Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Seven Pounds (2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
kempes48

kempes48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 14.03.2008
Fratilor care a-ti vazut acest film si cum v-i s-a parut? Mie mi-a placut foarte mult, Will Smith face un rol exceptional. Este la apogeul carierei si cred ca va deveni din ce in ce mai bun. Merita cu siguranta o nominalizare la Oscar. Doresc sa aflu daca mai sunt persoane carora le plac acest gen de filme si ce parere au despre Will Smith ca actor.

#2
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Eu l-am vazut doar pe jumate  :lol: Ce am vazut,mi s-a parut foarte interesant..trebuie doar sa ma uit si la restul!

Edited by KoShiMin, 01 April 2009 - 09:27.


#3
Darth_Vader

Darth_Vader

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 12.11.2006
Un film foarte bun care chiar m-a miscat. Personal nu imi plac genul asta de filme insa asta este cu adevarat exceptional. Il recomand sa-l vedeti.

#4
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008
Seven Pounds merita vazut :OK: Este un film bine gandit, care te lasa fara cuvinte, foarte emotionant, dar cu cateva portiuni comice care iti mai contureaza un zambet. Will Smith e genul de actor bad boy si in acelasi timp funny :P Dar ne-a dovedit ca si in filme gen Seven Pounds isi poate interpreta foarte bine rolul ;) Am vazut aproximativ 10 filme in care a jucat Will Smith si toate m-au impresionat ^_^ Ma rog, as putea sa fac exceptie la Men in Black -_-  Oricum, eu zic ca cel mai bun film a lui Will Smith e Ali :coolspeak: Mi-a placut cel mai mult dintre toate fimele in care a jucat el :) Un actor foarte bun.

#5
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
exceptional film. finalul te lasa mut.

#6
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Si mie mi-a placut mult. Foarte profund. :)

#7
NT87

NT87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 31.08.2007
Incet, incet si actori cu reputatia lui Will Smith invata sa puna in scena cate un personaj mult mai complex fata de cele abordate in trecut.

#8
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009
pe mine nu m-a impresionat prea tare acest film. Mi s-a parut exagerat si nerealist. Nu imi pare rau ca l-am vazut, dar il consider un film mediocru. Un soi de telenovela mai inteligenta.

#9
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Superb film, Will Smith de zile mari.

#10
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
l-am vizionat si eu,f bun filmul,f emotionant si f profund,merita vazut. :rolleyes:

#11
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
unu din cele mai bune filme pe care le-am vazut:)    chiar m-a miscat....

#12
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Corect,filmul este super,chiar merita vizionat.

#13
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Va recomand sa vizionati filmul In cautarea fericirii.Daca "Seven Pounds" va placut cu siguranta filmul recomandat anterior il veti considera o lectie de viata.

#14
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

 r@zvan, on Apr 1 2009, 20:55, said:

exceptional film. finalul te lasa mut.
Eh, nici chiar, era clar ce anume urmareste personajul sa realizeze la final (in special daca vedeai trailerul inainte :) ).
Oricum, filmul merita, iar Will Smith joaca excelent.

#15
Bono-The-Fly

Bono-The-Fly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.04.2009
Ideea filmului nu mi s-a parut grozava, dar jocul lui Smith face toti banii.

#16
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Un film extraordinar !
Merită văzut !  :coolspeak:

#17
Andreya90

Andreya90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.05.2009
OMG...ii foarte fain filmu! 8->  Si eu l`am vazut  :thumbup:  !  A fost cam trist la sfarsit ..  :crying:

#18
LaChatouille

LaChatouille

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 22.02.2009
Am vizionat acest film fără să citesc nimic despre el înainte. Mi-am dat seama imediat că nu este regizat de un american. Și totodată mi-am zis: e clar, americanii nu vor înțelege nimic din acest film. Drept urmare... nici n-a fost primit bine la ei.
La noi, cu toți susținătorii de filme ca You Don't Mess with the Zohan... e normal să nu înțeleagă nici ei nimic și să se piardă în montaj. Mă întreb la Pulp Fiction ce vor face.

Și...

 dmx85, on 9th April 2009, 09:55, said:

pe mine nu m-a impresionat prea tare acest film. Mi s-a parut exagerat si nerealist. Nu imi pare rau ca l-am vazut, dar il consider un film mediocru. Un soi de telenovela mai inteligenta.


Desigur. Îndată ce You Don't Mess with the Zohan ți s-a părut superb, acesta era normal să fie o porcărie :)))))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate