Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Fiat Albea sau Logan ?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Ontopic: Recomand Logan*.

* Post afectat de auto-cenzura. Se pare ca nu avem voie sa comentam decizia de a sterge un post ONTOPIC, trebuie sa trimitem PM la cei care au sters... Asta da democratie si libertate de exprimare. Parca as avea timp sa stau sa verific daca nu cumva cuiva i s-a parut ca am facut ceva. Nu pot sa spun altfel, se va considera ca e vorba de vreun moderator. Si nu este...




This post has been răs-edited by C.F.S.: A minute ago

Edited by C.F.S., 31 March 2009 - 11:59.


#20
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostC.F.S., on Mar 31 2009, 12:29, said:

Daca tot suntem mai catolici decat papa,
Mestere, fix TU ti-ai gasit sa vorbesti? Eu in locul tau as inghiti in sec, pe bune.

Quote

h. sa respecte deciziile moderatorilor si sa nu le comenteze pe forumul public; pentru aceste probleme se va folosi PM (private message)


#21
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Logan. Daca ii mai zic eu cazan, carut pe roti, etc. :P de Albea... nu gasesc cuvinte.

Si hai sa fim seriosi cine draq cumpara Albea SH? Asa cu loganul daca te plictisesti de el tot il dai pana la urma.

#22
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
pentru ca mi-a fost sters post-ul: EXCLUS ALBEA!!! numai belele la partea electrica, suruburi cazute prin portiere, papa ulei la greu. omul regreta ca nu si-a luat Logan!
aceleasi probleme sunt si la Doblo.

#23
ztele

ztele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 05.06.2008

View PostPazvante, on Mar 31 2009, 13:57, said:

pentru ca mi-a fost sters post-ul: EXCLUS ALBEA!!! numai belele la partea electrica, suruburi cazute prin portiere, papa ulei la greu. omul regreta ca nu si-a luat Logan!
aceleasi probleme sunt si la Doblo.

S-avem pardon, am avut Doblo aproape 2 ani de zile, am facut in jur de 75.000 de km cu el si n-am avut absolut nicio problema, ba mai mult, e o placere s-o conduci, se conduce mai usor decat un Ford ka. Doblo e excelent construita, si, daca nu ma insel, a iesit si utilitara anului.

#24
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
ce legatura are doblo cu loganul si albea??
eu as alege loganul si pt ca arata mai bine decat albea, pe langa altele ca: directie mai buna, calitate mai buna a masinii.

dar oare la Logan au rezolvat problema calitatii vopsirii si protectiei anticorozive?

#25
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Spatiul interior este la fel de mare la amandoua masinile. Prietena mea are Fiat Albea Star motor 1.2l. Spre surprinderea mea, trage OK, nu-i tocmai lenesa. Plasticele sunt la fel ca la Logan PH1, din cate am inteles la Logan PH2 sunt ceva mai calitative.

Dintre cele doua, as alege cu ochii inchisi Logan.

#26
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,989
  • Înscris: 06.04.2007

View Postmsn2, on Apr 1 2009, 20:32, said:

ce legatura are doblo cu loganul si albea??
eu as alege loganul si pt ca arata mai bine decat albea, pe langa altele ca: directie mai buna, calitate mai buna a masinii.

dar oare la Logan au rezolvat problema calitatii vopsirii si protectiei anticorozive?
Cu protectia coroziva au rezolvat-o.

#27
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Am mers cu albea taxi, de 2-3 ori. La curbe zici ca esti in barca, nu alta...

#28
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,989
  • Înscris: 06.04.2007
Eee...sa nu-mi spui ca n-ai mers si cu Loganuri la care le picau rotile ''troc troc, parrrrr'' la fiecare gropita.
Treaba de intretinere.

#29
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006

View PostC.F.S., on Apr 2 2009, 10:45, said:

Am mers cu albea taxi, de 2-3 ori. La curbe zici ca esti in barca, nu alta...

Incearca un Albea mai neuzat,recomandabil  Dynamic...cu cauciucuri late! :P

#30
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
SH - logan
nou - albea

#31
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,437
  • Înscris: 08.12.2006
La partea de design(si interior si exterior) prefer oricand un Logan, Ph I sau II. Albea aia este o masina extrem de urata, cu spatele ala lataret de zici ca-i barca. Daca as avea de ales intre acestea 2 as lua Loganul fara sa ma gandesc! Loganului mai poti sa-i mai cobori un pic garda, niste jante frumusele si il faci mai "happy" insa aleia nu ai ce sa-i mai faci, este iremediabila.

Edited by closchkutza, 02 April 2009 - 17:56.


#32
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Cel mai bine fa o tura cu fiecare din ele pe drumul pe care il vei parcurge cel mai des. Atunci iti vei face o parere obiectiva. Si eu sunt in cautarea masinii ,,perfecte'' si altfel se vad lucrurile de la volan. Pana acum mi-am luat ce masini mi-am putut permite. Acum si la banii astia ai ce sa alegi-conteaza cum te simti-un drive test e edificator.

#33
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Parere subiectiva - cumpara Logan ( sunt posesor )
Parere obiectiva - am condus 2 ani la o firma italiana numai pe Fiat , uno parca era pe acea vreme , am avut probleme de m-am ingrozit cu ele , cutiile de viteza sunt praf , directia slaba , troncane din toate incheieturile , partea electrica e pe spate , nu stiu cite din aceste probleme s-au rezolvat dar nu cred ca pre multe de exemplu la grande punto directia servoelectrica e slabuta si este cu mult deasupra lui albea .
La fiat e foarte greu sa gasesti service in momentul in care ai defectiuni prin tara , sunt foarte rare si pe linga asta sunt si scumpe , piesele de schimb nu prea sunt pe stoc dupa anumite subansamble se asteapta 1-3 luni . Ce am constatat personal ca fiind cel mai grav la fiat sunt cutiile de viteza si directia , la modelele ieftine sunt slabe .
La logan in maxim 3 ani toti te vor putea ajuta in parcare cu o placuta , furtunas , un sfat  :thumbup:

#34
ronie9

ronie9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.01.2008
logan= masina taranului de romania, facuta pentru a fi "tunata" de catre cei care se cred "regii soselelor" . in rest numai bine! :D


+10%. enjoy

Edited by sebulbus, 02 April 2009 - 22:08.


#35
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
Topic veritabil de contre...! ;) Intrebare:cate Albea ati vazut ruginite...?Era o vorba:Dacia si restul masinilor! :lol: Am Albea,o vand ,dar nu as putea s-o dau pe Logan...nu merita!Vorbea cineva de spatele Albea,dar nici cu "fundul" patratos al Logan-ului nu mi-e rusine! :puke:

#36
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

View Postarab, on Apr 3 2009, 09:04, said:

Topic veritabil de contre...! ;) Intrebare:cate Albea ati vazut ruginite...?Era o vorba:Dacia si restul masinilor! :lol: Am Albea,o vand ,dar nu as putea s-o dau pe Logan...nu merita!Vorbea cineva de spatele Albea,dar nici cu "fundul" patratos al Logan-ului nu mi-e rusine! :puke:
daca nu sunt indiscret: cum sta Albea ta la consumul de ulei?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate