Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

cura de ingrashare

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
scafi11

scafi11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 27.01.2009
NU E GLUMA!!!
Astept sfaturi, chiar si propuneri de meniuri.
Deci sunt foarte slab am 16 ani si 45 kg doar. Desi in ultmiul an am pus 15 kg(dupa operatia de apendicita) tot nu sunt multumit.Inainte de operatie aveam la 15 ani 31 kg (nu glumesc,pare incredibil , dar nu sunt subnutrit(de mancat manc ) nu am nicio boala, am fost la nspe dotori si nimic)
NU E GLUMA!!!

#2
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Ce inaltime ai?
Parintii ce constitutie au?

#3
scafi11

scafi11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 27.01.2009
eu am 1,65m
tata are 1m75 85kg si mama are 1,69 65 kg*acum 5 ani a avut 48kg). Si ea a avut cam aceiasi constitutie ca si mine dar la fete arata altfel decat la un baiat .

#4
xxnukxx

xxnukxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 29.04.2007
bere, chips-uri si fast food :D

#5
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View Postxxnukxx, on Mar 28 2009, 14:11, said:

bere, chips-uri si fast food :D

:lol:

Serios vorbind, incearca sa mananci cat mai diversificat (in principiu fructe, legume), multa miscare. A si la mine am observat cresterea apetitului cand folosesc ceai verde. Chiar ma ingras in perioadele alea. In orice caz, conteaza sa faci multa miscare, dar nu d'aia cum fac prostii: alearga 10 min pana nu mai pot si apoi se culca, sau trag de fiare 5 minute la maxim etc... Plimbari in zone cu aer curat, alergari usoare... Daca asa e "soiul" la tine nu te astepta la cresteri mari in greutate. Eu ma ingras greu si slabesc f usor, sunt in general putin mai slab decat media, cu toate ca mananc de cand ma stiu de rup. La mine in familie toti au fost mai slabi. In schimb am observat rezistenta marita la efort, crize, boli.  ;)

#6
scafi11

scafi11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 27.01.2009
eu fac alergare de rezistenta(amator)  ca vreau sa particip la o cursa de 10 km. Deci miscare fac, fac inot ,etc .
Ms de sfaturi .

#7
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Vezi ca e usor sa te ingrasi, mai greu e sa dai jos.

#8
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

View Postdan84, on Mar 28 2009, 15:39, said:

:lol:

Serios vorbind, incearca sa mananci cat mai diversificat (in principiu fructe, legume), multa miscare. A si la mine am observat cresterea apetitului cand folosesc ceai verde. Chiar ma ingras in perioadele alea. In orice caz, conteaza sa faci multa miscare, dar nu d'aia cum fac prostii: alearga 10 min pana nu mai pot si apoi se culca, sau trag de fiare 5 minute la maxim etc... Plimbari in zone cu aer curat, alergari usoare... Daca asa e "soiul" la tine nu te astepta la cresteri mari in greutate. Eu ma ingras greu si slabesc f usor, sunt in general putin mai slab decat media, cu toate ca mananc de cand ma stiu de rup. La mine in familie toti au fost mai slabi. In schimb am observat rezistenta marita la efort, crize, boli.  ;)

La mine e inverst,taie pofta de mancare/dulce.

Baga pe zi ma un borcan de miere cu niste paine alba pe langa mancare si iti garantez ca te ingrasi.Un borcan de miere de 400g are 1400 calorii si 320g carbo.Mai adaugi alimentatia zilnica si aia bogata in calorii si in o sapt-2 iei vreo 2 kg.Ingrasatul e mai greu ca slabitul daca ma intrebi pe mine(vorbesc in cazul ectomorfilor extremi ca daca ma pui pe mine sa ma ingras ai alea 2-3 kg in MAXIM o saptamana)

Edited by fkn0wned, 28 March 2009 - 18:53.


#9
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

View Postfkn0wned, on Mar 28 2009, 18:53, said:

Baga pe zi ma un borcan de miere cu niste paine alba pe langa mancare si iti garantez ca te ingrasi.
Vezi sa nu dea in diabet.  :lol:

#10
scafi11

scafi11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 27.01.2009
nush in ce revista am citit meniu de ingrasat pe o saptmana , dar este exagerat, manci ceva din ora in ora. Eu nu am timp de asa ceva si e si costisitor sa manci ceva in fiecare ora . In plus eu am si cate 8 ore pe zi la scoala . Asta e rau, ca nu pot avea un program fix de a manca .

#11
xxnukxx

xxnukxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 29.04.2007
GOOOOOOOOOOOL :D

#12
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postfkn0wned, on Mar 28 2009, 18:53, said:

Bravo ma , dai pe afara de inteligenta  :death: .
Bag mana in foc ca dupa o saptamana de "dieta" e in spital.

Mese regulate , ore de somn fixe , mananci cam orice.

#13
scafi11

scafi11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 27.01.2009
ore de somn am destul de fixe, dar mesele nu prea sunt regulate din cauza programului meu care nu depinde de mine :( .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate