Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce sistem audio aveti? ( poze + comentarii )

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
8579 replies to this topic

#631
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Or exista, dar nu imi permit sa dau mii de euro pe CD-uri...

View Postedigee, on 11 august 2017 - 15:52, said:

Daca gasesti un CD player bun SH ,din alea care au facut istorie la vremea lor ,vei vedea ca banii dati diverse DAC-uri cu care scoti semnal din diverse placi de sunet ,care mai de care ,iti vor parea bani aruncati.

Plus ca de Amplificator tot aveam nevoie ca eu ascult la casti.

#632
M15TER105

M15TER105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 05.02.2016
Un sfat pt cei care vor sa achizitioneze ceva frumos la bani putini . Zile trecute cautam ceva pe Olx si am dat peste un Amplificator Technics care pe vremuri era o mica avere . Aruncati un ochi acolo pt ca sunt o gramada de oferte ff profitabile .

#633
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostM15TER105, on 12 august 2017 - 09:15, said:

Un sfat pt cei care vor sa achizitioneze ceva frumos la bani putini . Zile trecute cautam ceva pe Olx si am dat peste un Amplificator Technics care pe vremuri era o mica avere . Aruncati un ochi acolo pt ca sunt o gramada de oferte ff profitabile .
Da, unele sunt frumoase , bune de admirat ca de sunat suna ca porcu' . Inclusiv ala "cu ace" care e considerat de top...de catre unii.

#634
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 28.07.2005

View Posttitoo, on 14 august 2017 - 13:10, said:

Da, unele sunt frumoase , bune de admirat ca de sunat suna ca porcu' . Inclusiv ala "cu ace" care e considerat de top...de catre unii.


Sarcasm ON

Nu va suparati Domnia Voastra Digitala...dar in opinia D-voastra care sistem nu suna ca acele animale (cu o mica pauza analogica ...care bunoara trebuie respectate ca ajung, din pacate pe masa unuora nemeritat !? )
Daca puteti sa ma lamuriti va rog,ca eu unul,de la o vreme sunt satul de acele rapoarte sound VS noise si alte marketing bullshit ascunse dupa un numar sau altul si intotdeauna se termina in xxx.99c .
Si Domnia voastra va pot intreba care este limita superioara  ce ale D-voastre digitale urechi sunt deranjate de aceste "porcarii" antice (ce sunt setate ca etalon pentru monstruozitatile moderne FLACuite digitale din zilele voastre) !?

Sarcasm OFF

Edited by rolion, 14 August 2017 - 15:58.


#635
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View Postrolion, on 14 august 2017 - 15:57, said:

Sarcasm ON

Nu va suparati Domnia Voastra Digitala...dar in opinia D-voastra care sistem nu suna ca acele animale (cu o mica pauza analogica ...care bunoara trebuie respectate ca ajung, din pacate pe masa unuora nemeritat !? )
Daca puteti sa ma lamuriti va rog,ca eu unul,de la o vreme sunt satul de acele rapoarte sound VS noise si alte marketing bullshit ascunse dupa un numar sau altul si intotdeauna se termina in xxx.99c .
Si Domnia voastra va pot intreba care este limita superioara  ce ale D-voastre digitale urechi sunt deranjate de aceste "porcarii" antice (ce sunt setate ca etalon pentru monstruozitatile moderne FLACuite digitale din zilele voastre) !?

Sarcasm OFF
Cred ca tocmai marketingul si faptul ca a fost singura marca ce a deschis magazine in Romania dupa revolutie ,a facut ca aceasta marca sa fie apreciata. Si pe undeva e normal ca romanul dupa boxele Unitra si aparatura de la Tehnoton sa fie impresionat de Technics. Unii au ramas fideli acestei marci si n-au cautat sa mai asculte si alte marci ,Marantz,Denon,Akai,Pioneer,Onkyo, Teac, etc,
Am detaliat acum multi ani pe aici ce impresii mi-au lasat amplificatoarele si boxele Tehnics. Un sunet total lipsit de naturalete, cu basul ala "pufos", neconturat si o lipsa majora de detaliu. Iar vestitul amplificator "cu ace" isi da duhul pe niste boxe mai pretentioase. Nu vreau sa intru in polemici, de asta am evitat sa mai scriu pe aici.
Si spre linistea domniei voastre ,nu ascult flacuri si posed tot niste vechituri de prin anii 94-95.

#636
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Confirm inca o data . Ca fost posesor de 3 amplificatoare Tehnics din acea generatie ,3 deck-uri ,2 perechi de boxe si una buc CD player spun hotarat ca amplificatoarele si boxele erau absolut mizerabile. CD playerul era foarte OK ,casetofoanele cu mult plastic si foarte putin fiabile.
Luate din aceleasi considerente de exclusivitate pe piata ,nu se gasea altceva.
Ca termen de comparatie absolut orice alt brand de pe piata de la vremea respectiva(exceptand alte mizerii denumite Sherwood Newcastle) sunau la ani lumina ,chiar la preturi mai mici. Ma refer la boxe si amplificatoare mai ales.
Pentru colectionari adevaratele aparate Technics sunt alea de dinainte de '90. Ceva de genul
https://s-media-cach...654890e--su.jpg
https://s-media-cach...7d634f1b462.jpg

Edited by edigee, 14 August 2017 - 19:32.


#637
M15TER105

M15TER105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 05.02.2016
Tot ce am frut eu sa zic este ca pe Olx ai ocazia sa gasesti o bijuterie (gen Pioneer elite) cazuta in mainile unuia care nu stie ce are si il vinde pe o nimica toata.

#638
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
sisteme voastre audio sunt niste comicarii. daca vreti sa fiti smecheri, uitati de apartament sau audi q7 in rate, luati de-aici si veti fi boss:
https://www.avstore....ennheiser-he-1/
Posted Image

#639
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Andrei, mai vezi pe cineva facand bascalie pe acest topic? Daca produsul ala exista la vanzare in magazine, inseamna ca are si cumparatori.

Edited by razor01, 25 August 2017 - 10:37.


#640
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Si ti-ai facut cont pe forum doar ca sa ne povestesti ca ti-ai luat ceva ,,foarte misto'' de la un anumit magazin online?

Cineva mai zelos te-ar putea banui de reclama mascata Posted Image

Edited by razor01, 25 August 2017 - 14:05.


#641
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006

View Postrazor01, on 25 august 2017 - 10:37, said:

Andrei, mai vezi pe cineva facand bascalie pe acest topic? Daca produsul ala exista la vanzare in magazine, inseamna ca are si cumparatori.
relax, ce altceva am putea spune despre niste casti care costa 2 miliarde jumate de lei vechi? sau 55 de mii de euro? sau un apartament mai rasarit?

#642
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Aclasi lucru pe care il putem spune despre o masina care costa 1 milion de euro, sau despre un yacht care costa 100 de milioane de euro, anume ca exista oameni care sunt dispusi sa plateasca atat pentru a beneficia de acele produse.

Crezi ca cineva care isi cumpara un lamborghini este idiot? Se poate merge foarte bine si cu un logan pana la urma...

Edited by razor01, 25 August 2017 - 15:45.


#643
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Daca cred? Sunt sigur. Vrei sa incepem o discutie despre cat de imbecila e mentalitatea bogatanului cand sute de milioane de oameni traiesc si mor in mizerie medievala? Deschide un topic si discutam.

#644
M15TER105

M15TER105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 05.02.2016


View Postandreim77, on 24 august 2017 - 17:35, said:

sisteme voastre audio sunt niste comicarii. daca vreti sa fiti smecheri, uitati de apartament sau audi q7 in rate, luati de-aici si veti fi boss:
https://www.avstore....ennheiser-he-1/
Posted Image

Asta am zis si eu candva tot pe acest subiect. Multi nestiutori pe aici care vin cu tot felul de comicarii pe care le numesc sisteme :))

#645
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013

View PostM15TER105, on 27 august 2017 - 09:52, said:

Asta am zis si eu candva tot pe acest subiect. Multi nestiutori pe aici care vin cu tot felul de comicarii pe care le numesc sisteme Posted Image)
Topicul se numește ”Ce sistem audio aveți” nu ”Cel mai scump sistem audio”... Dacă unul mai necăjit se laudă cu o boxă de plastic de doi lei, treaba lui !
Topicul îi permite !

Edited by cutinastefan, 27 August 2017 - 10:46.


#646
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Domnule M15TER105, dumneavostră ce sistem audio v-ați achiziționat ?
În accepțiunea dumneavoastră, care ar fi suma minimă investită în sistemul audio, de la care un om ar trebui să poată posta în acest topic ?
Nu mai bine s-ar face un topic de genul ”Cel mai tare din parcare” ?

Edited by bibiaudiofil, 29 August 2017 - 19:24.


#647
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Eu prin sistem audio inteleg urmatoarele: boxe (sau casti), amplificator, DAC si suportul de pe care se reda muzica (PC, cd player, pick-up, player portabil). Nu consider ca o boxa portabila in care infigi un stick este ,,sistem audio'' si nici nu vad utilitatea postarii unei fotografii cu o cine stie ce boxulite de genul asta aici.

Mai departe insa la treaba cu ,,necajitii'' consider ca puneti problema gresit. Faptul ca cineva nu cumpara un sistem mai bun si se multumeste cu ceva low end, nu inseamna automat ca nu isi permite ceva mai bun. Poate pur si simplu nu considera o prioritate, face altceva cu banii (isi cumpara case, masini, merge in vacante, etc). Cunosc oameni cu multi bani care asculta muzica la o combina...

Edited by razor01, 27 August 2017 - 12:13.


#648
M15TER105

M15TER105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 05.02.2016
Razor01 are f mare dreptate ! Cine are multi bani si nu e pasionat nu isi cumpara dichisuri dar nici nu se baga in seama pe aici. Tot ce am vrut sa zic este ca daca nu iti permiti macar un minim acolo nu mai veni frate si ne obosii cu RIC-uri ...etc. Eu personal sunt pasionat atat de muzica cat si de filme . M-am inarmat cu: Denon AVR 2200, 2× Heco Victa Prime 702 ,4 x Heco Victa Prime 302 ,1 × 102 ,Oppo 203 si multe altele pe langa Ps4 Pro Asus O!Play ...etc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate