Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Sugestii de abonamente, optiuni, tarife

- - - - -
  • Please log in to reply
610 replies to this topic

#577
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
M-am documentat mai bine despre abonamentele zapp.
Printre altele am gasit si "factura tiparita=0,595 euro/factura/cont client" :angry:
E prima data cand vad ca se taxeaza factura tiparita.
Am vreo posibilitate de a vedea si a plati factura online?

Attached Files


Edited by danutz1, 22 May 2010 - 16:47.


#578
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Da, ai posibilitatea de a vedea/platii factura online. Deasemenea ti se va da un card ce contine codul de client cu care poti platii oriunde factura doar prezetand cardu si spunand suma. Infocostul merge chiar foarte bine, atat pe telefon cat si pe zappmobile.ro

#579
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Multumesc pentru informatii. Nici nu stiam ca exista aceste tipuri de abonamente, am ramas surprins cand am vazut cat de diversificata e oferta.
Astept sa vad ce se intampla dupa 31 mai cu optiunile nopay. Daca nu se vor prelungi, abonamentul ramane cea mai buna solutie.
M-a surprins putin taxarea facturii tiparite, bine ca exista posibilitatea de plata online. La fel si telefonul Z530i cu 0 euro.

Edited by danutz1, 22 May 2010 - 17:30.


#580
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Eu regret pierderea minutelor messenger deoarece prin ele vorbeam international catre VoIP, fara extraoptiune taxeaza 4 ct/min si ce e mai grav e ca taxeaza si daca dai un apel fara raspuns.

In al doilea rand vom pierde numarul messenger (easy) si nu mai putem fi apelati gratuit de cei cu telefoane VoIP si o data cu asta nu mai merge nici numarul VoIP de fix redirectionat catre mobil... eu acum pe langa nr. 0788 pot fi apelat foarte ieftin sau chiar gratuit si pe 03xx mai ales de cei din strainatate care au tarife mici spre fix.

#581
lotzi

lotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.09.2009
sugestii cui sa mai facem ?? puteati sa-l stergeti si pe asta linistiti...

#582
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
http://www.emag.ro/r...&manid=0&pret=1
super pret la modemuri le zapp pe e mag
poate vi le doriti ;)

#583
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
S-a discuat candva pe acest topic despre cum poti suna pe Yahoo prin intermediul Zapp.
Exista inca linkul> http://www.zapp.ro/agenda-messenger
si acolo precizeaza> "De acum poți suna către Messenger de pe orice telefon GSM, apelând 0780 999 999, precum și de pe orice telefon fix, apelând 031 579 7979. Apelurile sunt tarifate normal."
Am vrut sa testez acest serviciu, am bagat Idul meu de Yahoo la Agenda de pe site, am obtinut numarul 49xxxxxxxx.
Am sunat la 031 579 7979, mi-o raspuns o domnisorica care ma invita sa bag numarul 49xxxxxxxx urmat de #, ceea ce am si facut, INSA nu apare nimik (nici un Call) la Yahoo messenger.
Am incercat si cu un alt ID de-al unui coleg si ... la el suna si se conecteaza...
Ce poate avea IDUl meu de Yahoo ? Mai trebuiesc facute modificari (setari) in contul de Yahoo sa pot primi Calluri de la Zapp?

#584
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Ai in lista de messenger un id de genul zappmobile001 sau zappbuzz01?

#585
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005

View Postionut.tabacaru, on 13th February 2012, 16:21, said:

Ai in lista de messenger un id de genul zappmobile001 sau zappbuzz01?
NU

#586
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Baga unul dintre ele. Atentie. doar UNUL nu pe amandoua. Si prima data incearca sa suni tu prin zappbuzz (id-ul care l-ai bagat) pe un numar de messenger asociat unui telefon Zapp. Apoi invers.

#587
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Eu vreau să scoată Cosmote un abonament retro cum aveau Zapp-ul de grup. Ultima ofertă de la ei era un abonament în care cu 2€ parcă băgai pe cineva în grup și cu 1€ în plus aveai nelimitat în rețea. Dar erau la jumate de preț, la 10€ am primit 250 de minute nationale, la Cosmote costă 28 de € parcă.

Edited by benis, 10 February 2013 - 12:50.


#588
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
si la vodafone cartela daca erai atent la promotii primeai aproape 250 de minute nationale pentru 5 euro pe luna

#589
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Eh, promoții, să facă numai un abonament de grup așa avantajos!

#590
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postbenis, on 10 februarie 2013 - 12:50, said:

Eu vreau să scoată Cosmote un abonament retro cum aveau Zapp-ul de grup.

Cine, astia care tocmai au hotarat sa inchida definitiv reteaua pentru ca nu le aducea bani, dupa ce ei nu au promovat-o atatia ani?

#591
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Eu am in messenger ID-urile zappbuzz01 pana la zappbuzz05 si zappmobile001 pana la zappmobile011. Pe astea de pe la coada ma mai suprindeam ascultand convorbirile altora :D
Cateodata apar offline o parte din ele. Uneori de pe unele ID-uri puteam sa apelez, de pe altele nu.
Nu trebuie facuta nicio setare speciala ca sa functioneze.
Tin insa minte ca aveam la un moment dat o versiune prea veche de messenger si, cu toate ca apelul functiona, in schimb, nu se auzea nimic.
Pacat ca la alti operatori nu exista un astfel de serviciu. Eu foarte rar l-am utilizat, insa tot imi pare rau ca nu va mai exista.

Pe langa aceasta mai exista si numarul Zapp Easy cu prefixul 4881 asociat fiecarui numar Zapp cu 0788...; acesta putea fi utilizat pentru apeluri de pe un terminal Zapp pe alt terminal Zapp la tarife mici...

#592
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Nu mai exista numerele Voip asociata numerelor Zapp, de la Craciun nu mai merge Voip-ul cum trebuie. Poti doar suna pe messenger, nu si primi apeluri. Pacat ca nu au integrat acest serviciu in Cosmote.

#593
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Legat de numerele VoIP asociate numerelor Zapp, eu nu am auzit sa se fi intrerupt.
Au avut intotdeauna momente in care nu functionau apelurile VoIP. Cateodata dura mai multe ore pana isi revenea, uneori chiar zile. Insa macar exista acest servciu. Ideea lor a fost excelenta.
Daca incerc sa apelez un numar Zapp Easy asociat altui numar Zapp raspunde robotul dar iti papa din minutele pentru "messenger" :D

#594
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Ce tare ar fi sa mai existe un serviciu de messenger prin sms si la alti operatori. :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate