport HD că dacă nu vor avea conținut Premium măcar două trei competiții în weekend după olimpiadă și Uită lumea și mai revine Peste patru ani dacă o mai fi cazulPosted Image

#29267
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 16.05.2005
Degeaba iau drepturile daca nu ne dau meciurile. De ce sa ia Pro TV Europa League si Conference League ? Unde sa dea meciurile ? Lasati-o naiba de gluma proasta cu trustul Pro.

#29268
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
unde le da si acum, adica pe voyo cu bani!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate