Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 

Discuții despre Digi Sport 1-4.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
29309 replies to this topic

#29215
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,686
  • Înscris: 22.02.2015
Cine comentează pe Digi 1 Petrolul Poli Iași? Foarte bun comentariu și nu e prima data când îl aud comentând, dar îmi scăpa numele. Bun comentator, îmi place.

#29216
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 02.06.2020

View Postminereu, on 16 februarie 2024 - 18:16, said:

Cine comentează pe Digi 1 Petrolul Poli Iași? Foarte bun comentariu și nu e prima data când îl aud comentând, dar îmi scăpa numele. Bun comentator, îmi place.

Adi Dobre.

#29217
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,686
  • Înscris: 22.02.2015
Adi Dobre, corect. Îmi place cum comentează.

#29218
qwerty-uiop

qwerty-uiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.01.2020

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 16 februarie 2024 - 18:03, said:

Apropo domnul Mihnea Ionescu care va fi foarte probabil și șeful TVR sport dacă tot stă mai mult pe la Digi De ce nu se lipește de Digi și în alt fel înspre exemplu să achiziționeze Formula 1 împreună cu Digi și să scoată Orange din ecuați
De ce sa scoata Orange din ecuatie?

#29219
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Pana la urma, se stie ceva despre F1 la Digi? A vazut cineva promo pentru noul sezon? Multumesc!

Edited by maxie0jazz, 20 February 2024 - 09:55.


#29220
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016

View Postmaxie0jazz, on 20 februarie 2024 - 09:55, said:

Pana la urma, se stie ceva despre F1 la Digi? A vazut cineva promo pentru noul sezon? Multumesc!


Iată ce au scris cei de la Grila de start pe Facebook:

„Pentru ca primim foarte multe intrebari despre drepturile TV pentru F1... In acest moment, nicio televiziune din Romania nu a cumparat drepturile de difuzare pentru sezonul 2024! Negocieri, probabil, insa sunt, dar nu stim daca in acest an competitia o sa se mai vada pe tv. Cu MotoGP-ul lucrurile sunt pe drumul cel bun.”

#29221
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

 BundesligaFan, on 20 februarie 2024 - 12:49, said:




Iată ce au scris cei de la Grila de start pe Facebook:

„Pentru ca primim foarte multe intrebari despre drepturile TV pentru F1... In acest moment, nicio televiziune din Romania nu a cumparat drepturile de difuzare pentru sezonul 2024! Negocieri, probabil, insa sunt, dar nu stim daca in acest an competitia o sa se mai vada pe tv. Cu MotoGP-ul lucrurile sunt pe drumul cel bun.”
Multumesc! Nu am facebook.

#29222
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 30.07.2018
Oricum vor lua Mai devreme sau mai târziu tot aceeași jucători Digi Clever prima și Orange cine să ia TVR PRO TV care zilele astea își dă afară șeful de producție din departamentul sport cu câteva luni înainte de euro

Nu că Pro TV în ultimii 15 ani ar avea sport grămadă și producții proprii dedicate Dar ca idee

#29223
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,072
  • Înscris: 20.06.2009
Felicitări maxime, Digi!Posted image Posted image Posted image  Au reușit niște generaliști să vă sufle o competiție de talia Formulei 1!Posted image
Mi-e silă de voi, rataților!Posted image Posted image Posted image

P.S. Și eu care mă stresam că mai au nevoie de canale! În curînd se pare că vor fi prea multe...Posted image

#29224
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,628
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images3.imgbox.com/01/6e/qZqDXwlG_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/17/b5/ccDkjBO0_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images2.imgbox.com/f7/50/RjgaPtfU_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Darmian vs Atalanta (1-0)
https://streamin.one/v/82a013ce

Martinez vs Atalanta (2-0)
https://streamin.me/v/8b21b6e7

Dimarco vs Atalanta (3-0)
https://streamin.me/v/5c277fe6

Frattesi vs Atalanta (4-0)
https://streamin.me/v/b083fc0b


[ https://0-t.imgbox.com/PYwRgaJZ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Paul Pogba has been banned for 4 years by the Italian anti-doping tribunal.

#29225
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,072
  • Înscris: 20.06.2009
Mă uit pe Prima la un meci din Bundesliga 2. Și asta pentru că Digisport 3 și Digisport 4 sînt ocupate cu reluări și alte căcaturi!Posted image

#29226
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,445
  • Înscris: 29.04.2010
Nu mai au bani cei de la DG Sport, continutul celor 4 canale e din ce in ce mai putin diversificat. Prea mult fotbal si tenis… ne-au intoxicat.

#29227
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
E de inteles atitudinea Digi in privinta competitiilor sportive transmise la tv. Se stie ca romanul, in general, nu vrea sa plateasca suplimentar pentru sport, au facut si altii teste sa vada daca merita si au observat ca nu e asa. Nu-i inleleg pe cei care se 'plang' ca domne de ce nu mai este F1 pe Digi Sport. Luati-va F1 TV si gata, la fel si in cazul MotoGP! Vrei, platesti! Si nu mai depinzi de tv din Romania, dar este adevarat ca nu exista comentariul in romana.. Se cer mai multi bani si se achizitioneaza ce se poate din punct de vedere financiar, doar nu vor sa intre in faliment de dragul unora? Fotbalul este cel mai urmarit sport in Romania, asa ca nu trebuie sa fie lumea atat de mirata. Si mai amuzante comentariile de pe Facebook de genul plec de la Digi ca nu s-au luat drepturile pentru F1. Posted Image

#29228
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 16.05.2005

View Postcristinel07, on 02 martie 2024 - 23:52, said:

E de inteles atitudinea Digi in privinta competitiilor sportive transmise la tv. Se stie ca romanul, in general, nu vrea sa plateasca suplimentar pentru sport, au facut si altii teste sa vada daca merita si au observat ca nu e asa. Nu-i inleleg pe cei care se 'plang' ca domne de ce nu mai este F1 pe Digi Sport. Luati-va F1 TV si gata, la fel si in cazul MotoGP! Vrei, platesti! Si nu mai depinzi de tv din Romania, dar este adevarat ca nu exista comentariul in romana.. Se cer mai multi bani si se achizitioneaza ce se poate din punct de vedere financiar, doar nu vor sa intre in faliment de dragul unora? Fotbalul este cel mai urmarit sport in Romania, asa ca nu trebuie sa fie lumea atat de mirata. Si mai amuzante comentariile de pe Facebook de genul plec de la Digi ca nu s-au luat drepturile pentru F1. Posted Image

TOTAL GRESIT !!! Oamenii vor plati pentru sport, nu mai este Romania asa saraca, vedeti cati abonati au serviciile de streaming, majoritatea cunostiintelor mele platesc minim 20 de euro pe luna pentru servicii de streaming plus abonament CATV , deci undeva spre 30 de euro da romanul fara sa cracneasca si nu se plange. , deja un pachet de tigari este aproape 6 euro, deci un abonament Digisport care va costa undeva la 15 ron pe luna va fi costul a jumatate de pachet de tigari, nimica toata. Daca Digisport va deveni pachet paytv vor avea abonati, doar ca sa nu milogi si sa lase doar 4 canale boschetare, sa aiba si cateva canale POP UP ca sa poata acoperi drepturile pe care le au: campionatele de fotbal, Euroleague, EHF Champions League masculin+feminin , turneele de tenis , au o gramada de drepturi, mult prea multe pentru DOAR 4 canale. Eu nu prea mai ma uit la meciuri pe Digisport decat la Liga 1 , la EHF Champions League si la cate un meci din Euroleague, mie imi este indiferent. Ganditi-va ca din toamna in UEFA Champions League vor fi 18 meciuri in fiecare etapa, adica cate 9 pe seara, cum vor face ?

#29229
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Mister @serpiko33, te cunosc de aici de atatia ani si cand am vazut ca tu ai scris ultimul, ma gandeam cam ce ai scris pe aici.. Posted Image  Ai vazut ce mare afacere a facut Dolce Sport la acea vreme cand cumparasera drepturile exclusive pentru Champions League si Europa League, cand ei se asteptau ca multi de la Digi sa migreze la operatorul care detinea Dolce Sport si nu a fost asa. Sau cand UPC se lauda ca cumparasera Liga 1.. Digi are experienta, daca stia ca ar face vreo 'afacere' cu pachet separat de sport, ar fi facut-o de mai multi ani. Decat sa faca un pachet sport fara succes, prefera sa dea gratis la toata lumea si sa faca asa mai multi bani. Profitul cu adevarat mare este adus de Liga 1, nu de alta competitie din lume. Cifrele se vad! In ianuarie 2024, in prime-time, Digi Sport (151.000 de persoane) a fost pe locul 10 pe tara. Eurosport 1 si Digi Sport la egalitate pe locul 28 (28.000), Prima Sport 1 (25.000), iar Digi Sport 3 pe 53 cu 11.000 de persoane. Sa nu uitam ca pe Digi Sport 1 se afla emisiuni si fotbal din Liga 1. Deci, ce audiente fac celelalte competitii? Medii si mici.  Permite-mi sa cred in experienta Digi decat in ceea ce scrii. Pana in 2009-2010 cand au fost lansate Digi Sport si Dolce Sport, unde vedeam noi atatea competitii? Nicaieri! Pentru ca nu erau 2-3-4 canale doar de sport. Dar asa e romanul, cu mici exceptii, vesnic nemultumit si un expert in critici.  Din partea mea nu ar fi vreo problema ca platesc lunar pentru o singura competitie 25 lei, asa ca..

#29230
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 16.05.2005

View Postcristinel07, on 03 martie 2024 - 01:54, said:

Mister @serpiko33, te cunosc de aici de atatia ani si cand am vazut ca tu ai scris ultimul, ma gandeam cam ce ai scris pe aici.. Posted Image  Ai vazut ce mare afacere a facut Dolce Sport la acea vreme cand cumparasera drepturile exclusive pentru Champions League si Europa League, cand ei se asteptau ca multi de la Digi sa migreze la operatorul care detinea Dolce Sport si nu a fost asa. Sau cand UPC se lauda ca cumparasera Liga 1.. Digi are experienta, daca stia ca ar face vreo 'afacere' cu pachet separat de sport, ar fi facut-o de mai multi ani. Decat sa faca un pachet sport fara succes, prefera sa dea gratis la toata lumea si sa faca asa mai multi bani. Profitul cu adevarat mare este adus de Liga 1, nu de alta competitie din lume. Cifrele se vad! In ianuarie 2024, in prime-time, Digi Sport (151.000 de persoane) a fost pe locul 10 pe tara. Eurosport 1 si Digi Sport la egalitate pe locul 28 (28.000), Prima Sport 1 (25.000), iar Digi Sport 3 pe 53 cu 11.000 de persoane. Sa nu uitam ca pe Digi Sport 1 se afla emisiuni si fotbal din Liga 1. Deci, ce audiente fac celelalte competitii? Medii si mici.  Permite-mi sa cred in experienta Digi decat in ceea ce scrii. Pana in 2009-2010 cand au fost lansate Digi Sport si Dolce Sport, unde vedeam noi atatea competitii? Nicaieri! Pentru ca nu erau 2-3-4 canale doar de sport. Dar asa e romanul, cu mici exceptii, vesnic nemultumit si un expert in critici.  Din partea mea nu ar fi vreo problema ca platesc lunar pentru o singura competitie 25 lei, asa ca..

Eu de cand ma stiu am avut unde sa vad meciurile, daca omul nu va avea unde sa vada Liga 1 decat contra cost se va abona, mai ales daca primeste si restul campionatelor. O sa vezi ca o sa am dreptate, nu se mai uita omul la 2-3 EURO pe luna , pana si cei mai prosti si prosti si neinformati oameni stiu ca acest drepturi costa bani multi. Eu de cand ma stiu am avut si antena satelit, am avut perioade cand am tinut-o pe dreapta dar tot timpul a fost acolo. Mai ales in ultimii ani s-a dovedit ca infrastructura si tehnologia inca nu sunt pregatite pentru streaming LIVE , DAZN fiind nevoie in principalele piete sa lanseze canale liniare.

#29231
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Hai ca sa-ti spun ceva.. Pentru a putea face profit luand competitii de top de genul F1, UCL, UEL, La Liga, Serie A, Bundesliga, Premier League, Liga 1 Romania (competitia atrage cei mai multi urmaritori chiar daca fotbalul e foarte slab) si daca le vrei pe majoritatea lor, sa le pui la pachet, nu e de ajuns suma de 15 lei, poate vreo 35. Nu ar da multi 35 de lei pentru competitii sportive, cand abonamentul pentru peste 100 de canale este sub 35 de lei pe luna. Digi cumpara ce poate si da gratis. Asa este din 2009 si probabil ca asa va mai fi mult timp de acum inainte. De la Covid este si problema cu banii peste tot, nu este usor! Nici eu n-as risca daca as avea un cuvant important de spus, sa fac pachet extra pentru sport stiind cum este romanul in general, care prefera sa caute pe net meciuri, decat sa dea 35 de lei pe luna pentru sport. As da gratuit ce competitii pot cumpara. Ce nu pot cumpara, nu achizitionez sa ia altii (vezi Antenele). Pana la urma F1 se vede la Digi pe cablu. Sa nu uitam de.. Televiziunea Dolce Sport, disponibilă exclusiv în reţeaua operatorului Romtelecom, a cumpărat drepturile TV ale Formulei 1 pentru România pentru sezoanele 2014 şi 2015. https://www.automark...2015-55292.html Treaba asta cu exclusivitate pentru F1, UCL sau UEL, nu e 'smecherie' daca nu esti post generalist. Si nici asa nu ai garantia succesului.

Edited by cristinel07, 03 March 2024 - 18:35.


#29232
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,072
  • Înscris: 20.06.2009
Și totuși, nu e vorba doar despre pachete. Deși sînt conștient că asta e politica lor (fără pachete separate), nu am destule date la dispoziție pentru a spune cu certitudine dacă asta e bine sau nu e bine! În plus, niște „considerațiuni” pot avea și eu:
- principala problemă, din punctul de vedere al lu' subsemnatu', e cu acoperirea competițiilor deja cumpărate! Adică na, mi se pare cel puțin neprofesionist să ai drepturi de redifuzare pentru un campionat întreg de fotbal și tu să transmiți live doar unu' sau două meciuri pe etapă (uneori nici unul)
- accept și faptul că un canal nou ar implica niște costuri prea mari în comparație cu veniturile (piața e deja așezată, nu se prevăd mari transferuri de clienți), dar, în condițiile tehnologiei de astăzi și luînd în considerare faptul că RCS-RDS e și furnizor de internet, sigur s-ar găsi posibilități pentru a permite clienților acces la toate meciurile, fie pe site-ul digisport, fie pe aplicația digionline
- poate că ar fi justificată prioritizarea transmisiunilor live în dauna reluărilor sau a unor emisiuni care nu știu cît impact pot avea asupra spectatorilor (la mine pot să spun sigur, impactul e zero barat!)
- RCS-RDS (Digi) are milioane de clienți. Știu că le place să se laude că ei mențin prețurile la același nivel, dar, cînd care toată lumea din jurul tău (și repet, TOATĂ LUMEA) mărește abonamentele, tu să le ții în continuare nemodificate nu mai e ceva de lăudat, ba chiar începe să ridice un semn de întrebare! Păi și atunci, dacă „ăla” și „ălalalt” vin cu o mărire de 1 (un) euro, cît drac de rău să-i poată face clientului tău o mărire de 1 (un) leu? Om fi noi români, da' hai s-o dăm dracului dacă și 1 leu în plus poate fi numită mărire! Na, și uite cum Digi poate pune mîna pe niște milioane de lei suplimentare, pe care le poate investi direct în infrastructura sa de producție! Să fie ăsta un lucru rău? Nu cred...
- dacă e să-mi continui ideea, acele transmisiuni suplimentare pe care le oferă pe site sau în aplicație pot fi taxate suplimentar. Evident, o sumă modică, ceva care să acopere cheltuielile cu echipamentele necesare (sincer, m-am gîndit la ceva pînă în 5 lei/lună, nu știu însă dacă e destul sau nu), dar cu ocazia asta Digi va putea vedea în timp (prin numărul de abonați la acest serviciu suplimentar) și dacă disponibilitatea românilor pentru pachete de programe s-a mai schimbat între timp. Eu unul știu că uneori m-aș uita la alte meciuri (sau chiar alte sporturi) decît cele pe care managerii de programe le aleg...
În fine, noi aici discutăm discuții. Și cum știm ce părere are Digi despre părerile altora, rămîne să fim noi sănătoși!:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate