Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Seven Pounds (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008

 daviodan, on 15th April 2009, 21:34, said:

Va recomand sa vizionati filmul In cautarea fericirii.Daca "Seven Pounds" va placut cu siguranta filmul recomandat anterior il veti considera o lectie de viata.
Am văzut și acest film recomandat de tine, și mi-a plăcut la fel de mult cât mi-a plăcut și Seven Pounds !
Thanks pentru recomandare ! ;)

#20
FallOutGirl

FallOutGirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.03.2009

 daviodan, on 15th April 2009, 21:34, said:

Va recomand sa vizionati filmul In cautarea fericirii.Daca "Seven Pounds" va placut cu siguranta filmul recomandat anterior il veti considera o lectie de viata.

Am vazut si "In cautarea fericirii", dar mi s-a parut supraapreciat. "Seven Pounds" e de sute de ori mai bun.

#21
baniichannel

baniichannel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 31.12.2006
nu stiu, la inceput promitea, dar l-am vazut in 2 zile si unele faze cam de 2 ori si inca imi mai pun intrebari
atentie , nu trebuie sa ne lasam inselati de un " montaj " de fapt de un scenariu scris mai incurcat, sa fie filmul mai greu de inteles fiindca asta ar insemna ca filmul ar fi automat si mai bun, a se vedea multe din filmele care au luat oscaruri in ultimii ani si care au fost povestite simplu.Aici cred ca este o diferenta intre o poveste complicata sau o poveste simpla spusa complicat.
de fiecare data cand vedem un actor de comedie, fiindca de ce sa nu recunoastem Will este placut de noi din aceasta postura , joaca un rol mai dramatic, rolul facut are parca o mai mare incarcatura si asta poate ca vine de la celalalt Will, cand bufonul plange piesa este chiar de mare jale la propriu. Este clar ca este foarte bun in rolurile acelea si ca vrea cumva sa demonstreze ca poate si altceva si sa vrea sa fie scos din acel rol stereotip, ii apreciez pe bune efortul, putini sunt cei care au reusit sa joace bine si altceva decat genul de roluri care i-au facut celebrii.
faza cu orbul Ezra parca il chema, chiar n-am inteles-o : iti poti da seama prin telefon daca un om este bun sau nu ? il jicnesti si iti bati joc de un om prin telefon si de felul in care el raspunde iti dai seama daca el este bun sau nu ? cam ciudat mod ; un om bun la suflet e lipsit si de personalitate? este exagerat de tolerant cu necunoscutii care isi bat joc de el? Parca faza a venit din strafundurile filozofiei romanesti de sant : daca esti bun esti prost sau daca esti bun esti fraier. Bine, faza a fost bagata sa mai puna putina culoare filmului - de parca nu e si asa prea colorat  ^_^ - nu, ma refer la faptul ca a vrut sa puna si putin din Will mai smecher, pe care noi il stim si de care ne place dar culmea , a facut-o la capatul firului cu un actor care tot prin zona umorului negru isi are rolurile, de la un moment dat am avut impresia ca toti vor sa-si spele pacatele in filmul asta
daca filmul are accente europene, asa cum am crezut si eu la inceput, eu cred ca nici pe departe : el arata foarte cool a mai slabit si a mai bagat la sala, regizorul s-a si falit cu asta nesfiindu-se sa-l arate de cate ori se poate de mult calitatile fizice aproape impecabile, partenera din film cea bolnava de inima putea oricand sa participe la un concurs de miss, el era si bogat, unde mai pui ca la nus ce masini mai facea si reclama, da-i si cu reclama la nu-s ce nokia,  era si manager la nu stiu ce companie , avea o casa pe plaja la ocean , nevasta foarte frumoasa , bani, si aceste lucruri, atentie,  el le considera fericirea : " aveam o viata si in sapte secunde am naruit-o " deci ce mai visul american, extazul hollyoodian . Cand ma uit la reality TV obosesc cateodata si nu stiu de ce :  vad cazuri medicale cu americani reali grasi, urati, scunzi, femei batrane si grase, si zic ia mai da pe un fil hollywoodian unde chiar daca e drama sau horror macar actorii sunt frumosi, au bani, masini misto B)

#22
EoliThic007

EoliThic007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 22.09.2009
prima ora a filmului este plictisitoare dar per total filmul este bunicel

#23
te00

te00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2009
Destul de bun filmul !!!

________________________
Visit My Website

#24
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,121
  • Înscris: 03.07.2008

 NT87, on 9th April 2009, 04:41, said:

Incet, incet si actori cu reputatia lui Will Smith invata sa puna in scena cate un personaj mult mai complex fata de cele abordate in trecut.

A evoluat de la caftirea extraterestrilor, eh?  ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate